Jump to content

[GR]Σε διαθεσιμότητα τέθηκε διοικητής αστ. τμήματος Ραφήνας.


Dev

Recommended Posts

Έχω πάψει πια να ακούω την γνώμη του Έλληνα πολίτη πόσο μάλλον ενός ανθέλληνα ελληνόφωνου βλάκα. Και όλο αυτό γιατί αν δεν ζήσεις κάτι δεν μπορείς να κρίνεις πόσο μάλλον να κατακρίνεις.

 

Ελπίζω να εχεις καταλάβει που σε έχω συνδέσει.

Αυτο, δεν εχω ζησει για αυτο δεν συμμετεχω στην συζητηση.

Δεν μπορεις να αρνηθεις ομως οτι η αστυνομια γενικα το εχει παει αλλου και εχει μπλεξει με πολλα σκατα εκτος απο το θεμα αναρχικοι κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο, δεν εχω ζησει για αυτο δεν συμμετεχω στην συζητηση.

Δεν μπορεις να αρνηθεις ομως οτι η αστυνομια γενικα το εχει παει αλλου και εχει μπλεξει με πολλα σκατα εκτος απο το θεμα αναρχικοι κτλπ

Το είχα πει και κάπου αλλού στον Nikolouloudo. Σίγουρα έχει γινει αυτό και του είπα ακριβώς αυτό που θα σου πω. Μην με ρωτήσεις για αυτό το θέμα, οτι και να σου πω θα είναι ψέμα. Και μέσα στη σχολή και εκτός προσπάθησα να μάθω και δεν έμαθα τίποτα..

 

Σίγουρα είμαστε και κάπου αλλού χωμένοι και όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Τουλάχιστον υπηρεσιακά, γιατί εκτός από την υπηρεσία τις υπόλοιπες 16 ώρες κάνουμε οτι θέλει ο καθένας και ο καθένας μας μπορεί να είναι χωμένος όπου θέλει αρκεί να μην παρανομεί.

 

Επειδή σε βλέπω κάπως πιο λογικό από τα άλλα τα χαμένα θέλω να σου κάνω μια ερώτηση. Γιατί αυτό το κόμπλεξ με την αστυνομία; Δηλαδή τι το προκαλεί;

 

και σόρρυ που ήμουν κάπως επιθετικός πριν αλλά δεν γίνετε να λέμε ότι θέλουμε χωρίς να ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πει και κάπου αλλού στον Nikolouloudo. Σίγουρα έχει γινει αυτό και του είπα ακριβώς αυτό που θα σου πω. Μην με ρωτήσεις για αυτό το θέμα, οτι και να σου πω θα είναι ψέμα. Και μέσα στη σχολή και εκτός προσπάθησα να μάθω και δεν έμαθα τίποτα..

 

Σίγουρα είμαστε και κάπου αλλού χωμένοι και όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Τουλάχιστον υπηρεσιακά, γιατί εκτός από την υπηρεσία τις υπόλοιπες 16 ώρες κάνουμε οτι θέλει ο καθένας και ο καθένας μας μπορεί να είναι χωμένος όπου θέλει αρκεί να μην παρανομεί.

 

Επειδή σε βλέπω κάπως πιο λογικό από τα άλλα τα χαμένα θέλω να σου κάνω μια ερώτηση. Γιατί αυτό το κόμπλεξ με την αστυνομία; Δηλαδή τι το προκαλεί;

 

και σόρρυ που ήμουν κάπως επιθετικός πριν αλλά δεν γίνετε να λέμε ότι θέλουμε χωρίς να ξέρουμε.

Λογικα ειναι το θεμα μισους προς την ΧΑ ( που κατα καποιο τροπο υφισταται και σε εμενα, καθως για 1 καλο που ισως κανουν κρυβονται 100 μαλακιες απο πισω) και το οτι η αστυνομια αγνοει τα παντα σε σχεση με αυτο.

 

Link to comment
Share on other sites

Kai na sou pw kai kati allo ...Emeis den xriazete na sas kanoume kati afou eisaste toso zwa kai pate kai skotoneste monoi sas..Btw ma8ete na kratate tin aspida swsta kolozwa kai meta milate!!

Link to comment
Share on other sites

Kai na sou pw kai kati allo ...Emeis den xriazete na sas kanoume kati afou eisaste toso zwa kai pate kai skotoneste monoi sas..Btw ma8ete na kratate tin aspida swsta kolozwa kai meta milate!!

ναι ρε μαλακα. Που οι μισοι μπατσοι εγιναν μονο και μονο για την επαγγελματικη αποκατασταση, και τους στελνουν κατευθειαν κατω. Αν δεν εχεις καταλαβει αλλοι κινουν τα νηματα..
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε μαλακα. Που οι μισοι μπατσοι εγιναν μονο και μονο για την επαγγελματικη αποκατασταση, και τους στελνουν κατευθειαν κατω. Αν δεν εχεις καταλαβει αλλοι κινουν τα νηματα..

 

Se ligo kairo 8a klene..Pou idei klene giati ta probata pisteuoun oti den 8a tous katebi o mistos...Alla se liges meres pou 8a pernoun 300 euro kai 8a trwne kai 3ilo 8a sou pw egw...Ta zwa pou den exoun bgalei oute dimotiko!

Link to comment
Share on other sites

Ta zwa pou den exoun bgalei oute dimotiko!

Να σου θυμησω οτι η βαση ηταν στο 16κ~ φετος; Οχι παρα πολυ αλλα ουτε για τον καθε 'αγραμματο' οπως λες.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ειναι το θεμα μισους προς την ΧΑ ( που κατα καποιο τροπο υφισταται και σε εμενα, καθως για 1 καλο που ισως κανουν κρυβονται 100 μαλακιες απο πισω) και το οτι η αστυνομια αγνοει τα παντα σε σχεση με αυτο.

 

Ρε άστη τη Χ.Α. Και εγώ που την υποστηρίζω σε κάποια δεν είπα ότι ειναι άγια και ούτε είπα ότι θα μου δώσει ψωμί και ότι θα δουλέψω για αυτή. Εγώ σου λέω πιο το κόμπλεξ με την αστυνομία; Αυτό προσπαθω να καταλάβω γιατί μέχρι στιγμής βλέπω μόνο κόλλημα στο μυαλό από την προπαγάνδα που έχει φάει ο καθένας.

 

 

Autoi eisaste probata...To pws 8a ktipisete ton kosmo eisaste...Se liges meres 8a ta poume sto sintagma pali arxidia

 

Γουστάρουμε να βαράμε ειρηνικούς διαδηλωτές.

 

 

Mα γιατι με συλλαμβανεται???Ειμαι αθωος!!.Ενας μεσηλικας ειμαι ο οποιος διαδηλωνει ηρεμα και ειρηνικα χωρις να σας ενοχλω...Με ποιο δικαιωμα με ακουμπας???Εσυ ο ποταπος μπατσος...Ξερεις ποιος ειμαι εγω...Θα σου κανω,θα σου ρανω...Και στο κατω κατω δεν ειμαι και κανενα πιτσιρικι που σπαει οτι βρει..Ντροπη σας...

34g5093.jpg

Αμ δε που εισαι αθωος....Ισα και ομοια εισαι μ αυτους που τα σπανε.Λερωμενος ..Και αμα εχεις μια ηλικια...Και τι εγινε...Θες και να ανοιξεις κανενα κεφαλι μπατσου, ετσι για να σου φυγει το απωθημενο και να τη βγαλεις λαδι μετα...Μαλλον δε στα εχουν πει καλα!!!

j9n9rc.jpg

 

148llc6.jpg

205ffbs.jpg

2urrx2d.jpg

wkmr80.jpg

2hx9891.jpg

1tu2a0.jpg

 

Aυτοι ειναι "φιλησυχοι" διαδηλωτες..Αντε και την αλλη φορα, σειρα να παιρνει η σκοπια του Αγνωστου Στρατιωτη, ανεγκεφαλοι         

 

73j5v9.jpg

 

 

Το γκλοπ σε λαθος χερια..

25qu2qg.jpg

 

Τελικα ολοι οι "διαδηλωτες" ακολουθουν μια συγκεκριμενη τακτικη.

Ο ενας τραβαει την προσοχη του αστυνομικου και οχι μονο(μπορει και την ασπιδα) και οι αλλοι ετοιμαζονται να του την μπουμπουνιξουν στο δοξα πατρι με τα παλουκια..

iwmah3.jpg

 

“Διαληλωτης” με τη μασκα του ,διαδηλωνει ειρηνικα σηκώνοντας τα μεσαια του δαχτυλα προς τους αστυνομικους…Η συνηθεια που λεγαμε.Δεν είναι μεμπτο..

2ujmt81.jpg

 

“Αγανακτισμένος” πολίτης κατευθύνεται προς τους άντρες των ΜΑΤ

wmi8pj.jpg

 

 

Εδώ oλοι “αγανακτισμένοι” είναι..Μπα εγώ λέω όλοι ασφαλίτες είναι..2rc5xsy.jpg

 

Λοιπόν για να δεις ότι έχεις να φας πολύ ξύλο. Άκου να δεις κάτι. Πριν 10 μέρες περίπου 2000δόκιμοι γύρισαν στις σχολες για να γίνουν Αστυφύλακες. Μετά από αυτό έχουν 20 μέρες άδεια. Η άδεια κόπηκε και πήραν 4.Και οι 2000+ πήγαν Αθήνα και οι μισοί τουλάχιστον σε διμοιρίες.

 

1000/22(πανω κατω καθε διμοιρία=45 νέες διμοιρίες. Κάτι μου λέει ότι θα πονέσει πιο πολύ αυτή τη φορά.

 

Και μάθε και κάτι άλλο που πάλι δεν το ξέρεις, αλλά και εγώ τώρα το έμαθα. Και με τους αγανακτισμένους και το 08΄μία εντολή ακουγόταν για καποιες μέρες στον ασύρματο. "Μείνετε αμυντικά, μην προκαλείτε." Μετά όμως ακούστηκε κάτι άλλο. "Καταστολή." Και μετά τελείωσαν όλα.

 

Στο λέω αυτό για να μην πιστεύεις ότι απέναντι έχεις άτομα που δεν μπορούν να σε κάνουν ότι θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Mpatsako 8a deis se liges meres pou 8a klegese kai 8a trws kai 3ilo..Ta astia teliwsan stis epomenes diadilwsis mpatsos pou kanei mlkia apla pe8enei ...Btw min mou stelneis eikones gt 8a sou steilw 5 selides 

Link to comment
Share on other sites

Se ligo kairo 8a klene..Pou idei klene giati ta probata pisteuoun oti den 8a tous katebi o mistos...Alla se liges meres pou 8a pernoun 300 euro kai 8a trwne kai 3ilo 8a sou pw egw...Ta zwa pou den exoun bgalei oute dimotiko!

Το είπα και θα το ξαναπώ. Τουλάχιστον ο τραπεζικός μου λογαριασμός δεν θα γράφει 0. Έστω και 700. Εδω ζεις εσύ με 0 δεν θα ζω εγώ με 700; Και ακόμη και με τα 700 θα βγαίνουμε έξω για δουλειά. Πες μας μαλάκες, ζώα. Εγώ θα μας πω άντρες με παντελόνια που τηρούν τον όρκο τους ακόμη και τότε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mpatsako 8a deis se liges meres pou 8a klegese kai 8a trws kai 3ilo..Ta astia teliwsan stis epomenes diadilwsis mpatsos pou kanei mlkia apla pe8enei ...Btw min mou stelneis eikones gt 8a sou steilw 5 selides 

Έτσι ακριβώς θα γίνουν.
Link to comment
Share on other sites

Το είπα και θα το ξαναπώ. Τουλάχιστον ο τραπεζικός μου λογαριασμός δεν θα γράφει 0. Έστω και 700. Εδω ζεις εσύ με 0 δεν θα ζω εγώ με 700; Και ακόμη και με τα 700 θα βγαίνουμε έξω για δουλειά. Πες μας μαλάκες, ζώα. Εγώ θα μας πω άντρες με παντελόνια που τηρούν τον όρκο τους ακόμη και τότε.

 

 

 

 

AhahahHAAHAHHAHAHHA oti 8a zeis me 700 pisteuis ?...Prwta apo ola 8a zeis me 300 gt se douleuoun palio probato...Alla twra pou to skeftomai kanas forever alone 8a eisai xwris oikonegia gia na eisai mpatsos exeis dikio diko m la8os!.Emeis pou exoume oikogenia kai exoume teliwsi to dimotiko 8a einai diskola ontws.

Link to comment
Share on other sites

 

AhahahHAAHAHHAHAHHA oti 8a zeis me 700 pisteuis ?...Prwta apo ola 8a zeis me 300 gt se douleuoun palio probato...Alla twra pou to skeftomai kanas forever alone 8a eisai xwris oikonegia gia na eisai mpatsos exeis dikio diko m la8os!.Emeis pou exoume oikogenia kai exoume teliwsi to dimotiko 8a einai diskola ontws.

Gt toso misos pros tous neous tis ellinikis astinomias

nomizeis oti oloi benoun ekei epidi goustaroun

den nomizeis oti kapioi anagazonte logo tis xamilis basis(-fetos)i ton prokirixeon na mpoun logo tis amesis oikonomikis apokatastasis?

 

den eimai astinomikos alla bike o 3aderfos m gnorizontas olous tous kindinous alla den mporouse na kanei kati allo eprepe na brei xrimata

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...