Jump to content
  • 0

Κώδικας java για μήνυμα στην οθόνη


takkenakos

Question

Χαιρετώ,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω άν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να φτιάξω ένα κώδικα όπου όταν θα ξεκινάει ένα event να εμφανιζει μεγάλο μήνυμα στη μέση του client και όχι στο chat.

Έχω ήδη βρει το αρχείο java που περιέχει τον κώδικα του event και απλά θέλω να προσθέσω τον κώδικα να δείχνει το μήνυμα στη μέση της οθόνης και όχι στο chat. Έψαξα αρκετά αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο.... Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μου δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Ευχαριστώ για την απάντηση, δοκίμασα το πακέτο που μου λες αλλα πέφτω πάνω σε έρρορ, να σου πω τι κάνω να μου πεις τι κάνω λάθος.

Στα import του java file έχω δηλώσει :

import com.l2jfrozen.gameserver.network.serverpackets.ExShowScreenMessage;

και ποιό μετά εκεί που θέλω να εμφανίσω το μήνυμα έγραψα αυτό εδώ:

ExShowScreenMessage("to minima mou!",3000);

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, GamePsychology said:

object.sendPacket(new ExShowScreenMessage("blabla", 3000));

 

μου δίνει αυτό το error:

 

749: error: cannot find symbol object.sendPacket(new ExShowScreenMessage("text", 3000));

 

Παιδιά έχω αγανακτήσει.... το ψάχνω ώρες τώρα και δεν το παίρνει. Ξέρει κάποιος να μου πει τι παίζει?

Έχω κάνει κανονικά import το πακετο για το exshowscreenmessage

και λίγο ποιο κάτω γράφω τον κώδικα για να το εμφανισει....

σε άλλο αρχείο του project υπάρχει ακριβώς ο ίδιος κώδικας και δουλέυει.... πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Edited by takkenakos
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Απ'οτι καταλαβα ψαχνεις pop-up msg που θα εχει να κανει με το event, δοκιμασε κατι τετοιο

 

ExShowScreenMessage EventRunning = new ExShowScreenMessage("το κειμενο σου",10000);  //πειραξε το 10000 αναλογος με το χρονο που θες 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Εφοσον δεν ξερεις καν τι ειναι γλωσσα προγραμματισμου, γιατι ασχολησε δεν μπορω να καταλαβω. Νταξει ειπαμε να εχεις χ-ψ γνωσεις να σε βοθησουν σε φορουμ αλλα εισαι ασχετος τελειως. Αμα θες να κανεις κατι με κωδικα προσελαβε developer η κατσε μαθε java. Σου εδωσα τον κωδικα ετοιμο και δεν ξερεις να κανεις καν το import...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 hours ago, Evie Frye said:

Εφοσον δεν ξερεις καν τι ειναι γλωσσα προγραμματισμου, γιατι ασχολησε δεν μπορω να καταλαβω. Νταξει ειπαμε να εχεις χ-ψ γνωσεις να σε βοθησουν σε φορουμ αλλα εισαι ασχετος τελειως. Αμα θες να κανεις κατι με κωδικα προσελαβε developer η κατσε μαθε java. Σου εδωσα τον κωδικα ετοιμο και δεν ξερεις να κανεις καν το import...

 

Send me a message my friend takkenakos, i will show you how to make it. i will give you and free anything fixes you want for l2jfrozen, you will close some mouths.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
34 minutes ago, ZOUMHS said:

 

Send me a message my friend takkenakos, i will show you how to make it. i will give you and free anything fixes you want for l2jfrozen, you will close some mouths.

Dear god...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 2/6/2018 at 11:59 AM, Evie Frye said:

Εφοσον δεν ξερεις καν τι ειναι γλωσσα προγραμματισμου, γιατι ασχολησε δεν μπορω να καταλαβω. Νταξει ειπαμε να εχεις χ-ψ γνωσεις να σε βοθησουν σε φορουμ αλλα εισαι ασχετος τελειως. Αμα θες να κανεις κατι με κωδικα προσελαβε developer η κατσε μαθε java. Σου εδωσα τον κωδικα ετοιμο και δεν ξερεις να κανεις καν το import...

Φίλε μου καταρχάς καλησπέρα, πρώτον δεν ξέρεις αν έχω γνώσεις προγραμματισμού ή οχι (και μη πεις το κλασσικό "φαίνεται αν έχεις απο αυτά που ρωτάς". κανείς δεν τα ξέρει όλα.)... δεύτερον και γνώσεις να μην έχω δεν είναι πυρινική φυσική να περάσεις 2 γραμμές κώδικα..... απλά δεν ήξερα ποιά εντολή κάνει αυτό που θέλω και σύμφωνα με αυτά που μου έστειλαν οι φίλοι παραπάνω πέφτω σε ερρορ και ναι δεν ξέρω να το λύσω... εσύ όμως γιατί τσαντίζεσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 minutes ago, takkenakos said:

Φίλε μου καταρχάς καλησπέρα, πρώτον δεν ξέρεις αν έχω γνώσεις προγραμματισμού ή οχι (και μη πεις το κλασσικό "φαίνεται αν έχεις απο αυτά που ρωτάς". κανείς δεν τα ξέρει όλα.)... δεύτερον και γνώσεις να μην έχω δεν είναι πυρινική φυσική να περάσεις 2 γραμμές κώδικα..... απλά δεν ήξερα ποιά εντολή κάνει αυτό που θέλω και σύμφωνα με αυτά που μου έστειλαν οι φίλοι παραπάνω πέφτω σε ερρορ και ναι δεν ξέρω να το λύσω... εσύ όμως γιατί τσαντίζεσαι;

gamise ton ton evie frye ine malakismeno kai scammer stile mou se pm to skype sou tha se voithisw kai egw

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 hours ago, HowardStern said:

gamise ton ton evie frye ine malakismeno kai scammer stile mou se pm to skype sou tha se voithisw kai egw

Δες.. Το να ζητάει κάποιος βοήθεια, είναι δικαίωμά του. Το πως θα την λάβει όμως, εξαρτάται από την όρεξη που έχει ο άλλος να απαντήσει. Του έδωσε την απάντηση, αλλά δεν ξέρει τι να κάνει με αυτήν. Άλλωστε, βοήθεια δίνουμε εδώ, όχι έτοιμους κώδικες. 

Τώρα όσο για την συμπεριφορά του, σκέψου πως αν κολλάει στο πιο απλό, τι θα κάνει σε κάποιο bug ενώ είναι Online ο server? Σκληρό, αλλά τουλάχιστον κάπως πρέπει να πεις και συ ο ίδιος "όντως, που πάω έτσι". 

 

Τώρα όσο για το κόλλημα.. Όταν δεν μπορείς να λύσεις ένα πρόβλημα, πέσε και κοιμήσου. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 minutes ago, 'Baggos' said:

Δες.. Το να ζητάει κάποιος βοήθεια, είναι δικαίωμά του. Το πως θα την λάβει όμως, εξαρτάται από την όρεξη που έχει ο άλλος να απαντήσει. Του έδωσε την απάντηση, αλλά δεν ξέρει τι να κάνει με αυτήν. Άλλωστε, βοήθεια δίνουμε εδώ, όχι έτοιμους κώδικες. 

Τώρα όσο για την συμπεριφορά του, σκέψου πως αν κολλάει στο πιο απλό, τι θα κάνει σε κάποιο bug ενώ είναι Online ο server? Σκληρό, αλλά τουλάχιστον κάπως πρέπει να πεις και συ ο ίδιος "όντως, που πάω έτσι". 

 

Τώρα όσο για το κόλλημα.. Όταν δεν μπορείς να λύσεις ένα πρόβλημα, πέσε και κοιμήσου. 

 

Μπα πως το επαθες? Εγραψες κ κατι σωστο

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, Evie Frye said:

 

Μπα πως το επαθες? Εγραψες κ κατι σωστο

Πάντα λέω σωστά πράγματα αν γράψω πάνω από 3 γραμμές κείμενο. Το θέμα είναι πιο κύτταρο του εγκεφάλου θα το διαβάσει. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 hours ago, takkenakos said:

Φίλε μου καταρχάς καλησπέρα, πρώτον δεν ξέρεις αν έχω γνώσεις προγραμματισμού ή οχι (και μη πεις το κλασσικό "φαίνεται αν έχεις απο αυτά που ρωτάς". κανείς δεν τα ξέρει όλα.)... δεύτερον και γνώσεις να μην έχω δεν είναι πυρινική φυσική να περάσεις 2 γραμμές κώδικα..... απλά δεν ήξερα ποιά εντολή κάνει αυτό που θέλω και σύμφωνα με αυτά που μου έστειλαν οι φίλοι παραπάνω πέφτω σε ερρορ και ναι δεν ξέρω να το λύσω... εσύ όμως γιατί τσαντίζεσαι;

 

Σπερα, δεν ειμαι τσαντισμενος. Σου εδωσα χυμα για χυμα την απαντηση. Ζεις σε μια χρονολογια οπου μπορει να γινεις προγραμματιστης εντως 5 ημερων μονο βλεποντας εικονες απο το google. Εμεις δεν ειχαμε καν youtube το 2005. Εκατσα και σ εδωσα τη λυση μπροστα σου. Βαλε το 4.7 κιλα ζελε που εχεις στο κεφαλι σου να σκεφτει τι θα κανεις με αυτο και αμα σ δωσει error κατσε να το αναλυσεις να το φτιαξεις.

 

Καλως η κακος μαθαινεις πιο ευκολα αμα ο αλλος σου πει "αντε γαμησου.¨" γιατι θα το πιασεις μονος και θα κτλβεις εξαρχης πως δουλευει. Κακος και π σ εδωσα τοσο ετοιμη λυση. Τουλαχιστον πες ενα ευχαριστω κ κατσε βρες γιατι σ δινει το error απο το να κατσεις να μ αναλυσεις γιατι σ εδωσα αυτη τη απαντηση. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
27 minutes ago, 'Baggos' said:

Δες.. Το να ζητάει κάποιος βοήθεια, είναι δικαίωμά του. Το πως θα την λάβει όμως, εξαρτάται από την όρεξη που έχει ο άλλος να απαντήσει. Του έδωσε την απάντηση, αλλά δεν ξέρει τι να κάνει με αυτήν. Άλλωστε, βοήθεια δίνουμε εδώ, όχι έτοιμους κώδικες. 

Τώρα όσο για την συμπεριφορά του, σκέψου πως αν κολλάει στο πιο απλό, τι θα κάνει σε κάποιο bug ενώ είναι Online ο server? Σκληρό, αλλά τουλάχιστον κάπως πρέπει να πεις και συ ο ίδιος "όντως, που πάω έτσι". 

 

Τώρα όσο για το κόλλημα.. Όταν δεν μπορείς να λύσεις ένα πρόβλημα, πέσε και κοιμήσου. 

to voithisa to paidi ola mia xara apla egw tsantizome otan vlepw scammers na to paizoun dives... den exeis adiko kai telos pantwn egw dn exw kati me kanenan allo.. exw skalwma me opion mou paizei poustia kanw ta strava matia kai otan tou zitaw na pei signwmi mou vgenei kai apo panw.... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...