Jump to content

Official Spam Topic ☂


Maxtor

Recommended Posts

Ραβδόγραμμα:

Τα δεδομένα του πίνακα συχνοτήτων εύκολα μπορούν να αναπαρασταθούν γραφικά σε ένα ραβδόγραμμα (bar chart), όπου η κάθε ράβδος παρουσιάζει τη συχνότητα (ή τη σχετική συχνότητα ή την αθροιστική συχνότητα, ή ακόμα την αθροιστική σχετική συχνότητα για κάθε τιμή Xi. Το ραβδόγραμμα σχετικής συχνότητας είναι το γράφημα της εμπειρικές ή δειγματικής συνάρτησης μάζας πιθανότητας (δηλαδή της εκτίμησης της f(x) από το δείγμα). Αντίστοιχα ραβδόγραμμα της αθροιστικής σχετικής συχνότητας απεικονίζει τη δειγματική αθροιστική συνάρτηση κατανομής. Η ίδια πληροφορία μπορεί να δοθεί και με άλλου είδους γραφήματα, όπως με ένα κυκλικό διάγραμμα ή διάγραμμα πίτας (pie chart) όπου το κάθε κομμάτι της επιφάνειας του κύκλου της πίτας ('πίτα') παρουσιάζει την συχνότητα της αντίστοιχης τιμής.

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τον πίνακα κλπα και μου λέει να κάνω ραβδόγραμμα συχνοτήτων και σχετικών συχνοτήτων %.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τον πίνακα κλπα και μου λέει να κάνω ραβδόγραμμα συχνοτήτων και σχετικών συχνοτήτων %.

Ελπίζω να βοήθησα. Click meh.
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ξέρω άμα πρέπει να κάνω δύο ραβδογράμματα αλλά λέει φτάξτε το ραβδόγραμμα άρα είναι ένα.

Link to comment
Share on other sites

@@

Απλά δεν ξέρω άμα πρέπει να κάνω δύο ραβδογράμματα αλλά λέει φτάξτε το ραβδόγραμμα άρα είναι ένα.

Νουμπ.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτόν τον serber αισθάνομαι λες και κλέβω εκλλησία πραγματικά.

 

eisai apo anotera clients esu kai to IL to pezeis (me ti miti)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...