Jump to content
  • 0

Interlude Pack


'Baggos'

Question

Καλησπέρα.

Ελπίζω να είμαι στο σωστό μέρος για να γράψω αυτό! ( Έγραψα στο L2 Off αλλά δε νομίζω να ήμουν στο σωστό )

 

Σκέφτομαι να ανοίξω έναν Interlude, αλλά έχω ακούσει πως δεν ασχολούνται πλέον πολλοί με Interlude Pack.

Που σίγουρα θα σημαίνει πως θα είναι ένα προβληματικό Pack.

 

Έχω όμως μία περιέργεια, εάν αγοράσω ένα Interlude Pack θα με εγγυάται ένα παιχνίδι χωρίς προβλήματα, και δε λέω ένα Pack μόνο με Anti-Hack,

αλλά και με διάφορα άλλα " καλά " μέσα?

 

Ξέρω πως προτείνουν πλέον Final Gracia, Epilogue αλλά δεν έχω ασχοληθεί άλλη φορά με αυτά και δε λέει να ξαναρχίσω να ψάχνομαι, δε μου περισσεύει σχεδόν καθόλου χρόνος.

 

Εάν είναι να αγοράσω, πόσο θα κοστίσει ένα Pack για να λειτουργεί ΚΑΛΑ ο Server? ( Xwris custom items, armos, weapon, Extra NPC'S μέσα ) Αυτά τα περνάω εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Η προσωπική μου γνώμη:

 

Τα καλύτερα pvp γίνονται σε IL server (Μετά δεν υπάρχει Lineage, Ντίτζιμον λέγεται..)

Ένα IL serverpack έχει τόσα bug όσα και ένας Gracia Final. Όλα διορθώνονται...

Δεν νομίζω να σου εγγυάται κάποιος ότι αν αγοράσεις το pack θα λειτουργούν όλα.

Δεν σου πρωτείνω να αγοράσεις ένα έτοιμο pack γιατί προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τις τυχών "λαδιές" που μπορεί να υπάρξουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Η προσωπική μου γνώμη:

 

Τα καλύτερα pvp γίνονται σε IL server (Μετά δεν υπάρχει Lineage, Ντίτζιμον λέγεται..)

Ένα IL serverpack έχει τόσα bug όσα και ένας Gracia Final. Όλα διορθώνονται...

Δεν νομίζω να σου εγγυάται κάποιος ότι αν αγοράσεις το pack θα λειτουργούν όλα.

Δεν σου πρωτείνω να αγοράσεις ένα έτοιμο pack γιατί προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τις τυχών "λαδιές" που μπορεί να υπάρξουν.

 

Αν εξαιρέσουμε το "Δεν σου πρωτείνω να αγοράσεις ένα έτοιμο pack γιατί προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τις τυχών "λαδιές" που μπορεί να υπάρξουν.", που κι αυτό το διατύπωσες κάπως λανθασμένα, έχω να πω μόνο ένα πράγμα:

 

FAIL.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Η προσωπική μου γνώμη:

 

Τα καλύτερα pvp γίνονται σε IL server (Μετά δεν υπάρχει Lineage, Ντίτζιμον λέγεται..)

Ένα IL serverpack έχει τόσα bug όσα και ένας Gracia Final. Όλα διορθώνονται...

Δεν νομίζω να σου εγγυάται κάποιος ότι αν αγοράσεις το pack θα λειτουργούν όλα.

Δεν σου πρωτείνω να αγοράσεις ένα έτοιμο pack γιατί προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τις τυχών "λαδιές" που μπορεί να υπάρξουν.

 

Είχα την ίδια γνώμη με σένα μέχρι πριν λίγο καιρό, αλλά είμαι μόνος σε αυτό, δε μπορώ μόνος να φτιάξω καλά ένα Pack, χρειάζονται πράγματα που για να τα διαβάσεις

θες αγγλικά τα οποία δεν κατέχω, είχα ανοίξει έναν Interlude με πολλά BUG αλλά τότε είχα την όρεξη και τα έφτιαχνα τώρα όμως ξέρω πως εάν κάτσω πάλι

μόνος δε θα μπορώ για βδομάδες να κοιτάζω τον ήλιο ( καταλαβαίνεις πιστεύω τι εννοώ ) και ο λόγος επειδή δεν είμαι τέλειος πάνω σε Dev, όχι τέλειος,

τέλειος κανείς δεν είναι, απλά δεν είμαι αρκετά έμπειρος.... Έχω την διάθεση να ασχοληθώ, αλλά ο καιρός που ο χρόνος ήταν φίλος μου τέλειωσε...

Για να μη σε κουράζω, απλά ψάχνω ένα Pack όπου δε θα αντιμετωπίζω προβλήματα με τους Hacker, με τα Augement, olympiad, subclass ( όπου χρειαζονται γνώσεις Java Codes )

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Αν εξαιρέσουμε το "Δεν σου πρωτείνω να αγοράσεις ένα έτοιμο pack γιατί προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τις τυχών "λαδιές" που μπορεί να υπάρξουν.", που κι αυτό το διατύπωσες κάπως λανθασμένα, έχω να πω μόνο ένα πράγμα:

 

FAIL.

 

Θύμισε μου λίγο... εσύ εδώ τι τσουτσέκι παριστάνεις;

Και τι από το "Η προσωπική μου γνώμη:" δεν κατάλαβες;

Να έλεγα οτι χρειάζεσαι post, okay θα το καταλάβαινα το spam.

Έχεις 4κ...

Απλά μιλάς για να μιλάς; Πολύ κάπως δεν την είδες;

Link to comment
Share on other sites

  • 0

8es kalo pack pm krash.....alla 8a sou kosti3i arketa.....alla a3izi...ama agwrasis to pack oti problimata exei kai ama exei 8a sta fix afta tsampa !

 

 

Γύρω στα πόσα?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Θύμισε μου λίγο... εσύ εδώ τι τσουτσέκι παριστάνεις;

Και τι από το "Η προσωπική μου γνώμη:" δεν κατάλαβες;

Να έλεγα οτι χρειάζεσαι post, okay θα το καταλάβαινα το spam.

Έχεις 4κ...

Απλά μιλάς για να μιλάς; Πολύ κάπως δεν την είδες;

 

Tην είδα αυτός που πρέπει να δείξει σε ορισμένους 'κακούς καθοδηγητές' πόσο λάθος κάνουν.

Και κρίνοντας από την "Στυλ 10χρονου" αντίδρασή σου, προφανώς τα κατάφερα.

Το θέμα είναι πως πολλά ζώα, ονόματα δεν λέμε, αντί να χρησιμοποιήσουν 2-3 σχόλια για να βελτιωθούν και να παραδειγματιστούν, προσπαθούν να αποδείξουν πως έχουν δίκιο, με αποτέλεσμα να αποτυγχάνουν περισσότερο.

 

Και όσο για το "είναι η άποψή σου", τη σέβομαι, δεν μπορώ να την αλλάξω, όμως μπορώ να δηλώσω πως διαφωνώ καθέτως μ'αυτήν.

 

Είχα την ίδια γνώμη με σένα μέχρι πριν λίγο καιρό, αλλά είμαι μόνος σε αυτό, δε μπορώ μόνος να φτιάξω καλά ένα Pack, χρειάζονται πράγματα που για να τα διαβάσεις

θες αγγλικά τα οποία δεν κατέχω, είχα ανοίξει έναν Interlude με πολλά BUG αλλά τότε είχα την όρεξη και τα έφτιαχνα τώρα όμως ξέρω πως εάν κάτσω πάλι

μόνος δε θα μπορώ για βδομάδες να κοιτάζω τον ήλιο ( καταλαβαίνεις πιστεύω τι εννοώ ) και ο λόγος επειδή δεν είμαι τέλειος πάνω σε Dev, όχι τέλειος,

τέλειος κανείς δεν είναι, απλά δεν είμαι αρκετά έμπειρος.... Έχω την διάθεση να ασχοληθώ, αλλά ο καιρός που ο χρόνος ήταν φίλος μου τέλειωσε...

Για να μη σε κουράζω, απλά ψάχνω ένα Pack όπου δε θα αντιμετωπίζω προβλήματα με τους Hacker, με τα Augement, olympiad, subclass ( όπου χρειαζονται γνώσεις Java Codes )

 

Όπως και να 'χει, με pack κάποιου άλλου, επιτυχημένο server δεν κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Είχα την ίδια γνώμη με σένα μέχρι πριν λίγο καιρό, αλλά είμαι μόνος σε αυτό, δε μπορώ μόνος να φτιάξω καλά ένα Pack, χρειάζονται πράγματα που για να τα διαβάσεις

θες αγγλικά τα οποία δεν κατέχω, είχα ανοίξει έναν Interlude με πολλά BUG αλλά τότε είχα την όρεξη και τα έφτιαχνα τώρα όμως ξέρω πως εάν κάτσω πάλι

μόνος δε θα μπορώ για βδομάδες να κοιτάζω τον ήλιο ( καταλαβαίνεις πιστεύω τι εννοώ ) και ο λόγος επειδή δεν είμαι τέλειος πάνω σε Dev, όχι τέλειος,

τέλειος κανείς δεν είναι, απλά δεν είμαι αρκετά έμπειρος.... Έχω την διάθεση να ασχοληθώ, αλλά ο καιρός που ο χρόνος ήταν φίλος μου τέλειωσε...

Για να μη σε κουράζω, απλά ψάχνω ένα Pack όπου δε θα αντιμετωπίζω προβλήματα με τους Hacker, με τα Augement, olympiad, subclass ( όπου χρειαζονται γνώσεις Java Codes )

Εάν θέλεις ένα έτοιμο αρκετά καλό θα σου πρότεινα του panic ο οποίος προσπαθεί να βοηθήσει αρκετά σε όσα

προβλήματα υπάρξουν. Δίνει και τον κώδικα του Equal που με λίγα πράγματα μπορείς να κάνεις 2-3 αλλαγές.

http://www.maxcheaters.com/forum/index.php?topic=180041.0

 

Απο εκεί και πέρα βάλε ένα firewall και τέρμα τα ddos.

Εκτός αν τον κάνεις host στο : http://www.hostyourdream.net/whyus.html

που προσφέρουν δικό τους firewall.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egw Tha Protimous ana min dwsis se pack Lefta kai na mathis mono s na kanis Compile :)

 

Mε το compile δε λύνονται όλα τα προβλήματά σου. Τουλάχιστον όμως είναι μια καλή αρχή για να ξεκινήσεις να δουλεύεις μόνος.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tην είδα αυτός που πρέπει να δείξει σε ορισμένους 'κακούς καθοδηγητές' πόσο λάθος κάνουν.

Και κρίνοντας από την "Στυλ 10χρονου" αντίδρασή σου, προφανώς τα κατάφερα.

Το θέμα είναι πως πολλά ζώα, ονόματα δεν λέμε, αντί να χρησιμοποιήσουν 2-3 σχόλια για να βελτιωθούν και να παραδειγματιστούν, προσπαθούν να αποδείξουν πως έχουν δίκιο, με αποτέλεσμα να αποτυγχάνουν περισσότερο.

 

Και όσο για το "είναι η άποψή σου", τη σέβομαι, δεν μπορώ να την αλλάξω, όμως μπορώ να δηλώσω πως διαφωνώ καθέτως μ'αυτήν.

 

Όπως και να 'χει, με pack κάποιου άλλου, επιτυχημένο server δεν κάνεις..

 

Το μόνο που κατάφερες είναι να χαλάσεις την γνώμη μου που ίσως είχα για 'σενα.

Δεν ζήτησα την άποψη σου σχετικά με την γνώμη μου και προφανώς αυτό που κάνεις

αυτή τη στιγμή δεν θεωρείτε τίποτε άλλο παρά "spam" .

Δεν προσπάθησα να σου αποδείξω καθόλου το αντίθετο ή πως έχω δίκιο αλλά μάλλων

είσαι πολύ μικρός για να το καταλάβεις.

Λυπάμαι πολύ για μερικούς που έχουν μεγάλο στώμα. Συνήθως είναι μηδενικά.

Κομπλεξικά ατομάκια που προσπαθούν να δειχθούν.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mε το compile δε λύνονται όλα τα προβλήματά σου. Τουλάχιστον όμως είναι μια καλή αρχή για να ξεκινήσεις να δουλεύεις μόνος.

 

+1 Sostos kala les alla o kathenas amma ta perni etima dn tha mathi pote tpt :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Posts

    • Hello everyone, I need help with a script I found on the internet for auto target. It's working fine, but it targets any player in PvP, and I want to block certain classes. I added the condition and not ((User.ClassID = 27) or (User.ClassID = 103)) to the script, but after that, it doesn't target any class at all. I want it to target only specific classes defined in the script.           if (user.DistTo(Char2) < radius_max)         and not (char2.ismember)         and not (char2.dead)         and not (user.clanid = char2.clanid)         and not ((User.ClassID = 27) or (User.ClassID = 103))         and (char2.pvp) then          begin
    • Remove the if part of the code:   if (template.isType("L2RaidBoss")) { spawn.setRespawnMinDelay(43200); spawn.setRespawnMaxDelay(129600); RaidBossSpawnManager.getInstance().addNewSpawn(spawn, 0, template.getBaseHpMax(), template.getBaseMpMax(), permanent); } else { SpawnTable.getInstance().addNewSpawn(spawn, permanent); spawn.init(); } if (!permanent) { spawn.stopRespawn(); } activeChar.sendMessage("Created " + template.getName() + " on " + target.getObjectId());  
    • Hello, i use L2jSunrise, and i want to know how i can edit these lines to have possibility to spawn more than 1 raid ( instance )?   if (RaidBossSpawnManager.getInstance().isDefined(spawn.getId())) { activeChar.sendMessage("You cannot spawn another instance of " + template.getName() + "."); } else { if (template.isType("L2RaidBoss")) { spawn.setRespawnMinDelay(43200); spawn.setRespawnMaxDelay(129600); RaidBossSpawnManager.getInstance().addNewSpawn(spawn, 0, template.getBaseHpMax(), template.getBaseMpMax(), permanent); } else { SpawnTable.getInstance().addNewSpawn(spawn, permanent); spawn.init(); } if (!permanent) { spawn.stopRespawn(); } activeChar.sendMessage("Created " + template.getName() + " on " + target.getObjectId()); }  
    • για σας εχεισ κανεις την database του l2 trinity  ?  ευχαριστω 
    • Sorry I can't reveal my server information to you. If you are really interested then pm me and come to my server to test it
  • Topics

×
×
  • Create New...