Jump to content
  • 0

Κώδικας java για μήνυμα στην οθόνη


takkenakos

Question

Χαιρετώ,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω άν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να φτιάξω ένα κώδικα όπου όταν θα ξεκινάει ένα event να εμφανιζει μεγάλο μήνυμα στη μέση του client και όχι στο chat.

Έχω ήδη βρει το αρχείο java που περιέχει τον κώδικα του event και απλά θέλω να προσθέσω τον κώδικα να δείχνει το μήνυμα στη μέση της οθόνης και όχι στο chat. Έψαξα αρκετά αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο.... Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μου δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Κρίμα να βλέπω τόσο λάθος αντιμετώπιση και συμπεριφορά από αξιόλογα members.
Αρχικά το παιδί δεν είπε πουθενά (τουλάχιστον στο συγκεκριμένο τοπικ) πως θα ανοίξει σέρβερ, και ενδεχομένως να το κάνει για να μάθει. Παρόλα αυτά και σέρβερ να έχει σκοπό να ανοίξει, να σας υπενθυμίσω πως προτού όλοι εμείς οι wannabe  "devs" ( σιχαίνομαι όταν λέω αυτή την λέξη ), φτάσουμε στο επίπεδο να μπορούμε να επιλύσουμε παρόμοια ζητήματα, κάπου ρωτήσαμε, ψάξαμε, και δοκιμάσαμε. Και αν νομίζεις πως γεννήθηκες μαθημένος ψάξε τόπικ που έκανες πριν 5 χρόνια, να γελάσεις και από μόνος σου!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
30 minutes ago, `NeverMore said:

Κρίμα να βλέπω τόσο λάθος αντιμετώπιση και συμπεριφορά από αξιόλογα members.
Αρχικά το παιδί δεν είπε πουθενά (τουλάχιστον στο συγκεκριμένο τοπικ) πως θα ανοίξει σέρβερ, και ενδεχομένως να το κάνει για να μάθει. Παρόλα αυτά και σέρβερ να έχει σκοπό να ανοίξει, να σας υπενθυμίσω πως προτού όλοι εμείς οι wannabe  "devs" ( σιχαίνομαι όταν λέω αυτή την λέξη ), φτάσουμε στο επίπεδο να μπορούμε να επιλύσουμε παρόμοια ζητήματα, κάπου ρωτήσαμε, ψάξαμε, και δοκιμάσαμε. Και αν νομίζεις πως γεννήθηκες μαθημένος ψάξε τόπικ που έκανες πριν 5 χρόνια, να γελάσεις και από μόνος σου!

 

Ναι καλά! εγώ τα ήξερα όλα πάντα!

 

 

 

 

Μαλάκες ξεκολλάτε και είτε εξηγήστε του να καταλάβει ή μην απαντήσετε καθόλου. 

Σαν έπιασε ο πόνος για το craft και την τέχνη ξαφνικά όλους.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, `NeverMore said:

Κρίμα να βλέπω τόσο λάθος αντιμετώπιση και συμπεριφορά από αξιόλογα members.
Αρχικά το παιδί δεν είπε πουθενά (τουλάχιστον στο συγκεκριμένο τοπικ) πως θα ανοίξει σέρβερ, και ενδεχομένως να το κάνει για να μάθει. Παρόλα αυτά και σέρβερ να έχει σκοπό να ανοίξει, να σας υπενθυμίσω πως προτού όλοι εμείς οι wannabe  "devs" ( σιχαίνομαι όταν λέω αυτή την λέξη ), φτάσουμε στο επίπεδο να μπορούμε να επιλύσουμε παρόμοια ζητήματα, κάπου ρωτήσαμε, ψάξαμε, και δοκιμάσαμε. Και αν νομίζεις πως γεννήθηκες μαθημένος ψάξε τόπικ που έκανες πριν 5 χρόνια, να γελάσεις και από μόνος σου!

