Jump to content

Πρόβλημα με άνοιγμα του l2


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Πρώτα απ'όλα να πω, πως δεν ήξερα πως να εξηγήσω το πρόβλημα μου για να το βάλω σε τίτλο! 

 

Έχω το εξής πρόβλημα, πάω να μπω σε έναν Gracia Server Pride Style, είτε πατά από το updater που έχει ο σέρβερ είτε μέσα από το system με το l2.exe, ανοίγει το παράθυρο του παιχνιδιού μαύρο για 2 δεύτερα και μετά κλείνει. Δεν υπάρχει ούτε στο task manager ούτε πουθενά. Η πλάκα είναι ότι 2 φιλαράκια συνδέονται κανονικά, πήρα το Client από το ένα παιδί προσπάθησα να το τρέξω πάλι τα ίδια! Επίσης δοκίμασα να μπω και σε έναν άλλο server πάλι Pride Style και μπήκα κανονικά! Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει? 

 

Έχω προσπαθήσει και σε Clean Client αλλά και πάνω από τα αρχεία του server που έμπαινα! 

Εγώ έχω Windows 10, ο ένας από τα 2 φιλαράκια έχει και αυτό 10αρια και ο άλλος έχει 7αρια! 

Edited by Fanky
Link to comment
Share on other sites

@DukeAwesome Το έχω κλειστό το anti virus όταν προσπαθώ να συνδεθώ. Το πρόβλημα είναι ότι σε άλλο Gracia Server μπαίνω κανονικά! 

@Nightw0lf Ναι γιατι θες υπολογιστή της Nasa για να παίξεις έναν συγκεκριμένο σερβερ που δε μπορείς να συνδεθεί, ενώ σε άλλους συνδέομαι κανονικά. Για την ιστορια Ι5-6600, GTX 960 16GB Ram! Υποθέτω ότι φτάνουν για να συνδεθώ σε έναν σερβερ.

Edited by Important
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Important said:

@DukeAwesome Το έχω κλειστό το anti virus όταν προσπαθώ να συνδεθώ. Το πρόβλημα είναι ότι σε άλλο Gracia Server μπαίνω κανονικά! 

@Nightw0lf Ναι γιατι θες υπολογιστή της Nasa για να παίξεις έναν συγκεκριμένο σερβερ που δε μπορείς να συνδεθεί, ενώ σε άλλους συνδέομαι κανονικά. Για την ιστορια Ι5-6600, GTX 960 16GB Ram! Υποθέτω ότι φτάνουν για να συνδεθώ σε έναν σερβερ.

τότε δεν κάνεις σωστά το πέρασμα των αρχείων και δεν ειναι αστείο τα σπέκς, αστείο είναι να παίζεις λ2 με αυτά τα σπέκς.

Link to comment
Share on other sites

@Nightw0lf Τα αρχεία τα περνάω σωστά και τα περνάω ένα ένα λες και το κάνω πρώτη φορά. Δοκίμασα επίσης και πήρα όλο το Client από φίλο , όπως γράφω στην αρχή, αλλά πάλι δε μπορώ να συνδεθώ. 

 

Ποιος σου ειπε ότι παίζω μόνο l2? Το να ειρωνεύεσαι κάποιον που έχει ένα πρόβλημα σε ένα παιχνίδι, που εσύ ίσως να μη θες να παίξεις άλλο δε σε κάνει έξυπνο, ούτε κάνει τον άλλον να παίζει μονο αυτό. 

Edited by Important
Link to comment
Share on other sites

@DukeAwesome Ναι ναι! Αν δοκιμάσω να μπω στον l2trinity που ειναι και αυτός ιδιου style server, συνδέομαι κανονικά! Αν μπώ σε αυτό που προσπαθώ, έχω το πρόβλημα που αναφέρω! Ανοίγει μαύρο το παράθυρο και μετά από 2 δευτερόλεπτα κλείνει! Να είναι κάποιο πρόβλημα από τα Microsoft Visual? Από Java? Αλλά γιατί να το κάνει μόνο σε αυτόν τον σερβερ? 

Screenshot_1.png

Edited by Important
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο protection του server να παίρνει κάτι που τρέχει στο background του pc σου ως bot

Edited by DukeAwesome
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DukeAwesome said:

Μπορεί κάποιο protection του server να παίρνει κάτι που τρέχει στο background του pc σου ως bot

format θέλει το παιδι. τα περνάω ένα ένα λέει... δεν δείχνει τί τρέχει στο background μόνο το έρρορ και περιμένει να γίνουμε μάντες.

Link to comment
Share on other sites

@Nightw0lf Θες το task manager? Δε τρέχω κάτι, αλλά και να ήθελα να τρέξω κάτι γιατί να το τρέξω σε server που ειναι σε Alpha? Τόσο φελλός είμαι? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Important said:

@DukeAwesome O Gm λέει δεν έχει βάλει ακόμα protection γιατί είναι σε Alpha! Αυτό είναι που με μπερδεύει! 

Δεν πάει κάπου το μυαλό μου τότε...

Δεν βλέπω κάποιον λόγο να συμβαίνει αυτό 

 

2 minutes ago, Nightw0lf said:

format θέλει το παιδι. τα περνάω ένα ένα λέει... δεν δείχνει τί τρέχει στο background μόνο το έρρορ και περιμένει να γίνουμε μάντες.

 

Έκλαψα λίγο η αλήθεια είναι χαχαχχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

@DukeAwesome Συγγνώμη, αλλά επειδή το πέρασμα των αρχείων είναι η στάνταρ απάντηση που παίρνω, δοκίμαζω και τα περνάω ένα ένα επίτηδες. Το κάνω λες και παιρνάω πρώτη φορά κάποιον σερβερ. Απλά για να τους αποδείξω ότι δεν έχω κάνει λάθος! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αν δεν το κάνεις έτσι κάντο μια και δες

καθαρό ίνσταλλ σβήσε το φάκελο συστεμ και πέρνα το πατς του σέρβερ, αμα δεν μπεί δεν ειναι δικό σου πρόβλημα αλλα του σέρβερ

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now


  • Posts

    • L2 Insignia High Five 20x MID SERVER FOCUSED ON OLYMPIAD | PVP | AUTOFARM       OPEN BETA TEST SERVER 3 MAY 2024   GRAND OPENING 10 MAY 2024    Rates: 📜 XP/SP 20x | Spoil 15x | Drop 10x | Adena 10x 📜     Server Features: 🔥 No Olf-T Shirt, No big over-enchant, No over-power Donate 🔥 🔥 VIP Gold Color Chat, Unique Olympiad Extra Points Engine, GvG Event 🔥 🔥 Auto-Farm, LoA and DV scheduled PvP Zone, Calendar Daily Reward 🔥 🔥 Castle Instance, Solo Instance, PvP Solo Rift, Dress me system, Adena Boxes 🔥        Website: https://www.l2insignia.com  Discord: https://discord.com/invite/yEgsrHn2hQ      
    • I am selling the essence project which includes versions 388 and 439 that have been running for over 2 years or (447 as custom PVP like Pride). I have a test server for you to test them out. If you are really interested in it then contact my seller at discord: kiwi7106. Price: 4000 Euro P/s: This is a project that I have spent a lot of money and time developing, so if you are not interested in it, please get out of this topic, thank you. P/s 2: If you find the price too expensive, it's best to skip this article and find another project and don't comment negatively on my topic, thank you.
    • Someone ask me for this, it should work on any client that has Kamael race, preview:     Installation - there are two ways to install depending on how you want to use it:   Method 1: If you want to completely replace the original, do:   Copy all lines from your armorgrp to Notepad++, press Ctrl+H, check the "match whole word" option and replace:   kamael.Mkamael_m000_w_ad00   by:   AvengersKamaelWings.Avengers_MKamael_m001_w_ad00   Then replace:   MKamael.Mkamael_m000_t00_w   by:   AvengersKamaelWings.MKamael_m001_t00_w   Now repeat the same process with the female, replace:   kamael.Fkamael_m000_w_ad00   by:   AvengersKamaelWings.Avengers_FKamael_m001_w_ad00   Then replace:   FKamael.Fkamael_m000_t00_w   by:   AvengersKamaelWings.FKamael_m001_t00_w   You're done, paste everything back into File Edit and save!   Method 2: If you only want to replace in specific sets, execute the above process only on the armorgrp of those sets.   Repack by: AvengersTeamBr Password: LadrãoDeFrango      
  • Topics

×
×
  • Create New...