Jump to content

[GR]Σαν σήμερα 4 Αυγούστου 1936


Steven7

Recommended Posts

Τέλος πάντων για να τελειώνουμε με αυτό. Δεν είμαι χρυσαυγήτης, δεν είμαι φανατισμένος με τίποτα. Απλά βλέπω πως η Χ.Α είναι το μοναδικό αληθινό κόμμα εκεί μέσα και συμφωνώ με κάποιες πράξεις τους. Από εκεί και πέρα δεν πρόκειται τίποτα να αλλάξει αν δεν ενωθούμε όλοι μαζί και κάνουμε μια μεγάλη εξέγερση, πράγμα το οποίο επίσης δεν θα συμβεί γιατί ο καθένας κοιτάει την πάρτυ του και γιατί έχουν φροντίσει για εμφύλιες διαμάχες (αριστεροί-δεξιοί). Είναι καλά δουλεμένο το σχέδιο και πιάνει.

 

ΥΓ: και εννοείται πως δεν έχω κάτι με κανέναν σας είτε είστε αριστεροί, είτε είστε αντιφα, είτε είστε αλβανοί.

 

/endofstory

Link to comment
Share on other sites

den mporeis na doulepseis me fasista? gt stin douleia tou einai axristos? a re mlk tin exete kanei pswmoturi auti tin leksi alla otan fate pswmi kai turi opws stin katoxi 8a klete gia enan fasista opws legan omoideates sou ton metaksa

nikoloude me liga logia na sou eksigisw ti eisai

enas vlakas pou den einai me kanenan kai olous tous krinei

otan apofasiseis ti se ekfrazei pio komma kai pws kai pou kai gt mila ksana

ews tote vrise tous pantes kai min perneis 8esi i ftiakse 1 komma me ta pisteuw sou an exeis kati na peis ektos apo to oti eisai "antifa"

 

Link to comment
Share on other sites

den mporeis na doulepseis me fasista? gt stin douleia tou einai axristos? a re mlk tin exete kanei pswmoturi auti tin leksi alla otan fate pswmi kai turi opws stin katoxi 8a klete gia enan fasista opws legan omoideates sou ton metaksa

nikoloude me liga logia na sou eksigisw ti eisai

enas vlakas pou den einai me kanenan kai olous tous krinei

otan apofasiseis ti se ekfrazei pio komma kai pws kai pou kai gt mila ksana

ews tote vrise tous pantes kai min perneis 8esi i ftiakse 1 komma me ta pisteuw sou an exeis kati na peis ektos apo to oti eisai "antifa"

 

Αγόρι μου πότε θα το καταλάβεις ότι η πολιτική δεν είναι σαν το ποδόσφαιρο; Ντάξει το καταλαβαίνω ότι το κόμμα που υποστηρίζεις δεν απέχει και πολύ από τη χουλιγκανική λογική αλλά και πάλι η πολιτική δεν είναι σαν το ποδόσφαιρο. Όταν το καταλάβεις αυτό ίσως να καταλάβεις και το 1/10 των λεγομένων μου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι στις επόμενες εκλογές θα κατεβάσω δικό μου κόμμα, λέω ότι η αστική δημοκρατία δε με εκφράζει αλλά κατεβάζω κόμμα στις εκλογές της αστικής δημοκρατίας. Αυτό ακούγεται σαν τη Χρυσή Αυγή και το ΚΚΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στις επόμενες εκλογές θα κατεβάσω δικό μου κόμμα, λέω ότι η αστική δημοκρατία δε με εκφράζει αλλά κατεβάζω κόμμα στις εκλογές της αστικής δημοκρατίας. Αυτό ακούγεται σαν τη Χρυσή Αυγή και το ΚΚΕ.

den akolou8eis kamia ideologia me sumperasma oti den kaneis gia politika apla katse des kana osfp trava vres kai kamia douleia kai min milas gia auta ta pragmata den kaneis

psakse twra tis metagrafes tou osfp kai asto politiko sustima kai tis ideologies gia autous pou akolou8oun mia

Link to comment
Share on other sites

kala ta les pios enimerwnete re gkave apo internet? oi perissoteroi den exoun prosvasi kai den kseroun na to xrisimopoioun...

oso gia tin swastika asto meta ton hitler kai koita tin vasi tis

to eger8itw re zwo kala to eipane

se diko tous xwro itan oti 8eloun kanoun opoios den goustarei DROMO

spiti mou na mpeis 8a sou pw vgale ta papoutsia an den to kaneis pigene sto spiti sou

katalaves loipon tin xrisi tou eger8ito?

hitlerikos xeretismos pou sto idio topic exw photo pou xeretane ton metaksa

are kounia pou se kounage...

kai xazouli kserw ti leei kai to agon mou kai ola ta vivlia ta sxolika

opoios 8elei to agorazei kai opoios 8elei morfwnete pera apo to sxoleio

ARISTEROI DEN PREPEI NA GRAFOUN VIVLIA ALLA DIA8IKES

 

OK είσαι όντως τέρμα στόκος, αλλά έστω να σου ξαναπαντήσω για να μη νομίζεις ότι άρχισες να εκφράζεις σωστές απόψεις.

 

1) Όσο κι αν θα 'θελες να ζεις τη δεκαετία του 40-50, έτσι ώστε να απολαύσεις τον πολυλατρεμένο σου Φύρερ (παρότι κατά 99% θα 'σουν στη λίστα των θυμάτων του), δυστυχώς για 'σένα ζούμε τον 21ο αιώνα. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό; Ότι η συντριπτική πλειοψηφία των νέων έχει άμεση πρόσβαση στο διαδίκτυο, και οι άνθρωποι μεγαλύτερων ηλικιών προσπαθούν να προσαρμοστούν στις αλλαγές που έχει επιφέρει η ραγδαία εξέλιξη της τεχνολογίας. Δεν μιλάω για τον παππού μου και τη γιαγιά μου φυσικά, αλλά απ'την άλλη δεν είναι ο παππούς μου και η γιαγιά μου αυτοί που θα φέρουν την απαραίτητη αλλαγή. Οπότε ΝΑΙ, το Internet αρχίζει να παίρνει, αν δεν έχει ήδη πάρει, το ρόλο της τηλεόρασης, για υπερβολικά πολλούς λόγους που δεν πρόκειται να σου εξηγήσω αυτή τη στιγμή, αλλά δεν θα είχα κανένα απολύτως πρόβλημα να σου τους καταγράψω σε κάποια άλλη σχετική συζήτηση. ΟΚ, το 'χουμε μέχρι εδώ; Συνεχίζουμε..

 

2) Άσ'το μετά τον Χίτλερ??? Μα μετά τον Χίτλερ απέκτησε συγκεκριμένο νόημα, μετά τον Χίτλερ άρχισε να αποκαλείται "το ναζιστικό σύμβολο". Με την ίδια λογική μπορώ να πάρω ένα δόρυ και να σε καρφώσω στην καρωτίδα χωρίς να με κατηγορήσει κανείς, λέγοντας "Άσχετα που στην πορεία χρησιμοποιήθηκε για πολέμους και δολοφονίες, στην αρχή τα χρησιμοποιούσαν για να πιάνουν ψάρια". Αλλά απ'την άλλη αν σε καρφώσω με δόρυ δεν πρόκειται να μου ζητήσει και κανείς το λόγο.

 

3) Το εγέρθητω καλά το είπανε; ΟΚ, πλέον φτάνεις στο σημείο του θράσους. Μέχρι τώρα σε θεωρούσα ένα άτομο που νομίζει πως έχει ιδέα τι συμβαίνει γύρω του ενώ στην πραγματικότητα είναι ανίδεος, πλέον έχεις φτάσει στο στάδιο των πραγματικών ψευδαισθήσεων. Όπως είπα και πιο πριν λοιπόν, εδώ είμαι για να σου αποδείξω πόσο άχρηστος είσαι σε κάθε τομέα, οπότε πάμε και στον τομέα των αρχαίων:

Εγέρθητι = Σήκω (Προστακτική Β' Ενικού)

Εγέρθητε = Σηκωθείτε (Προστακτική Β' Πληθυντικού)

Εγερθήτω = Να σηκωθεί (Στην ΝΕ Υποτακτική Γ' Ενικού)

Εγέρθητω = ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ

Και αν εννοούσε "εγερθήτω", και απλά το τόνισε λάθος, σε τι φώναζε να σηκωθεί; Στο τέτοιο του ηγέτη του, που επειδή έχει μείνει πεσμένο για αιώνες ξεσπάει σε εμάς με την υπέροχη ιδεολογία του; Θα 'ταν μια εξήγηση πάντως, δε λέω..

 

4) Δεν θα έμπαινα ποτέ σπίτι σου, εκτός και αν ήταν να πω στους δικούς σου πόσο λυπάμαι που πρέπει να σε ανέχονται.

 

5) Ξέρεις τι λέει; Και εξακολουθείς να ασπάζεσαι Χιτλερικές απόψεις; Είτε σχιζοφρενής είσαι, είτε χαζός, διαλέγεις και παίρνεις.

 

Υπάρχουν πολλών ειδών δικτατορίες. Αυτό που βλέπω τριγύρω μου είναι ότι όλοι γνωρίζουν για τον Χίτλερ και μιλούν με σιγουρία για την γενοκτονία της εποχής του, λες και έχουν ζήσει εκεί και ξέρουν ακριβώς τι συνέβη βλέποντας με τα μάτια τους τα γεγονότα. Για ποιο λόγο λίγοι γνωρίζουν τον Στάλιν, για ποιο λόγο στο σχολείο δεν μιλάνε για αυτόν και τα εγκλήματα του κατά των Ελλήνων? Η ιστορία μας διδάσκει αρκεί να την δούμε σφαιρικά και να κοιτάξουμε τις δυο πλευρές του νομίσματος σε κάθε ιστορικό γεγονός. Δεν είμαι υπέρ του Χίτλερ αλλά δεν μπορώ να πιστέψω πως έφταιγε μόνο αυτός.

 

Όσον αφορά τη βία, όλα αυτά τα χρόνια σε κλέβουν, σου λένε ψέματα μπροστά στα μάτια σου, καταστρέφουν και ξεπουλούν την πατρίδα σου, συνομοτούν εναντίον των συμπολιτών σου για τα προσωπικά τους οφέλη και κανείς δεν τους ακουμπάει. ΚΑΝΕΝΑΣ. Προσωπικά είμαι κατά της βίας, αλλά υπάρχουν φορές που η βία και η ιεραρχία είναι μέσα που συμβάλλουν για ένα καλύτερο αύριο. Δεν θα με χαλούσε καθόλου να δω κρεμασμένους όλους τους προδώτες στο σύνταγμα, και ας είναι βία. Η χρυσή αυγή είναι ένα στρατιωτικό δόγμα και δεν το αρνείται κανείς, αλλά για ποιο λόγο πρέπει να τους κατηγορούμε για αυτό? Σου αρέσει να βγάζεις λόγο και οι ακροατές σου να γελάνε ή να μιλάνε μεταξύ τους? Σου αρέσει να πηγαίνεις στη Μύκονο και να βλέπεις άντρες με φούστες και τακούνια να φιλιούνται στους δρόμους προσβάλλοντας την κοινωνία? Σου αρέσει που υπάρχουν Τούρκοι βουλευτές στο ελληνικό κοινοβούλιο? Εαν δεν υπάρχει πειθαρχία αυτά δεν θα αλλάξουν ποτέ, και έτσι όπως φτάσαμε σήμερα, όπου δεν υπάρχουν πλέον αξίες και ιδανικά, θεωρώ πως ο σεβασμός και η ηρεμία σε μια κοινωνία επιτυγχάνεται με τη βία. Έτσι μας έχουν μάθει δυστυχώς και δεν αλλάζουμε.

Τέλος τα σύμβολα και οι χαιρετισμοί. Εαν αναφέρεσαι στο σύμβολο της Χρυσής Αυγής, τον Μαίανδρο σου παραθέτω ένα άρθρο σχετικά με το τι είναι ο Μαίανδρος. Ο χαιρετισμός που αποκαλείς ναζιστικό ή χιτλερικό πρωτοεμφανίστηκε στους πρώτους ολυμπιακούς αγώνες στην Ελλάδα. Μπορείς να τον δεις ακόμα και στη Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία αρκετά χρόνια μετά. ΔΕΝ είναι ναζιστικός χαιρετισμός, και ας θεωρούν όλοι οι άνθρωποι το αντίθετο, και ας έχουν στο μυαλό τους τον Χίτλερ. Δεν μπορούμε να ακολουθούμε την άποψη της κοινωνίας και να διαστρεβλώνουμε την αλήθεια επειδή απλά έτσι νομίζει ο κόσμος.

 

ΥΓ: Δεν μπορώ να σου υποσχεθώ, ούτε να μαντέψω τι θα γίνει εαν η Χρυσή Αυγή αναλάβει την εξουσία της χώρας. Μέχρι στιγμής οι θέσεις του κώμματος είναι αληθινές πριν και μετά την εκλογική του περίοδο και αυτό είναι θετικό. Αλλά δεν μπορώ να ξέρω αν τα πράγματα θα είναι καλύτερα η χειρότερα. Προσωπικά τους ψήφισα και θα τους ψηφίζω, γιατί είναι αληθινοί, ειλικρινείς και καθόλου επαγγελματίες. Τους βλέπω σαν απλούς πολίτες με κάποιες παραπάνω ιστορικές γνώσεις. Εαν μου βρεις κάποιο άλλο κόμμα με τα παραπάνω χαρακτηριστικά τότε το ξανασυζητάμε. Προς το παρόν είναι οι μόνοι που ενδιαφέρονται για την σωτηρία της Ελλάδας και το έχουν αποδείξει. Τα ψέματα τελείωσαν, όχι άλλη ελεημοσύνη στους προδότες, όχι άλλα ψέματα από πολιτικούς, όχι άλλη υποτιθέμενη ειρήνη, γαλήνη και δημοκρατία.

 

Συμφωνώ απόλυτα με το γεγονός πως δεν έφταιγε αυτός (εξακολουθώ φυσικά να πιστεύω πως ήταν ο κυριότερος παράγοντας), απλά αυτή τη στιγμή μιλάμε με τον φίλτατο από πάνω για στρατιωτική δικτατορία, της οποίας το εντονότερο ιστορικό παράδειγμα ήταν η δικτατορία του Χίτλερ.

Ναι, έχεις δίκιο, δεν θα μου άρεσε να μιλάω και οι ακροατές μου να μιλούν μεταξύ τους και να γελάνε. Αλλά ξέρεις κάτι; Αν δεν είμαι ικανός να τους τραβήξω το ενδιαφέρον ώστε να βγάλουν το σκασμό και να με ακούσουν, τότε ίσως καλά κάνουν και μου λένε έμμεσα πως δεν τους ενδιαφέρουν αυτά που λέω. Το να τους αναγκάσω να με ακούσουν, ακόμη κι αν λέω μαλακίες, αγκίζει τα όρια του άσχημου κόμπλεξ.

Όσο κι αν θεωρώ πως οι άντρες που φοράνε τακούνια και προκαλούν θα 'πρεπε να ντρέπονται, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους, ίσα ίσα γνωρίζω μερικούς και είμαι σε θέση να υποστηρίξω ανά πάσα στιγμή τα πιστεύω και τα δικαιώματά τους.

Δεν μίλησα για τον Μαίανδρο του Χρυσού Αυγού, αναφέρθηκα στην Σβάστικα με αφορμή την εικόνα του Η. Κασιδιάρη με ένα τατουάζ της. Και όπως είπα, άσχετα από το πού πρωτοεμφανίστηκε και το ποια ήταν η αρχική της σημασία, είτε το θέλουμε είτε όχι, από ένα σημείο και μετά θεωρείται σύμβολο του ναζισμού, τέλος. Πώς ο Χιτλερικός χαιρετισμός έχει αποκτήσει αυτή τη σημασία, ενός προηγουμένως θα μπορούσε να αφορά κάτι εντελώς διαφορετικό; Πώς το κωλοδάχτυλο σε μερικές χώρες συμβολίζει την απώλεια σεβασμού προς ένα άτομο; Έτσι και η σβάστικα από ένα ιστορικό σημείο και μετά συμβολίζει το ναζισμό, όσο κι αν ο Κασιδιάρης προσπαθεί απεγνωσμένα, με επιχειρήματα που ούτε η γιαγιά μου (ναι, αυτή που δεν ξέρει από ιντερνετ) θα μπορούσε να πειστεί.

Ενδιαφέρονται για τη σωτηρία της Ελλάδας, άσχετα με το κόστος. Δεν λέω, ευγενής σκοπός, αλλά όταν οι παράπλευρες απώλειες αποτελούν την καταστροφή όχι μόνο ζωών αλλά και ηθικών αξιών (άσχετα με το αν ισχύουν ή ίσχυαν), τότε η ευγένεια αυτή αρχίζει να δηλητηριάζεται.

Εκτιμώ πάντως το γεγονός πως μπορείς τουλάχιστον να μου εξηγήσεις γιατί πιστεύεις αυτά που πιστεύεις, και παρότι διαφωνώ με τις απόψεις σου, σέβομαι εσένα σαν ομιλιτή. (ναι, αυτή ήταν μπιχτή για 'σένα Steven7, αν και αμφιβάλλω πως έχεις συνεχίσει να διαβάζεις ως εδώ).

 

krivete to paidi pisw apo to "den psifisa tpt" milame gia aerologies sxoliazontas mono ta dika mou pisteuw xwris na antapantaei me tin apopsi tou apla krinontas tin apopsi twn allwn

eimaste se mia ellada pou oloi krinoun to parel8on alla den kseroun ti na kanoun sto mellon (syriza)

 

Εσύ είσαι το παιδί που ήρθε να μας βροντοφωνάξει πόσο γαμάτο είναι το Χρυσό Αυγό και κατά πόσο θα 'πρεπε να θεωρούμε ήρωες τους παρελθοντικούς δικτάτορες. Εσύ είσαι επίσης αυτός που με τα topic σου θίγεις θέματα του παρελθόντος (δες λίγο πώς ονόμασες το topic αυτό). Και προφανώς σχολιάζω τα δικά σου πιστεύω, μιας και διαφωνώ με αυτά, αλλά παράλληλα παραθέτω τα δικά μου για να σου εξηγήσω ΓΙΑΤΙ διαφωνώ. Αν είσαι τόσο χαζός που δεν μπορείς να τα διακρίνεις, τότε φταις εσύ που δεν ξέρεις να διαβάζεις ουσιαστικά, όχι εγώ επειδή δεν σε έπιασα απ'το χεράκι για να στα απαριθμήσω. Και επίσης σταμάτα να παραθέτεις επιχειρήματα που στην ουσία εσένα καταστρέφουν, όπως το "όλοι κρίνουν το παρελθόν", για το λόγο που σου εξήγησα ακριβώς πιο πάνω.

 

den ntrepese ligaki na grafeis "αιλλυνική"?

eisai uper stous -beep-ides pou kaine ellinikes simaies kai vrizoun tin ellada? me pious eisai? gt to paizeis antikeimenikos esu kai o ka8e katergaris edw mesa

kai gt re -beep-a stin elliniki vouli mousoulmanoi kai tourkoi? re -beep-a eimaste ellada me e8nos me istoria me politismo exoume prosferei ta panta den 8a ginoume apoikiokratiki polipolitismiki xwra opws australia ameriki katalave to

eimaste ellines i simaia mas exei istoria kai oi ex8roi 8a einai panta ex8roi

den dexomaste meiwnotites i 8riskeia,ta e8ima,to e8nos kai i glwssa einai ta xaraktiristika mas opoios den ta exei den einai ikanos na politeutei edw mesa

 

1) Λέγεται "ειρωνεία" αυτό που κάνει με το "αιλλυνική" όταν μιλάει σε εσένα, και οι χαζοί άνθρωποι τείνουν να μην μπορούν να την αναγνωρίσουν.

 

2) Ένα που λέει "Don't raise your voice, improve your argument" το ξέρεις; Ε, καλό θα ήταν εσύ να αφήσεις τα πολλά -beep- πίσω από τα οποία κρύβεσαι, και να αρχίσεις να μιλάς με λίγη περισσότερη λογική, μπας και.

 

3) Δεν ασπάζομαι τη θρησκεία σου (λέω τη θρησκεία σου, όχι την "Ελληνική Θρησκεία", γιατί δεν θεωρώ πως υπάρχει "Ελληνική Θρησκεία"), αυτό με κάνει λιγότερο Έλληνα από 'σένα τη στιγμή που ξέρω την Ιστορία, τη Γλώσσα και τα Έθιμα της Ελλάδας χίλιες στη χιλιοστή φορές καλύτερα από 'σένα; Και επίσης μη μου μιλάς για Ελληνικά έθιμα και παραδόσεις που σέβεσαι, γιατί εκεί είναι που θα με οδηγήσεις στην παράνοια. Που δεν έχεις ιδέα από ιστορία, και θα βγεις να μου μιλήσεις εσύ για Ελληνική Παράδοση. Ξέρεις τι κάνανε οι Κουρίτες στην Κρήτη; Ξέρεις τι κάνανε οι Σφουγγαράδες στην Κάλυμνο; Ξέρεις τι κάνανε οι Κονιτσιώτες όταν παντρεύονταν; Που μου λες πόσο λατρεύεις τα Ελληνικά Έθιμα, και αν δεις άνδρα να χορεύει είτε "ντιντή" θα τον πεις, εσύ και οι Φατσεο-ειδείς όμοιοί σου, είτε θα γελάσεις με το κλασικό ύφος "πού πας έτσι ρε;".

 

 

 

κτλπ κτλπ.

 

Ααα, ενδιαφέρον, να και μερικά γεγονότα. Ναι, μπορείς να μου πεις Steven πόσο μεροληπτούσαν όσοι έγραψαν αυτά τα άρθρα, αλλά δεν μπορείς να μου πεις πως γεγονότα όπως ληστείες, δολοφονίες και ξυλοδαρμοί κρύβουν κι αυτά μέσα τους υποκειμενικότητα.

Thanks Cobra.

 

den mporeis na doulepseis me fasista? gt stin douleia tou einai axristos? a re mlk tin exete kanei pswmoturi auti tin leksi alla otan fate pswmi kai turi opws stin katoxi 8a klete gia enan fasista opws legan omoideates sou ton metaksa

nikoloude me liga logia na sou eksigisw ti eisai

enas vlakas pou den einai me kanenan kai olous tous krinei

otan apofasiseis ti se ekfrazei pio komma kai pws kai pou kai gt mila ksana

ews tote vrise tous pantes kai min perneis 8esi i ftiakse 1 komma me ta pisteuw sou an exeis kati na peis ektos apo to oti eisai "antifa"

 

Ξέρεις ότι το να είναι κανείς πολιτικοποιημένος και να είναι κανείς κομματικοποιημένος είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα, ε; Δεν είναι ούτε δικό του ούτε δικό μου λάθος που καμία από τις τωρινές παρατάξεις δεν τον/με εκφράζουν. Το γεγονός όμως πως έχει πλήρη επίγνωση για το τι συμβαίνει στην πολιτική, είναι υπεραρκετό για να τον/με καθιστά ικανό να μιλήσει και να κρίνει καταστάσεις.

