Jump to content

[GR]Η καλύτερη 11άδα του 2010[Superleage Greece]


MasterDisaster

Recommended Posts

Τερματοφύλακας :

Γιακούποβιτς

Άμυνα :

Μέλμπεργκ

Νέτο

Τοροσίδης

Μπουμσόνγκ (Μα πως γινετε να μην εχει το Σανκαρε ρε? Θα μας τρελανει? για εμενα by far ο καλυτερος αμυντικος φετος)

Κέντρο:

Βιτόλο

Κουμορτζί

Σκόκο

Χριστοδουλόπουλος (Εχει διξει παρα πολυ μεγαλη βελτίωση φετος)

Επίθεση:

Μιραλάς

Σισέ

 

 

Προπονητή :

 

Κούπερ

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ο Λέτο κολλάει χαχαχαχα

πες εντάξει ο λέτο.

 

 

 

πάντως εγώ δεν θα έλεγα μιραλλάς και σισσέ μαζί.

ένας από τους 2 και κόκε.

Link to comment
Share on other sites

πες εντάξει ο λέτο.

 

 

 

πάντως εγώ δεν θα έλεγα μιραλλάς και σισσέ μαζί.

ένας από τους 2 και κόκε.

Ναι ο Κόκε που είχε να βάλει 18 μήνες γκολ , σοβαρέψου...

Link to comment
Share on other sites

Το Σπορτ24.γρ οργανώνει μια ψηφοφορία και μέσα από αυτή θα αναδειχθούν οι καλύτεροι 11 ποδοσφαιριστές στην Ελλάδα!

Μπορείτε να ψηφίσετε εδώ!

Εγώ ψήφισα:

Τερματοφύλακας

Κωνσταντόπουλος

Άμυνα

Τοροσίδης

Αβράαμ

Μέλλμπεργκ

Ντουγκλάο

Κέντρο

Φετφατζίδης

Ριέρα

Ιμπαγάσα

Σκόκο

Επίθεση

Μιραλλάς

Σισσέ

Προπονητής

Βαλβέρδε

 

 

Σημείωση #1:Δεν ψηφίζουμε με βάση το σύστημα 4-4-2 αλλά με τους καλύτερους παίχτες σε κάθε θέση.Μη δω σχόλια όπως "Ο Ντουγκλάο δεν παίζει αριστερό μπακ!".

Σημείωση #2:Ναι,είμαι Ολυμπιακός και γουστάρω αλλά πιστεύω πως ήμουν αρκετά αντικειμενικός στην ψηφοφορία. . .Δεν έχω κόμπλεξ και ψήφισα Σισσέ!

Σημείωση #3:Προσπαθήστε να ψηφίσετε με βάση στατιστικά και εικόνα που έχει δείξει κάθε παίκτης.Αν δούμε τους αριθμούς είναι ίσως από τους καλύτερους(πρώτος σε ασσίστ,αρκετά γκολ κτλπ κτλπ)!

Σημείωση #4:Τερματοφύλακας δεν υπάρχει κανένας αξιόλογος πλην του Νικοπολίδη αλλά δεν ψήφισα αυτόν επειδή δεν έχει πάρει παιχνίδια και συμμετοχές φέτος!Οι Τζόρβας,Ιτάνζ,Γιακούποβιτς ΔΕΝ,ενώ ο Σιφάκης μας τα χαλάει τελευταία!Από την άλλη ο "DIMI" κάνει μια καταπληκτική χρονιά και για αυτό πήρε τη ψήφο μου!

 

 

Σειρά σας!

Συμφωνω ακριβως με 2 αλλαγες στην θέση του Τοροσσιδι τον Κοντρέρας και στην θέση του Φετφατζίδη τον Βιειρίνια

Link to comment
Share on other sites

Ριέρα γιατί; Δουλευόμαστε και μεταξύ μας τώρα; Μήτσο και δεν μπορείς να μην έχεις στην ενδεκάδα τον φετινό Βιεϊρίνια..

Link to comment
Share on other sites

Τερματοφύλακας :

Γιακούποβιτς

Άμυνα :

Μέλμπεργκ

Νέτο

Τοροσίδης

Μπουμσόνγκ (Μα πως γινετε να μην εχει το Σανκαρε ρε? Θα μας τρελανει? για εμενα by far ο καλυτερος αμυντικος φετος)

Κέντρο:

Βιτόλο

Κουμορτζί

Σκόκο

Χριστοδουλόπουλος (Εχει διξει παρα πολυ μεγαλη βελτίωση φετος)

Επίθεση:

Μιραλάς

Σισέ

 

 

Προπονητή :

 

Κούπερ

Link to comment
Share on other sites

Ριέρα γιατί; Δουλευόμαστε και μεταξύ μας τώρα; Μήτσο και δεν μπορείς να μην έχεις στην ενδεκάδα τον φετινό Βιεϊρίνια..

Κοιτα για τον Ριέρα ναι σαν Ριέρα γενικά οχι τον φετινό.Οσο για τον Βιεϊρίνια έχεις δίκιο φέτος το παιδί ειναι απλά για μένα ο MVP του πρωταθλήματος

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τερματοφύλακας φέτος είναι ο Ντεγκρά του Αστέρα. Αυτός είναι ο λόγος που ο Αστέρας έφυγε με 3 μόνο από το Καραϊσκάκη σε ένα ματς που κάναμε 15+ τελικές.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για τον Ριέρα ναι σαν Ριέρα γενικά οχι τον φετινό.Οσο για τον Βιεϊρίνια έχεις δίκιο φέτος το παιδί ειναι απλά για μένα ο MVP του πρωταθλήματος

 

Μα δεν παίζει το όνομα μπάλα. Ο Ριέρα ούτε μια κούρσα δεν μπορεί να κάνει ρε πούτη μου.. Είναι ελεεινός.

Link to comment
Share on other sites

Μα το λάθος το κάνει ο Κόκκαλης και ο Μαρινάκης δίνουν τόσα λεφτα στους παίχτες χωρίς λόγο.Ο ριέρα πήρε 22Μ. Τώρα 6 μήνες εκτος στα "μπαλακια" του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω τον Βιερινια ... ειδα πχ

Φετφατζίδης

Ριέρα

Ιμπαγάσα

Σκόκο --> Βιερινια 100%

Τον Φετφα οκ αλλα ειναι μικρος ρε παιδια δεν γινετε να ανταπεξέλθει.

ΡΙερα ειπαμε

Σκόκο φέτος ειναι λιώμα εκανε πέρσι μια αρκετα καλη σεζον φετος...

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ο Λέτο κολλάει χαχαχαχα

Ο Λέτο πιστεύω ξερει μπαλαρα αλλα δν μπορεσε να το αποδειξει διοτι ηταν τραυματιας.Eγω παντως που τον βλεπω κανει τρομερη δουλεια.Οσο για τον Luis Garcia γιατι ειναι απο τους λιγους που μπορουν να βγαλουν ωρέα assist στον Cisse.

Τελος τον Τζορβα τον εβαλα γιατι δεν εβρισκα καποιον αλλο καλο τερματοφυλλακα.Δεν εχει κανει καποιος την διαφορα φετος πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Ο Λέτο πιστεύω ξερει μπαλαρα αλλα δν μπορεσε να το αποδειξει διοτι ηταν τραυματιας.Eγω παντως που τον βλεπω κανει τρομερη δουλεια.Οσο για τον Luis Garcia γιατι ειναι απο τους λιγους που μπορουν να βγαλουν ωρέα assist στον Cisse.

Τελος τον Τζορβα τον εβαλα γιατι δεν εβρισκα καποιον αλλο καλο τερματοφυλλακα.Δεν εχει κανει καποιος την διαφορα φετος πιστευω

Ο Λέτο δεν μπορεί να τελειώσει ούτε μία φάση το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να πηγαίνει μέχρι το σημαιάκι του κόρνερ και να κάνει μετά κάτι σαν σέντρα μπας και πάρει το κόρνερ.Καλά για τον τελειωμένο τον Garcia δεν έχω κάτι να πω οι εμφανίσεις του τα λένε όλα ακόμα και ο Αλεξανδρής που έχει να παίξει τόσα χρόνια είναι πιο ζωντανός από αυτόν.Ο Τζόρβας πότε έγινε καλός τερματοφύλακας ; Έκανε ένα καλό περυσινό πρωτάθλημα αλλά φέτος δεν υπάρχει πουθενά , ό,τι πάει μέσα το τρώει.

 

Όσο για τον Ριέρα ας μου πει κάποιος ένα καλύτερο αριστερό χαφ που υπάρχει στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...