Jump to content
  • 0

Ερωτηση για npc


bblastersd

Question

Καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω τι κωδικα μπορω να βαλω απο java code ωστε να εχω ΝPC guards και να πολεμουν μαζι μου ενα raid boss? δηλαδη το αντιθετο απο τα siege στα castle,αντι να με πολεμουν τα  guards να πολεμουν μαζι μου ωστε να νικησω καποιο raid boss.Eυχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
21 minutes ago, bblastersd said:

Καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω τι κωδικα μπορω να βαλω απο java code ωστε να εχω ΝPC guards και να πολεμουν μαζι μου ενα raid boss? δηλαδη το αντιθετο απο τα siege στα castle,αντι να με πολεμουν τα  guards να πολεμουν μαζι μου ωστε να νικησω καποιο raid boss.Eυχαριστω προκαταβολικα

awww :3 Φυσικα και μπορεις. Και στο τελος γινεται και να χορευουν. Με socialAction. Βασικα τα παντα μπορεις να κανεις (οσο επιτρεπει το client)

Αλλα η ερωτηση σου προς τα που παει? Καποιον να στο φτιαξει ? Η θες βοηθεια να το κανεις μονος? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Δεν γνωριζω προς τα που να κατευθυνθω και java δεν γνωριζω καλα.Θα ηθελα μια βοηθεια σε αυτο αν γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ανάλογα τι θες να φτιάξεις πάτοντε.

 

Ways

1) Φτιάχνεις ένα AI body για κάθε object (guards) που θα κυνηγάνε μαζί σου και θα επιτήθονται μόνο όταν βρίσκονται σε range με το boss

2) Φτιάχνεις ένα knownlist σύστημα που θα κοιτάνε μέχρι ένα range αν υπάρχει object boss. Αν υπάρχει τους βάζεις να κάνουν follow -> attack

 

Εγώ θα προτιμούσα το 1)

 

Επειδή όμως είπες ότι δεν ξέρεις τόσο καλά java, καλό είναι να ξεκινήσεις από το να καταλάβεις πως σκατά αποφασίζει ο guard να χτυπήσει κάποιον.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Φιλε μου αν θες ατομα να σε βοηθησουν σε θεματα java εδω : http://fusiondevelopers.tk/

 

Ειναι τα πιο εμπιστα και ατομα τα οποια γνωριζουν πολυ καλα θα μιλησεις με τον υπευθυνο για l2 developing skype 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
36 minutes ago, TeodosTv said:

Φιλε μου αν θες ατομα να σε βοηθησουν σε θεματα java εδω : http://fusiondevelopers.tk/

 

Ειναι τα πιο εμπιστα και ατομα τα οποια γνωριζουν πολυ καλα θα μιλησεις με τον υπευθυνο για l2 developing skype 

Ότι χειρότερο έχω δει σε προσπάθεια να βγάλει κάποιος λεφτά.... Χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Μιλαω για ομαδα η οποια με βοηθησε και ειναι πολυ καλοι στην δουλεια τους!

Ποτε μην υποτιμας την δουλεια των αλλων γιατι αυτο συνηθως γυρναει Boumerang δες την δουλεια σου και ασε τα υπολοιπα

σε αυτους! Το τι θα κανει ο καθενας δεν μπορεις να το κρινεις γιατι αυτο ειναι κριτικη! Δεν βρεθηκε ανθρωπος ακομα που θα κρινει τους αλλους!

Ολοι ειμαστε ισοι αλλα καπιοι ειναι λιγο καλυτεροι οπως και να το κανουμε !

12 minutes ago, OLSI said:

Ότι χειρότερο έχω δει σε προσπάθεια να βγάλει κάποιος λεφτά.... Χαχα

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, TeodosTv said:

Μιλαω για ομαδα η οποια με βοηθησε και ειναι πολυ καλοι στην δουλεια τους!

Ποτε μην υποτιμας την δουλεια των αλλων γιατι αυτο συνηθως γυρναει Boumerang δες την δουλεια σου και ασε τα υπολοιπα

σε αυτους! Το τι θα κανει ο καθενας δεν μπορεις να το κρινεις γιατι αυτο ειναι κριτικη! Δεν βρεθηκε ανθρωπος ακομα που θα κρινει τους αλλους!