 

den akolou8eis kamia ideologia me sumperasma oti den kaneis gia politika

 

Άλλο δεν έχω ιδεολογίες και άλλο αποφασίζω να ακολουθήσω την ιδεολογία ενός συγκεκριμένου Ελληνικού κόμματος. Αυτό είσαι σε θέση να το καταλάβεις, ή ούτε;

 


 

Το Die Welle το έχεις δει, ή είναι Γερμανικός κινηματογράφος και σνομπάρουμε; Αν όχι, κατέβασέ το να ξεστραβωθείς λιγάκι (αν και αμφιβάλλω πως έχεις οποιαδήποτε τάση εξέλιξης, αμφιβάλλω αν είδες καν το 4λεπτο video που ανέβασα στο άλλο topic, αφού απ'ότι είδα ασχολίαστο έμεινε).

Link to comment
Share on other sites

den akolou8eis kamia ideologia me sumperasma oti den kaneis gia politika apla katse des kana osfp trava vres kai kamia douleia kai min milas gia auta ta pragmata den kaneis

psakse twra tis metagrafes tou osfp kai asto politiko sustima kai tis ideologies gia autous pou akolou8oun mia

Σηκώνω τα χέρια ψηλά, είσαι τέρμα χαζός. Το να μην είμαι κομματικοποιημένος σημαίνει ότι δεν είμαι πολιτικοποιημένος αυτό έχεις καταλάβει εσύ. Άντε κακομοίρη κάνε λιγη προπαγάνδα ακόμα υπέρ της Χρυσής Αυγής. Πόσα σου δίνει την ώρα; Πραγματικά ΑΞΙΟΛΥΠΗΤΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια λογική μπορώ να πάρω ένα δόρυ και να σε καρφώσω στην καρωτίδα χωρίς να με κατηγορήσει κανείς, λέγοντας "Άσχετα που στην πορεία χρησιμοποιήθηκε για πολέμους και δολοφονίες, στην αρχή τα χρησιμοποιούσαν για να πιάνουν ψάρια". Αλλά απ'την άλλη αν σε καρφώσω με δόρυ δεν πρόκειται να μου ζητήσει και κανείς το λόγο.
krataw auto to paradeigma eisai polu vlakas re ali8eia den ntrepese na grafeis kati tetoio?

 

4) Δεν θα έμπαινα ποτέ σπίτι σου, εκτός και αν ήταν να πω στους δικούς σου πόσο λυπάμαι που πρέπει να σε ανέχονται.

paradeigma sou edwsa ili8ie oti sto spiti tou ka8enos kai ston idiwktito xwro tou kaneis oti 8elei alliws dromo ti mou les emena twra

 

oso gia to 3 eisai gia klamata ali8eia den ksereis ti kserw den se exw kati skoupidi pou 8a krineis pragmata pou den ksereis

exw dei to die welle (to kuma) alla den me endiaferei

katalave to pws oti kai na mou les apla spatalas xrono se ena forum na les tis malakies sou me ellinika grafontas ek8eseis

ginete re vlaka na eisai politikopoiimenos xwris na exeis idea oute esu ti 8es se eswterika/ekswterika provlimata tis xwras?

ksanalew eisai ena avoulo on pou mono krinei kai exeis parei tin 8esi tou 8eati gia na min kri8eis

ama den eisai me kanenan kalutera moko opws kanoun oi suniditopoiimenoi "den eimai me kanenan"

kai ase tin parla edw pera

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αισθάνομαι ότι μιλάω με ντουβάρι, το IQ σου βρίσκεται στα αρνητικά επίπεδα. Δεν έχουμε ιδέα τι θέλουμε για τα εσωτερικά προβλήματα της χώρας χμ σοβαρό point. Από όλα αυτά που σου έγραψε και σου έχω γράψει αυτό κατάλαβες φαντάσου πόσο καθυστερημένος είσαι.

