Jump to content

[GR] Ελληνική Εκπαιδευτική Μέθοδος.


Coyote™

Recommended Posts

δεν θα κατσω να ασχοληθω.

δεν θελω να συνεχισω

Τι κάθεστε ρε και ασχολήστε με έναν Ανήδεο Άγνωστηκηστη ?

Απο την στηγμη που βλεπεται οτι δεν υπάρχει νοημα?

Link to comment
Share on other sites

Τι κάθεστε ρε και ασχολήστε με έναν Ανήδεο Άγνωστηκηστη ?

Απο την στηγμη που βλεπεται οτι δεν υπάρχει νοημα?

Αγνωστικιστής ; Που το είδες αυτό ; Αναρχικός είναι όχι Αγνωστικιστής...

Link to comment
Share on other sites

Παραλειποντας τις προηγουμενες 7 σελιδες θελω να εκφρασω την γνωμμη μου

 

 

Δεν θα ελεγα το συστημα μας ΑΘΛΙΟ

αλλα εχει πολλα σημεια που το αμαυρωνουν

 

Μπορει να βελτιωθει σε πολλα σημεια,αλλα οπως παντα στις αρμοδιες θεσεις βρισκονται ανθρωποι που δεν θα επρεπε να βρισκονται

 

Κανουν βηματα που επρεπε να γινουν αμεσα μεσα στα τελευταια 20 χρονια,και αυτοι τα ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ τοσο(οπως το συστημα των πανελληνιων)

 

Οσο για μεσα στο σχολειο:

 

[*]Βιβλια αθλια

Δεν βοηθουν την μαθηση στο ελαχιστο,το εχουν καταντησει χωρις φροντιστηριο να ειναι ενα τιποτα

Αρα η μαθηση και οι σπουδες στηριζονται στο φροντιστηριο

δηλαδη 90% αν δεν πληρωσεις δεν θα τα πας καλα

Κατι που δεν συμβαινει στο εξωτερικο

Υπαρχουν πολλα αχρηστα μαθηματα που δεν θα σου χρειαστουν στο μελλον και σου τρωνε τις περισσοτερες φορες τον χρονο σου απο τα πραγματικα

Ασε που εχουν πολλα αχρηστα πραγματα μεσα

 

Υπαρχουν πολλοι καθηγητες με αρχαιες αντιληψεις,δεν καταλαβαινουν οτι το σχολειο πρεπει να αναβαθμιστει ως προς τον τροπο διεξαγωγης του μαθηματος

 

Οι ωρες που διεξαγονται τα μαθηματα μονο δεν βοηθανε,κατι αλλο,για να κλεισουμε

 

ΑΝ δουμε το εκπαιδευτηκο συστημα των χωρων του εξωτερικου,το μαθημα ξεκιναει στις 9:30(μια ωρα οπου δεν κοιμασαι ακομα)και τελειωνει στις 4 μαζι με μεγαλα ενδιαμεσα διαλειμματα+χρονο για να κανεις τα διαφορα πραγματα που θα εκανες στο σπιτι(Φροντιστηριο στην ελλαδα)

Καθως στο εξωτερικο δεν ειναι τοσο επιτακτηκη η αναγκη για φροντιστηριο,ενω στην Ελλαδα δεν μπορεις χωρις αυτο

 

Παρεπιπτωντως,παω 2α Λυκειου

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγνωστικιστής ; Που το είδες αυτό ; Αναρχικός είναι όχι Αγνωστικιστής...

Μαθε πρωτα τι σημαινει η λέξη και μετα απάντα ;)
Link to comment
Share on other sites

Μαθε πρωτα τι σημαινει η λέξη και μετα απάντα ;)

Μα επειδή ξέρω απαντάω. Ο Αγνωστικισμός μιλάει για το αγνωστό των μεταφυσικών φαινομένων δεν είναι αθεισμός

Link to comment
Share on other sites

Μαθε πρωτα τι σημαινει η λέξη και μετα απάντα ;)

εδώ έφαγες pwn φιλαράκο χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κάποιου αλλά ο Nίκος έχει δίκιο .

Link to comment
Share on other sites

Τι κάθεστε ρε και ασχολήστε με έναν Ανήδεο Άγνωστηκηστη ?

Απο την στηγμη που βλεπεται οτι δεν υπάρχει νοημα?

 

Αγνωστικιστής είναι αυτός που όταν τον ρωτάνε αν υπάρχει Θεός, εκείνος απαντάει πως δεν ξέρει, σε αντίθεση με έναν χριστιανό ή έναν άθεο που θα έλεγαν ναι και όχι αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Μαθε πρωτα τι σημαινει η λέξη και μετα απάντα ;)

 

Εσύ καλύτερα μάθε να την γράφεις σωστά και μετά να προσπαθείς να την χρησιμοποιείς για τάπα.

Link to comment
Share on other sites

εδώ έφαγες pwn φιλαράκο χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κάποιου αλλά ο Nίκος έχει δίκιο .

Οποιο και να ειναι το βασικό νοημα της , ολοι καταλαβαν τι ενωουσα ....
Link to comment
Share on other sites

mia sizitisi xwris "wars" de ginetai!

 

Εμ έτσι είναι... Δεν είμαστε εδώ για συζητήσεις του τύπου

 

- 4-2 = 1

- Αν και σέβομαι τις απόψεις σου, φίλτατε, θα πρέπει να διαφωνήσω. Πιστεύω πως 4-2 = 2

- Αγαπητέ, δε μου ακούγεται λογικό αυτό που λες. Μήπως θα μπορούσες να εξηγήσεις γιατί το πιστεύεις σε παρακαλώ πολύ; Με όλο το σεβασμό...

- Κοίταξε να δεις... Υποθέτουμε πως 4 περιστέρια τρώνε ψίχουλα. Αν πετάξουμε μία πέτρα και τρομάξουν 2 εξ αυτών πετώντας μακριά, τότε θα μείνουν 2 περιστέρια. Άρα, 4-2 = 2.

- Ω Θεέ Μου! Έχεις απόλυτο δίκιο. Να που με έστρεψες εναντίον των παλαιών μου απόψεων. Όλα αυτά χάρη στη διαφωνία, την αρχή της δημοκρατίας. Τιμή στους προγόνους μας για την επινόηση αυτού του πολιτεύματος.

- Έχεις δίκιο, εδώ, πολυαγαπημένε. Τέλος πάντων, έχω μία δουλειά σύντομα. Εις το επανειδείν.

- Αντίο, φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμ έτσι είναι... Δεν είμαστε εδώ για συζητήσεις του τύπου

 

- 4-2 = 1

- Αν και σέβομαι τις απόψεις σου, φίλτατε, θα πρέπει να διαφωνήσω. Πιστεύω πως 4-2 = 2

- Αγαπητέ, δε μου ακούγεται λογικό αυτό που λες. Μήπως θα μπορούσες να εξηγήσεις γιατί το πιστεύεις σε παρακαλώ πολύ; Με όλο το σεβασμό...

- Κοίταξε να δεις... Υποθέτουμε πως 4 περιστέρια τρώνε ψίχουλα. Αν πετάξουμε μία πέτρα και τρομάξουν 2 εξ αυτών πετώντας μακριά, τότε θα μείνουν 2 περιστέρια. Άρα, 4-2 = 2.

- Ω Θεέ Μου! Έχεις απόλυτο δίκιο. Να που με έστρεψες εναντίον των παλαιών μου απόψεων. Όλα αυτά χάρη στη διαφωνία, την αρχή της δημοκρατίας. Τιμή στους προγόνους μας για την επινόηση αυτού του πολιτεύματος.

- Έχεις δίκιο, εδώ, πολυαγαπημένε. Τέλος πάντων, έχω μία δουλειά σύντομα. Εις το επανειδείν.

- Αντίο, φίλε μου.

 

twra pou eida kai tin antitheti pleura wars kai pali wars

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάναμε τίποτα μα τα χέρια μας ψηλά

και δεν μένουμε ακίνητοι ο ρυθμός μου μας κουνά

Ξανά και ξανά σταθερά δυνατά

η καρδιά μου θα χτυπά καθώς λυγίζονται κορμιά

και εσύ , πάλι μας χαλάς τι βραδιά

μπορεί , να λες απλα πως κάνεις μια δουλειά

σωστά , μα άφησε μας τώρα μια φορά

γιατί , έτσι και αλλιώς δεν πάμε πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...