Jump to content

Official Spam Topic ☂


Maxtor

Recommended Posts

Στην παρακάτω ερώτηση δέχομαι μόνο σοβαρές απαντήσεις με λογικά επιχειρήματα.

 

Ποιος είναι ο λόγος που συνεχίζετε και μπαίνετε σε ένα πεθαμένο φόρουμ; Τουλάχιστον από άποψης Lineage μιας και μόνο για να διαφημίζονται Interlude servers και Hi5 υπάρχει και να βγαίνουν λεφτά πολλά από αυτά μαύρα. Έπειτα μετά όσο αναφορά το κομμάτι του corner area, το μόνο που βλέπεις είναι η έλευση ενός ανθρώπου τελείως διαφορετικού σκεπτικού από ενός κανονικού ανθρώπου και για λόγους που όλοι τουλάχιστον οι τακτικοί θαμώνες του forum έχουν καταλάβει. Δημιουργώντας έτσι ένα επιπλέον αρνητικό κλίμα για την εικόνα του φόρουμ. 

Επίσης μπορεί να θεωρήσει κανείς άλλο ένα αρνητικό στοιχείο πως πλέον δεν υπάρχει το μεράκι που υπήρχε πριν από χρόνια στους moderators ή ακόμα και στον ίδιο τον Maxtor να προωθεί με τέτοιο τρόπο το φόρουμ έτσι ώστε να του φέρνει κόσμο και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι από μια τέτοια προσπάθεια. Χώρια τα όποια δικαιώματα χρησιμοποιούσαν κάποιοι staffers κατά καιρούς για δικά τους συμφέροντα. Πλέον ούτε shares, ούτε οδηγοί τίποτα. Πρέπει με κάποιο τρόπο να ανανεωθεί το φόρουμ. 

Κάπου εδώ ερχόμαστε στο σημείο να συμφωνήσουμε στο ότι, σίγουρα έχουν περάσει τόσα χρόνια από την δημιουργία του συγκεκριμένου φόρουμ. Αλλά αυτό δεν παύει να σημαίνει ότι ο ρυθμός του θα πρέπει να μειώνεται εκθετικά ή τουλάχιστον γραμμικά. Η δημιουργία τέτοιων ιδεών γίνεται για να εξυπηρετούνται ανάγκες ανθρώπων να μάθουν, να δοκιμάσουν πράγματα και άλλα πολλά. Εφόσον δεν υπάρχει αυτήν η κάλυψη, δεν υπάρχει και λόγος να μείνει κάποιος ή ακόμα να μοιράσει τις γνώσεις του πάνω σε κάτι.

 

Από πλευράς μου σίγουρα έχω ελαττώσει κατά πάρα πολύ τον χρόνο παραμονής μου εδώ για λόγους "ανωτέρας βίας" :P Αλλά κάποιοι εφόσον έχουν πάρει μια απόφαση να συνεχίσουν αυτό που έχουν δημιουργήσει, καλά θα κάνουν να το σκέφτομαι ακόμα πιο σοβαρά. Να σημειώσουμε επίσης ότι όσο χρόνο και να πάρει θα κατανοηθεί κατάλληλα, τουλάχιστον από την δική μου μεριά. Γιατί όσο να 'ναι, δεν είναι η ζωή μας ένα φόρουμ.

 

Ας ελπίσω ότι κάποιοι από εσάς καλοπροέρετοι να κάτσετε κάποιο σεβαστό χρονικό διάστημα και να αφιερώσετε λίγα λεπτά από την πολύτιμη ζωή σας να μελετήσετε αυτό το post μου και μετέπειτα να σκεφτείτε ή ακόμα καλύτερα να πράξετε για την υλοποίηση αυτού του φόρουμ που λίγο έως πολύ αγαπήσαμε. 

 

1) Για το πρώτο ερώτημα σου ξέρεις γιατί σου έχω πει και παλαιότερα όσο αναφορά εμένα. Όσο για τα servers που λες αυτό δυστυχώς είναι αναγκαίο κακό ή θα τους αποδεχτείς και θα βάλεις προτεραιότητες στο ποιοι είναι σοβαροί developers και ανοίγουν servers και τους υποστηρίζεις άμα λάχει ή δεν θα επιτρέψεις να υπάρχει καν και θα τους εξαφανίσεις όλους προκειμένου να έχεις μια καλή εικόνα για το forum.

 

2) Εννοείται πως δεν υπάρχει μεράκι και όρεξη τι περιμένεις δηλαδή μετά από 9 χρόνια? Έχουμε 2014 και το forum άνοιξε το 2005. Λογικό είναι. Αλλά ας μιλήσουμε συγκεκριμένα π.χ καλοί developers τύπου Elfocrash,Interpid,CriticalError, και πάει λέγοντας δεν μπαίνουν καν στο κόπο να ασχοληθούν παρά μόνο αν πληρωθούν και λογικό το βρίσκω από τη μια διότι ο άλλος όταν θα δει κάτι free θα το εκμεταλλευτεί και δυστυχώς εκμεταλλεύεται την δουλειά και τον κόπο του κάθε developer. Περιμένεις να το κάνουν τσάμπα για να πούμε "Α ωραία New shares το forum ανανεώθηκε Ναιιι" ή μάλλον για να πούμε ότι ανακτήθηκε η χαμένη καλή φήμη του forum? Το αν θα ανανεωθεί το forum από σήμερα και πέρα δεν είναι στο χέρι καθενός παρά μόνο στο χέρι του Maxtor. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποιος Co να τον βοηθάει αναλαμβάνει όλο το μερίδιο μόνος του και δυστυχώς μαζί με τα shares χάνεται και το activity του Διαχειριστή. Επίσης λογικό. Όσο αναφορά για τα δικαιώματα των staffers για δικό τους όφελος δεν ξέρω τι εννοείς και δεν θα θελα να ξέρω.

 

3) Ακριβώς πλέον δεν υπάρχει λόγος κάποιος να μοιράσει τη γνώση του πολύ σωστά και τι κάνουμε για αυτό? Να σου πω εγώ? Τίποτα. Έτσι με αυτό τον τρόπο ΔΕΝ......>

 

ΥΓ: Βασικά μη σε απασχολεί γιατί ακόμα κάποιοι μπαίνουν πολλοί για να τρολλάρουν άλλοι για να κάνουν transactions άλλοι για να νομίζουν ότι είναι κάποιοι και άλλα πολλά καλούδια.

Βασικά, πλέον εάν υπάρχει συμφέρον σε αυτό το forum όλοι κοιτάνε να το αρπάξουν όπως τους συμφέρει και όπως τους βολεύει μη σε νοιάζει να αναλύσεις γιατί κάποια  άτομα συνεχίζουν να μπαίνουν και δεν σε ενδιαφέρει και στην τελική εσύ προσωπικά χέστηκες. 

Edited by Universe
Link to comment
Share on other sites

1) Για το πρώτο ερώτημα σου ξέρεις γιατί σου έχω πει και παλαιότερα όσο αναφορά εμένα. Όσο για τα servers που λες αυτό δυστυχώς είναι αναγκαίο κακό ή θα τους αποδεχτείς και θα βάλεις προτεραιότητες στο ποιοι είναι σοβαροί developers και ανοίγουν servers και τους υποστηρίζεις άμα λάχει ή δεν θα επιτρέψεις να υπάρχει καν και θα τους εξαφανίσεις όλους προκειμένου να έχεις μια καλή εικόνα για το forum.

 

2) Εννοείται πως δεν υπάρχει μεράκι και όρεξη τι περιμένεις δηλαδή μετά από 9 χρόνια? Έχουμε 2014 και το forum άνοιξε το 2005. Λογικό είναι. Αλλά ας μιλήσουμε συγκεκριμένα π.χ καλοί developers τύπου Elfocrash,Interpid,CriticalError, και πάει λέγοντας δεν μπαίνουν καν στο κόπο να ασχοληθούν παρά μόνο αν πληρωθούν και λογικό το βρίσκω από τη μια διότι ο άλλος όταν θα δει κάτι free θα το εκμεταλλευτεί και δυστυχώς εκμεταλλεύεται την δουλειά και τον κόπο του κάθε developer. Περιμένεις να το κάνουν τσάμπα για να πούμε "Α ωραία New shares το forum ανανεώθηκε Ναιιι" ή μάλλον για να πούμε ότι ανακτήθηκε η χαμένη καλή φήμη του forum? Το αν θα ανανεωθεί το forum από σήμερα και πέρα δεν είναι στο χέρι καθενός παρά μόνο στο χέρι του Maxtor. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποιος Co να τον βοηθάει αναλαμβάνει όλο το μερίδιο μόνος του και δυστυχώς μαζί με τα shares χάνεται και το activity του Διαχειριστή. Επίσης λογικό. Όσο αναφορά για τα δικαιώματα των staffers για δικό τους όφελος δεν ξέρω τι εννοείς και δεν θα θελα να ξέρω.