 

 

Μα κυριολεκτικα του εδωσα το line..  Ας ψαξει λιγο δεν ειναι κακο.. Σιγα την κακη αντιμετωπιση που πηρε απο μενα, μην ειμαστε τοσο μαλθακοι. Θες να κατσω να ποσταρω 1 προς 1 ολα τα ατομα που μ στειλαν private για help ? Επειδη κλασικα οταν απαντας σε ενα topic ο owner σου στελνει private για να του δωσεις την λυση. Τι σημαινει οτι πρεπει να αφιερωσουμε 5 ωρες απο τη ζωη μας να κανουμε την απαντηση τελεια για να μην κουνησει ο αλλος δακτυλακι? Του δινεις μια απαντηση 90% κοντα σ'αυτο που θελει. Ειναι κακο το οτι του ειπα να ψαξει λιγο μονος να δει οτι το object. επρεπε να το κανει πχ player. ? Και σ ξαναλεω μαζι σου.. κ εγω το 2011 με το WolfGiaS3na εγραφα τα πιο χαζα question δεν εκατσε κανεις να με helpari εκτος του tryskel που εδινε μια τυπικη απαντηση οπως κανει παντα που δεν καταλαβαινει κανεις κ απο εκει κ περα εψαχνα κ απο stackoverflow κλπ κλπ. Εστω πες οτι ειμαι το χειροτερο ατομο στο forum και "κραζω" που δεν καταλαβε την απαντηση μου. Θα καταλαβει περισσοτερο αν του δωσω 100% την απαντηση η θα ξαναμπει μετα απο 2 ωρες με αλλη ερωτηση? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 minutes ago, Evie Frye said:

 

Μα κυριολεκτικα του εδωσα το line..  Ας ψαξει λιγο δεν ειναι κακο.. Σιγα την κακη αντιμετωπιση που πηρε απο μενα, μην ειμαστε τοσο μαλθακοι. Θες να κατσω να ποσταρω 1 προς 1 ολα τα ατομα που μ στειλαν private για help ? Επειδη κλασικα οταν απαντας σε ενα topic ο owner σου στελνει private για να του δωσεις την λυση. Τι σημαινει οτι πρεπει να αφιερωσουμε 5 ωρες απο τη ζωη μας να κανουμε την απαντηση τελεια για να μην κουνησει ο αλλος δακτυλακι? Του δινεις μια απαντηση 90% κοντα σ'αυτο που θελει. Ειναι κακο το οτι του ειπα να ψαξει λιγο μονος να δει οτι το object. επρεπε να το κανει πχ player. ? Και σ ξαναλεω μαζι σου.. κ εγω το 2011 με το WolfGiaS3na εγραφα τα πιο χαζα question δεν εκατσε κανεις να με helpari εκτος του tryskel που εδινε μια τυπικη απαντηση οπως κανει παντα που δεν καταλαβαινει κανεις κ απο εκει κ περα εψαχνα κ απο stackoverflow κλπ κλπ. Εστω πες οτι ειμαι το χειροτερο ατομο στο forum και "κραζω" που δεν καταλαβε την απαντηση μου. Θα καταλαβει περισσοτερο αν του δωσω 100% την απαντηση η θα ξαναμπει μετα απο 2 ωρες με αλλη ερωτηση? 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι εαν καποιος παιρνει ετοιμες απαντησεις τοτε θα η επομενη εμφανιση του θα ειναι με μια νεα ερωτηση για αλλο θεμα , εισαι σωστος.

 

@takkenakos

 

προσπαθησε να καταλαβεις τι ακριβως σου εδωσε ο frye..

Εαν ξερεις εστο και λιγα αγγλικα θα μπορεσεις να καταλαβεις οτι η λεξη object αναφερετε σε ενα αντικειμενο.

Ακριβως μετα βλεπεις να λεει sendPacket ... οποτε στελνουμε ενα πακετο σε ενα αντικειμενο . (εσυ τι θες? να στηλεις ενα message στον player )

object = player..

οποτε εαν κοιταξεις λιγες γραμμες παραπανω θα δεις οτι ο player θα εχει ονομα π.χ activeChar η player. μια αλλαγη θα κανεις στον κωδικα που σου εδωσαν.

Δεν ειναι οτι δεν ηθελε να σε βοηθησει γραφοντας το σωστο, ειναι οτι δεν γινοταν να ηξερε το ονομα απο την στιγμη που δεν ποσταρες αρκετες πληροφοριες.

 

@`NeverMore

Εσυ οταν μαθαινες ζηταγες ετοιμους κωδηκες και ετσι εμαθες? Αμφιβαλλω. Εγω σου λεω οτι οτι κωδικα σου εδιναν τον εκανες αναλυση απο το πρωτο γραμμα μεχρι το τελευταιο για να μαθεις.

 

@Elfocrash

 

Με μια γρηγορη ματια σε αυτα που ποσταρες ειδα οτι τα ερωτηματα που εκανες (τα χαζα για τοτε) τα ελυσες μονος σου (το λες απο κατω σαν comment) αυτο σημαινει οτι κουνισες λιγο τα χερακια σου.... + οτι ειπα για τον nevermore ισχυει και για εσενα...

 

Edited by melron
Link to comment
Share on other sites

  • 0
41 minutes ago, Evie Frye said:

 

Μα κυριολεκτικα του εδωσα το line..  Ας ψαξει λιγο δεν ειναι κακο.. Σιγα την κακη αντιμετωπιση που πηρε απο μενα, μην ειμαστε τοσο μαλθακοι. Θες να κατσω να ποσταρω 1 προς 1 ολα τα ατομα που μ στειλαν private για help ? Επειδη κλασικα οταν απαντας σε ενα topic ο owner σου στελνει private για να του δωσεις την λυση. Τι σημαινει οτι πρεπει να αφιερωσουμε 5 ωρες απο τη ζωη μας να κανουμε την απαντηση τελεια για να μην κουνησει ο αλλος δακτυλακι? Του δινεις μια απαντηση 90% κοντα σ'αυτο που θελει. Ειναι κακο το οτι του ειπα να ψαξει λιγο μονος να δει οτι το object. επρεπε να το κανει πχ player. ? Και σ ξαναλεω μαζι σου.. κ εγω το 2011 με το WolfGiaS3na εγραφα τα πιο χαζα question δεν εκατσε κανεις να με helpari εκτος του tryskel που εδινε μια τυπικη απαντηση οπως κανει παντα που δεν καταλαβαινει κανεις κ απο εκει κ περα εψαχνα κ απο stackoverflow κλπ κλπ. Εστω πες οτι ειμαι το χειροτερο ατομο στο forum και "κραζω" που δεν καταλαβε την απαντηση μου. Θα καταλαβει περισσοτερο αν του δωσω 100% την απαντηση η θα ξαναμπει μετα απο 2 ωρες με αλλη ερωτηση? 

Φίλε μου, ούτε σε ξέρω ούτε έχω λόγο να λογομαχήσω μαζί σου. Το ποστ μου δεν αναφέρθηκε τόσο στην απάντηση που έδωσες στο αρχικό ερώτημα, που και μπράβο σου για αυτό καθώς ελάχιστοι πλέον μπαίνουν στην διαδικασία να βοηθήσουν, αλλά στο ->

Quote

Εφοσον δεν ξερεις καν τι ειναι γλωσσα προγραμματισμου, γιατι ασχολησε δεν μπορω να καταλαβω. Νταξει ειπαμε να εχεις χ-ψ γνωσεις να σε βοθησουν σε φορουμ αλλα εισαι ασχετος τελειως. Αμα θες να κανεις κατι με κωδικα προσελαβε developer η κατσε μαθε java. Σου εδωσα τον κωδικα ετοιμο και δεν ξερεις να κανεις καν το import...

Ξανά διάβασε το και θα καταλάβεις τι εννοώ, δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να το σχολιάσω, όπως επίσης και το ->

Quote

Ζεις σε μια χρονολογια οπου μπορει να γινεις προγραμματιστης εντως 5 ημερων μονο βλεποντας εικονες απο το google. Εμεις δεν ειχαμε καν youtube το 2005. 