Ολοι ειμαστε ισοι αλλα καπιοι ειναι λιγο καλυτεροι οπως και να το κανουμε !

 

Ναι διαφημίζεις ένα site (.tk) που σημαίνει δωρεάν και το πρώτο πράμα που βλέπεις είναι Lineage II Files from 50 EURO με Head Developer τον Aggelakos4real, OK ρε μαν οτι πεις... χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, OLSI said:

Ναι διαφημίζεις ένα site (.tk) που σημαίνει δωρεάν και το πρώτο πράμα που βλέπεις είναι Lineage II Files from 50 EURO με Head Developer τον Aggelakos4real, OK ρε μαν οτι πεις... χαχα

Φιλαρακο τοσα ξερεις τοσα λες .... Δεν καθομαι να ασχοληθω με ατομα υποτιμητικα σαν εσενα εχω δει πολλους

Και εσεις οι περισσοτεροι κραζετε αυτους που ξερουν παραπανω και κανουν σωστη δουλεια και οχι προχειρη .... *Μπορει το site να ειναι προχειρο*

Aλλα η δουλεια γινεται κανονικα και με τον νομο! 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Just now, TeodosTv said:

Φιλαρακο τοσα ξερεις τοσα λες .... Δεν καθομαι να ασχοληθω με ατομα υποτιμητικα σαν εσενα εχω δει πολλους

Και εσεις οι περισσοτεροι κραζετε αυτους που ξερουν παραπανω και κανουν σωστη δουλεια και οχι προχειρη .... *Μπορει το site να ειναι προχειρο*

Aλλα η δουλεια γινεται κανονικα και με τον νομο! 

Είμαι σίγουρος χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, TeodosTv said:

Φιλε μου αν θες ατομα να σε βοηθησουν σε θεματα java εδω : http://fusiondevelopers.tk/

 

Ειναι τα πιο εμπιστα και ατομα τα οποια γνωριζουν πολυ καλα θα μιλησεις με τον υπευθυνο για l2 developing skype 

Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι το παιδί ψάχνει για βοήθεια Και όχι για developers, το site δείχνει την εμπειρία των διαχειριστών... Εάν όντως είχαν δουλειά το site δεν θα είχε 1 παράγραφο για description  και images αρχάριου designer όπου λέει και την τιμή των προϊόντων που υποτίθεται ότι πουλάει...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Just now, melron said:

Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι το παιδί ψάχνει για βοήθεια Και όχι για developers, το site δείχνει την εμπειρία των διαχειριστών... Εάν όντως είχαν δουλειά το site δεν θα είχε 1 παράγραφο για description  και images αρχάριου designer όπου λέει και την τιμή των προϊόντων που υποτίθεται ότι πουλάει...

 Μαλιστα το γεγονος οτι ολοι γενηθηκατε για να κραζετε αυτο με ξεπερναει !

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 minutes ago, TeodosTv said:

 Μαλιστα το γεγονος οτι ολοι γενηθηκατε για να κραζετε αυτο με ξεπερναει !

Όχι δεν κράζω , αντιθέτως είμαι μαζί σε όποιον πάει να κάνει κάτι new γιατί όλοι έτσι ξεκινήσαμε. Όταν όμως είσαι σε χαμηλό επίπεδο σε αυτό που θες να κάνεις απλά κάθεσαι να γίνεις καλύτερος και οχι να το παίξεις κάποιος

Edited by melron
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Δεν το παιζει κανενας καποιος ή τελειος ο καθενας εχει μια διαφορετικη γνωμη εγω ετσι πυστευω !

 

BTW αυτο που εχει το παιδι για να γινει με τους guards ειναι το θεμα απλα επειδη ηθελα να βοηθησω με ενα team

 

το οποιο με βοηθησε αρκετες φορες στην δουλεια μου ισως τον βοηθησουνε! Και δεν ειπα κατι κακο πυστευω! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...