Jump to content

[Guide]Πως Να Κάνεις Compile & Πως Περνάς Έναν Java Code!


Recommended Posts

Ένα PC με Windows version x64 μπορεί να τρέξει προγράμματα τα οποία είναι x32 bit. (Οι διαφορές είναι αλλού όπως στο πόση μνήμη μπορούν να χρησιμοποιούν).

Αν πας στο task manager θα δεις πως τρέχεις αρκετά προγράμματα τα οποία είναι 32 bit. 

Οπότε μην σε απασχλεί αυτό.

Edited by 'Baggos'
Link to comment
Share on other sites

Ένα PC με Windows version x64 μπορεί να τρέξει προγράμματα τα οποία είναι x32 bit. (Οι διαφορές είναι αλλού όπως στο πόση μνήμη μπορούν να χρησιμοποιούν).

Αν πας στο task manager θα δεις πως τρέχεις αρκετά προγράμματα τα οποία είναι 32 bit. 

Οπότε μην σε απασχλεί αυτό.

μπορεις να μπεις με teamviwer να με κανεις το mysql με λεει δν μπορει να ξεκινησει το service

Link to comment
Share on other sites

το ξεπερασα και αυτο και τωρα εφτασα εδω 

Να σου πω γιατι δεν λες απο την αρχη οτι θες καποιον να σου κανει setup να μπει στο κανει ολο να τελιωνουμε..  αμα γραφεις αυτα τα μυνηματα στο google θα βρεις 1000000 topic με απαντησεις..

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω γιατι δεν λες απο την αρχη οτι θες καποιον να σου κανει setup να μπει στο κανει ολο να τελιωνουμε..  αμα γραφεις αυτα τα μυνηματα στο google θα βρεις 1000000 topic με απαντησεις..

αν υπαρχει καποιος και εχει την διαθεση να μου το κανει το setup γτ οχι αλλα αυτο το συγκεκριμενο δεν το βρισκω στο γοογλε το προηγουμενο το βρηκα αυτο δν υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

το ξεπερασα και αυτο και τωρα εφτασα εδω 

bres ayto edw sta tools database_installer.bat einai to arxio poy trexis gia na kanis install tin db

pata deksi clik kai epeksergasia

REM LOGINSERVER
set lsuser=root
set lspass=  to pass poy ebales stin mysql


REM GAMESERVER
set gsuser=root
set gspass= to pass poy ebales stin mysql

Link to comment
Share on other sites

kapoios na to steilei se pm ston vorfin .xaxaxaxa 
wraio guide baggos

 

8a mporouses na di3eis pws ginete to install kai apo to marketplace
http://prntscr.com/c1i2mj

Edited by ourat1995
Link to comment
Share on other sites

kapoios na to steilei se pm ston vorfin .xaxaxaxa 

wraio guide baggos

 

8a mporouses na di3eis pws ginete to install kai apo to marketplace

http://prntscr.com/c1i2mj

λελ γιατι να σου δειξει κατι που δεν εχει σχεση με το l2j? googlare πως κανεις use το marketplace 3 εικονιτσες ειναι τι tutorial να κανει..

δεν σας καταλαβαινω πια.. εμεις οταν δεν ειχαμε καν guide το 2007 πως τα καναμε? Αντε λιγο κουνηστε κωλαρακι που τα θελετε ολα 100% ετοιμα -.-

Edited by AccessDenied
Link to comment
Share on other sites

 

bres ayto edw sta tools database_installer.bat einai to arxio poy trexis gia na kanis install tin db

pata deksi clik kai epeksergasia

REM LOGINSERVER
set lsuser=root
set lspass=  to pass poy ebales stin mysql


REM GAMESERVER
set gsuser=root
set gspass= to pass poy ebales stin mysql

ευχαιρστω πολυ φιλε το εκανα!

Link to comment
Share on other sites

εμεις οταν δεν ειχαμε καν guide το 2007 πως τα καναμε? Αντε λιγο κουνηστε κωλαρακι που τα θελετε ολα 100% ετοιμα -.-

Ακριβώς ρε φίλε... Ένα notepad είχα βρει κάπου στο google όπου με λέξεις και μισόλογα μάλιστα, έλεγε τι να κάνεις.

Και ούτε καν το 80% από αυτά που έπρεπε δεν έλεγε.

 

Τώρα με φώτο, βίντεο κτλπ και πάλι δυσκολεύεται κάποιος. Αν θέλεις κάτι να το μάθεις, θα το μάθεις.

 

Χωρίς να θίγω κάποιον ή το παιδί που μόλις ξεκινάει. Απλά λίγο το μυαλό αν δουλέψει, όλα γίνονται..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ρε φίλε... Ένα notepad είχα βρει κάπου στο google όπου με λέξεις και μισόλογα μάλιστα, έλεγε τι να κάνεις.

Και ούτε καν το 80% από αυτά που έπρεπε δεν έλεγε.

 

Τώρα με φώτο, βίντεο κτλπ και πάλι δυσκολεύεται κάποιος. Αν θέλεις κάτι να το μάθεις, θα το μάθεις.

 

Χωρίς να θίγω κάποιον ή το παιδί που μόλις ξεκινάει. Απλά λίγο το μυαλό αν δουλέψει, όλα γίνονται..

συμφωνω αλλα και με φωτο και βιντεο οταν τα κανεις ολα και μετα σε βγαζει error δν ξερεις τι να κανεις ας πουμε οπως τωρα που να ηξερα οτι πρεπει να κανω επεξεργασια αφου δν το λεει το guide

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός λέει πως να κάνεις Compile από SVN.

Στα Video του AccessDenied θα έβρισκες τα υπόλοιπα φίλε.

 

Τέλος πάντων.. Αφού το πρόβλημα λύθηκε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω αλλα και με φωτο και βιντεο οταν τα κανεις ολα και μετα σε βγαζει error δν ξερεις τι να κανεις ας πουμε οπως τωρα που να ηξερα οτι πρεπει να κανω επεξεργασια αφου δν το λεει το guide

Επειδη οτι προβλημα εχει προκυψει το εχω λυσει στα βιντεο στα σχολια κανει μπαμ οτι δεν ψαχνεις καν. Και εμενα προσωπικα μην μου λες τετοια..

4 χρονια τωρα βοηθαω ατομα skype private πανω απο 5.000. το 90% τα ιδια λενε.. σε μια φαση δειχνω στο βιντεο για το import external jars (tool.jar) κ ο αλλος μου λεει το εχω ψαξει παντου δεν ξερω ποως να το κανω και απλα του εστειλα min/sec απο το βιντεο και το ειδε.. δλδ ακομη και που τα δειχνω παλι δεν.

Edited by AccessDenied
Link to comment
Share on other sites

Επειδη οτι προβλημα εχει προκυψει το εχω λυσει στα βιντεο στα σχολια κανει μπαμ οτι δεν ψαχνεις καν. Και εμενα προσωπικα μην μου λες τετοια..

4 χρονια τωρα βοηθαω ατομα skype private πανω απο 5.000. το 90% τα ιδια λενε.. σε μια φαση δειχνω στο βιντεο για το import external jars (tool.jar) κ ο αλλος μου λεει το εχω ψαξει παντου δεν ξερω ποως να το κανω και απλα του εστειλα min/sec απο το βιντεο και το ειδε.. δλδ ακομη και που τα δειχνω παλι δεν.

γιατι με αυτην την φωτο που εβαλα υπηρχε πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...