Καλύτερα να μην ξανά σχολίαζες παρά αυτό. 
 

36 minutes ago, melron said:

Το μονο σιγουρο ειναι οτι εαν καποιος παιρνει ετοιμες απαντησεις τοτε θα η επομενη εμφανιση του θα ειναι με μια νεα ερωτηση για αλλο θεμα , εισαι σωστος.

 

@takkenakos

 

προσπαθησε να καταλαβεις τι ακριβως σου εδωσε ο frye..

Εαν ξερεις εστο και λιγα αγγλικα θα μπορεσεις να καταλαβεις οτι η λεξη object αναφερετε σε ενα αντικειμενο.

Ακριβως μετα βλεπεις να λεει sendPacket ... οποτε στελνουμε ενα πακετο σε ενα αντικειμενο . (εσυ τι θες? να στηλεις ενα message στον player )

object = player..

οποτε εαν κοιταξεις λιγες γραμμες παραπανω θα δεις οτι ο player θα εχει ονομα π.χ activeChar η player. μια αλλαγη θα κανεις στον κωδικα που σου εδωσαν.

Δεν ειναι οτι δεν ηθελε να σε βοηθησει γραφοντας το σωστο, ειναι οτι δεν γινοταν να ηξερε το ονομα απο την στιγμη που δεν ποσταρες αρκετες πληροφοριες.

 

@`NeverMore

Εσυ οταν μαθαινες ζηταγες ετοιμους κωδηκες και ετσι εμαθες? Αμφιβαλλω. Εγω σου λεω οτι οτι κωδικα σου εδιναν τον εκανες αναλυση απο το πρωτο γραμμα μεχρι το τελευταιο για να μαθεις.

 

@Elfocrash

 

Με μια γρηγορη ματια σε αυτα που ποσταρες ειδα οτι τα ερωτηματα που εκανες (τα χαζα για τοτε) τα ελυσες μονος σου (το λες απο κατω σαν comment) αυτο σημαινει οτι κουνισες λιγο τα χερακια σου.... + οτι ειπα για τον nevermore ισχυει και για εσενα...

 

Όχι είσαι τέρμα λάθος εδώ. Το συγκεκριμένο section υπάρχει για άτομα με ή χωρίς γνώσεις για να υποβάλουν ερωτήματα οποιασδήποτε δυσκολίας. Παίρνοντας μια έτοιμη απάντηση, την επομένη φορά που θα χρειαζόταν να στείλει κάποιο πακέτο, θα έμπαινε στην διαδικασία να πει, ωχ για μισό, πως το είχα κάνει τότε? Θα πειραματιζόταν, και θα μάθαινε από την ίδια του την ερώτηση. Αυτό βέβαια έχει να κάνει και από το ίδιο το άτομο. Υπάρχουν άτομα που με το παραμικρό σου λένε μπες με teamviewer να το δεις. οπότε για να ήμαστε και αντικειμενικοί, παίζει σίγουρα τεράστιο ρόλο και το πόσο έχει σκοπό να προσπαθήσει κάποιος. Κρίνοντας όμως από τις απαντήσεις του δημιουργού του τόπικ διακρίνω, κάποιον που προσπαθεί να μάθει, απλώς ίσως δεν έχει την σωστή καθοδήγηση. Οπότε λοιπόν από το να μπω εγώ στην διαδικασία να γράψω ένα ποστ καθόλου ενθαρρυντικό, του τύπου, ρε φίλε αν δεν ξέρεις ούτε τα βασικά, πλήρωσε να στο κάνουν, σίγουρα θα ήταν προτιμότερο, είτε να μην απαντήσω καν, είτε εφόσον μπήκα στην διαδικασία να απαντήσω να τον καθοδηγήσω προς μια κατεύθυνση ώστε να διαβάσει από μόνος του και να μάθει.

Τώρα σίγουρα ο καθένας έχει την άποψη του και εν μέρει θα συμφωνώ μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, .Elfocrash said:

 

Ναι καλά! εγώ τα ήξερα όλα πάντα!

