Jump to content
  • 0

Κώδικας java για μήνυμα στην οθόνη


takkenakos

Question

Χαιρετώ,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω άν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να φτιάξω ένα κώδικα όπου όταν θα ξεκινάει ένα event να εμφανιζει μεγάλο μήνυμα στη μέση του client και όχι στο chat.

Έχω ήδη βρει το αρχείο java που περιέχει τον κώδικα του event και απλά θέλω να προσθέσω τον κώδικα να δείχνει το μήνυμα στη μέση της οθόνης και όχι στο chat. Έψαξα αρκετά αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο.... Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μου δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
29 minutes ago, `NeverMore said:

Δεν είπα ποτέ πως θέλεις να λογομαχήσεις, είπα πως εγώ δεν θα μπω στην διαδικασία να το κάνω αυτό μαζί σου σε καμία περίπτωση. Διαφορετικές απόψεις υπάρχουν και πάντα θα υπάρχουν. Παρερμηνεύτηκε ίσως ο τρόπος που το έγραψα.  Αν υπάρχει κάποιος δυσλεκτικός στην υπόθεση μάλλον είσαι εσύ! Το νόημα του ποστ μου το κατάλαβες εξαρχής, και παρόλα αυτά πιάστηκες από μια λέξη για να μας δείξεις το πόσο βαρύμαγκας και καβγατζής είσαι μιλώντας για μπάτσες και άλλα τέτοια. Ίσως και αυτός να είναι ένας λόγος που εδώ και χρόνια δεν γράφω ποτέ σε αυτό το φόρουμ. Έπειτα μιλάς λες και ασχολούμαστε όλοι μαζί σου, εγώ ούτε ακουστά δεν σε έχω αλλά ούτε και σε γνωρίζω. Πάρε λοιπόν το καλάμι που έχεις καβαλήσει επειδή κάνεις 5-10 ποστ στο mxc και shares και βάλτο στον κώλο σου.

 

@'Baggos' απουσιάζω γενικά καιρό από το φόρουμ και δεν γνωρίζω καν σε ποιο περιστατικό αναφέρεσαι περί σκαμ, αλλά ούτε και γνωρίζω ποιος είναι κτλπ... θα συμφωνήσω πως έχουν αλλάξει τα πράγματα από το παρελθόν, αλλά συμπεριφορές όπως αυτή του βαρύμαγκα δεν έχουν θέση και δεν πρέπει να έχουν θέση σε help sections. Μην μπαίνεις καν στην διαδικασία να απαντήσεις. Εκεί στάθηκα εγώ!! Τέλος πάντων νομίζω πάρα έγινε το θέμα. 

 

 

Ποιος μιλησε για μπατσες? Επειδη ειπα οτι θελετε σφαλιαρα. Ουλαλα κατι συριζαιοι. Ερμηνευουν σφαλιαρες για μπατσες. Χαρα που εκανε η μανουλα σου οταν σε γεννησε ε? Επισης τι ωραιος τροπος για εναν user σαν κ εσενα που εχεις κ "σοβαρο" project. Αυτα τα βαζετε στο topic του sunrise? Οτι ο "owner" γραφει σε αλλους χρηστες "βαλτο στο κωλο σου?" οχι? Ε λογικο μονο τα fake comment θα βαλετε "Sunrise is very stable and good project!". Επισης εισαι κ εσυ κ ο baggos για να μην πω τι. Ποιος σας εβαλε την ιδεα οτι εχω καβαλησει το καλαμι, τ παιζω κατι στο φορουμ? Παιδακια του facebook ειστε κ τιποτα παραπανω. Πηγαινε λοιπον γραψε www.facebook.com ψαξεκανενα κωλαρακι γιατι ολη μερα αυτο κανεις κ τραβα να κανεις κανενα ναργιλε. Το φορουμ δεν ειναι για να βγαζει ο καθενας τα ψυχολογια του κ οπως ειπες κ εσυ οτι ερμηνευσα λαθος την απαντηση σου τοτε κ εσυ ερμηνεσες λαθος πραγματα για μενα χωρις να ξερεις οπως πχ οτι εχω καταλησει το καλαμι κ ας ειμαι απο τους πιο low profil users στο φορουμ. Βαλε λοιπον κ εσυ την αποψη στον κωλο σου, αδαη 28αρη του καναπε.

 

Και αν το γεγονος οτι ολο αυτο το στορυ εγινε επειδη εγραψα σε εναν να κουνησει λιγο το κωλαρακι του να καταλαβει γιατι του πεταει ερρορ, να πατε να βουτηξετε ολοι τη μουρη σας σε μια λεκανι με βιτριολι. Πιο ψωναρες ειστε εσεις παρα εγω που του εδωσα μια απαντηση και επειδη ηταν 95% ορθη το γυρισατε σε forum drama. Απεκτησα το ρολο του βαρυμαγκα επειδη ειπα σε καποιον "γιατι ασχολησε αφου δεν ψαχνεις καν." Φορουμ 2017-2018

Edited by Evie Frye
Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 minutes ago, Evie Frye said:

 

Ποιος μιλησε για μπατσες? Επειδη ειπα οτι θελετε σφαλιαρα. Ουλαλα κατι συριζαιοι. Ερμηνευουν σφαλιαρες για μπατσες. Χαρα που εκανε η μανουλα σου οταν σε γεννησε ε? Επισης τι ωραιος τροπος για εναν user σαν κ εσενα που εχεις κ "σοβαρο" project. Αυτα τα βαζετε στο topic του sunrise? Οτι ο "owner" γραφει σε αλλους χρηστες "βαλτο στο κωλο σου?" οχι? Ε λογικο μονο τα fake comment θα βαλετε "Sunrise is very stable and good project!". Επισης εισαι κ εσυ κ ο baggos για να μην πω τι. Ποιος σας εβαλε την ιδεα οτι εχω καβαλησει το καλαμι, τ παιζω κατι στο φορουμ? Παιδακια του facebook ειστε κ τιποτα παραπανω. Πηγαινε λοιπον γραψε www.facebook.com ψαξεκανενα κωλαρακι γιατι ολη μερα αυτο κανεις κ τραβα να κανεις κανενα ναργιλε. Το φορουμ δεν ειναι για να βγαζει ο καθενας τα ψυχολογια του κ οπως ειπες κ εσυ οτι ερμηνευσα λαθος την απαντηση σου τοτε κ εσυ ερμηνεσες λαθος πραγματα για μενα χωρις να ξερεις οπως πχ οτι εχω καταλησει το καλαμι κ ας ειμαι απο τους πιο low profil users στο φορουμ. Βαλε λοιπον κ εσυ την αποψη στον κωλο σου, αδαη 28αρη του καναπε.

 

Και αν το γεγονος οτι ολο αυτο το στορυ εγινε επειδη εγραψα σε εναν να κουνησει λιγο το κωλαρακι του να καταλαβει γιατι του πεταει ερρορ, να πατε να βουτηξετε ολοι τη μουρη σας σε μια λεκανι με βιτριολι. Πιο ψωναρες ειστε εσεις παρα εγω που του εδωσα μια απαντηση και επειδη ηταν 95% ορθη το γυρισατε σε forum drama. Απεκτησα το ρολο του βαρυμαγκα επειδη ειπα σε καποιον "γιατι ασχολησε αφου δεν ψαχνεις καν." Φορουμ 2017-2018

den ixes katalavei kan to error , to paidi exei frozen dn mporeis na kaleseis sto startEvent to ExShowMessage giati dn mporeis oute na kaneis cast to L2Character oute tpt prepei na ftiakseis ena neo void to opio na akolouthi to command kai telos sto startEvent na to kaleseis p.x TvT.spamTheMessage();  opote kai i othisi pou tou edwses itan logiko na min mporei na tn katalavei dioti to apotelesma me to code sou itan diaforetiko... distixos o kathenas pernei oti project niwthei pio voliko.. kai to frozen oloi kseroume oti ine ligo comblex... egw poli apla dn edwsa vasi oute tou egrapsa mpika kai ton voithisa giati iksera oti ixe skalosi logo project

