Jump to content

[Poll]L2DeathWhisper


Frank

Θα θέλατε τον L2DeathWhisper πίσω? Ψηφίστε για το client eπίσης!  

261 members have voted

  1. 1. Θα θέλατε τον L2DeathWhisper πίσω? Ψηφίστε για το client eπίσης!

    • Ναι! Interlude!
      171
    • Ναι! Gracia Epilogue
      14
    • Ναι! Gracia Epilogue με Interlude χαρακτηριστικά!
      17
    • Όχι, δεν θέλω τον DeathWhisper πίσω!
      59


Recommended Posts

Όταν μάθεις να εκφράζεσαι τότε θα μπορείς να κάνεις μια κουβέντα.

 

Εφόσον λοιπόν δεν σε υπολογίζω γιατί ακόμα κάνεις posts και μας πρήζεις? Αν δεν σου αρέσουμε /δρομο.

το topic φτιαχτηκε για τον τελειο και πασιγνωστο server σου,ζητησες να ακουσεις γνωμες ειτε ειναι καλες ειτε κακες.Το οτι δεν ειμαι καμμενο σαν κατι αλλα που συνεχεια ρωτανε και ρωτανε για τον server κανει την διαφορα.Επισης,το οτι συγκρινα τον server σου με τον L2Core ειναι εφυκτο γιατι θυμαμαι μερικα ατομα που ειχαμε κατι δισεκατομμυρια coins τοτε...

Link to comment
Share on other sites

το topic φτιαχτηκε για τον τελειο και πασιγνωστο server σου,ζητησες να ακουσεις γνωμες ειτε ειναι καλες ειτε κακες.Το οτι δεν ειμαι καμμενο σαν κατι αλλα που συνεχεια ρωτανε και ρωτανε για τον server κανει την διαφορα.Επισης,το οτι συγκρινα τον server σου με τον L2Core ειναι εφυκτο γιατι θυμαμαι μερικα ατομα που ειχαμε κατι δισεκατομμυρια coins τοτε...

 

Άλλο να πεις μια φορά την γνώμη σου όποια και αν είναι, και άλλο να ασχολείσαι μονίμως με ένα topic από έναν server που δεν σου αρέσει και έχεις αρνητική εικόνα για αυτόν και μάλιστα είναι σαν τον core.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο να πεις μια φορά την γνώμη σου όποια και αν είναι, και άλλο να ασχολείσαι μονίμως με ένα topic από έναν server που δεν σου αρέσει και έχεις αρνητική εικόνα για αυτόν και μάλιστα είναι σαν τον core.

πολλα λεγονται,τιποτα δεν μενει...να το θυμασαι.

Link to comment
Share on other sites

πολλα λεγονται,τιποτα δεν μενει...να το θυμασαι.

 

Άκυρο. Κοίτα φίλε μου δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, αν είχα θα το είχες καταλάβει. Απλά μου την δίνουν κάτι τέτοια πράγματα. Άνοιξε εαν μπορείς έναν Interlude server, κράτησε τον ανοιχτό 7-8 μήνες, φτιάξε όσα bugs είχαμε φτιάξει εμείς, κάνε το community που είχαμε εμείς, κλείσε τον μετά και δες όλο τον κόσμο να αντιγράφει αυτό που είχες εσύ τότε και μετά έλα να τα ξαναπούμε. Θα δεις τότε πως θα νιώσεις όταν έρθει ένας και σε συγκρίνει με τον Core.

Link to comment
Share on other sites

@کє©яєŤ™

 

Τελείωσε το εδώ,αν θες πεις κάτι,πες το καλά επιχειραματολογικά,αλλιώς μην κάνεις συνέχεια replys.Κρίμα να χαλαστεί τώρα το τόπικ μετά από 20 pages.Thanks.