 

 

 

 

Μαλάκες ξεκολλάτε και είτε εξηγήστε του να καταλάβει ή μην απαντήσετε καθόλου. 

Σαν έπιασε ο πόνος για το craft και την τέχνη ξαφνικά όλους.

 

Εδώ δες ->
 

 

χαχαχαχαχαχ απίστευτος ο τρόπος που έγραφα στα 15 μου ^^ είναι ακριβώς αυτό που με εκνευρίζει σήμερα να βλέπω πάντως

με μια γρήγορη ματιά merlon θα διαπιστώσεις επίσης πως ούτε στα δικά μου, αλλά ούτε και στου έλφο δεν βρέθηκε κάποιος να μας πει, αφού δεν ξέρεις ούτε τα βασικά παράτα τα και πλήρωσε να στο κάνουν 

Edited by `NeverMore
Link to comment
Share on other sites

  • 0
38 minutes ago, `NeverMore said:

....

Συμφωνω μαζι σου οτι το section υπαρχει για αυτο τον λογο και αρκετες φορες δινω ετοιμους κωδικες σε ατομα που ζητανε κατι . Στην συγκεκριμενη περιπτωση ομως εαν το ειχα δει νωριτερα το ποστ θα απαντουσα και εγω το ιδιο (με το object.) απο την στιγμη που δεν μας εδωσε περισσοτερες πληροφοριες .

Επισεις θα διαφονισω μαζι σου στο οτι δεν εχει την σωστη καθοδηγηση διοτι για τι πραγμα ακριβως αναφερεσαι? ποια καθοδηγηση πρεπει να εχει? Εσυ ποια ειχες? ... Εγω προσωπικα οσα ατομα ξερω που γνωριζουν 5 πραγματα τα εμαθαν μονοι τους διοτι σημερα στην κοινωνια που ζουμε κανενας δεν θα κατσει να σε πιασει απο το χερι να σου πει αυτο θα το κανεις ετσι (μιλαω για δωρεαν φαση τωρα) . Οποτε δεν νομιζω οτι η λεξη καθοδηγηση ειναι η σωστη εδω. Δεν μπορεις να εχεις καθοδηγηση χωρις θεληση και εγω αυτο που βλεπω εδω μου δειχνει οτι το ατομο δεν εχει θεληση και οτι απλα θελει εναν ετοιμο κωδικα ενω το παρουσιαζει πολυ ομορφα και ευγενικα.

 

Επισεις, Εαν πραγματικα θελει να μαθει το παιδι δεν θα κανει τετοιου ειδους ερωτησεις γιατι για να μιλαει για screen message σε event σημαινει οτι εχει περασει κωδικα στα sources στο οποιον δεν εκανε ποτε κινηση να δει το τι ακριβως ειναι και το πως περιπου λειτουργει (ασχετα που θα του φαινονται κινεζικα). Ο καλυτερος τροπος εξασκισης για τους αρχαριους ειναι το EnterWorld που μπορει να πειραματιστει και να βλεπει τα αποτελεσματα σε καθε login (τουλαχιστον εγω ετσι εκανα και αρχισα με το sendMessage). 

 

Η αντιδραση του για το ερρορ του object διχνει οτι πραγματικα δεν εκατσε να δει παραπανω τι εχει (οχι δεν εχω κατι με το παιδι , μετα χαρας να τον βοηθησω και με tv) και απλως ηθελε να κλησει η υποθεση που τον παιδεψε.

 

Οσο για την συμπεριφορα του evye ετσι ειναι το στυλ του, δεν νομιζω να εχει κατι με το ατομο η γενικα με τα newbies... 

