Jump to content

[SCAMMER] Giannis Chelidonakis a.k.a Kara


SOFKA

Recommended Posts

2 minutes ago, Maxtor said:

 

οκ εγω θελω να βρεθει μια λυση αμεσα αναμεσα σας. περιμενω νεοτερα. 

Εχω βρει λυση ηδη και θα του τελιωσω οτι εξτρα θελει. Εσυ κανε ban μην αγχωνεσαι.

Γιατι να κρατας αποτυχημενους "scammer" οπως λες εδω μεσα ε?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Burt Gummer said:

Read skype Mr. Liar and please keep this topic. I'm not sending you to delete it I just sending to see why lie, what you want with the engine and why you sell claw files to other people :'(

i can record chating on skype with you first meet till now ,, so i will create it

Link to comment
Share on other sites

I Dont Like argument , talk more with less action , @Burt Gummer (he reply my msg and talk i'm scam 50euro) then i will give the proof
i always finish the payment first without trouble, 

This Old Chat ( you can pause if you want to read carefully) this is old chat i never scam anyone
Video : https://youtu.be/h0PWsAM_nJM

This New Chat i got scammed 100euro from kara
Video : https://youtu.be/GTBNO8eKrv8

So here i just want the TRUTH no DRAMA !! i just report people who scam me , no CREATE DRAMA !!

The Fact is :
1. I give Source PRELUDE OF WAR NEW CHAPTER (l2script) all people already know Price of source L2Script
2. I Pay you FULL 100 EURO no REFUND even i have the SCREENSHOOT

3. Kara not Finished my Project even their code all broken and not Completed .. if can i will upload the files broken to here
4. He Dissapear for 3 Month


the new truth is : i report him to forum then he reply my msg *(really?)* i was shocked for it

He say ileggal upload their FACE to forum ? man no ILEGAL for SCAMMER people,, if i can report it to POLICE i will report it to POLICE :forever_alone_like_a_boss:

dear @Maxtor he said i'm scam kara aka giannis chelidonakis here,, so i upload video. chat with kara , no edited all is truth you can decide about who is got scam here

Edited by VelroseGame
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Burt Gummer said:

[GR]

@Maxtor

 

1. Εκανες ban ανθρωπο που ειναι στο φορουμ σου χρονια επειδη ανοιξε report να μη του κανουν re-sell τη δουλεια του και οχι μονο 1 εκανες και τους 2 λες κ δημιουργησαν ποτε προβλημα στο φορουμ. 

 

2. Εκανες unban εναν ανθρωπο που εκλεψε 200ε απο τον Dimi και ειπε και ψεματα οτι τα εδωσε πισω χωρις και τον εχεις στο φορουμ και απλα κραζει και πεταει downvote καθε μερα χωρις λογο.

 

3. Μου εσβησες τοπικ στο οποιο πηρα 5 θετικα σχολια (ακομη κ απο πελατες που στο παρελθον ειχαν θεμα μαζι μου γιατι δεν τα βρηκαμε, μου αφησαν trade feedback και με υπερασπιστηκαν κ ολας τωρα) και θα εμπαιναν αλλοι 10 αργοτερα να γραψουν και να αφησουν +3 feedback μεχρι που μου εστειλαν το πρωι που ειναι το τοπικ και τους απαντησα δεν ξερω. 

 

4. Το staff σου, το ιδιο σου το staff σε δουλευει και σε χλευαζει πισω απο τη πλατη σου και τους κανεις GMOD. Τουλαχιστον ατομα σαν κ εμενα που "απαξιεις" να απαντησεις στο skype καποτε σου φερναμε κοσμο με τα tutorial μας, τα guide μας κ.λπ. Ξεχνας μαλλον οτι επι 4 χρονια ειχα τη καλυτερη σειρα tutorial κ ειχα τοπικ που εδινα τζαμπα κωδικες και βοηθαγα οπου μπορουσα.

 

5. Ατομα που θελουν να σε βοηθησουν πραγματικα τους κανεις περα και τους αγνοεις (Δεν θα αναφερω ονοματα...), γκουχου γκουχου... sanctus. Ειναι μεγαλος βλακας αλλα τουλαχιστον ο μονος που ειχε ιδεες να βοηθησει και τον κανατε demote αντι να του δωσεις GMOD

 

6. Οριζεις ως προτεραιοτητα τα χρηματα. Μας βαζεις καποτε redirect του tales.. Γιατι? Γιατι καθε φορα που παω να μπω να ξεχνιεμαι και να βλεπω L2Tales? Σ ειπαμε τιποτα για τα advertisement δεξια κ αριστερα? Δεν σεβεσαι το κοσμο που μπαινει. Ειναι σαν να νιωθεις οτι το maxcheaters παει να πεθανει και προσπαθεις μονος σου να αποσταξεις τις τελευταιες σταγονες. 

 

7. Τα trade εκτος maxcheaters δεν σε αφορουν Νικο. Οτι γινεται εκτος maxcheaters δεν πρεπει να εχει σχεση με το maxcheaters. Αν εγω αυτη τη στιγμη παρω εναν κωδικα και κανω dispute λεγοντας οτι δεν λειτουργει και ανοιξω report στον dev δεν εχει καμια αποδειξη οτι ο κωδικας του λειτουργει.  Απο που κ ως που το maxcheater εγινε η αστυνομια των freelancer στο διαδικτυο?

 

Επισης μου εχεις κανει perma ban στο marketplace. Αυτα απο μενα. Δεν πιστευω οτι θα κατσεις να τα διαβασεις. Στον Velrose που πουλαει 300e fc pack και πριν 1.5 χρονο μου εφαγε 50ε και δεν μου τα εδωσε ποτε εστειλα μηνυμα και δεν ζητησα καν να ακυρωσει το report δεν με ενδιαφερει. 

Ton Root που ανοιξα report οτι μου εκλεψε 300ε επι 1 χρονο μου ελεγε ψεματα οτι θα μ τα δωσει και με ετρεχε απο τραπεζες σε τραπεζες δεν ειδα σχολιο "θα τον εξαλειψω απο το φορουμ". Εμενα που ειμαι εδω μεσα 12 χρονια το ειδες προσωπικα το θεμα. Κατσε με τον Βουλγαρο σου λοιπον που κλεβει απο τον Dimako λεφτα και τον L2Tales.

 

Υ.Γ.  οτι εγραψα δεν ειναι ειρωνικο ουτε θελω να στη πω ουτε τιποτα απλα γραφω αυτα που πρεπει να πω. Μαθε λοιπον να αντικρουεις επιχειρηματα με το λογο σου, χωρις να πατας απλα το ban η να λες στο staff σου "μην αφηνεται acc kara."

[/GR]

Επέτρεψε μου να απαντήσω σε μερικά από αυτά λόγο του ότι αφορά κατά 100% τα sections που εγώ έχω υπεύθυνη μου..

 

1) Λογο του ότι είμαι πολύ φίλος με αυτόν που λες να σου πω πως ήταν επιλογή του από την στιγμή που διέγραψε τα guide και τα shares του , ήξερε τι θα συμβεί εξ αρχής και το είχε αποδεχτεί..

 

2) Για να κάνει κάτι τέτοιο πάει να πει πως είχε τα κατάλληλα proofs που και να μην τα είχε πες πως του έδωσε μια δεύτερη ευκαιρία όπως σε εσένα έχει δώσει τόσες.. @AccessDenied @Kara` @Kara.  Κλπ κλπ οπότε δεν θα έπρεπε καν να το θίγεις αυτό το θέμα απ την στιγμή που είστε ουσιαστικά στο ίδιο επίπεδο και με εσένα να έχεις πάρει πάνω από μια ευκαιρία!

 

3) Εγώ στα έσβησα τα topics σου γιατί δεν με αφορά με πόσους έκανες σωστά trades αλλά με αφορά το πόσους έκλεψες 

 

4) Καλό θα ήταν να πεις το όνομα του staff member αυτού και νομίζω ξέρει τι να κάνει μαζί σου . Επίσης εδώ δεν μιλάμε για το ότι μπορεί να είσαι καλό member η Όχι άλλα για το ότι έχεις scammarei πάνω από 10 άτομα . Το ότι έκανες guide Και tutorial για να φέρεις κόσμο βοήθησε και εσένα Αφού με μερικούς από αυτούς που έφερες είχες trades και έβγαζες χρήματα πράγμα που σημαίνει πως δεν το έκανες με ανιδιοτέλεια αλλά πως και εσύ είχες κέρδος μέσα από αυτό 

 

5) Νομίζω πως χωρίς να ξέρεις τι γίνεται μέσα στο staff team δεν πρέπει να έχεις άποψη και επίσης έχει 4 Global  Mods και ένας ο ίδιος 5 άτομα που μπορούν να κρίνουν καλύτερα από εσένα για το εάν είμαστε ικανοί η Όχι να είμαστε σε αυτήν την θέση κοιτώντας πράγματα χειροπιαστά...

 

6) Αυτό δεν είναι μέσα στις αρμοδιότητες μου Αλλά όπως σου έχω ξανά πει είναι μια ιδιόκτητη πλατφόρμα που ο admin κάνει και τα members δείχνουν αν κάτι τους αρέσει η Όχι με το ποσό active είναι...

 

7) Trades εκτός MxC είναι και το donate panel του nightw0lf που πουλάει ο pigasos γι'αυτό και δεν μπορούμε να πάρουμε θέση ωστόσο οφείλουμε να προστατέψουμε τα μέλη μας αν είμαστε σίγουροι πως κάποιο member έχει σκοπό να κλέψει κάποιον και από την στιγμή που εσύ αποδεδειγμένα το έχεις κάνει οφείλουμε να προστατέψουμε τα μέλη μας από εσένα και τοτον κάθε εσένα που άλλωστε έχεις κλέψει και μεσω αυτής της πλατφόρμας..

 

Όσο για την τελευταία παράγραφο απλά ασχολίαστη.. Ελπίζω να κάλυψα τις απαιτήσεις σου και να σου απάντησα κάθε σου απορία 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maxtor said:

 

οκ εγω θελω να βρεθει μια λυση αμεσα αναμεσα σας. περιμενω νεοτερα. 

Του εστειλα να του κανω οτι λειπει απο το Event. Του μιλαω ομορφα κ αυτος το μονο που γραφει ειναι

"Μαλακα" και να παθω corona και να του στειλω τον κωδικα απο το παραδεισο που θα παω. 

Σου εστειλα κ εικονα στο private & μπορεις να μπεις στο PC μου να δεις το chat. 

 

Δεν απανταει καν λογικα. Εγω του ειπα οτι ο maxtor θα μ κανει ban και του ειπα μην βγει το τοπικ του report κ δωσε μου tv να μπω να δω τι εμεινε. Αυτος συνεχιζει να γραφει για corona ιο κλπ. 

 

Δεν βγαζω ακρη. Αμα θες να του μιλησεις εσυ.

Edited by Burt Gummer
Link to comment
Share on other sites

@Burt Gummer he said want to refunded.. if done he will screenshot the Payment to my email.. but i gues is liar
so i will waiting here kara send refund payment and sit here
 

https://imgur.com/87rqQDn 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VelroseGame said:

@Burt Gummer he said want to refunded.. if done he will screenshot the Payment to my email.. but i gues is liar
so i will waiting here kara send refund payment and sit here
 

https://imgur.com/87rqQDn 

I never said that lol. Why you post fake words? I sit 30 min in skype with you trying to tell you to give me TV 

and you wish me to die and corona and heaven e.t.c

 

Grow up kid

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Burt Gummer said:

I never said that lol. Why you post fake words? I sit 30 min in skype with you trying to tell you to give me TV 

and you wish me to die and corona and heaven e.t.c

 

Grow up kid

i hope so . that the best choice people like you got corona 

and you can refund my payment on heaven .. i wrong ???

if you cant refund on real world, you can refunded it later on another world 

Link to comment
Share on other sites

Naming your client as a scammer and liar is the best defense your imagination could ever create, even without evidence and proofs that only pointing you, or the excuses you made about your mental disorders and that you wanted to suicide made us all feel so bad about you, we are all here just for your kara, all our actions are considered in your interest just so you can cure faster.


Oh i forgot, we are all pitty poor creatures here, but you, you are a rich person with RX8 in your backyard and 3milion worth castle, mmm why dont you just buy the forum from MAXTOR and use it as you want?

 

p.s. keep calling me Bulgarian, it gives me such a big joy, even when i am not one :D

Edited by BruT
Link to comment
Share on other sites

First i can't take much about it .
1. He call me SCAMMER , i give proof about i'm no scam anyone here
2. he call me liar for the things he said and i gave proof
3. He bad talk to ME !!

Capture14.thumb.JPG.bfee8990dd9290e1ed71d4bd574fb54a.JPG

 

 

Video New CHAT : 

 



@Maxtor the project is 4month ago , and i can't take any much word from him , even he racism to me ,, all done now if he can't refund my payment can you banned him permanent on maxcheater ? 

++ video :
This Old Chat ( you can pause if you want to read carefully) this is old chat i never scam anyone
Video : https://youtu.be/h0PWsAM_nJM

This New Chat i got scammed 100euro from kara
Video : https://youtu.be/GTBNO8eKrv8


I'm done ,, if someone need more information i can give all screenshoot 

you can decide about all of it, but my responsible as CLIENT its good :
1. I give Time, i can wait but he disappear without any word 
2. I can't take any word if he talk about my religion
3. I pay it full 100e without trouble even i give FRIEND & FAMILLY (paypal)

so Admin MxC you can do everything , i'm done as report, all proof i post it here 

thanks for some people give advance and suggest to me,,,


Just 1 word ,, its to long about done the project.. because project leader have more money it should be refund, 

Edited by VelroseGame
Link to comment
Share on other sites

Α ρε kara είσαι top drama queen, μέχρι και ο Maxtor έγραψε έκθεση για πάρτη σου. Συνέχισε έτσι να το κρατάς ζωντανό.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Xplicit7 said:

Α ρε kara είσαι top drama queen, μέχρι και ο Maxtor έγραψε έκθεση για πάρτη σου. Συνέχισε έτσι να το κρατάς ζωντανό.

Προσπαθω. Σκεψου τι θα εκανε ο Νικος χωρις εμενα... 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εσείς τι λέτε, πάντως εγώ εδώ και ένα χρόνο δεν έχω κανένα πρόβλημα  με τον kara ούτε με έκλεψε ούτε τίποτα  από όλα αυτά που γράφετε εδώ και πόσο καιρό εδώ μέσα . μαλλον ο πονος θα ειναι μεγαλος.

Link to comment
Share on other sites

@Maxtor @DukeAwesome@Fanky@Celestine
1. He refuse refund my payment https://imgur.com/kcEj9Wo
2. Project is to long as the image i pay it on 8 February https://imgur.com/SXe7cUg

3. I don't need the project anymore because i already payment another event engine..
4. i'm give another solution to this guys but he refuse all method

and maxtor promise 24 hours, can you banned him because i cant take any word from him again ..

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...