Jump to content

Το Gaming Pc Μου, Που Θα Σκασει Λιγο Πριν Τα Χριστούγεννα. (Θελω Να Τα Τσεκαρετε Για Το Αν Μ Διαφευγει Κατι)


TheVortex

Recommended Posts

Κοίτα από την κάρτα γραφικών που έχεις διαλέξει και από το CPU που έχει minimum frequency 3.4Ghz ακόμα και γω έμεινα ικανοποιημένος σκέψου εσύ.

Πρόσεχε όμως με την τροφοδοσία θες ένα καλό πολύπριζο + ένα τροφοδοτικό θα έλεγα και 700W και ένα καλό σπίτι χωρίς προβλήματα με το ρεύμα.

Ωστόσο, πάρε και ένα PSU για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο και είσαι αρχηγός.

Link to comment
Share on other sites

Καλές επιλογές εκτός απο τους σκληρούς δίσκους. Σοβαρά seagate hdd και intel ssd; σε 1.7k σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

Για τους σκληρούς τους εβαλα γιατι παρατήρησα πως όλοι στα reviewz κ γενικως βάζανε πάνω κάτω αυτα. Δεν έχω πολύ ιδέα απο SSDs , σε φάση SSD να ναι και ότι να ναι :)

 

Έχω ήδη ένα καλό πολύμπριζο ασφαλειας το είχα πάρει απο Κωτσόβολο, θα κάνει την δουλειά του πιστεύω, αλλα συχνά πυκνά μου πέφτει ο γενικός θα χω πρόβλημα?

 

ααα και αλλη μια ερώτηση, ο 4670κ π θα βαλω κάπου διάβασα πως η εγγυηση καλύπτει αμα καεί απο overclockin ισχύει η κουραφέξαλα?

 

@Extremedwarf τι έχεις να μ προτείνεις σχεδόν στα ίδια χρήματα και στα ίδια GB? Θέλω έναν SSD απο 180 έως 256 κ 1TB Hdd.

Edited by TheVortex
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα από την κάρτα γραφικών που έχεις διαλέξει και από το CPU που έχει minimum frequency 3.4Ghz ακόμα και γω έμεινα ικανοποιημένος σκέψου εσύ.

Πρόσεχε όμως με την τροφοδοσία θες ένα καλό πολύπριζο + ένα τροφοδοτικό θα έλεγα και 700W και ένα καλό σπίτι χωρίς προβλήματα με το ρεύμα.

Ωστόσο, πάρε και ένα PSU για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο και είσαι αρχηγός.

exeis dikio, prepei na parei kai kainourio spiti prin parei kainourio upologisth.

Link to comment
Share on other sites

exeis dikio, prepei na parei kai kainourio spiti prin parei kainourio upologisth.

exeis dikio, prepei na parei kai kainourio spiti prin parei kainourio upologisth.

Προφανώς εννοεί για τον πίνακα του σπιτιού, π.χ εμένα συχνά πυκνά ν πέφτει ο γενικός οπότε δε τ γλυτώνω το Ups, άλλα τ πολύμπριζο δ θα κάνει δουλεια. Αφου θ ναι ασφαλειας?

Link to comment
Share on other sites

exeis dikio, prepei na parei kai kainourio spiti prin parei kainourio upologisth.

 

Λιγότερη ειρωνεία δεν θα έβλαπτε.

 

 

Προφανώς εννοεί για τον πίνακα του σπιτιού, π.χ εμένα συχνά πυκνά ν πέφτει ο γενικός οπότε δε τ γλυτώνω το Ups, άλλα τ πολύμπριζο δ θα κάνει δουλεια. Αφου θ ναι ασφαλειας?

 

Ακριβώς για αυτό στο ανέφερα διότι και εγώ το έχω αυτό που πέφτει το ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Universe ο Extremedwarf δε τ άρεσαν οι ssd , hdd, εσύ τι θα πρότεινες? Γιατι όχι αυτους π χω διαλεξει?

 

Ο Extreme το είπε αυτό για το brand name που διάλεξες δεν έχει κάτι ο σκληρός απλά καλό θα είναι να μην πάρεις Seagate.

Η αλήθεια είναι πως δεν γνωρίζω και πολλά από SSDs αλλά από HDD θα σου πρότεινα Western Digital.

Edited by Universe
Link to comment
Share on other sites

Το Tower είναι πολύ μπροστά και super portable!

 

gtp einai, mikroi xoroi, ola 9ane kolimena meta3i tous, i rampage iv mou den xoraei stin mlkia

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί θέλει Micto ITX, πιο μικρή ακόμη και απο mAtx, ε μικροί χώροι ναι όντως είναι αλλη φάση αυτο το tower, εγώ γουστάρω έτσι μικρό τερατακι να το μετακινώ εύκολα . Αλλα θα μ βγει η πιστη στην σύνθεση. :) Δεχομαι προτάσεις για βοήθεια :P

Edited by TheVortex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock