Jump to content

[ΕΛΛΑΔΑ]ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ


sokianos

Recommended Posts

Ποιος από εδώ είναι Έλληνας?

 

Και αν είστε, τι σας κάνει να είστε περήφανη για αυτό που είστε?

 

Εξαιτίας  στα Greeklish Μια σπουδαία γλώσσα σαν την ελληνική θα χαθεί...

Πλέον το 70% της ΕΛΛΆΔΑΣ Γραφεί με ''Greeklish''

 

 

( Δεν είναι Κοροϊδευτικό ούτε Ρατσιστικό τίποτα από όλα απλά θέλω να δω απόψεις δηλαδή εμένα Είναι τόσο Διαφορετική από τους άλλους )

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ελληνας φιλε μου και θα σου πω οτι σημερα οι περισοτεροι δεν θα σου απαντησουν "Ειμαι υπερηφανος ελληνας" και εχουν ενα μικρο δικιο γιατι ετσι οπως καταντησε η χωρα γιατι νασαι υπερηφανος? Για την ιστορια? Οκ αλλα η ιστορια ειναι παρελθον τωρα το μελλον της χωρας αυτης εχει μαυρωθει εγω ειμαι υπερηφανος που ειμαι ελληνας γιατι ετσι μαρεσει δεν χριαζετε να δινουμε λογαριασμους η λεπτομεριες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ελληνας φιλε μου και θα σου πω οτι σημερα οι περισοτεροι δεν θα σου απαντησουν "Ειμαι υπερηφανος ελληνας" και εχουν ενα μικρο δικιο γιατι ετσι οπως καταντησε η χωρα γιατι νασαι υπερηφανος? Για την ιστορια? Οκ αλλα η ιστορια ειναι παρελθον τωρα το μελλον της χωρας αυτης εχει μαυρωθει εγω ειμαι υπερηφανος που ειμαι ελληνας γιατι ετσι μαρεσει δεν χριαζετε να δινουμε λογαριασμους η λεπτομεριες.

Μην Κοιτάς την Ιστορία άποψη μου? ''Είναι Κακό να σκαλίζουμε το παρελθόν''Θέλω να μου πεις για ποιο λόγω μέχρι και σήμερα είσαι περήφανος και σ΄ αρέσει που είσαι Έλληνας...!
Link to comment
Share on other sites

Απλα ειναι ενα θεμα συνηθειας.

Και εγω εχω ενα θεματακι με τους τονους, αλλα αυτο δεν σημαινει κατι :/

 

Παντως μου αρεσει που ολοι γραφετε με greeklish μεχρι που βλεπετε ενα τετοιου ιδους video, και μετα το γυρνατε.

Δηλαδη αυτα που λεει δεν μπορουσατε να τα σκεφτειτε πιο πριν;

Link to comment
Share on other sites

ellada for ever! Perifanos pou eimai ellinas!

Γράφε με ελληνικά τότε μια γλώσσα και όμορφη και πλούσια σε λέξης

Απλα ειναι ενα θεμα συνηθειας.

Και εγω εχω ενα θεματακι με τους τονους, αλλα αυτο δεν σημαινει κατι :/

 

Παντως μου αρεσει που ολοι γραφετε με greeklish μεχρι που βλεπετε ενα τετοιου ιδους video, και μετα το γυρνατε.

Δηλαδη αυτα που λεει δεν μπορουσατε να τα σκεφτειτε πιο πριν;

Έτσι είναι μόλις δουν κατι μερικοί  το γυρίζουν στην ελληνική γλώσσα για να μην τον κράξουν, Αίσχος

μάθε ορθογραφία φιλε και μετά γινε Έλληνας,τις λέξεις για την καρτέλα δεν τις έγραφες όταν ήταν..

Φίλε μου αν πάει για αυτό εμένα που λες.. Ναι έγραφα Greeklish , Ναι έκανα πολλά Ορθογραφικά και πάλι κάνω ποιο λίγα όμως είναι η γλώσσα μου αυτή και αυτή θα έχω ...!  Και να ξέρεις ένα πολλά παιδιά εδώ με κράζανε για την ορθογραφία όμως είχαν δίκιο κάνω μαθήματα 'Καταπολέμηση της Ορθογραφίας'' Και διαβάζω ώστε να γίνω καλύτερος.. Για αυτό είμαι περήφανος  Έλληνας μόνο για μόνο για την Γλώσσα μας, Για τίποτα άλλο..!
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ελληνας φιλε μου και θα σου πω οτι σημερα οι περισοτεροι δεν θα σου απαντησουν "Ειμαι υπερηφανος ελληνας" και εχουν ενα μικρο δικιο γιατι ετσι οπως καταντησε η χωρα γιατι νασαι υπερηφανος?

Όχι για λάθη των βουλευτών να πάψουμε να ήμαστε περήφανοι που ήμαστε έλληνες.

Δεν έχει να κάνει με το αν υπάρχουν χρήματα ή όχι, υπάρχει η ιστορία, τα ωραία μέρη και διάφορα άλλα τέτοια.

 

Είμαι περήφανος ακόμη και όπως είναι τα πράγματα τώρα, που είμαι έλληνας.

Θα ήμαστε περήφανοι γι'αυτά που έγιναν στο παρελθόν, περήφανοι που ακόμη και τώρα, στη κρίση, δεν πάψαμε να " διασκεδάζουμε "

 

Όσο υπάρχει ελλάδα, θα υπάρχουν υπερήφανοι έλληνες, ακόμη και αν οι τσέπες είναι άδιες.

 

Ένα κομμάτι από την ελληνική καρδιά, ισούται με τα περισσότερα χωριά/πόλεις του εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι περιφανος μαθε να γραφεις πρωτα και μετα γινε..γιατι βλεπω ακομα λαθη κανεις

Και ακόμα θα είναι πολλά... αλλά εγώ θα γράφω και θα είμαι περήφανος για την χώρα μου και για την γλώσσα μου Είτε κάνω ορθογραφικά είτε όχι Φιλε μ ;)

Όχι για λάθη των βουλευτών να πάψουμε να ήμαστε περήφανοι που ήμαστε έλληνες.

Δεν έχει να κάνει με το αν υπάρχουν χρήματα ή όχι, υπάρχει η ιστορία, τα ωραία μέρη και διάφορα άλλα τέτοια.

 

Είμαι περήφανος ακόμη και όπως είναι τα πράγματα τώρα, που είμαι έλληνας.

Θα ήμαστε περήφανοι γι'αυτά που έγιναν στο παρελθόν, περήφανοι που ακόμη και τώρα, στη κρίση, δεν πάψαμε να " διασκεδάζουμε "

 

Όσο υπάρχει ελλάδα, θα υπάρχουν υπερήφανοι έλληνες, ακόμη και αν οι τσέπες είναι άδιες.

 

Ένα κομμάτι από την ελληνική καρδιά, ισούται με τα περισσότερα χωριά/πόλεις του εξωτερικού.

Σωστός Φίλε μου Βαγγέλη, Έτσι Είναι 
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εχω Ελληνικη καταγωγη αλλα ειμαι στην Ελλαδα απο τα 3 μου.Και ειμαι 18.

 

Οσον αφορα τα greeklish, το θεμα εχει καταντησει απλα συνηθεια μιας και οι υπολογιστες εχουνε ως "μητρικη" γλωσσα γραφης την Αγγλικη.Αλλα βλεπω πολλα παιδια στο λυκειο μου που κανουνε ορθογραφικα λαθη.Δεν λεω, και εγω μπορει να κανω μερικα αλλα ειτε απο απροσεξια η βιασινη.Αλλα δεν μπορω να καταλαβω, αυτα τα παιδια δεν εχουνε περασει απο το δημοτικο ποτε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...