Jump to content

Επίσημο Τοπικ Πανελληνίων 2013


Fanky

Recommended Posts

Κοιτα, να πουμε την αληθεια.

Αν ησουν καλος στα μαθηματικα, θα εγραφες σημερα.

Για ατομο που κανει φροντιστηριο και λεει πως εχει λυσει ασκησεις, αυτα τα θεματα βγαζουν ευκολα ενα 18-19

Ρε μλκ αυτό σου εξηγώ,οτι δεν μπορω να κατηγορήσω τον εαυτό μου οτι δεν έλυσα ασκήσεις κτλπ,αλλά ουτε και να πω οτί είμαι άσχετος.

 

σου λέω δεν ειχα αντιμετωπίσει κανένα θεμα μαθηματικων,έχω ξεκινήσει απο τον ιανουάριο(μετα τις πιθανότητες).

 

Νταξει δεν λεω,κάποια δεν μπορούσα να τα λυσω,π.χ να μην μπορούσα να λυσω 1-2 υποερωτήματα σε κάθε διαγώνισμα..όχι έτσι.

 

εδώ ήθελε και πολλες πράξεις,και πολύ χρονο(γιατί κακα τα ψέματα ηταν παρα πολλά) αλλα και να εισαι πολυ καλα διαβασμένος για να πάρεις πάνω απο 17

Link to comment
Share on other sites

Πώς το βλέπετε φέτος για κατευθύνσεις ; Βιασμός ;

Στα μαθηματικά παρόμοια με τα περσινά, στη Φυσική σίγουρα πιο εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Στα μαθηματικά παρόμοια με τα περσινά, στη Φυσική σίγουρα πιο εύκολα.

Καλά Φυσική δε νομίζω να υπάρχουν πιο δύσκολα θέματα από τα περσινά.
Link to comment
Share on other sites

Καλά Φυσική δε νομίζω να υπάρχουν πιο δύσκολα θέματα από τα περσινά.

Βασικα εγω δεν τα βρηκα τοσο δυσκολα, απλα τα σκατωσα μονος μου.

 

Ειναι αναλογα σε τι εχει επικεντρωθει κανεις, η υλη της φυσικης ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ απλα..

 

Αλλα, dick shall come upon u

Link to comment
Share on other sites

Ρε μλκ αυτό σου εξηγώ,οτι δεν μπορω να κατηγορήσω τον εαυτό μου οτι δεν έλυσα ασκήσεις κτλπ,αλλά ουτε και να πω οτί είμαι άσχετος.

 

σου λέω δεν ειχα αντιμετωπίσει κανένα θεμα μαθηματικων,έχω ξεκινήσει απο τον ιανουάριο(μετα τις πιθανότητες).

 

Νταξει δεν λεω,κάποια δεν μπορούσα να τα λυσω,π.χ να μην μπορούσα να λυσω 1-2 υποερωτήματα σε κάθε διαγώνισμα..όχι έτσι.

 

εδώ ήθελε και πολλες πράξεις,και πολύ χρονο(γιατί κακα τα ψέματα ηταν παρα πολλά) αλλα και να εισαι πολυ καλα διαβασμένος για να πάρεις πάνω απο 17

δεν εχω αντιμετωπίσει πρόβλημα ***
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω δεν τα βρηκα τοσο δυσκολα, απλα τα σκατωσα μονος μου.

 

Ειναι αναλογα σε τι εχει επικεντρωθει κανεις, η υλη της φυσικης ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ απλα..

 

Αλλα, dick shall come upon u

Μαθηματικά ήταν μια χαρά πέρυσι πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Μαθηματικά ήταν μια χαρά πέρυσι πάντως.

Ακριβώς, έτσι έπρεπε να είναι και τις υπόλοιπες χρονιές.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, έτσι έπρεπε να είναι και τις υπόλοιπες χρονιές.

Καλά το 2011 που έδινα εγώ ήταν απαίσια ευτυχώς ήξερα λίγο θεωρία και μιγαδικούς απ'έξω και έγραψα 9  :alone:
Link to comment
Share on other sites

Καλά το 2011 που έδινα εγώ ήταν απαίσια ευτυχώς ήξερα λίγο θεωρία και μιγαδικούς απ'έξω και έγραψα 9  :alone:

Ε παρόμοια ήταν του 11 και του 12 σε όλα τα μαθήματα εκτός από την έκθεση, συγκεκριμένα την περίληψη.
Link to comment
Share on other sites

όταν βλέπω κάτι τέτοιες μπούρδες εύχομαι να γράψετε 5000 μόρια. Τα θέματα ήταν παρόμοιας δυσκολίας, το ότι δεν τα έλυσες εσύ δε σημαίνει ότι ήταν δυσκολότερα από άλλα που σου έλυσαν στο φροντιστήριο. Και πέρσι που έδωσα υπήρχαν ερωτήματα με παγίδες. Μάθε επιτέλους να κρίνεις αντικείμενα

1.Egw  dn egrapsa kapia ipoerwthmata

Δεν είπα ότι τα περσινά ήταν δυσκολότερα, είπα ότι είναι παρόμοιας δυσκολίας.  Ο άλλος λέει ότι τα περσινά ήταν γελοία επειδή ο καθηγητής του του έδειξε πως λύνονται.

2.Pistebeis oti tha  kathomoun na mou lisei o allos PERSINA themata?.. Aplos  ta ebgala me thn anesh m (Xwris na perioristo  se xroniko diasthma)

3.Kai oso afora to thema B to persino htan gelio se sxesh me to fetino..

Alla dn apanthses pia xronia esu edwses?

Link to comment
Share on other sites

1.Egw  dn egrapsa kapia ipoerwthmata2.Pistebeis oti tha  kathomoun na mou lisei o allos PERSINA themata?.. Aplos  ta ebgala me thn anesh m (Xwris na perioristo  se xroniko diasthma)

3.Kai oso afora to thema B to persino htan gelio se sxesh me to fetino..

Alla dn apanthses pia xronia esu edwses?

Το είπα πόσες φορές, πέρσι έγραψα.
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα site λένε ότι ήταν αυξημένης δυσκολίας, πολλά σε όγκο και εξειδικευμένα π.χ 4ο θέμα. Οσον αφορά τα πέρυσινα ένας μέτριος μαθητής έγραφε άνετα 14 ενώ φέτος έγραφε 8 - 9. Από κει και πέρα το μπαλάκι πέφτει στη θεωρητική κατεύθυνση που πιστεύω δεν τους σεβάστηκε κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

 

Στη θεωρητική μόνο Άγνωστο υπάρχει περίπτωση να μη γράψεις καλά ακόμα και αν έχεις διαβάσει καλά. Ίσως και στα Κείμενα ή τις πηγές της Ιστορίας αν σου κάτσει κανένας παράξενος διορθωτής.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, ο τρόπος που εξετάζεται η ιστορία είναι απαράδεκτος γενικά κατά τη γνώμη μου, μιας και έχουν την απαίτηση να γράφεις τις απαντήσεις ακριβώς όπως είναι στο βιβλίο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...