Jump to content
  • 0

Ερωτηση για npc


bblastersd

Question

Καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω τι κωδικα μπορω να βαλω απο java code ωστε να εχω ΝPC guards και να πολεμουν μαζι μου ενα raid boss? δηλαδη το αντιθετο απο τα siege στα castle,αντι να με πολεμουν τα  guards να πολεμουν μαζι μου ωστε να νικησω καποιο raid boss.Eυχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Just now, TeodosTv said:

Δεν το παιζει κανενας καποιος ή τελειος ο καθενας εχει μια διαφορετικη γνωμη εγω ετσι πυστευω !

 

BTW αυτο που εχει το παιδι για να γινει με τους guards ειναι το θεμα απλα επειδη ηθελα να βοηθησω με ενα team

 

το οποιο με βοηθησε αρκετες φορες στην δουλεια μου ισως τον βοηθησουνε! Και δεν ειπα κατι κακο πυστευω! 

Αυτό το team δίνει δωρεάν βοήθεια σε ερωτήσεις σαν και αυτή που ανέφερε? Που δεν γνωρίζει java (και αυτομάτως σημαίνει ότι ψάχνει έτοιμο code) ? Εγώ βλέπω σαν 1η μάτια ότι θέλουν λεφτά τα παιδιά . Μπορεί να κάνω και λάθος

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Just now, melron said:

Αυτό το team δίνει δωρεάν βοήθεια σε ερωτήσεις σαν και αυτή που ανέφερε? Που δεν γνωρίζει java (και αυτομάτως σημαίνει ότι ψάχνει έτοιμο code) ? Εγώ βλέπω σαν 1η μάτια ότι θέλουν λεφτά τα παιδιά . Μπορεί να κάνω και λάθος

Oχι φιλε μου επειδη τα παιδια τα ξερω και τα δυο ειναι τελεια στην δουλεια τους!

 

Και το site θα αλλαξει σε εναν μηνα λογω του οτι δεν εχουν χρονο! Για αυτο τον λογο εστεισαν αυτο το site 

 

Java γνωριζει και πολυ καλα μαλιστα! Ο καθενας εχει τον τομεα εργασιας του και ετσι πρεπει να ειναι σε μια ομαδα απο Developers!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Just now, TeodosTv said:

Oχι φιλε μου επειδη τα παιδια τα ξερω και τα δυο ειναι τελεια στην δουλεια τους!

 

Και το site θα αλλαξει σε εναν μηνα λογω του οτι δεν εχουν χρονο! Για αυτο τον λογο εστεισαν αυτο το site 

 

Java γνωριζει και πολυ καλα μαλιστα! Ο καθενας εχει τον τομεα εργασιας του και ετσι πρεπει να ειναι σε μια ομαδα απο Developers!

Δεν ξέρω τι ερώτηση διάβασες εγώ δεν ρώτησα κάτι που περίμενα αυτή την απάντηση. Εγώ ρώτησα εάν θα έδιναν δωρεάν υλικό σε μια τέτοια ερώτηση . (Από την στιγμή που ασχολείσαι επαγγελματικά δεν  Νομίζω)... 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Εγω προσοπικα δεν θα εδεινα κατι τετοιο δωρεαν! Επειδη αυτο θελει ωρα για να γινει

 

Δεν ειναι κατι απλο ! Listener -> Guards Guard Target -> Guard Move -> Guard Attack  Στην ουσια αυτος που θα τον βοηθησει θα πληρωθει κανονικα!

 

H τιμη για αυτο προσωπικα ερχεται στα 30 με 40 Ευρω ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 minutes ago, TeodosTv said:

Εγω προσοπικα δεν θα εδεινα κατι τετοιο δωρεαν! Επειδη αυτο θελει ωρα για να γινει

 

Δεν ειναι κατι απλο ! Listener -> Guards Guard Target -> Guard Move -> Guard Attack  Στην ουσια αυτος που θα τον βοηθησει θα πληρωθει κανονικα!

 

H τιμη για αυτο προσωπικα ερχεται στα 30 με 40 Ευρω ! 

Τότε είσαι πολύ ακριβώς :Ρ το συγκεκριμένο δεν χρειάζεται τίποτα άλλο παρά μόνο μια μορφοποίηση στην λίστα των target που δέχεται ο guard (μπορείς εύκολα να δεις πως ο guard βλέπει τους karma players) και κάτι διαμορφώσεις στο attack case (ανάλογα το pack σου)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 minutes ago, melron said:

Τότε είσαι πολύ ακριβώς :Ρ το συγκεκριμένο δεν χρειάζεται τίποτα άλλο παρά μόνο μια μορφοποίηση στην λίστα των target που δέχεται ο guard (μπορείς εύκολα να δεις πως ο guard βλέπει τους karma players) και κάτι διαμορφώσεις στο attack case (ανάλογα το pack σου)

 

 

Ναι για να φτιάξεις μια μαλακιά και μισή αυτή την αλλαγή που περιγράφεις πρεπε να κάνει

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 hours ago, TeodosTv said:

Oχι φιλε μου επειδη τα παιδια τα ξερω και τα δυο ειναι τελεια στην δουλεια τους!

 

Και το site θα αλλαξει σε εναν μηνα λογω του οτι δεν εχουν χρονο! Για αυτο τον λογο εστεισαν αυτο το site 

 

Java γνωριζει και πολυ καλα μαλιστα! Ο καθενας εχει τον τομεα εργασιας του και ετσι πρεπει να ειναι σε μια ομαδα απο Developers!

 

Κλαμα.

 

 

31 minutes ago, bblastersd said:

εγω μπορω να εχω λιγη βοηθεια σε αυτο που ζητησα?

 

Τι θελεις αγορακι μου γλυκο ? Θες ο guard να βαραει τα raidboss οταν θα ειναι κοντα? Θες να clickaris τον Guard και να του δινεις οδηγιες?

Τι παει να πει "θελω οι guards να με βοηθανε να σκοτωσουμε το raidboss.." στο L2 εισαι οχι στο God Of War IV. Δωσε ακριβως details πως το θες.

 

Μιλας πολυ γενικα και δεν μπορουμε να καταβαλουμε αν ειναι 4-5 γραμμες στο knownList η κανενα συστημα μεγαλο με διαχειρηση guard κλπ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, bblastersd said:

Παιδια εμενα ποιος θα με βοηθησει για αυτο που ζητησα? μπορει να απαντησει καποιος?

 

 

Τα εχεις 400? Η με δουλευεις? Πριν 5 λεπτα δεν σε ρωτησα ακριβως τι θελεις? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Συγνωμη παιδια δεν ειδα οτι πηγε η συζητηση στην δευτερη σελιδα.Θα το ζητησω ποιο αναλυτικα: Οταν πλησιαζω το Raid Boss να εμφανιζονται γυρω του guards,kai otan to χτυπησω πρωτος να ορμανε μαζι μου ολοι οι guard να του ριχνουν την ζωη (αντι να ειχα δλδ κανονικους παιχτες να εχω npc ωστε να μπορω να παω μονος μου αν χρειαστει,δηλαδη βοηθεια αρκετη να το ριξω).Μπορει να φενεται λιγο περιπλοκο αυτο που ζηταω,αν γινεται θα ηθελα να με βοηθησετε στον κωδικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock