Jump to content

[GR]Σαν σήμερα 4 Αυγούστου 1936


Steven7

Recommended Posts

den mporeis na apantiseis se auto pou se rwtaw kai to apofeugeis

logiko

vlakako oi monoi pou tous psi8irise to fantasma epanastasi einai oi aristeroi stin ellada

i xrusi augi mpike vouli gia na riksei to sustima apo mesa kai na kanei rizikes allages

anarxikoi kai loipa einai apo paratakseis KNE kai tou syriza pou to paizoun gamame kai dernoume alla allous lene nonous tis nuxtas

telos pantwn

an den sou aresei i ellada opws einai mporeis me opoiondipote tropo na sumvaleis se allagi me psifo i me oti allo 8es

alliws mporeis na pareis dromo esu kai opoios den goustarei tin xrusi augi kai ton kosmo tis

kai na ksereis kati

oi krufoi xrusaugites einai pio polloi apo tous fanerous kai einai uper anw upopsias

molis xtupisei pososto

ginete i arxi alla den prepei na pw parapanw wait and see, wait and see

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό που με ρωτάς το βρήκες διάνοια. Θα ρίξει το σύστημα από μέσα, δεν υπάρχει αυτό που λες απλά δεν γίνεται. Όπως το έριξε και ο Χίτλερ(είδαμε άλλωστε πόσο κόντρα πήγε στα συμφέροντα των κεφαλαιοκρατών της εποχής τότε) έτσι θα το ρίξει και η Χρυσή Αυγή. Σχετικά με αυτό που είπες με αναρχικούς, σύριζα,κνε δεν έβγαλα και πολύ άκρη μάλλον μαλακίες θα λες όπως πάντα, μάλλον δεν ξέρεις τι σημαίνει νονός της νύχτας.Δε μου αρέσει η Ελλάδα προφανώς και δεν πιστεύω ότι η ψήφος μπορεί να αλλάξει έστω και το παραμικρό άρα επιλέγω διαφορετικό τρόπο δράσης και ελπίζω κάποια στιγμή όταν θα χουν γίνει ολα σκατά να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι. Και το ξέρω ότι ο φασίστας της διπλανής πόρτας είναι πιο επικίνδυνος από σένα πχ που τα λες φανερά.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά να κάνεις ένα post στο offtopic που να μην κλαίγεσαι για τα κόμματα, δεν υπάρχει. Τέρμα μπετόβλακας.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά να κάνεις ένα post στο offtopic που να μην κλαίγεσαι για τα κόμματα, δεν υπάρχει. Τέρμα μπετόβλακας.

who? autoi apantane se mia eidisi kai lene ta dika tous den afinw kouventa na pesei

Δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό που με ρωτάς το βρήκες διάνοια. Θα ρίξει το σύστημα από μέσα, δεν υπάρχει αυτό που λες απλά δεν γίνεται. Όπως το έριξε και ο Χίτλερ(είδαμε άλλωστε πόσο κόντρα πήγε στα συμφέροντα των κεφαλαιοκρατών της εποχής τότε) έτσι θα το ρίξει και η Χρυσή Αυγή. Σχετικά με αυτό που είπες με αναρχικούς, σύριζα,κνε δεν έβγαλα και πολύ άκρη μάλλον μαλακίες θα λες όπως πάντα, μάλλον δεν ξέρεις τι σημαίνει νονός της νύχτας.Δε μου αρέσει η Ελλάδα προφανώς και δεν πιστεύω ότι η ψήφος μπορεί να αλλάξει έστω και το παραμικρό άρα επιλέγω διαφορετικό τρόπο δράσης και ελπίζω κάποια στιγμή όταν θα χουν γίνει ολα σκατά να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι. Και το ξέρω ότι ο φασίστας της διπλανής πόρτας είναι πιο επικίνδυνος από σένα πχ που τα λες φανερά.

an sou aresei dromo ntrepome pou eisai ellinas pou uparxoun tetoia atoma

pws mas i8eles? mipws upo germaniki katoxi? italiki? tourkiki?

re kwlopaidi o hitler ekane tin anergia 4% milas esu pou mono na katakrineis ta erga kai tis apopseis twn allwn ksereis

to spiti sou 8a ginei i makronisos

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά να κάνεις ένα post στο offtopic που να μην κλαίγεσαι για τα κόμματα, δεν υπάρχει. Τέρμα μπετόβλακας.

