Jump to content

Το δικο μου L2 Project.


Recommended Posts

Yπαρχει σχετικη ψηφοφορια με θεμα [GR] Tι rates&features θα θελατε να δειτε στο δικο μου L2 Project? εδω http://maxcheaters.com/forum/index.php?topic=242040.0

 

Καλησπερα. Λοιπον εχω σκοπο να ξεκινησω σε λιγο καιρο το δικο μου, σοβαρο, το τονιζω, σοβαρό LineageII Project.

 

Ψαχνω εναν Developer ο οποιος θα στηση τον Server (L2J) και θα κοιταει να κυλαει ομαλα ο server χωρις bugs κ exploits. Η ανταμοιβη θα ναι κοντα στα 80$. Περα απο αυτο, θα ναι διαχειριστης στο Forum, αλλα κ Head GM στο παιχνιδι.

 

Το Site θα ναι στημενο σε Joomla με Flash Template, καθως θα υπαρχει forum σε subdomain δηλαδη forum.l2project.com, ( οχι αναγκαστικα )

 

Ολα αυτα μας τα παρεχει ενας παροχος, που δε αποκαλυπτω ποιος ειναι με προεγκατεστημενα Windows R2 Web edition, Quad core i7 epexergasti me Hyperthreading κ Turbo boost, Ram 16GB DDR3, HDD 2x3TB ( 6Gb/s ) Raid I, Traffic Unmetered, OnBoard Lan: 1GBit, Ftp backup 100GB, 24/7 online support + Pless Panel ή cPanel με 10 domains.

 

Ολα αυτα θα τα πληρωσω εγω για τους πρωτους 6 μηνες κοστιζουν 700$. Υπαρχει περιπτωση να μπει αλλο μηχανημα να πεσει η τιμη στα 500$.

 

O server θα χει donates, τα οποια δε θα χαλανε την ισοροποια επουδενη, απλα θα ναι βοηθητικα. Με αυτα τα λευτα θα πληρωθει το web host ετσι ωστε να μην επιβαρυνωμαι εγω, ενα μικρο ποσο θα παιρνει και ο developer.

 

Δε θα πω παραπανω οπως.features, rates, ονομα κτλπ. Αυτα θα συζητιθουν στην πορεια. Ο server θελω να δουλευτει και να διαφημηστη Ιουλιο, Αυγουστο και να ανοιξει Σεπτεμβριο. Θα ανοιχτει σε Beta για ενα μηνα και μετα Live.

 

Προκειται για Mid Rates σιγουρα, με Serious Site στα Αγγλικα χωρις ορθογραφικα κ ιστοριες, Forum, κ πιθανα mIrc, για Support, περα απο τ forum. Τα σχεδιαστικα θα τα αναλαβω εγω..

 

Ακουω γνωμες, προτασεις, βρισιδια καλοδεχουμενα..

Link to comment
Share on other sites

Θελω να τονισω πως αν ο Σερβερ δεν θα χει ςσοδα η παιχτες ατο πρωτο. εξαμηνο, δε θα το ανανεωσω ττο πακετο. Εγω θελω να μαι αισιοδοξος πως ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδη μας λες οτι ο developer σου θα δουλευει για 50 ευρο?

Πιστευεις οτι θα δεχτει κανεις κατι τετοιο μιας και στις μερες μας

Υπαρχουν απειρα bugs,exploits..

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησουμε να μπει καποιο πακ με λιγα εχπλοιτς οπως και καποιο stable κρονικλ, εγω αυτο που του εγγυωμαι ειναι οτι θα χουμε μια αριστη κ φιλικη συνεργεια με θεση στο community και περα απο τα 50ε θα περνει ποσοστα απο τα donates, που σε περιπτωση αν ειναι 2000ε θα παρει 300ε. Ολα αυτα θα γινουν σε δυο μηνες καθως υπαρχει πιθανοτητα ν πληρωθει αλλα 100$ στο ανοιγμα. Αν δε δεχτω καποια απαντηση θα ξεκινησω μονος μου σε δυο βδομαδες.

 

Και ολα αυτα χωρις τροποποιησης, ο Σερβερ θα χει μονο ΗΟST

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τις γνωσεις και  ορεξη για δουλεια θα σου ελεγα να αρχισεις κατι μονος σου

Link to comment
Share on other sites

Απο τι βλεπω κανεις δε ενδιαφερεται, κριμα π χανεται μ τετοια ευκαιρια... τι να πω, καλυτερα ν τ ανοιξω μονος μου.

 

Sent from my GT-S5360

Link to comment
Share on other sites

Απο τι βλεπω κανεις δε ενδιαφερεται, κριμα π χανεται μ τετοια ευκαιρια... τι να πω, καλυτερα ν τ ανοιξω μονος μου.

 

Sent from my GT-S5360

Καλη τυχη λοιπον,αν χρειαστεις κατι το Maxcheaters ειναι στην διαθεση σου :P
Link to comment
Share on other sites

Xαχαχα λοιπόν σε μια βδομάδα περιπου θα αρχισω να τροποποιω τον server.. θα κανω poll thread me features έτσι ώστε πέρα από τ θ ψηφίσετε ν δώσετεκ μερικές ιδεες

Link to comment
Share on other sites

λολ μην το κάνεις αυτό για το καλό του server. Αμαρτία είναι..

-.-'

 

Θα σε χω υποψην μ γισ GM εσενα :-p

 

Sent from my GT-S5360

www.l2dreamless.net ^_^

 

Xαχαχα λοιπόν σε μια βδομάδα περιπου θα αρχισω να τροποποιω τον server.. θα κανω poll thread me features έτσι ώστε πέρα από τ θ ψηφίσετε ν δώσετεκ μερικές ιδεες

ade me to kalo!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...