Link to comment
Share on other sites

  • 0
34 minutes ago, Evie Frye said:

 

Ποιος μιλησε για μπατσες? Επειδη ειπα οτι θελετε σφαλιαρα. Ουλαλα κατι συριζαιοι. Ερμηνευουν σφαλιαρες για μπατσες. Χαρα που εκανε η μανουλα σου οταν σε γεννησε ε? Επισης τι ωραιος τροπος για εναν user σαν κ εσενα που εχεις κ "σοβαρο" project. Αυτα τα βαζετε στο topic του sunrise? Οτι ο "owner" γραφει σε αλλους χρηστες "βαλτο στο κωλο σου?" οχι? Ε λογικο μονο τα fake comment θα βαλετε "Sunrise is very stable and good project!". Επισης εισαι κ εσυ κ ο baggos για να μην πω τι. Ποιος σας εβαλε την ιδεα οτι εχω καταβηλσει το καλαμι, τ παιζω κατι στο φορουμ? Παιδακια του facebook ειστε κ τιποτα παραπανω. Πηγαινε λοιπον γραψε www.facebook.com ξαψε κανενα κωλαρακι γιατι ολη μερα αυτο κανεις κ τραβα να κανεις κανενα ναργιλε. Το φορουμ δεν ειναι για να βγαζει ο καθενας τα ψυχολογια του κ οπως ειπες κ εσυ οτι ερμηνευσα λαθος την απαντηση σου τοτε κ εσυ ερμηνεσες λαθος πραγματα για μενα χωρις να ξερεις οπως πχ οτι εχω καταλησει το καλαμι κ ας ειμαι απο τους πιο low profil users στο φορουμ. Βαλε λοιπον κ εσυ την αποψη στον κωλο σου, αδαη 28αρη του καναπε

Επειδή το παίζεις εξυπνάκιας, αλλά το μόνο που καταφέρνεις είναι να το κάνεις χειρότερο, θα μπω στην διαδικασία να στο κάνω λίγο πιο λιανά. 

Αρχικά δεν είπες σφαλιάρες, αλλά χαστούκια. Παρόλα αυτά νομίζω πως το δυσλεκτικό σου πρόβλημα σε δυσκολεύει να κατανόησης πως μιλάμε για 2 συνώνυμες λέξεις με ίδια σημασία (χαστούκια - μπάτσες) . Συνεπώς δεν θα μπω στην διαδικασία να σε μάθω Ελληνικά, αλλά νομίζω ο ισχυρισμός σου περί ερμηνείας είναι άτοπος. Το γεγονός του ότι σχολιάζεις κομματικές προτιμήσεις επειδή χρησιμοποίησα μια συνώνυμη λέξη με αυτή που χρησιμοποίησες εσύ, νομίζω με στεναχωρεί ακόμη περισσότερο που μπαίνω στην διαδικασία και σου απαντάω. Άσε με να μαντέψω, πρέπει να είσαι από τα άτομα, που σε διάφορα δημοσιεύματα και αναρτήσεις στο facebook σχολιάζουν "μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος". Να σου εκμυστηρευτώ κάτι?  Ήθελα πάντα να απαντήσω σε κάποιον από αυτούς όταν το έβλεπα και ορίστε που πήρα την απάντηση που ήθελα από εσένα. Είναι πιο χαζοί λοιπόν ακόμη και από αυτούς που δημοσιεύουν αυτά τα δημοσιεύματα. 

 

Δεν ανέφερα ποτέ πως είμαι σοβαρός user ούτε πως έχω ένα "σοβαρό" project όπως λες, ίσα ίσα που στο παρελθόν έχω φάει αρκετές φορές ban για τον τρόπο που εκφράζομαι όταν κάποιος με προσβάλει με τον οποιοδήποτε τρόπο. 

 

Νομίζω το ότι αναφέρεις μάνες, και παιδάκια του facebook ή 28άρης του καναπέ χωρίς να γνωρίζεις τίποτα για εμένα, σε ρίχνει ακόμη περισσότερο στα μάτια μου.
Κρίμα και πίστευα έως τώρα πως μιλούσα με ένα άτομο που θα μπορούσαμε να κάνουμε μια σοβαρή κουβέντα.

 

 

Edited by `NeverMore
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, `NeverMore said:

Επειδή το παίζεις εξυπνάκιας, αλλά το μόνο που καταφέρνεις είναι να το κάνεις χειρότερο, θα μπω στην διαδικασία να στο κάνω λίγο πιο λιανά. 

Αρχικά δεν είπες σφαλιάρες, αλλά χαστούκια. Παρόλα αυτά νομίζω πως το δυσλεκτικό σου πρόβλημα σε δυσκολεύει να κατανόησης πως μιλάμε για 2 συνώνυμες λέξεις με ίδια σημασία (χαστούκια - μπάτσες) . Συνεπώς δεν θα μπω στην διαδικασία να σε μάθω Ελληνικά, αλλά νομίζω ο ισχυρισμός σου περί ερμηνείας είναι άτοπος. Το γεγονός του ότι σχολιάζεις κομματικές προτιμήσεις επειδή χρησιμοποίησα μια συνώνυμη λέξη με αυτή που χρησιμοποίησες εσύ, νομίζω με στεναχωρεί ακόμη περισσότερο που μπαίνω στην διαδικασία και σου απαντάω. Άσε με να μαντέψω, πρέπει να είσαι από τα άτομα, που σε διάφορα δημοσιεύματα και αναρτήσεις στο facebook σχολιάζουν "μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος". Να σου εκμυστηρευτώ κάτι?  Ήθελα πάντα να απαντήσω σε κάποιον από αυτούς όταν το έβλεπα και ορίστε που πήρα την απάντηση που ήθελα από εσένα. Είναι πιο χαζοί λοιπόν ακόμη και από αυτούς που δημοσιεύουν αυτά τα δημοσιεύματα. 

 

Δεν ανέφερα ποτέ πως είμαι σοβαρός user ούτε πως έχω ένα "σοβαρό" project όπως λες, ίσα ίσα που στο παρελθόν έχω φάει αρκετές φορές ban για τον τρόπο που εκφράζομαι όταν κάποιος με προσβάλει με τον οπουδήποτε τρόπο. 

 

Νομίζω το ότι αναφέρεις μάνες, και παιδάκια του facebook ή 28άρης του καναπέ χωρίς να γνωρίζεις τίποτα για εμένα, σε ρίχνει ακόμη περισσότερο στα μάτια μου.
Κρίμα και πίστευα έως τώρα πως μιλούσα με ένα άτομο που θα μπορούσαμε να κάνουμε μια σοβαρή κουβέντα.

 

 

 

Και ελεγα τι δεν ειναι σωστο στη ζωη μου. Το πως φαινομαι στα ματια του Nevermore, παραταμας κ εσυ τραβα κατι κατι εποικοδομητικο με τη ζωη σου απο το να καθεσαι να κρινεις τον αλλο για το πως βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Παιδιά νομίζω οτι δεν υπάρχει λόγος να τσακώνεστε μεταξύ σας... Το μόνο που θέλω να πω είναι ότι δεν είχα καμία πρόθεση να μου δώσει κάποιος τον κώδικα έτοιμο γιατί πολύ απλά δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος και σέβομαι τη δουλειά του άλλου, πίστευα πως αυτό που ζητούσα ήταν εύκολο και δεν περίμενα ότι θα πέσω πάνω σε errors που δε θα μπορούσα να λύσω. Δεν είμαι από τους ανθρώπους που ζητούν έτοιμα πράγματα και μετά απλά πάνε στην επόμενη ερώτηση βοήθειας μέχρι να τελειώσουν το σερβερ τους και αυτό νομίζω το αποδυκνείουν η ημερομηνία εγγραφής μου σε σχέση με τα post μου για βοήθεια. 

Και εγώ ότι έμαθα τα έμαθα από εδώ και από άλλα διάφορα forum.

Ίσως ήταν και εξ αρχής λάθος μου που πόσταρα τα error, πάνω κάτω περίμενα την αντίδραση σας γιατί δυστυχώς εδώ όποιος ρωτάει πολλά μπαίνει στους ηλίθιους που θέλουν να ανοίξουν σερβερ και ψάχνουν έτοιμους κώδικες για να γλυτώσουν δουλεία (όχι οτι δεν υπάρχουν και αυτοί).

Ακούσα ακόμα ότι δεν έχω θέληση να μάθω και προσπαθώ να αποσπάσω έτοιμο κώδικα παρουσιάζοντας το ευγενικά..... Αυτό με πείραξε ποιό πολύ από όλα να πω την αλήθεια.

Λυπάμε πολύ για την όποια κακή εντύπωση δημιούργησα, ίσως να ζήτησα εξ αρχής λάθος αυτό που ήθελα.

Ευχαριστώ πολύ τον HowardStern για τη βοήθεια του, όχι μόνο έλυσε το πρόβλημα μου αλλά με βοήθησε να καταλάβω περισσότερα πράγματα για τη java.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
33 minutes ago, HowardStern said:

den ixes katalavei kan to error , to paidi exei frozen dn mporeis na kaleseis sto startEvent to ExShowMessage giati dn mporeis oute na kaneis cast to L2Character oute tpt prepei na ftiakseis ena neo void to opio na akolouthi to command kai telos sto startEvent na to kaleseis p.x TvT.spamTheMessage();  opote kai i othisi pou tou edwses itan logiko na min mporei na tn katalavei dioti to apotelesma me to code sou itan diaforetiko... distixos o kathenas pernei oti project niwthei pio voliko.. kai to frozen oloi kseroume oti ine ligo comblex... egw poli apla dn edwsa vasi oute tou egrapsa mpika kai ton voithisa giati iksera oti ixe skalosi logo project

 

 

xaxaxaxxax 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, xxdem said:

 

 

xaxaxaxxax 

aa ntaksi dn to ipa laika gia ton kirio xdem , sevome xdem gia t skills pou exei alla min mou priksis ta arxidia kai esi pali 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
26 minutes ago, Evie Frye said:

 

Και ελεγα τι δεν ειναι σωστο στη ζωη μου. Το πως φαινομαι στα ματια του Nevermore, παραταμας κ εσυ τραβα κατι κατι εποικοδομητικο με τη ζωη σου απο το να καθεσαι να κρινεις τον αλλο για το πως βοηθαει.

Χαίρομαι που η άποψη μου σου είναι αδιάφορη, άλλωστε δεν είχα  ως στόχο να σου αλλάξω την ζωή. Δεν έκρινα ποτέ, παραμονο είπα την άποψη μου και σχολίασα ένα  συγκεκριμένο ποστ σου, που θεώρησα πως δεν έχει θέση σε ένα τέτοιο section. Ήμουν ο πρώτος που σου είπα μπράβο που μπαίνεις στην διαδικασία και βοηθάς, αλλά εσύ προτίμησες να το παίξεις άντρας και να μοιράσεις χαστούκια δεξιά και αριστερά. 

Τέλος πάντων θεωρώ το θέμα λήξαν 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...