Link to comment
Share on other sites

μα αφου ειναι η αληθεια ρε εσυ!Για τον DW μιλαμε!Ειχε wh bug,drop bug,trade bug+λιγα ασηματα tricks.Και ο core ειχε ατομα,ηταν ανοιχτος και ειναι 4χρονια τψρα,εχει φτιαξει bugs,τον εκλεισε  καποτε και ανοιξαν αρκετοι servers με το ονομα του.Δεν βλεπω πολλες διαφορες αναμεσα σας.Οσο αναφορα εμενα,δεν ξερω να φτιαχνω server,δεν γουσταρω,δεν μου αρεσει,απλα μου αρεσουν οι servers που ανοιγουν για τους παιχτες και οχι για τα λευτα.Ο δικος σου φενεται πως ειναι εμπορικος μονο!Δεν λεω,βαλε donate αλλα απ την ωρα που θα κανεις αποσβεση,κλειστα.Τοτε θα φανει οτι ενδιαφερεσαι για τους παιχτες οπως ελεγες και σε καποιο προεγουμενο post σου.Καταλαβες τωρα γιατι σου λεω μονο αρνητικα σχολια?Ξερω οτι θα ανοιξει,θα παρετε donates και μετα απο 5 μηνες θα κλεισει.Εαν μου αποδειξεις το αντιθετο,τοτε θα σε παραδεχτω και δεν θα σε σχολιασω αρνητικα.

Link to comment
Share on other sites

μα αφου ειναι η αληθεια ρε εσυ!Για τον DW μιλαμε!Ειχε wh bug,drop bug,trade bug+λιγα ασηματα tricks.Και ο core ειχε ατομα,ηταν ανοιχτος και ειναι 4χρονια τψρα,εχει φτιαξει bugs,τον εκλεισε  καποτε και ανοιξαν αρκετοι servers με το ονομα του.Δεν βλεπω πολλες διαφορες αναμεσα σας.Οσο αναφορα εμενα,δεν ξερω να φτιαχνω server,δεν γουσταρω,δεν μου αρεσει,απλα μου αρεσουν οι servers που ανοιγουν για τους παιχτες και οχι για τα λευτα.Ο δικος σου φενεται πως ειναι εμπορικος μονο!Δεν λεω,βαλε donate αλλα απ την ωρα που θα κανεις αποσβεση,κλειστα.Τοτε θα φανει οτι ενδιαφερεσαι για τους παιχτες οπως ελεγες και σε καποιο προεγουμενο post σου.Καταλαβες τωρα γιατι σου λεω μονο αρνητικα σχολια?Ξερω οτι θα ανοιξει,θα παρετε donates και μετα απο 5 μηνες θα κλεισει.Εαν μου αποδειξεις το αντιθετο,τοτε θα σε παραδεχτω και δεν θα σε σχολιασω αρνητικα.

 

1) Δεν είχε τα bugs που ανέφερες. Αυτά υπήρχαν τον πρώτο μήνα και μετά τα φτιάξαμε. Μάλλον έπαιξες μόνο τον πρώτο μήνα από τους 8 οπότε δεν μπορείς να εκφέρεις ολοκληρωμένη άποψη.

 

2) Ο DeathWhisper δεν έκλεισε επειδή τα οικονομήσαμε και τέλος. Έκλεισε γιατί δεν γουστάραμε να αποκτήσουμε την φήμη του core. Γιατι βλέπαμε πως το Interlude πεθαίνει και πως υπάρχουν ΤΟΣΑ bugs που αν τον είχαμε ανοιχτό μέχρι τώρα που μιλάμε, ακόμα θα φτιάχναμε.

 

3) Δεν υπάρχει απόσβεση σε ένα server. Όσο μεγαλύτερα κέρδη έχεις τόσο το καλύτερο γιατί μετά μπορείς να ανοιχτείς περισσότερο, να ανοίξεις και άλλο server ή να κάνεις κάποια σημαντική συνεργασία ή ακόμα και διαφήμηση. Σκέψου ότι τότε δίναμε 300 ευρώ το μήνα μόνο στα μηχανήματα μας. Φυσικά δεν λέω πως δεν κάναμε λάθη, κάναμε πολλά λάθη λόγω ηλικίας και λόγω απειρίας θα έλεγα. Αλλά μην ξεχνάς πως έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε.

 

4) Δεν έχω να αποδείξω κάτι σε κανέναν. Θα δεις το αποτέλεσμα μόλις ανοίξει ο server αυτή τη φορά. Και ξέρω πως μπορεί να σου ακούγομαι σαν πολιτικός που είναι μόνο λόγια κλπ, αλλά να θυμάσαι πως έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που έκλεισε το deathwhisper.

Link to comment
Share on other sites

Η κυριότερη επιφύλαξή μου είναι, εκτός από unbalanced daggers και archers που ήδη υπήρχαν, μη δούμε και unbalanced kamaels..

 

Αλήθεια με το balance τι κάνατε; Δε πιστεύω να δω πάλι donor archer (βλέπε dontcryjustdonate) να βαράνε 7κ dmg critical...

 

Οι μάγοι πάλι 300άρια θα βαράνε;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον παίζει ρόλο και το client. Δεύτερον, εννοείται πως θα κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε στα classes. Δεν προκειται να είναι όπως παλιά. Αυτή τη φορά ρίχνουμε πολύ δουλειά στο server ώστε να κάνουμε κάτι σταθερό και μόνιμο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις πανω κατω ποιες ομοιοτητες θα εχει με τον παλιο σερβερ?

 

Ή βασιζεστε στο παλιο προτυπο και κρατατε ενα κορμο και κανετε κατι καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απορία. Είπες οτι κατά 80% θα ανοίξει τον ιούνιο. Πιστεύεις ότι είναι δυνατόν σε μισο+ μήνα να μπορέσετε να φτιάξετε έναν αξιόλογο σέρβερ? Λοιπόν, για να σου απαντήσω εγώ απο την εμπείρια μου που έχω καθώς βρίσκομαι στο χώρο 3.5χρόνια+, δεν υπάρχει περίπτωση! Σε μισό μήνα μόνο κάτι πρόχειρο θα μπορέσετε να κάνετε. Αυτό είναι σίγουρο. Γι αυτό είναι καλύτερα να αργήσετε κανά ~2 μήνες να τον ανοίξετε και να κάνετε κάτι καλό, παρά να βιαστείται και να κάνετε κάτι πρόχειρο.

Link to comment
Share on other sites

Ή βασιζεστε στο παλιο προτυπο και κρατατε ενα κορμο και κανετε κατι καινουργιο?

 

(y)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απορία. Είπες οτι κατά 80% θα ανοίξει τον ιούνιο. Πιστεύεις ότι είναι δυνατόν σε μισο+ μήνα να μπορέσετε να φτιάξετε έναν αξιόλογο σέρβερ? Λοιπόν, για να σου απαντήσω εγώ απο την εμπείρια μου που έχω καθώς βρίσκομαι στο χώρο 3.5χρόνια+, δεν υπάρχει περίπτωση! Σε μισό μήνα μόνο κάτι πρόχειρο θα μπορέσετε να κάνετε. Αυτό είναι σίγουρο. Γι αυτό είναι καλύτερα να αργήσετε κανά ~2 μήνες να τον ανοίξετε και να κάνετε κάτι καλό, παρά να βιαστείται και να κάνετε κάτι πρόχειρο.

 

Το θέμα είναι πως δεν ξέρεις από πότε έχουμε αρχίσει να δουλεύουμε για τον server...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απορία. Είπες οτι κατά 80% θα ανοίξει τον ιούνιο. Πιστεύεις ότι είναι δυνατόν σε μισο+ μήνα να μπορέσετε να φτιάξετε έναν αξιόλογο σέρβερ? Λοιπόν, για να σου απαντήσω εγώ απο την εμπείρια μου που έχω καθώς βρίσκομαι στο χώρο 3.5χρόνια+, δεν υπάρχει περίπτωση! Σε μισό μήνα μόνο κάτι πρόχειρο θα μπορέσετε να κάνετε. Αυτό είναι σίγουρο. Γι αυτό είναι καλύτερα να αργήσετε κανά ~2 μήνες να τον ανοίξετε και να κάνετε κάτι καλό, παρά να βιαστείται και να κάνετε κάτι πρόχειρο.

επιδει ανακοινωση πριν 15 μερες οτι θα ξανανοιξει ο dw δεν σημαινει οτι τοτε ξεκινησανε να δουλευουνε πανω στον σερβερ..

 

κοιτα απο ποτε ειναι το τοπικ :s

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μέχρι πριν κάποιες μέρες δεν είχατε επιλέξει καν chronicle! Μπορούσατε να είχατε αρχίσει να δουλεύετε χωρις να εχετε επιλεξει chronicle? Είναι δυνατόν? Ιδια bugs έχει το IL με το Freya? Το μόνο που θα μπορούσατε να κάνετε είναι να έχετε φτιάξει κάποια custom mods τα οποία μπαίνουν εύκολα σε όλα τα client..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...