 

3) Ακριβώς πλέον δεν υπάρχει λόγος κάποιος να μοιράσει τη γνώση του πολύ σωστά και τι κάνουμε για αυτό? Να σου πω εγώ? Τίποτα. Έτσι με αυτό τον τρόπο ΔΕΝ......>

 

ΥΓ: Βασικά μη σε απασχολεί γιατί ακόμα κάποιοι μπαίνουν πολλοί για να τρολλάρουν άλλοι για να κάνουν transactions άλλοι για να νομίζουν ότι είναι κάποιοι και άλλα πολλά καλούδια.

Βασικά, πλέον εάν υπάρχει συμφέρον σε αυτό το forum όλοι κοιτάνε να το αρπάξουν όπως τους συμφέρει και όπως τους βολεύει μη σε νοιάζει να αναλύσεις γιατί κάποια  άτομα συνεχίζουν να μπαίνουν και δεν σε ενδιαφέρει και στην τελική εσύ προσωπικά χέστηκες. 

 

 

1) den katalaveno ti les gia diavase fonaxta ayta pou les, kai opws einai stilto sto maxtor ... malaka oti isodima exei to forum einai i diafimisis apo private servers an den to exeis katalavi... ax sygnwmi eisai staffer den vlepis pleon tis diafimisis ;D

 

 

2)epidi eisai stokos o elfocrash kai o intrepid otan mpikame eixe tin freskada to forum o kimismenos o maxtor asxoliotane kai panta eixe kenouria shares olli tin hmera. o criticalerror htan client developer. poia fimi re asxete osa pedia den asxoliontousan me to l2develop mpenane gia ta exploits kai hacks sto l2... pleon den yparxoun ayta edw opote aytos einai enas apo tous kyrious logous pou to mxc psofise mazi me ton kimismeno maxtor pou den kanei update kenouria games sto forum kai na asxolite an den mpori na to klisi alla vgeni akoma o kafes ;)

 

Oso anafora to troll min anaferoume esena sto spam kai to drama kai meta ekleges ollo to 24h stous staffers na se kanoun unban ;D. tespa perasmena ksexasmena alla meriki otan einai apli members kai meta gynontai staffers nomizoun oti sovarepsan .... alakse o manolios kai forese ta rouxa tou alios lene.... den kserw....

 

 

ta alla den exoune kai kamia ousia.

Edited by Rawr Biach
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να νοιαστούμε εμείς όταν ο ίδιος ο admin δε νοιάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Ένα γαμημένο πράγμα έχουμε ζητήσει πόσο καιρό. Τα signature dimensions που είναι για banner να τα μεγαλώσει να ναι για κανονικά sig μέχρι και ban στον Dask έριξε επειδή δεν άντεξε άλλο έπειτα από 10 σελίδες με bumps και του ριξε γαμωσταυρίδια.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να νοιαστούμε εμείς όταν ο ίδιος ο admin δε νοιάζεται.

 

Den exei xrono....min to les den niazete kai esy...... >.<

Link to comment
Share on other sites

Den exei xrono....min to les den niazete kai esy...... >.<

Ε να το πουλήσει ή να το κλείσει το μαγαζάκι.

Link to comment
Share on other sites

egw pistevw oti opios grafei panw apo 3-4 sires post se afto to forum einai gia tin poutsa

Γιατί κάνεις report; Νόμιζα ότι δε θα έκανες tryhard πια :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock