Jump to content

Official Spam Topic ☂


Maxtor

Recommended Posts

και εγώ είμαι yolo στο pc, τι κερδίζω;

Δεν ξέρω, ένα από τα εξής παίζει μ' αυτόν

 

α. δεν ξέρει τι σημαίνει το yolo.

β. ξέρει τι σημαίνει και δεν γνωρίζει πως μεταφράζεται στα ελληνικά

γ. είναι τόσο χαζός που ενώ ξέρει τι σημαίνει ως αρχικά και πως μεταφράζεται που δεν κατανοεί το νόημα της φράσης.

δ. Όλα τα παραπάνω.

 

 

Όλα παίζουν. Το α. επειδή όλοι ξέρουμε πόσο άσχετος και απροσάρμοστος είναι. Το β. επειδή ξέρουμε τα Cambridge level αγγλικά του, που πετάει ελληνικές εκφράσεις στα αγγλικά, επειδή είναι τόσο στόκος που δεν κατανοεί την έννοια της μεταφοράς και αυτήν της κυριολεξίας, ενώ παράλληλα δεν καταλαβαίνει ότι διαφορετικοί λαοί και κουλτούρες δεν εκφράζονται με τον ίδιο τρόπο. Το γ. επειδή από προχτές προσπαθεί να μας πείσει ότι δεν έχει την ικανότητα να επεξεργάζεται ληφθείσες πληροφορίες, μιας και όποτε του μιλάς, σου απαντάει με κάτι άσχετο τελείως.

 

Εν ολίγοις, καταλήγουμε πως το παιδί πάσχει από σοβαρότατα νοητικά προβλήματα τα οποία δεν οφείλονται στη μικρή του ηλικία. Κανείς δεν ήταν έτσι στα 15 του.

Link to comment
Share on other sites

Κλινική περίπτωση χωρίς καμία ελπίδα θεραπείας, η λοβοτομή φαντάζει ως η μόνη λύση πια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, ένα από τα εξής παίζει μ' αυτόν

 

α. δεν ξέρει τι σημαίνει το yolo.

β. ξέρει τι σημαίνει και δεν γνωρίζει πως μεταφράζεται στα ελληνικά

γ. είναι τόσο χαζός που ενώ ξέρει τι σημαίνει ως αρχικά και πως μεταφράζεται που δεν κατανοεί το νόημα της φράσης.

δ. Όλα τα παραπάνω.

 

 

Όλα παίζουν. Το α. επειδή όλοι ξέρουμε πόσο άσχετος και απροσάρμοστος είναι. Το β. επειδή ξέρουμε τα Cambridge level αγγλικά του, που πετάει ελληνικές εκφράσεις στα αγγλικά, επειδή είναι τόσο στόκος που δεν κατανοεί την έννοια της μεταφοράς και αυτήν της κυριολεξίας, ενώ παράλληλα δεν καταλαβαίνει ότι διαφορετικοί λαοί και κουλτούρες δεν εκφράζονται με τον ίδιο τρόπο. Το γ. επειδή από προχτές προσπαθεί να μας πείσει ότι δεν έχει την ικανότητα να επεξεργάζεται ληφθείσες πληροφορίες, μιας και όποτε του μιλάς, σου απαντάει με κάτι άσχετο τελείως.

 

Εν ολίγοις, καταλήγουμε πως το παιδί πάσχει από σοβαρότατα νοητικά προβλήματα τα οποία δεν οφείλονται στη μικρή του ηλικία. Κανείς δεν ήταν έτσι στα 15 του.

 

Έκλαψα please don't do that again. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορεί να γίνει format σε android πλατφόρμα;

 

Πρέπει να κάνεις root το τηλέφωνο και δεν ξέρω how αλλά υπάρχει ένα forum.

Google xda-developers

Link to comment
Share on other sites

Ενός παιδιού το tablet έχει κολλήσει κάτι, και με τις εργοστασιακές δεν είδε αποτέλεσμα.

Novapad D7001 Αndroid 4.2.2

Edited by SirLionheart
Link to comment
Share on other sites

Ενός παιδιού το tablet έχει κολλήσει κάτι, και με τις εργοστασιακές δεν είδε αποτέλεσμα.

 

Είναι δυσκολάκι όμως ήθελα να το κάνω και εγώ. 

PM ED ίσως να ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγε στο public και του ζήτησαν 10 ευρώ.. :P

 

Θα τα δινα βαριέμαι να μπω στη διαδικασία πως γίνεται και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δινα βαριέμαι να μπω στη διαδικασία πως γίνεται και τέτοια.

Εγώ είχα την ατυχία να πάει ο πατέρας μου, να πάρει ένα tablet από το plaisio. Και γενικά καλό στα specs. Αλλά το android δεν έχει play store. Και ίσως χρειαστώ και εγώ να του περάσω κάτι αντίστοιχο.

 

 

Mama mia!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...