Jump to content

[GR] Νεα δανεικη συμβαση - Μνημονιο Νο2 (Οfficial Topic)


Maxtor

Recommended Posts

Το παράξενο θα ήταν να μην υπερψηφιζόταν.Απλά δε σταματάμε να αγωνιζόμαστε, ιδιαίτερα μετά τη χτεσινή μέρα η νίκη είναι κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που δεν  άκουσε το όνομά του;

 

11.000.000 Έλληνες ρε καραγκιόζη...

Link to comment
Share on other sites

Τους λόγους που τον ανάγκασαν να ψηφίσει υπέρ του Μνημονίου, σε αντίθεση με το κόμμα του, και τελικά να διαγραφεί από το ΛΑΟΣ εξήγησε στο ραδιοφωνικό σταθμό ΣΚΑΪ o ανεξάρτητος βουλευτής ‘Αδωνις Γεωργιάδης.

«Ο δρόμος της χρεοκοπίας θα ήταν απείρως δυσκολότερος. Στην περίπτωση της χρεοκοπίας οι βανδαλισμοί και τα επεισόδια που έγιναν χθες το βράδυ στην Αθήνα θα γινόταν επί μήνες, από το ένα άκρο της χώρας στο άλλο», δήλωσε ο κ. Γεωργιάδης.

«Αν διαβάσουν οι πολίτες το Μνημόνιο θα ενθουσιαστούν» πρόσθεσε τονίζοντας ότι δεν θα ήταν πολιτικά έντιμο και συνεπές, μετά από τόσους μήνες στην κυβέρνηση και ενώ έχει εργαστεί για την επιτυχία αυτού του προγράμματος, να έφευγε την κρισιμότερη ώρα.

Απαντώντας στο ερώτημα για το ενδεχόμενο προσχώρησης στη ΝΔ είπε ότι δεν έχει κάνει καμία σκέψη για το πολιτικό του μέλλον και για καμία καρέκλα.

 

 


 

ΤΙ ΛΕΕΙ ΡΕ Ο ΜΑΛΑΚΑΣΣΣΣΣΣΣΣ

Link to comment
Share on other sites

Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΑΚΟΥ : COSTA BODA, STARBUCKS, EUROBAN, ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ, GOODYS, ALPHA BANK, MARFIN BANK, ΕΝΕΧΕΙΡΟΔΑΝΕΙΣΤΗΡΙΑ, PUBLIC, ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΤΗΣ ΑΣΤΙΚΗΣ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΑΧΤΗ ! ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΠΟΥ ΑΝΘΙΖΕΙ !

 

Ορίστε τι κάηκε χτες, αχ οι καημένοι πώς θα ορθοποδήσουν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Α και τα γελοία πέρι το ψωμί τους πάνε να βγάλουν δεν είναι καθόλου τίμιος τρόπος να βγάζεις το ψωμί σου δέρνοντας και πετώντας  χημικά στους ανθρώπους.Τελικά υπάρχει και επάγγελμα που είναι ντροπή.

Link to comment
Share on other sites

Η Ελλάδα ειναι απλα ενα πιονι των τραπεζων, οι βουλευτες εκτελουν διαταγες ανωτερων συμφερόντων. Το δημοσιο ειναι υπερχρεωμένο , απο λαθοι του παρελθοντος, λαθοι απο στημενα παιχνιδια των τραπεζων, να αγορασουν ολη τη δημοσια περιουσια και τον ορυκτο πλουτο. Και οταν λεω τραπεζες εννοω rothchilds, goldman sucks κτλ. Οι Ελληνες ειμαστε αντιδραστικος λαος, αλλα το συστημα των τραπεζων δεν μπορει να καταρευσει μονο απο τον λαο της Ελλαδας. Δειτε μερικα βιντεο όπως  "Money as Debt" , "Moneymakers" , "American Dream" και αλλα.. Μαθετε την αληθεια....

ε ναι, ουσιαστικα δεν υπαρχει 'Ελληνικη Κυβερνηση'

 

ο Παπαδημος εθεσε το διλημμα - Μνημονιο ή Ατακτη Χρεωκοπια

 

απλα οπως το βλεπω εγω, θα ηταν καλυτερο μια Χρεωκοπια που θα ερθει συντομα(αλλα θα δωσουμε ποσα λεφτα στους Γερμανους ενω μας ελεγχουν σε αυτο το διαστημα), ή  μια Χρεωκοπια ΤΩΡΑ, και να βασιστουμε μονοι μας...(και ταυτοχρονα να παρασυρουμε και τους Ευρωπαιους ''Σωτηρες'')

 

Υπαρχουν πολλα που δεν γνωριζω φυσικα, αλλα αυτο βλεπω εγω ως τωρα :/

Link to comment
Share on other sites

ε ναι, ουσιαστικα δεν υπαρχει 'Ελληνικη Κυβερνηση'

 

ο Παπαδημος εθεσε το διλημμα - Μνημονιο ή Ατακτη Χρεωκοπια

 

απλα οπως το βλεπω εγω, θα ηταν καλυτερο μια Χρεωκοπια που θα ερθει συντομα(αλλα θα δωσουμε ποσα λεφτα στους Γερμανους ενω μας ελεγχουν σε αυτο το διαστημα), ή  μια Χρεωκοπια ΤΩΡΑ, και να βασιστουμε μονοι μας...(και ταυτοχρονα να παρασυρουμε και τους Ευρωπαιους ''Σωτηρες'')

 

Υπαρχουν πολλα που δεν γνωριζω φυσικα, αλλα αυτο βλεπω εγω ως τωρα :/

Η φάση ξέρεις ποια είναι ; Ότι το ελληνικό χρέος είναι τόσο τεράστιο που ούτε με το μνημόνιο που ψήφισαν χτες θα γίνει βιώσιμο(από έκθεση του ΔΝΤ) οπότε τον Ιούνιο πάλι νέα μέτρα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε αρχιδακι τυφλος εισαι? δεν τους πετανε καρεκλες? δεν πεφτουν μοτοσυκλετιστες? πες ρε κωλοπαιδι φταιγανε? το ψωμι τους πανε να βγαλουν .

 

Για σας οι αστυνομικοι δεν ειναι ανθρωποι ειναι αστυνομικοι. Κοιμισμενε ξυπνα , σταματα πια να λειτουργεις με την μαλακια στο κεφαλι σου

Ρε στοκε,ειδες να καηκε κανενα δημοσιο κτιριο?

ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ ΤΙ ΜΟΥ ΤΙΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ LG 40ΙNCH ΚΑΘΕ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ Ε? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ?

Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΑΚΟΥ : COSTA BODA, STARBUCKS, EUROBAN, ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ, GOODYS, ALPHA BANK, MARFIN BANK, ΕΝΕΧΕΙΡΟΔΑΝΕΙΣΤΗΡΙΑ, PUBLIC, ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΤΗΣ ΑΣΤΙΚΗΣ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΑΧΤΗ !

Link to comment
Share on other sites

Αμα φας 2 μπουνιες παιζει να κοιμασαι για καμια μερα παιζει ομως και να ξυπνησεις και να δεις οτι περνουσαν οι μοτοσυκλετιστες και τους πετουσαν αντικειμενα

Εφόσον δε ξέρεις τι κάνουν αυτοί οι τύποι το βουλώνεις.Ρώτα πόσοι έχουν τραυματιστεί σοβαρά από αυτά τα καγκούρια.Μπαίνουν και πατάνε όποιον βρίσκουν...

Link to comment
Share on other sites

Η φάση ξέρεις ποια είναι ; Ότι το ελληνικό χρέος είναι τόσο τεράστιο που ούτε με το μνημόνιο που ψήφισαν χτες θα γίνει βιώσιμο(από έκθεση του ΔΝΤ) οπότε τον Ιούνιο πάλι νέα μέτρα....

ε η κατασταση δεν βελτιωνεται.

 

Απλα , για να μην δηλωσει χρεωκοπια απο τωρα(η χωρα εχει χρεωκοπησει και χρειαζεται δανεια) κανει οτι θελει η Ευρωζωνη.

 

Και ειναι σαν εναν τοκογλυφο.Παντα φοβασαι για την ζωη σου και κανεις οτι θελει, μεχρι να κανεις την επανασταση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε στοκε,ειδες να καηκε κανενα δημοσιο κτιριο?

ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ ΤΙ ΜΟΥ ΤΙΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ LG 40ΙNCH ΚΑΘΕ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ Ε? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ?

 

βρε μαλακα αντρα δεν βλεπεις οτι σπανε μαγαζια και περιουσιες? τι τους στειλανε για να δειξουν το μπόι τους? Καταστέλλουν τετοιου ειδους διαδικασιες. Και μην μου λετε μαλακιες για αυτους που δεν φταινε. Οταν παρεβρισκεσαι σε ενα μερος στο οποιο γινεται κατι παρανομο συμμετεχεις. Δηλαδη αν ειμαι εγω στην διαδιλωση με 100 ατομα και πετανε μολοτοφ οι 40 αλλοι πετρες και οι αλλοι καντρονια , και ειμαι ο μονος μεσα εκει που φωναζω πουτανες γιοι οταν θα ρθουν να μας διαλυσουν και να χωριστουμε , θες να μου πεις οτι δεν πρεπει να με σαπισουν?

Link to comment
Share on other sites

ε η κατασταση δεν βελτιωνεται.

 

Απλα , για να μην δηλωσει χρεωκοπια απο τωρα(η χωρα εχει χρεωκοπησει και χρειαζεται δανεια) κανει οτι θελει η Ευρωζωνη.

 

Και ειναι σαν εναν τοκογλυφο.Παντα φοβασαι για την ζωη σου και κανεις οτι θελει, μεχρι να κανεις την επανασταση.

Εγώ λέω να τους δώσουμε 400 ευρώ για ένα μήνα να δούμε πως θα ζήσουν.

Link to comment
Share on other sites

ε η κατασταση δεν βελτιωνεται.

 

Απλα , για να μην δηλωσει χρεωκοπια απο τωρα(η χωρα εχει χρεωκοπησει και χρειαζεται δανεια) κανει οτι θελει η Ευρωζωνη.

 

Και ειναι σαν εναν τοκογλυφο.Παντα φοβασαι για την ζωη σου και κανεις οτι θελει, μεχρι να κανεις την επανασταση.

Την Ελλαδα την ελεγχουν τοσο καιρο τωρα.

Εξεπιτηδες εβαλαν τον Γιωργακη να την φερει σε αυτην την κατασταση , για να μας εχουν το μαχαιρι στο λαιμο. Το παραμυθακι θα συνεχιστει,κι αλλα μνημονια οπως ειπε ο Νικος αν δεν ενεργησουμε συντομα! Και τι εννοω? Οχι μονο οι Ελληνες πολιτες που ζουν κοντα στο συνταγμα αλλα απο ολη την Ελλαδα. Ντου στην Βουλη και να μην αφησουμε τιποτα.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...