Jump to content

Επίσημο Τοπικ Πανελληνίων 2013


Fanky

Recommended Posts

Μην ακούω μαλακίες,μην κάνεις την μαλακία και πληρώσεις. Από ΕΠΑΛ τελείωσα και τα θέματα ήταν γελία. Δυο ώρες διάβασα στο τέλος ενώ δεν ήξερα ούτε τα βασικά και έγραψα 17.

 

Αν είναι διατεθειμένοι οι γονείς του να πληρώσουν, ας πληρώσουν. Το μάθημα μόνο καλό θα του κάνει.

 

 

Συν ότι το "γελοία θέματα" είναι πολύ υποκειμενικό.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα αν αξίζει κάτι σε πληροφορική, αυτό είναι το Di. Και όσον αφορά τους καθηγητές που έχουν όρεξη κλπ κλπ, μην δένετε τον γάιδαρό σας. Τρανταχτό παράδειγμα το Πα.Πει. που ξέρω εκ των έσω πόσο μπουρδέλο είναι.

 

Αστοχίες περί καβάλας/σέρρες/κρήτη (όλες σε ένα τσουβάλι) δεν τις σχολιάζω καν. Και 'γω όταν πέρασα εδώ κάτω, γούσταρα Αθήνα. Κάνω το σταυρό μου που μαλακίστηκα στα μαθ. κατ. και πέρασα στην Κρήτη. Ήταν από τις καλύτερες επιλογές που έχω κάνει και ευτυχώς (χωρίς ακόμη να έχω ορκιστεί) έχω δουλειά και δουλεύω πάνω σε αυτό που γουστάρω.

 

Δεν στέκουν πλέον τα μεγάλα ονόματα "ΑΘΗΝΑ" ή "ΘΕΣΑΛΛΟΝΙΚΗ". Bachelor on Computer Science. Αυτό ζητάνε όλοι αν θέλετε πια και φαγωθήκατε με το κολώχαρτο.

 

Επαναλαμβάνω, αν κάποιος γουστάρει όντως πληροφορική (αλλά να μάθει και όχι να ξυστεί) η Κρήτη είναι μονόδρομος. Όχι επειδή είμαι εγώ αλλά στην τελική το λένε και έρευνες...

 

http://www.prismanews.gr/index.php/crete/item/46702-panepistimio-krhths-diakrisi

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα αν αξίζει κάτι σε πληροφορική, αυτό είναι το Di. Και όσον αφορά τους καθηγητές που έχουν όρεξη κλπ κλπ, μην δένετε τον γάιδαρό σας. Τρανταχτό παράδειγμα το Πα.Πει. που ξέρω εκ των έσω πόσο μπουρδέλο είναι.

 

Αστοχίες περί καβάλας/σέρρες/κρήτη (όλες σε ένα τσουβάλι) δεν τις σχολιάζω καν. Και 'γω όταν πέρασα εδώ κάτω, γούσταρα Αθήνα. Κάνω το σταυρό μου που μαλακίστηκα στα μαθ. κατ. και πέρασα στην Κρήτη. Ήταν από τις καλύτερες επιλογές που έχω κάνει και ευτυχώς (χωρίς ακόμη να έχω ορκιστεί) έχω δουλειά και δουλεύω πάνω σε αυτό που γουστάρω.

 

Δεν στέκουν πλέον τα μεγάλα ονόματα "ΑΘΗΝΑ" ή "ΘΕΣΑΛΛΟΝΙΚΗ". Bachelor on Computer Science. Αυτό ζητάνε όλοι αν θέλετε πια και φαγωθήκατε με το κολώχαρτο.

 

Επαναλαμβάνω, αν κάποιος γουστάρει όντως πληροφορική (αλλά να μάθει και όχι να ξυστεί) η Κρήτη είναι μονόδρομος. Όχι επειδή είμαι εγώ αλλά στην τελική το λένε και έρευνες...

 

http://www.prismanews.gr/index.php/crete/item/46702-panepistimio-krhths-diakrisi

Πες τα ρε Νάσο και εγώ από το ΤΕΙ να σου πω την αλήθεια δεν είχα ενθουσιαστεί κιόλας όταν πέρασα(και εγώ προτιμούσα πολυτεχνείο) αλλά πραγματικά εντυπωσιάστηκα από τα πρώτα κιόλας μαθήματα. Το Πανεπιστήμιο, το πολυτεχνείο και το ΤΕΙ Κρήτης έχουν κάποιες σχολές πραγματικά διαμάντια.
Link to comment
Share on other sites

Με τις βάσεις τι γίνεται,θα πέσουν φέτος ή πάπαλα?

σκέφτομαι για Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και Πολυμέσων ΤΕΙ Κρήτης (Ηράκλειο)

αλλιώς με κόβω σε τίποτα σέρρες,καστοριά,λαμια..

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πληρώσει για κάτι,ας πληρώσει στην Γλώσσα.

 

Ας πληρώσει για το μάθημα ή τα μαθήματα που αισθάνεται πως τον δυσκολεύει... Έκθεση εγώ δεν έκανα καθόλου μάθημα όταν έδινα και έγραψα 16.

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε διάβασα καθόλου για έκθεση. Προτίμησα να διαβάσω Ιστορία Κατεύθυνσης μιας και έχει υπερβολική παπαγαλία.

Link to comment
Share on other sites

Ας πληρώσει για το μάθημα ή τα μαθήματα που αισθάνεται πως τον δυσκολεύει... Έκθεση εγώ δεν έκανα καθόλου μάθημα όταν έδινα και έγραψα 16.

Βασίλη το θέμα είναι πως δεν θέλω να πληρώσω στα μαθηματικά δεν ξέρω τίποτα,πιστεύς πως άμα κάτσω και διαβάσω κάτι θα γράψω ένα 10.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω. Εγώ μια ζωή θυμάμαι τους θετικούς και τους τεχνολογικούς να λένε "Γαμάω και πάω και έχω γράψει πάνω από 18 σίγουρα" και μόλις βγαίνουν οι βαθμολογίες κλαίνε.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω. Εγώ μια ζωή θυμάμαι τους θετικούς και τους τεχνολογικούς να λένε "Γαμάω και πάω και έχω γράψει πάνω από 18 σίγουρα" και μόλις βγαίνουν οι βαθμολογίες κλαίνε.

Εγώ έλεγα να κάτσω να διαβάσω στα δύο μαθήματα ειδικότητας να γράψω ένα 16-17 και μετά έναν καλό βαθμό στην έκθεση ε και στην τελική στα μαθηματικά ένα 10.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε όσο μπορείς να γράψεις καλά σε όλα. Και να θυμάσαι ότι όσο πιο αισιόδοξος είσαι, τόσο πιο πολύ απογοητεύεσαι αν δεν πάνε όλα καλά. (Χτύπα ξύλο ;p)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...