Jump to content

Mia oikona xilies le3eis pou leme..


unqART

Recommended Posts

Vizakia?

wtf tou mwrou les e?

^^

den pigena na zisw afriki oute me 1kk euro

den einai zwi ekei

martirio tou rambo

kalitera ston polemo tou vietnam

Link to comment
Share on other sites

Ελα τωρα αυτα ειναι καλυτερα να μην τα βλεπει κανεις τουλαχιστων ορισμενα συνειδητα ατομα καταπλακωνονται ψυχολογικα. Ο κοσμος ειναι αδικος δεν θα το μαθουμε τωρα με το να τα δειχνεις δεν κανεις τιποτα 'εισαι οτι κανεις οχι οτι δειχνεις - λες' εαν θες να συνδραμεις γι'αυτη την κατασταση υπαρχουν ενα σωρο τηλεφωνα να στηλεις τα χρηματα σου και ενα σωρο οργανισμοι που σωζουν ζωες καθημερινα. Προσωπικα ομως δεν μπορω να βλεπω τετοιες εικονες ειλικρινα.

Link to comment
Share on other sites

Ελα τωρα αυτα ειναι καλυτερα να μην τα βλεπει κανεις τουλαχιστων ορισμενα συνειδητα ατομα καταπλακωνονται ψυχολογικα. Ο κοσμος ειναι αδικος δεν θα το μαθουμε τωρα με το να τα δειχνεις δεν κανεις τιποτα 'εισαι οτι κανεις οχι οτι δειχνεις - λες' εαν θες να συνδραμεις γι'αυτη την κατασταση υπαρχουν ενα σωρο τηλεφωνα να στηλεις τα χρηματα σου και ενα σωρο οργανισμοι που σωζουν ζωες καθημερινα. Προσωπικα ομως δεν μπορω να βλεπω τετοιες εικονες ειλικρινα.

Link to comment
Share on other sites

Ελα τωρα αυτα ειναι καλυτερα να μην τα βλεπει κανεις τουλαχιστων ορισμενα συνειδητα ατομα καταπλακωνονται ψυχολογικα. Ο κοσμος ειναι αδικος δεν θα το μαθουμε τωρα με το να τα δειχνεις δεν κανεις τιποτα 'εισαι οτι κανεις οχι οτι δειχνεις - λες' εαν θες να συνδραμεις γι'αυτη την κατασταση υπαρχουν ενα σωρο τηλεφωνα να στηλεις τα χρηματα σου και ενα σωρο οργανισμοι που σωζουν ζωες καθημερινα. Προσωπικα ομως δεν μπορω να βλεπω τετοιες εικονες ειλικρινα.

Link to comment
Share on other sites

βασικά ο καθένας έχει μια νοοτροπία εγώ προσωπικά ήθελα να ήμουνα ούτε πλούσιος ούτε μέτοχος πολυεθνικός εταιριών που κολλάει αυτό?? στο ότι  εκμεταλλεύονται της τριτοκοσμικές χώρες και αυτό είναι απαίσιο .. αυτό που θα ήθελα να ήμουν και Έχω ιδολα Φυσικά είναι η ''ΑΝΝΟΝΥΜΟΥΣ'' η ομάδα χακερ, σε λιγο καιρο ολα θα ελεχγονται απο αυτο το συστημα το λεγομενο ηλεκτρονικο υπολογιστή εάν ήμουν ένας τέτοιος θα τους χτυπούσα μέχρι τέλος γτ μόνο ετσι πιστεύω πλέων ότι βρίσκεις το δίκιο σου και το λέω γτ μόνο με το ίντερνετ πλέων μπορείς να εκφράσεις την άποψη σου τα ΜΜΕ τα σερβίρουν όπως θέλουνε.. τέλος πάντων..(είναι προσωπικά δική μου άποψη και την εκφράζω λάθος η σωστή )

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι υπάρχει πρόβλημα αδιαφορίας προς τον συνάνθωπό μας και αυτό συμπεριλαμβάνει και εμένα γιατί με το σκεπτικό αυτό θα μπορούσα και θα μπορούσατε τα λευτά που έχουμε ξοδέψει σε μαλακίες όπως ποτά,τσιγάρα κλπ να τα χρησιμοποιούσαμε για να βοηθάμε τέτοιους ανθρώπους και γενικότερα όλους να ανεβάσουμε δηλαδή το μέσο βιοτικό επίπεδο αλλά υπάρχει αδιαφορία και δεν είναι μόνο αυτό το κυριότερο είναι ότι το κράτος, η πολιτεία ακόμα και πολλές φορές οι γονείς μας δεν μας βοηθάνε να αποκτήσουμε τέτοια συνείδηση γι'αυτο έχουμε φτάσει σε αυτό το επίπεδο σήμερα και ειδικά η ελλάδα.

 

Έχουμε μάθει στην παγαποντιά (στην τσατσία) εξού και ο ιστότοπος που είμαστε τώρα.. ειρωνικό εε? Θα πρέπει πιστεύω καποια στιγμή να βάλουμε μυαλό όλοι μας η τουλάχιστον να βοηθάμε τις καινουργιες γενιές για αυτό.

 

Όλοι είμαστε σκατά απλά δεν ξέρουμε τι μας γίνεται. Στην παρακάτω ιστορία φαίνεται η νοοτροπία που έχει χαραχτεί στον Έλληνα.

 

Έχω λοιπόν 1 φίλο που η οικογένεια του και αυτός είναι της κλασικής νοοτροπίας του Έλληνα που λένε: "Που φάγανε τα λευτά οι κλεύτες" και "να τους βάλουν μέσα" "Ξύλο θέλουν όλοι" κλπ καταλάβατε πανω κάτω, δηλαδή είναι αντίθετοι με αυτά που γίνονται και πιστεύουν πως έχουν γίνει πολλά λάθη απο όλες τις κυβερνήσεις. Παρόλ' αυτά τώρα που ο γιος τους ειναι να παει φαντάρος θελουν να βαλουν "βήσμα" για να πάρει ο "γιοκας τους" (κολητός φιλος μου) μια καλή μετάθεση ετσι ώστε να έχει δυνατον καλήτερη θυτεία. Δηλαδή εαν έκανε 6εξω 1μέσα δεν θα είχαν πρόβλημα και δεν θα έλεγαν τιποτα. Αλλα θα χρησιμοποιούσαν την μέθοδο που χρησημοποιήσαν αρκετοι ελληνες με αποτέλεσμα να καταστρέψουν την χώρα τα "ρουσφέτια". Δηλαδη δεν θα τον νοιάζει που κάποιος άλλος θα κάνει την υπηρεσία του και αυτός θα είναι εξω και θα πηγαινει πχ τον αλλον 6μεσα 1 εξω. Δηλαδη θα πρέπει να είναι ο κολητός σου στην αλλη θέση η ο αδερφός σου για να νοιαστείς?

 

Απλως οταν ειναι για το συμφέρον μας καπως γινεται και σταβωνομαστε και δεν βλεπουμε τα δικά μας τα λαθη αλλα μονο των αλλων.

 

Πρεπει να ειμαστε ενωμένοι ολοι οι ανθρώποι ανεξαρτήτος φύλλου,ηλικίας η εθνικότητας. Peace!

λολ εκθεση εγινε.. σορρυ

Link to comment
Share on other sites

Vizakia?

pas kala re esi kitas ta bizia to pedaki nekro malaka kai si kitas ta bizia

Darule ena ebro tin imera ama bazame oli stin akri ton mina 30 ebro ta diname stin unisef alla pios to kani simera tha balo 10 ebro stin unisef lipithika tora

Link to comment
Share on other sites

Ελα τωρα αυτα ειναι καλυτερα να μην τα βλεπει κανεις τουλαχιστων ορισμενα συνειδητα ατομα καταπλακωνονται ψυχολογικα. Ο κοσμος ειναι αδικος δεν θα το μαθουμε τωρα με το να τα δειχνεις δεν κανεις τιποτα 'εισαι οτι κανεις οχι οτι δειχνεις - λες' εαν θες να συνδραμεις γι'αυτη την κατασταση υπαρχουν ενα σωρο τηλεφωνα να στηλεις τα χρηματα σου και ενα σωρο οργανισμοι που σωζουν ζωες καθημερινα. Προσωπικα ομως δεν μπορω να βλεπω τετοιες εικονες ειλικρινα.

 

Σιγά "συνειδητέ" εσύ, μάθε πρώτα την ελληνική γλώσσα. Πάρε τηλέφωνο και άλλαξε τον κόσμο εσύ.

 

(και πριν κρά, όλα τα σχολικά μου τετράδια μέχρι τρίτη γυμνασίου ήταν Unicef)

Link to comment
Share on other sites

iparxoun tetia pragmata ston kosmo.. kai emis leme "den mou aresi to fagito pou ekane i mana mou" giayto lene ine amartia na petas fagito.. giati ayta ta pedia to xriazonte 1000 fores pio poli apo emas.. emis exoume aytomates vrises opote theloume nero skountame enan diakopti kai exoume trexoumeno nero.. ayti prepi na doulepsoun 100 wres gia mia goulia pou lei o logos.. oriste meta mou les KAPITALISMOS ayto theloun ayti i poustides na kratane ton kosmo kato.. pinasmeno xoris lefta kai ayti na exoun.!!!! exo di tokimanter me polles alithies pou lei oti theloun na kanoun ton kosmo na pinai na douleevoun san skilia mia zwh kai otan geniounte na min trone poli epidi o engefalos xriazete fagito otan ise vrefos i ligo megaliteros/i kai ama den exis fagito na fas o engefalos den vriski tipota na threpti kai den anaptisete  kai exis meta mathitika provlimata kai ise kapos san ena pedi pou den mpori na mathi ine san na ise 20 xronon kai na exis to mialo 8 xronou kai etsi den tha mpori pia o kosmos na ksesikonete na kani diadilosis kai na akoui ayto pou lene i "megali" giayto ginete ayto.. pou ginete. allios tora stin afriki tha ixan na fane kai den tha pethene kanis. ayto ine ena paradigma kapitalismou,, pou vlepoume stin ikona.. oriste.. oute enas niazete giaytous sta @@ tous tous grafoun......!! etsi. ti na pis. nomizete kai ama esis pinasete pote tha niasti kanis gia esas? ektos patera mitera kai meriki fili? baa.. oute 1 euro tha paris ektos ama fanis poli tixerous pou ayto ginete 1:1000000000

Link to comment
Share on other sites

Ελα τωρα αυτα ειναι καλυτερα να μην τα βλεπει κανεις τουλαχιστων ορισμενα συνειδητα ατομα καταπλακωνονται ψυχολογικα. Ο κοσμος ειναι αδικος δεν θα το μαθουμε τωρα με το να τα δειχνεις δεν κανεις τιποτα 'εισαι οτι κανεις οχι οτι δειχνεις - λες' εαν θες να συνδραμεις γι'αυτη την κατασταση υπαρχουν ενα σωρο τηλεφωνα να στηλεις τα χρηματα σου και ενα σωρο οργανισμοι που σωζουν ζωες καθημερινα. Προσωπικα ομως δεν μπορω να βλεπω τετοιες εικονες ειλικρινα.

Μπράβο Dev, μίλησες πολύ ορθά!

Δυστυχώς κανείς από εμάς δε μπορεί να κάνει τίποτα!

Υπάρχουν όμως πάντα τα χειρότερα, όπως αυτά, και έτσι εμείς πρέπει να εκτιμήσουμε αυτά που έχουμε!

 

Υπάρχουν τηλέφωνα που μας λένε να στείλουμε λεφτά εδώ, αλλά αν μας ενδιέφερε πραγματικά, θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερα η ζωή εκεί, με διάφορους τρόπους!

Τέλος πάντων, με τα λόγια δε θα λυθεί τίποτα, άλλωστε " εγώ " δεν έχω λόγο να μιλήσω γι'αυτούς, γιατί πολύ απλά όπως και εσείς δεν έχουμε βιώσει κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Ελα τωρα αυτα ειναι καλυτερα να μην τα βλεπει κανεις τουλαχιστων ορισμενα συνειδητα ατομα καταπλακωνονται ψυχολογικα. Ο κοσμος ειναι αδικος δεν θα το μαθουμε τωρα με το να τα δειχνεις δεν κανεις τιποτα 'εισαι οτι κανεις οχι οτι δειχνεις - λες' εαν θες να συνδραμεις γι'αυτη την κατασταση υπαρχουν ενα σωρο τηλεφωνα να στηλεις τα χρηματα σου και ενα σωρο οργανισμοι που σωζουν ζωες καθημερινα. Προσωπικα ομως δεν μπορω να βλεπω τετοιες εικονες ειλικρινα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...