Jump to content

[GR]Βιολογία Γενικής


Dev

Πως σας φάνηκε συγκριτικά με άλλες χρονιές φέτος η βιολογία γενικής ;  

20 members have voted

  1. 1. Πως σας φάνηκε συγκριτικά με άλλες χρονιές φέτος η βιολογία γενικής ;

    • Πανδύσκολη.
      4
    • 'Απιαστη.
      1
    • Το γάμησαν το θέμα.
      15


Recommended Posts

Εμένα πάντως στο τμήμα μου με τους μαθητές του 20 να λένε οτι είναι οτι πιο δύσκολο βρήκαν να βάλουν μου γύρισε το κεφάλι σήμερα. Αντίθετα στα μαθηματικά γενικής άκουσα οτι το έγραφες το 18 για τον πέο.

 

Συζητείστε .

Link to comment
Share on other sites

itan psilo diskola tora teliosa kai exw na pw oti

sto 8ema 4o me tis kampiles eixe  mia pagia ayti p pigene panw itan oxigonou kai oxi apikodomiton gia ston axona ton xx elege apostasi gamw ti poutana m

kai sto 8ema 4o an kai to kana swsto itan diskolo gt den iparxei piu8ena sto biblio

Link to comment
Share on other sites

itan psilo diskola tora teliosa kai exw na pw oti

sto 8ema 4o me tis kampiles eixe  mia pagia ayti p pigene panw itan oxigonou kai oxi apikodomiton gia ston axona ton xx elege apostasi gamw ti -beep-a m

kai sto 8ema 4o an kai to kana swsto itan diskolo gt den iparxei piu8ena sto biblio

Na pan na gamh9oun lew egw. Pou bazw sto genikhs anuparkta themata kontepsan na to ftasoun me thn kateu8unshs sth duskolia. Enw tous tzoutzoukous tous eixan adikhsei sta ma8hmatika parte to 18 xarhstika. Emeis parte ta 3. : @@@

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι Μαθηματικά Γενικής ήταν τα πιο δύσκολα θέματα που έχουν βάλει.Φέτος ήταν πολύ πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο τμήμα μου με τους μαθητές του 20 να λένε οτι είναι οτι πιο δύσκολο βρήκαν να βάλουν μου γύρισε το κεφάλι σήμερα. Αντίθετα στα μαθηματικά γενικής άκουσα οτι το έγραφες το 18 για τον πέο.

 

Συζητείστε .

 

Για καλους μαθητες ήταν τα θεματα βιολογιας γενικης..

Link to comment
Share on other sites

πόσο έγραψες;

(περίπου)

 

(dev)

Den thelw na to suzhtw mou exei dhmiourghsei psuxiko trauma. Den einai dunaton auto pou ekanan apla den einai. Stous men aneta na plhsiazoun to 20 kai stous de sth biologia na ksekinan apo 17 kai katw OMG

Link to comment
Share on other sites

Den thelw na to suzhtw mou exei dhmiourghsei psuxiko trauma. Den einai dunaton auto pou ekanan apla den einai. Stous men aneta na plhsiazoun to 20 kai stous de sth biologia na ksekinan apo 17 kai katw OMG

 

H ζωη συνεχιζεται... Αφου ειναι καθαρματα... Γι αυτο ειμαι ξενιτια...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ήθελαν 5ο πεδίο κάνουν πάρτι σήμερα αλλά πιστεύω ότι θα ανέβουν και οι βάσεις του 5ου.

Link to comment
Share on other sites

Den thelw na to suzhtw mou exei dhmiourghsei psuxiko trauma. Den einai dunaton auto pou ekanan apla den einai. Stous men aneta na plhsiazoun to 20 kai stous de sth biologia na ksekinan apo 17 kai katw OMG

sta arxidia s re mn s pernei apo katw tr exeis ena gamhmeno kalokairi brosta s, etsi k alliws 8 pesoun sgr oi vaseis

Link to comment
Share on other sites

To Δ2 απλώς ήθελε και λίγο λογική,  το Ο3 έχει αυξανόμενη συγκέντρωση αναλογικά με την θερμοκρασία, συνεπώς έχει μεγαλύτερη συγκέντρωση το μεσημεράκι-απόγευμα (όταν η απόσταση του ήλιου από την συγκεκριμένη περιοχή είναι μικρότερη) και τα αέρια του αζώτου , δηλαδή τα αέρια που περιέχουν νιτρικά ιόντα αυξάνονται το πρωί, όταν ο κόσμος πηγαίνει στην δουλεία του και γενικότερα υπάρχει κίνηση, κι έτσι κυκλοφορούν και περισσότερα αυτοκίνητα κτλ κτλ.

 

 

Από γενικές γνώσεις τα ξέρω ρε παιδιά , χημικός μηχανικός σπουδάζω αλλά αυτά τα ήξερα πριν περάσω καν

Γαμώ το σύστημα που ευνουχίζει πνευματικώς, δηλαδή άμα δεν στο λέει μέσα αυτολεξεί, τα χάνεις...

Link to comment
Share on other sites

To Δ2 απλώς ήθελε και λίγο λογική,  το Ο3 έχει αυξανόμενη συγκέντρωση αναλογικά με την θερμοκρασία, συνεπώς έχει μεγαλύτερη συγκέντρωση το μεσημεράκι-απόγευμα (όταν η απόσταση του ήλιου από την συγκεκριμένη περιοχή είναι μικρότερη) και τα αέρια του αζώτου , δηλαδή τα αέρια που περιέχουν νιτρικά ιόντα αυξάνονται το πρωί, όταν ο κόσμος πηγαίνει στην δουλεία του και γενικότερα υπάρχει κίνηση, κι έτσι κυκλοφορούν και περισσότερα αυτοκίνητα κτλ κτλ.

 

 

Από γενικές γνώσεις τα ξέρω ρε παιδιά , χημικός μηχανικός σπουδάζω αλλά αυτά τα ήξερα πριν περάσω καν

Γαμώ το σύστημα που ευνουχίζει πνευματικώς, δηλαδή άμα δεν στο λέει μέσα αυτολεξεί, τα χάνεις...

Απορώ τι μαθαίνει κανείς 12 χρόνια στο σχολείο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...