Jump to content

Protaseis Komatia Gia Gaming Pc


MarGaZeaS

Recommended Posts

Kalhspera. exw skeuti mias kai xalase to pc mou (megali istoria kai ligoi tin 3eroun.) na parw kapoio kenourio. kai autin tin fora na min einai f8iniariko twn 300-400 eurw px gia games opws gta v kai paei legontas gia na pezei ta kenouria games pou vgenoun. xwris lagg kai istories. 

 

as sas di3w ti skeutome na parw... ta 2-3 komatia pou diale3a kai ti mou lipi gia na mou protinete 

 

gia cpu skeutome na parw ton i7-6700K Box http://www.skroutz.gr/s/4982134/Intel-Core-i7-4790K-Box.html

Twra gia karta grafikwn skeutomouna gia 960 ala m eipe o filos mou dn a3izei k toso. k skeutika na parw kalitera tin 970.. http://www.skroutz.gr/s/5610559/EVGA-GeForce-GTX970-4GB-Superclocked-ACX-2-0-04G-P4-2974-KR.html

gia case skeutome auto edw. http://www.skroutz.gr/s/8395426/Sharkoon-DG7000.html

 

mporeite na protinete mitriki trofodotiko ram psixtra anemistirakia ktp... 

 

thanks se opoion vohthisi. :

Edited by PaRaNoiC*
Link to comment
Share on other sites

kai autin tin fora na min einai f8iniariko twn 300-400 eurw px gia games opws gta v kai paei legontas gia na pezei ta kenouria games pou vgenoun. xwris lagg kai istories. 

Για κομμάτι κομμάτι με 600 ευρώ μαζί με κάρτα γραφικών είναι ότι πρέπει. Για gaming χωρίς υπερβολές.

8 Ram 

i3-4170 3.70 GΗz

GA-B85M-HD3 R4

μια καλή κάρτα γραφικών & τροφοδοτικό, θα σου βγούν τουλάχιστον 450 ευρώ. 

(Καλύτερα το κουτί απ'έξω να είναι ένα φθηνό και να αγοράσεις ένα καλό τροφοδοτικό. Γλυτώνεις).

 

Τώρα τα υπόλοιπα όπως σκληρό δίσκο 1TB βάλε άλλα 55-60 ευρώ

DVD-ROM LG GSA-H58N 40 ευρώ

κάτι ανεμιστηράκια κτλπ δεν κοστίζουν.

Για windows σπασμένα. Δεν αξίζει να τα αγοράσεις εκτός και αν θα υπάρχει λόγος να τα πάρεις..

 

Και θα παίζεις ότι καινούριο υπάρχει.

Αυτά έχω εγώ, εκτός από την μητρική και περισσότερη Ram.

 

Εάν δεν ξέρεις να τα περνάς εσύ στο κουτί, βάλε και την δουλειά του τεχνικού. (Αφού εσύ αγοράσεις τα κομμάτια και του τα πας, γιατί μετά θα σου πει ένα 700αρι χαλαρά. Εκτός και αν πέσεις σε "άνθρωπο" όπου θα στα βγάλει ακόμη πιο φθηνά).

 

Μπορείς να τα βρεις και πιο φθηνά τα κομμάτια αν ρίξεις ψάξημο. 

Ότι είπα παραπάνω, τα έχω βάλει σε πελάτες που θέλουνε gaming σε τιμή 600 ευρώ μαζί με οθόνη. (Εννοείτε πως τα κομμάτια εγώ τα παίρνω πιο φθηνά αφού έχω συνεργασία με ηλεκτρονική σελίδα τέτοιου είδους).

Εάν μένεις κοντά θεσσαλία μπορούμε να συζητήσουμε και μαζί για το PC σου. 

 

Τώρα εάν θέλεις υπερβολές στο PC σου, κάνε ότι νομίζεις.

Edited by 'Baggos'
Link to comment
Share on other sites

apla lol

Δεν πήρα είδηση πως άφησα το "16 Ram". 

16 χρησιμοποιώ εγώ, και είχα γράψει από την αρχή το δικό μου, όμως μετά σημπλήρωσα το παρακάτω στο τέλος.

Αυτά έχω εγώ, εκτός από την μητρική και περισσότερη Ram.

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera. exw skeuti mias kai xalase to pc mou (megali istoria kai ligoi tin 3eroun.) na parw kapoio kenourio. kai autin tin fora na min einai f8iniariko twn 300-400 eurw px gia games opws gta v kai paei legontas gia na pezei ta kenouria games pou vgenoun. xwris lagg kai istories. 

 

as sas di3w ti skeutome na parw... ta 2-3 komatia pou diale3a kai ti mou lipi gia na mou protinete 

 

gia cpu skeutome na parw ton i7-6700K Box http://www.skroutz.gr/s/4982134/Intel-Core-i7-4790K-Box.html

Twra gia karta grafikwn skeutomouna gia 960 ala m eipe o filos mou dn a3izei k toso. k skeutika na parw kalitera tin 970.. http://www.skroutz.gr/s/5610559/EVGA-GeForce-GTX970-4GB-Superclocked-ACX-2-0-04G-P4-2974-KR.html

gia case skeutome auto edw. http://www.skroutz.gr/s/8395426/Sharkoon-DG7000.html

 

mporeite na protinete mitriki trofodotiko ram psixtra anemistirakia ktp... 

 

thanks se opoion vohthisi. :

 

Παρε μια NVIDIA 780 και εναν I7 4770k βαλε και μια 6 gb ram κ 1 TB και τελιωσες θα παιζεις μεχρι και το 2018 οτι βγει.

Και μην χαλασεις λεφτα σε Ram, υδροψυξη, SSD, και τιποτα bluray DvD η παρεις κανενα CPU 800 ευρω και αποτυχια καρτα γραφικων.

 

Για κομμάτι κομμάτι με 600 ευρώ μαζί με κάρτα γραφικών είναι ότι πρέπει. Για gaming χωρίς υπερβολές.

8 Ram 

i3-4170 3.70 GΗz

GA-B85M-HD3 R4

μια καλή κάρτα γραφικών & τροφοδοτικό, θα σου βγούν τουλάχιστον 450 ευρώ. 

(Καλύτερα το κουτί απ'έξω να είναι ένα φθηνό και να αγοράσεις ένα καλό τροφοδοτικό. Γλυτώνεις).

 

Τώρα τα υπόλοιπα όπως σκληρό δίσκο 1TB βάλε άλλα 55-60 ευρώ

DVD-ROM LG GSA-H58N 40 ευρώ

κάτι ανεμιστηράκια κτλπ δεν κοστίζουν.

Για windows σπασμένα. Δεν αξίζει να τα αγοράσεις εκτός και αν θα υπάρχει λόγος να τα πάρεις..

 

Και θα παίζεις ότι καινούριο υπάρχει.

Αυτά έχω εγώ, εκτός από την μητρική και περισσότερη Ram.

 

Εάν δεν ξέρεις να τα περνάς εσύ στο κουτί, βάλε και την δουλειά του τεχνικού. (Αφού εσύ αγοράσεις τα κομμάτια και του τα πας, γιατί μετά θα σου πει ένα 700αρι χαλαρά. Εκτός και αν πέσεις σε "άνθρωπο" όπου θα στα βγάλει ακόμη πιο φθηνά).

 

Μπορείς να τα βρεις και πιο φθηνά τα κομμάτια αν ρίξεις ψάξημο. 

Ότι είπα παραπάνω, τα έχω βάλει σε πελάτες που θέλουνε gaming σε τιμή 600 ευρώ μαζί με οθόνη. (Εννοείτε πως τα κομμάτια εγώ τα παίρνω πιο φθηνά αφού έχω συνεργασία με ηλεκτρονική σελίδα τέτοιου είδους).

Εάν μένεις κοντά θεσσαλία μπορούμε να συζητήσουμε και μαζί για το PC σου. 

 

Τώρα εάν θέλεις υπερβολές στο PC σου, κάνε ότι νομίζεις.

 

Μωρο θα σε μαλωσω με αυτα που γραφεις. 

Με i3 δεν  παιζεις παιχνιδια τουλαχιστον τα νεα 2015-2016. Θες εναν i5 τουλαχιστον OC και λιγοτερη ram πχ 4 gb. Το κυριος που θες ειναι Vram (3 GB) οποτε παλι καταληγουμε σε GPU 

οποτε παιρνεις μια καλη GPU με αρκετη Vram - μια μικρη Ram - ενα μετριο επεξεργαστη κ τελιωσες. Τοση ram δεν. τζαμπα ταλεφτα. Μωρο -.-  :-[

Edited by AccessDenied
Link to comment
Share on other sites

 

Μωρο θα σε μαλωσω με αυτα που γραφεις. 

Με i3 δεν  παιζεις παιχνιδια τουλαχιστον τα νεα 2015-2016. 

Μωρό, μάλλον πρέπει να σε βάλω στο pc μου να δεις το GTA /  Call of Duty: Black Ops III και όποιο άλλο γουστάρεις να νιώσεις τον i3.

 

Και θα έχουμε και άλλα ανοιχτά. 

Μην κλειδώνεις το μυαλό σου με αυτά που βλέπεις να γράφουν άλλοι. 