 

21 minutes ago, `NeverMore said:

πάντως

με μια γρήγορη ματιά merlon θα διαπιστώσεις επίσης πως ούτε στα δικά μου, αλλά ούτε και στου έλφο δεν βρέθηκε κάποιος να μας πει, αφού δεν ξέρεις ούτε τα βασικά παράτα τα και πλήρωσε να στο κάνουν 

 

Λογικο ειναι διοτι το 2010 που εκανες ποστς εισασταν ολοι σε αυτο το σταδιο (μερικοι καλυτεροι και αλλοι χειροτεροι)... τωρα ομως

που ολοι εχουν γινει 'pro' ζητανε λεφτα και οταν βλεπουν τετοιες αντιδρασεις προσπαθουν να παρουν χαρτζιλικι... Συμφωνω οτι δεν πρεπει να γινεται αυτο σιγουρα...

 

Edited by melron
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Το οτι σου απαντησα το παιρνεις σαν "λογομαχια" ? Ρε για χαστουκια ειστε ολοι. Καλα κανω και σας κραζω. Ο αλλος του απαντησα το λογο το λογο που απαντησα ετσι και καθεται κ λεει "δεν θα λογομαχησω" . Λες κ λογομαχησαμε. Δυσλεκτικοι ολοι εδω μεσα... 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
28 minutes ago, Evie Frye said:

Το οτι σου απαντησα το παιρνεις σαν "λογομαχια" ? Ρε για χαστουκια ειστε ολοι. Καλα κανω και σας κραζω. Ο αλλος του απαντησα το λογο το λογο που απαντησα ετσι και καθεται κ λεει "δεν θα λογομαχησω" . Λες κ λογομαχησαμε. Δυσλεκτικοι ολοι εδω μεσα... 

Κόλλησες στην λέξη και όχι στο νόημα, που αποδεικνύει για άλλη μια φορά το πόσο χαζός είσαι. Μοίρασε χαστούκια στο λαό σκληρέ προγραμματιστή .... Σχεδόν ανατρίχιασα!

 

31 minutes ago, melron said:

Συμφωνω μαζι σου οτι το section υπαρχει για αυτο τον λογο και αρκετες φορες δινω ετοιμους κωδικες σε ατομα που ζητανε κατι . Στην συγκεκριμενη περιπτωση ομως εαν το ειχα δει νωριτερα το ποστ θα απαντουσα και εγω το ιδιο (με το object.) απο την στιγμη που δεν μας εδωσε περισσοτερες πληροφοριες .

Επισεις θα διαφονισω μαζι σου στο οτι δεν εχει την σωστη καθοδηγηση διοτι για τι πραγμα ακριβως αναφερεσαι? ποια καθοδηγηση πρεπει να εχει? Εσυ ποια ειχες? ... Εγω προσωπικα οσα ατομα ξερω που γνωριζουν 5 πραγματα τα εμαθαν μονοι τους διοτι σημερα στην κοινωνια που ζουμε κανενας δεν θα κατσει να σε πιασει απο το χερι να σου πει αυτο θα το κανεις ετσι (μιλαω για δωρεαν φαση τωρα) . Οποτε δεν νομιζω οτι η λεξη καθοδηγηση ειναι η σωστη εδω. Δεν μπορεις να εχεις καθοδηγηση χωρις θεληση και εγω αυτο που βλεπω εδω μου δειχνει οτι το ατομο δεν εχει θεληση και οτι απλα θελει εναν ετοιμο κωδικα ενω το παρουσιαζει πολυ ομορφα και ευγενικα.

 

Επισεις, Εαν πραγματικα θελει να μαθει το παιδι δεν θα κανει τετοιου ειδους ερωτησεις γιατι για να μιλαει για screen message σε event σημαινει οτι εχει περασει κωδικα στα sources στο οποιον δεν εκανε ποτε κινηση να δει το τι ακριβως ειναι και το πως περιπου λειτουργει (ασχετα που θα του φαινονται κινεζικα). Ο καλυτερος τροπος εξασκισης για τους αρχαριους ειναι το EnterWorld που μπορει να πειραματιστει και να βλεπει τα αποτελεσματα σε καθε login (τουλαχιστον εγω ετσι εκανα και αρχισα με το sendMessage). 

 

Η αντιδραση του για το ερρορ του object διχνει οτι πραγματικα δεν εκατσε να δει παραπανω τι εχει (οχι δεν εχω κατι με το παιδι , μετα χαρας να τον βοηθησω και με tv) και απλως ηθελε να κλησει η υποθεση που τον παιδεψε.

 

Οσο για την συμπεριφορα του evye ετσι ειναι το στυλ του, δεν νομιζω να εχει κατι με το ατομο η γενικα με τα newbies... 

 

 

Λογικο ειναι διοτι το 2010 που εκανες ποστς εισασταν ολοι σε αυτο το σταδιο (μερικοι καλυτεροι και αλλοι χειροτεροι)... τωρα ομως

που ολοι εχουν γινει 'pro' ζητανε λεφτα και οταν βλεπουν τετοιες αντιδρασεις προσπαθουν να παρουν χαρτζιλικι... Συμφωνω οτι δεν πρεπει να γινεται αυτο σιγουρα...

 

 

Εντάξει νομίζω μπήκαμε σε μια διαδικασία να υπέρ - αναλύσουμε τις απαντήσεις και την στάση του δημιουργού, κάτι που δεν μπορεί να είναι αντικειμενικό σε καμία περίπτωση, και ο καθένας το βλέπει από την δική του οπτική γωνία. Το νόημα του ποστ μου, ήταν όπως προ-ανέφερα το ότι από το να μπω σε μια διαδικασία να κάνω τέτοιο ποστ όπως αυτό του βαρύμαγκα με τις μπάτσες, καλύτερα να μην σχολιάσω καν.

Καλή συνέχεια!

 

Edited by `NeverMore
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Μα ρε φιλε σου μιλαω ομορφα κ εσυ καθεσαι κ λες οτι θελω να λογομαχισω. Απλα μιλαμε.. τι ειναι αυτο στο διαδικτυο με το παραμικρο τα παιρνετε ολα σαν λογομαχια.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, `NeverMore said:

 

 

 

 

 

Νταξει σωστός ο Nevermore.. Ας μην ξεχνάμε από που ξεκινήσαμε.. Nevermore Κάποτε είχες μπει με tv στο pc mou για μία Buffer, δεν μπορώ να βρω το topic. :P

 

Απλά να προσθέσω κάτι.. Παλαιότερα δεν υπήρχαν τόσα Guides που να δείχνουν το χ,ψ και έτσι ανοίγαμε topics και ρωτούσαμε διάφορα.

Τώρα όμως όλα είναι πιο εύκολα αν ψάξει κάτι ο άλλος.. Γι'αυτό και απάντησα σε αυτό το topic. Για να ψαχτεί και να καταλάβει 2-3 πράγματα. 

Τα πάντα είναι εδώ μέσα σε αυτό το forum πλέον. Το να μάθεις να περνάς έναν κώδικα σήμερα, το συναντάς σε 50 guides.. Οπότε ναι.. Ίσως είναι λίγο κρίμα όταν υπάρχουν topics που να ζητάς να σου δείξουν πως να τον περάσεις. 

Εγώ δεν προσπαθώ να αποδείξω κάτι, γιατί ούτε ήμουν αλλά βέβαια ούτε είμαι "dev" όπως θες να ακούγεται η λέξη, και ποτέ δεν φέρθηκα σαν να είμαι. Ξέρω 5-6 πράγματα από μόνος μου, και αυτό είναι. (Προσπαθώ να "δικαιιολογήσω" την απάντηση που έδωσα χθες βράδυ)

 

Επίσης, να πω κάτι για τον Evie.. Δεν τον υποστήριξα, απλώς ήμουν αντικειμενικός. Δεν συμφωνώ καθόλου με τον τρόπο που φέρεται, κι'ας έχει δίκιο στην ουσία που θέλει να περάσει. Κάποτε δεν απαντούσε έτσι, απλώς είτε τώρα ο πήχης έφτασε ταβάνι, είτε απλά μόλις κάποιος βγήκε και είπε "έκανε scam 50e", τον κρίναμε χωρίς να ξέρουμε τι έχει γίνει, και φερθήκαμε με τον ίδιο τρόπο που φέρεται. Όλα έχουν μια ιστορία..

Τέλος πάντων. Καλό μεσημέρι.

Edited by 'Baggos'
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Αυτος που βγηκε και ειπε οτι εκανα scam 50 ευρω ζητησε κ sorry γιατι του εκανα δουλεια παραπανω απο 50 ευρω. Ο λογος του "scam" ηταν προσωπικος και το εδειξα και στο maxtor αλλα αρχι** του γιατι απλα σπαμμαρα και ηθελε να μου τη χωσει ετσι κ αλλιως. Οσο για τα αλλα τετραπληγικα που σπαμμαρουν ναι θα scammara 30 ευρω και να χασω topic με 30 positive feedback καλη ιδεα απο πισω ρε. 

 

Οσο για το τροπο που απανταω δεν εχει τιποτα κακο. Παλια απλα βοηθουσα περισσοτερο γιατι ειχα χρονο. Οταν εκανα τα tutorials η faction system shares 2-3ατομα βγηκαν να πουν ευχαριστω αλλα οταν επεσε report για "scam" βγηκαν 250. Απο εκει κ περα φαινετε ποσο προιστορικοι ειστε. Οσο για το πηχη ναι στο maxcheaters περιμενα να δειξω το επιπεδο μου. Πιο ψωναρα ειναι ο @melron παρα εγω :D

 

Δεν με ενδιαφερει τι λετε για μενα κ λαθος μου π απανταω κ δειχνω οτι ενδιαφερομαι κατα καποιο τροπο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, Pamela32 said:

paidia ani3a ton server kai den leitourgoune ta mana pots...plz kapios help...fast.....oloi zitane mana...:P epiloque L2j....

 

 

Κλαιω Nevermore :P

 

allos scammer apo edw :P

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, Evie Frye said:

Μα ρε φιλε σου μιλαω ομορφα κ εσυ καθεσαι κ λες οτι θελω να λογομαχισω. Απλα μιλαμε.. τι ειναι αυτο στο διαδικτυο με το παραμικρο τα παιρνετε ολα σαν λογομαχια.

Δεν είπα ποτέ πως θέλεις να λογομαχήσεις, είπα πως εγώ δεν θα μπω στην διαδικασία να το κάνω αυτό μαζί σου σε καμία περίπτωση. Διαφορετικές απόψεις υπάρχουν και πάντα θα υπάρχουν. Παρερμηνεύτηκε ίσως ο τρόπος που το έγραψα.  Αν υπάρχει κάποιος δυσλεκτικός στην υπόθεση μάλλον είσαι εσύ! Το νόημα του ποστ μου το κατάλαβες εξαρχής, και παρόλα αυτά πιάστηκες από μια λέξη για να μας δείξεις το πόσο βαρύμαγκας και καβγατζής είσαι μιλώντας για μπάτσες και άλλα τέτοια. Ίσως και αυτός να είναι ένας λόγος που εδώ και χρόνια δεν γράφω ποτέ σε αυτό το φόρουμ. Έπειτα μιλάς λες και ασχολούμαστε όλοι μαζί σου, εγώ ούτε ακουστά δεν σε έχω αλλά ούτε και σε γνωρίζω. Πάρε λοιπόν το καλάμι που έχεις καβαλήσει επειδή κάνεις 5-10 ποστ στο mxc και shares και βάλτο στον κώλο σου.

 

@'Baggos' απουσιάζω γενικά καιρό από το φόρουμ και δεν γνωρίζω καν σε ποιο περιστατικό αναφέρεσαι περί σκαμ, αλλά ούτε και γνωρίζω ποιος είναι κτλπ... θα συμφωνήσω πως έχουν αλλάξει τα πράγματα από το παρελθόν, αλλά συμπεριφορές όπως αυτή του βαρύμαγκα δεν έχουν θέση και δεν πρέπει να έχουν θέση σε help sections. Μην μπαίνεις καν στην διαδικασία να απαντήσεις. Εκεί στάθηκα εγώ!! Τέλος πάντων νομίζω πάρα έγινε το θέμα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...