Αν οι συνειδητοποιημένοι είναι σαν εσένα τότε καλύτερα να θεωρούμαι ασυνειδητος αλήθεια.Άντε το βγαλες το μεροκαματάκι και σήμερα πρόβατο.

Link to comment
Share on other sites

arnitiko IQ... ok

dwse merikes luseis esu se kana mizon 8ema epistimona alliws opoios den exei luseis na to voulwsei kai na faei to turaki

oloi mou ginate mualomenoi kai an8rwpoi ksafnika niw8ete oti den eiste provata kai oti 8a kanete kati sti zwi sas

ena arxidi eiste kai 8a meinete mexri na parete kali douleia kai na ksexasete ta provlimata

i mipws apo egwismo pou sas to xtupame 8a dwrisete meros xrimatwn gia la8rometanastes kai gia aporous?

esu den piges na vgaleis to merokamataki?

Link to comment
Share on other sites

Σκάσε πια, ενώ εσύ με το να προπαγανδίζεις όλη μέρα υπέρ της Χρυσής Αυγής αλλάζεις τα πάντα, οι λύσεις για τα προβλήματα θα έρθουν με την ανατροπή αυτού του συστήματος δεν υπάρχει περίπτωση να λυθούν αλλιώς, αυτό το βλέπει ο οποιοσδήποτε έχει ένα IQ κοντά στο μέσο. Με το να μου λες ότι θα γίνω πλούσιος και θα ξεχάσω τα πάντα με προσβάλλεις. Να σου θυμίσω ότι ο Βελουχιώτης καταγόταν από εύπορη οικογένεια όπως και ο Τσε Γκεβάρα και οι επαναστάτες του 1821 επίσης οι περισσότεροι ήταν εύποροι και είδες ότι αυτοί ξεκίνησαν τις μεγάλες επαναστάσεις. Οπότε για άλλη μια φορά σε πιάνω αδιάβαστο. Πραγματικά δεν έχεις ιδέα για το παραμικρό αλλά παρόλα αυτά αναμασάς τις μαλακίες που σου σερβίρουν.

Link to comment
Share on other sites

ti sugkrineis re kakomoiri tis epanastaseis enantion turranwn kai dunamwn katoxis me tin epanastasi gia tin egka8udrisi aristeras

i moni epanastasi einai i psifos

to 8es i oxi to 2013 den ginonte epanastaseis tetoiou idous

an 8es psifise den plirwnw kai loipa alliws den mporeis na ta valeis me tin pleiopsifia (kuvernisi)

gia auto uparxoun psifoi pas na epanastatiseis se dimokratia? sou dinete i eukairia me psifous na tous timwriseis

den mas eipes ti 8a kaneis otan petuxei i epanastasi sou pios 8a kuvernisei?

 

Σολωμός Σολωμού. Φονεύθηκε σαν σήμερα από τον τούρκο εισβολέα γιατί αρνήθηκε να συμβιβαστεί με το σύμβολο της κατοχής. Αθάνατος.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μίλησε για επανάσταση για εγκαθίδρυση της αριστεράς; Πόσο βλάκας μπορεί να σαι ρε αγόρι μου; Πραγματικά ντουβάρι, ΙQ αμοιβάδας στην καλύτερη. Η μόνη επανάσταση είναι η ψήφος λέει, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΑΝΤΙΣΥΣΤΗΜΙΚΕ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗ! Κακομοίρηδες τα μεγαλύτερα πιόνια του συστήματος είστε. Και προφανώς δεν πρόκειται να απασχοληθώ να απαντήσω σε ηλίθιες ερωτήσεις "ποιος θα κυβερνήσει μετά;" άλλωστε δεν θα καταλάβεις και να προσπαθήσω να σου εξηγήσω. Γενικά δεν έχει νόημα η κουβέντα μαζί σου με τις παρωπίδες που φοράς.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...