 

Στην περιοχή μου είναι αρκετά τα άτομα που τους έχω φτιάξει το πακέτο που γράφω πάνω και παίζουν. 

 

Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα και κάνε ερωτήσεις σε αυτά που αναφέρω, και θα δεις τι θα σου πούνε.

 

Οι περιπτώσεις που οι ανάγκες επεξεργασίας δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν σε παιχνίδια, μιλώντας για i3, είναι λίγες.

Δεν χρειάζεσαι 1000 ευρώ για να παίξεις φίλε. 

 

 

 

Παρε μια NVIDIA 780 και εναν I7 4770k βαλε και μια 6 gb ram κ 1 TB και τελιωσες θα παιζεις μεχρι και το 2018 οτι βγει.

 

οποτε παιρνεις μια καλη GPU με αρκετη Vram - μια μικρη Ram - ενα μετριο επεξεργαστη κ τελιωσες. Τοση ram δεν. τζαμπα ταλεφτα. Μωρο -.-  :-[

Όχι ρε συ.. Αμαρτία να δώσει τόσα λεφτά επειδή πήρε γνώμες από maxcheaters.

Ας μας πει τι ακριβώς θέλει να κάνει στα παιχνίδια που θα παίζει.

π.χ θα καταγράφει το παιχνίδι σε video? θα παίζει live streaming? Τα γραφικά στο Ultra?

 

Είναι εξωφρενικά τα κομμάτια που αναφέρεις εάν δεν θέλει τέτοιου τύπου gaming.

Edited by 'Baggos'
Link to comment
Share on other sites

 

Μωρό, μάλλον πρέπει να σε βάλω στο pc μου να δεις το GTA /  Call of Duty: Black Ops III και όποιο άλλο γουστάρεις να νιώσεις τον i3.

 

Και θα έχουμε και άλλα ανοιχτά. 

Μην κλειδώνεις το μυαλό σου με αυτά που βλέπεις να γράφουν άλλοι. 

 

Στην περιοχή μου είναι αρκετά τα άτομα που τους έχω φτιάξει το πακέτο που γράφω πάνω και παίζουν. 

 

Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα και κάνε ερωτήσεις σε αυτά που αναφέρω, και θα δεις τι θα σου πούνε.

 

Οι περιπτώσεις που οι ανάγκες επεξεργασίας δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν σε παιχνίδια, μιλώντας για i3, είναι λίγες.

Δεν χρειάζεσαι 1000 ευρώ για να παίξεις φίλε. 

 

 

 

Όχι ρε συ.. Αμαρτία να δώσει τόσα λεφτά επειδή πήρε γνώμες από maxcheaters.

Ας μας πει τι ακριβώς θέλει να κάνει στα παιχνίδια που θα παίζει.

π.χ θα καταγράφει το παιχνίδι σε video? θα παίζει live streaming? Τα γραφικά στο Ultra?

 

Είναι εξωφρενικά τα κομμάτια που αναφέρεις εάν δεν θέλει τέτοιου τύπου gaming.

 

Μωρο  :-[  -.- σε μισω >.>

Edited by AccessDenied
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι λίγο φορτωμένο το setup αλλά αξίζει ο κόπος. (το παράκανα με τον SSD νόμιζα ότι ήταν ο 120gb .. )

Δεν αγοράζεις και κάθε 2 χρόνια υπολογιστή.

 

Οι τιμές είναι ενδεικτικές. Το πλαίσιο έχει τσιμπημένες τιμές , απλά χρησιμοποίησα το configurator τους.

Πιθανότατα να βρεις πολλά από τα κομμάτια σε χαμηλότερες τιμές.

 

 

okYZl19.png

Link to comment
Share on other sites

O indre δεν ξερει καν τι ειναι ram πηγε και ποσταρε jpg με Pc Configuration... 

 

@b4gg0s >.> νταξει σαγαπω <.<

Edited by AccessDenied
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι λίγο φορτωμένο το setup αλλά αξίζει ο κόπος. (το παράκανα με τον SSD νόμιζα ότι ήταν ο 120gb .. )

Δεν αγοράζεις και κάθε 2 χρόνια υπολογιστή.

 

Οι τιμές είναι ενδεικτικές. Το πλαίσιο έχει τσιμπημένες τιμές , απλά χρησιμοποίησα το configurator τους.

Πιθανότατα να βρεις πολλά από τα κομμάτια σε χαμηλότερες τιμές.

 

 

okYZl19.png

 

 

 

Πριν ενα χρονο εφτιαξα το παρακατω με 900 Ευρω:

 

MSI Motherboard Z97 G45

Intel Core i7

16GB Ram

1TB 

Karta grafikwn : R7 Series.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...