Εδώ μου πε ότι δεν είμαι συνειδητοποιημένος επειδή δε τρέχω πίσω από κόμματα όπως κάνει αυτός.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μου πε ότι δεν είμαι συνειδητοποιημένος επειδή δε τρέχω πίσω από κόμματα όπως κάνει αυτός.

den eipa epeidi den trexeis re kwlozwo alla epeidi den einai kaneis swstos gia sena mono vrizeis den upostirizeis kanena kai tpt

akuvernisia pragmata pou den ginonte anarxia den exei kanena on sti gi 8a exei i ellada?

oust sto dialo fuge apo tin ellada prin einai arga gia sena

eisai ena avoulo zwo pou exeis ftasei 20 kai den ksereis pws 8es mia koinwnia pws 8es na zeis ti 8es na ginete gurw sou

ola sou ftene kai oloi 30 kommata eixe na psifiseis kaneis den sou aresei tpt kai omws milas apo panw kai krineis dixws luseis

apo logia kai krites fagame apo prakseis tpt

Link to comment
Share on other sites

who? autoi apantane se mia eidisi kai lene ta dika tous den afinw kouventa na peseian sou aresei dromo ntrepome pou eisai ellinas pou uparxoun tetoia atoma

pws mas i8eles? mipws upo germaniki katoxi? italiki? tourkiki?

re kwlopaidi o hitler ekane tin anergia 4% milas esu pou mono na katakrineis ta erga kai tis apopseis twn allwn ksereis

to spiti sou 8a ginei i makronisos

Και μετά τι άφησε ο Χίτλερ για πες μας βλαμμένε, α ναι ΚΑΜΜΕΝΗ ΓΗ! Δεν κατακρίνω μόνο, επικροτώ και τα καλά όταν υπάρχουν απλά αυτή την εποχή δε βλέπω κανένα καλό οπότε deal with it αλλιώς κάνε με ignore. Και τις απειλές σου άλλου μην έρθω και σου τραβήξω 2 μπάτσες παιδοβούβαλο και ψάχνεις τα δοντάκια σου άντε καραγκιοζάκο.
Link to comment
Share on other sites

den eipa epeidi den trexeis re kwlozwo alla epeidi den einai kaneis swstos gia sena mono vrizeis den upostirizeis kanena kai tpt

akuvernisia pragmata pou den ginonte anarxia den exei kanena on sti gi 8a exei i ellada?

oust sto dialo fuge apo tin ellada prin einai arga gia sena

eisai ena avoulo zwo pou exeis ftasei 20 kai den ksereis pws 8es mia koinwnia pws 8es na zeis ti 8es na ginete gurw sou

ola sou ftene kai oloi 30 kommata eixe na psifiseis kaneis den sou aresei tpt kai omws milas apo panw kai krineis dixws luseis

apo logia kai krites fagame apo prakseis tpt

Έχω την ιδεολογία μου και δεν εκφράζεται από κάποιο κόμμα ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ;

Ξέρω πολύ καλά πως θέλω την κοινωνία γύρω μου και γενικά πως θέλω τη ζωή μου δεν με εκφράζει κάτι από αυτά τα κόμματα άρα δε τους ψηφίζω είναι αρκετά απλό. Εσύ συνέχισε να τρέχεις για τα 18 ευρώ μεροκάματο μόνο για Έλληνες που δίνει η Χρυσή Αυγή.

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια λογική μπορώ να πάρω ένα δόρυ και να σε καρφώσω στην καρωτίδα χωρίς να με κατηγορήσει κανείς, λέγοντας "Άσχετα που στην πορεία χρησιμοποιήθηκε για πολέμους και δολοφονίες, στην αρχή τα χρησιμοποιούσαν για να πιάνουν ψάρια". Αλλά απ'την άλλη αν σε καρφώσω με δόρυ δεν πρόκειται να μου ζητήσει και κανείς το λόγο.
krataw auto to paradeigma eisai polu vlakas re ali8eia den ntrepese na grafeis kati tetoio?

 

4) Δεν θα έμπαινα ποτέ σπίτι σου, εκτός και αν ήταν να πω στους δικούς σου πόσο λυπάμαι που πρέπει να σε ανέχονται.

paradeigma sou edwsa ili8ie oti sto spiti tou ka8enos kai ston idiwktito xwro tou kaneis oti 8elei alliws dromo ti mou les emena twra

 

oso gia to 3 eisai gia klamata ali8eia den ksereis ti kserw den se exw kati skoupidi pou 8a krineis pragmata pou den ksereis

exw dei to die welle (to kuma) alla den me endiaferei

katalave to pws oti kai na mou les apla spatalas xrono se ena forum na les tis -beep-ies sou me ellinika grafontas ek8eseis

ginete re vlaka na eisai politikopoiimenos xwris na exeis idea oute esu ti 8es se eswterika/ekswterika provlimata tis xwras?

ksanalew eisai ena avoulo on pou mono krinei kai exeis parei tin 8esi tou 8eati gia na min kri8eis

ama den eisai me kanenan kalutera moko opws kanoun oi suniditopoiimenoi "den eimai me kanenan"

kai ase tin parla edw pera

 

Kατάλαβα ότι ήταν παράδειγμα, στόκε, αλλά για ακόμη μια φορά δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνει σαρκασμός, είπαμε, άσ'το, είναι για τους έξυπνους.

Κρίνω πράγματα που δεν ξέρω; ΟΚ, είσαι τέρμα χαζός, δεν παίζει!!!!!!! Σου εξήγησα ακριβώς πώς είναι στην προστακτική το ρήμα, ΠΛΙΝΘΕ ΤΗΣ ΠΥΡΑΜΙΔΑΣ ΤΟΥ ΧΕΟΠΑ, και εξακολουθείς ακόμα να πιστεύεις πως έχεις δίκιο;;;;

 

Δεν υπάρχει καμία ελπίδα επικοινωνίας, είσαι τέρμα τούβλο, σου δίνω ΓΕΓΟΝΟΤΑ μπροστά στη μάπα σου και είτε το παίζεις είτε είσαι τόσο χαζός που δεν μπορείς να τα κατανοήσεις.

Σε παιδί Δημοτικού να πάω και να του πω "Αυτό το ρήμα κλίνεται έτσι" ή "την τάδε χρονολογία έγινε το τάδε γεγονός" θα καταφέρει να το επεξεργαστεί καλύτερα από 'σένα.

Αν ο Nikoloudos έχει κουράγιο να ασχοληθεί μαζί σου κι άλλο, χαρά στο κουράγιο του. Εγώ απ'την άλλη δεν μπαίνω στον κόπο μέχρι να απαντήσεις κάτι που να αξίζει έστω και λιγάκι.

Ευχαρίστως να κάνω συζήτηση με κάποιο άτομο που δεν θεωρεί "πάρλα" και "έκθεση" το να εκφράζει ο άλλος ορθά τις απόψεις του. Το γεγονός ότι δεν ξέρεις να γράφεις, Έλληνα της πενταροδεκάρας, δεν είναι δικό μου πρόβλημα.

 

ΥΓ: Α, πλέον μας λες και ευθέως πόσο θαυμάζεις τον Χίτλερ. Πραγματικά κάποιος πρέπει να σε κάνει ban στην πραγματική ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι άλλο, το παιδί είναι ένας τσιμεντόλιθος καταλαβαίνει ο καθένας πλέον γιατί αυτή η χώρα έφτασε ως εδώ. Γιατί οι ψηφοφόροι τόσα χρόνια ήταν ακριβώς σαν τον Steven.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι άλλο, το παιδί είναι ένας τσιμεντόλιθος καταλαβαίνει ο καθένας πλέον γιατί αυτή η χώρα έφτασε ως εδώ. Γιατί οι ψηφοφόροι τόσα χρόνια ήταν ακριβώς σαν τον Steven.

 

Δεν είναι μόνο αυτό που με ανησυχεί, όσο το ότι εξακολουθούν να υπάρχουν τέτοιοι και πληθαίνουν κιόλας.

Δηλαδή.. Και από κοντά έχω κάνει κουβέντα με άτομα που υποστηρίζουν τη Χρυσή Αυγή, αλλά δεν ήταν κι έτσι, να καταλήγουν αν μου λένε πόσο γαμάτος είναι ο Χίτλερ..

 

@Erol, yes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτός είναι στο τελευταίο στάδιο πλέον. Και εγώ ξέρω άτομα που υποστηρίζουν τη Χρυσή Αυγή αλλά είναι περισσότερο λόγω άγνοιας, αυτός ξέρει αλλά παρόλα αυτά την υποστηρίζει και μάλιστα φανατισμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, άρα το συμπέρασμα για το πού οδεύουμε χάριν στην εξυπνάδα ατόμων σαν αυτόν, εκφράζεται πλήρως από τον τίτλο ενός Album των Slipknot:

All Hope Is Gone - Slipknot (Lyrics Included)

 

ΥΓ: Ναι ρε, είμαι και Σατανιστής, πες το κι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, άρα το συμπέρασμα για το πού οδεύουμε χάριν στην εξυπνάδα ατόμων σαν αυτόν, εκφράζεται πλήρως από τον τίτλο ενός Album των Slipknot:

All Hope Is Gone - Slipknot (Lyrics Included)

 

ΥΓ: Ναι ρε, είμαι και Σατανιστής, πες το κι αυτό!

Πολύ εύστοχο.

 

Και για να γελάσουμε λίγο τουλάχιστον θα χω παρέα στην Μακρόνησο χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...