Jump to content

Fivem Ban


kagkouras

Recommended Posts

Καλησπέρα στα παιδιά,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους παίζουν GTA RP με την fivem, πρόσφατα έφαγα ένα Μπαν το οποίο λέει ότι έχει διάρκεια 250 μέρες όχι server ban αλλά global από την fivem λόγο cheat.Η αλήθεια είναι πως δεν χρησιμοποίησα κανένα cheat πάρα το reshade (για όσους γνωρίζουν) είναι σαν εφαρμογή η οποία αλλάζει τα γραφικά ingame .αγόρασα κάποια spoofer που λένε ότι σου βγαίνει το Μπαν αν αλλάξεις rockstar account steam και discord,η αλήθεια είναι το έκανα ξανά αγόρασα και το παιχνίδι αλλά δεν δούλεψε το συγκεκριμένο spoofer ξέρω σίγουρα ότι δουλεύει πριν το πάρω από γνωστούς που παίζουν στον ίδιο σέρβερ με εμένα οι οποίοι χρησιμοποιούν cheat κάτι σαν aimbot και το χρειάζονται για όταν θα φάνε Μπαν σίγουρα οπότε το πατάνε και τους δουλεύει.εμενα για κάποιο λόγο ήθελα να το χρησιμοποιήσω μια φορά καθώς δεν θα ξανά έβαζα το reshade και δεν κου δούλεψε .η απορία μου είναι η εξής στο Μπαν αναφέρει ότι " a component of your computer is preventing you from being able to play fivem" υπάρχει περίπτωση να μου έχει σκάσει hwid ban σε κάποιο εξάρτημα στο pc πχ μητρική η κάρτα γραφικών και μόνο αν τα αλλάξω θα δουλέψει;

IMG_20210829_002412_compress15.webp

Link to comment
Share on other sites

@kagkouras

 

Καλησπέρα,

Ναι τώρα αυτό για να το φιξάρεις καλή τύχη θέλει διαδικασία μεγάλη για να το φτιάξεις. Αρχικά, δοκίμασε να απευθυνθείς προς την ίδια την "Rockstar" η προς τον Server που παίζεις "MOST WANTED" σίγουρα το Staff του MW θα γνωρίζει κάτι παραπάνω πάνω σε αυτό. Μια καλή ιδέα είναι να σταματήσεις να χρησιμοποιείς 3rd party programs όπως αυτά που χρησιμοποιείς για τα γραφικά που προανέφερες. Ίσως η Rockstar το εκλαμβάνει ως cheat εξού και το BAN.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα είναι

7 hours ago, Vision said:

@kagkouras

 

Καλησπέρα,

Ναι τώρα αυτό για να το φιξάρεις καλή τύχη θέλει διαδικασία μεγάλη για να το φτιάξεις. Αρχικά, δοκίμασε να απευθυνθείς προς την ίδια την "Rockstar" η προς τον Server που παίζεις "MOST WANTED" σίγουρα το Staff του MW θα γνωρίζει κάτι παραπάνω πάνω σε αυτό. Μια καλή ιδέα είναι να σταματήσεις να χρησιμοποιείς 3rd party programs όπως αυτά που χρησιμοποιείς για τα γραφικά που προανέφερες. Ίσως η Rockstar το εκλαμβάνει ως cheat εξού και το BAN.

Το θέμα είναι ότι δεν το έφαγα στο online αλλά στο fivem τα staff του σέρβερ μου δυστυχώς επειδή μίλησα μαζί τους δεν μπορούν να κάνουν κάτι καθώς δεν είναι από εκείνους αλλά από την ίδια την εταιρία την fivem!και η συγκεκριμένη εταιρία δεν έχει support για να απευθυνθείς καθώς το anti cheat τους που έχουν στο σκάει αυτόματα και σου λένε για να στο έσκασε χρησιμοποίησες cheat οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα.απλα ήθελα να  μάθω αν υπάρχει τρόπος κάπως να το βγάλω και αν χτυπάει μητρική το hwid

Link to comment
Share on other sites

Στειλε στην FiveM να σου το βγαλει, ωστοσο σιγουρα θα παρει μερες, συνηθως παιρνει αρκετα να απαντησουν ή δεν απαντανε και καθολου. Ειναι αυτοματα αυτα τα ban εχει φαει πολυ κοσμος αν οντως δεν εχεις κανει κατι λογικα θα στο βγαλουν.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Psyancy said:

Στειλε στην FiveM να σου το βγαλει, ωστοσο σιγουρα θα παρει μερες, συνηθως παιρνει αρκετα να απαντησουν ή δεν απαντανε και καθολου. Ειναι αυτοματα αυτα τα ban εχει φαει πολυ κοσμος αν οντως δεν εχεις κανει κατι λογικα θα στο βγαλουν.

Πίστεψέ με τους έστειλα ένα κατεβατο όμορφα και ωραία με αποδείξεις και εξηγήσεις και το μόνο που απάντησαν εφόσον το αυτόματο σύστημα Μπαν έκρινε πως ήταν cheat έριξε Μπαν .το λιγότερο τραγικοί στο support τους

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, kagkouras said:

Πίστεψέ με τους έστειλα ένα κατεβατο όμορφα και ωραία με αποδείξεις και εξηγήσεις και το μόνο που απάντησαν εφόσον το αυτόματο σύστημα Μπαν έκρινε πως ήταν cheat έριξε Μπαν .το λιγότερο τραγικοί στο support τους

Ναι η αληθεια ειναι οτι διακρινονται για την αδιαφορια τους 😛 εγω την ειχα πατησει σε μια φαση που δεν ειχαν ενημερωσει τι timezone πιανει το key system και πληρωσα 62€ για το κλειδι και μετα απο 10 ωρες με χρεωσαν ξανα και τους εστελνα email για να δω τι φαση και δεν απαντησαν ποτε αναγκαστηκα να κανω charge back απο την paypal μετα απο μια βδομαδα γιατι δεν απαντουσαν ποτε τιποτα αλλο απο αυτοματοποιημενα μυνηματα που δεν ειχε καμια σχεση με αυτο που ηθελα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά το ban από την FiveM είναι temporarily οπότε μην έχεις φόβο για perma.... 2ον Η RockStar και το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της δεν είναι τόσο γρήγορο ούτος ώστε να λάβεις απάντηση άμεσα.... 3ον Αν όντως θες να ξανά μπεις στο FiveM η μόνη σου λύση είναι να δημιουργήσεις νέο λογαριασμό με νέο e-mail....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα σε όλους αφού έφαγα global ban και τελικά αγόρασα νέο κωδικό στην rockstar φτιάχνοντας νεο account στο fivem μπαίνοντας να συνδεθώ λέει ότι εχω hardware ban.

Υπάρχει πιθανότητα να φύγει αυτό και πως?

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2022 at 10:42 PM, Tomsak said:

Καλησπέρα σε όλους αφού έφαγα global ban και τελικά αγόρασα νέο κωδικό στην rockstar φτιάχνοντας νεο account στο fivem μπαίνοντας να συνδεθώ λέει ότι εχω hardware ban.

Υπάρχει πιθανότητα να φύγει αυτό και πως?

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

 

Δύσκολα αυτοί οι Servers παίζει να έχουν μια Banlist θα πρέπει να μιλήσεις με το Discord του Server που το έφαγες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...