Jump to content
  • 0

Wrong Hexid


Seirios

Question

Καλησπερα σε ολο το forum,ειμαι στο τελευταιο βημα για να λειτουργισει ο server μου,οταν ανοιγω τα cmd παραθυρα για να μπει σε λειτουργια ο server,στο gameserver παραθυρο(αν θυμαμαι καλα) μου βγαζει αυτο το μηνημα wrong hexid,πουθενα ομως δεν υπαρχει αυτο το hexid στον server μου.Βρηκα ενα σχετικο αρθρο εδω αλα λυση δεν υπαρχη,το αρθρο ομως ειναι παλιο.Γνωριζει κανεις κατι για αυτο;το client που εχω ειναι Freya

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλα τα χαρακτηριστικα απο το pc μου ειναι

  o.s windows 8.1 pro x64 8gb ram

Edited by Seirios
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

το hexid ειναι το αρχειο που βαζεις μεσα στον φακελο gameserver/config οταν κανεις register gameserver.

αυτο που εχεις να κανεις ειναι να πας στον φακελο login του server σου και να τρεξεις το αρχειο RegisterGameServer.bat διαλεγεις το ιδ (π.χ. 1) και δημιουργειτε αυτοματα και απλα εσυ το βαζεις μεσα στον φακελο gameserver/config

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Καλησπέρα, για να σου εμφανίσει το αρχείο το συγκεκριμένο πρέπει να τρέξεις πρώτα το registergameserver.bat αλλά πριν το κάνεις έλεγξε αν έχεις εγκαταστήσει την έκδοση της java που θέλει. Μόλις σου εμφανιστεί ένα παράθυρο θα σου εμφανίσει το εξής:

 

 

Your Choice:

 

Εσύ επιλέγεις από το νούμερο 1 έως το 40 παράδειγμα, και μετά το κάνεις αντιγραφή επικόληση στα αρχεία του πακέτου σου(LoginServer/gameserver)

 

Εάν παρ'όλα αυτά έχεις απορίες μπορείς να μου στείλεις μήνυμα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Καλησπέρα, για να σου εμφανίσει το αρχείο το συγκεκριμένο πρέπει να τρέξεις πρώτα το registergameserver.bat αλλά πριν το κάνεις έλεγξε αν έχεις εγκαταστήσει την έκδοση της java που θέλει. Μόλις σου εμφανιστεί ένα παράθυρο θα σου εμφανίσει το εξής:

 

 

Εσύ επιλέγεις από το νούμερο 1 έως το 40 παράδειγμα, και μετά το κάνεις αντιγραφή επικόληση στα αρχεία του πακέτου σου(LoginServer/gameserver)

 

Εάν παρ'όλα αυτά έχεις απορίες μπορείς να μου στείλεις μήνυμα εδώ.

1ον ειπα το ιδιο ακριβως..

και 2ον τρεχει κανονικα Gs και Ls Και του λες να ελενξει αν εχει εγκαταστησει την java που χρειαζεται;

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1ον ειπα το ιδιο ακριβως..

και 2ον τρεχει κανονικα Gs και Ls Και του λες να ελενξει αν εχει εγκαταστησει την java που χρειαζεται;

 

Το registergameserver είναι για να επιλεχθεί το hexid.txt που θέλει ο ίδιος ο Server Owner... δεν παίζει ρόλο αυτό που του είπες εσύ... 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

opos sou eipan kai upolipi egw 8a sou po na kita3is kati allo ama exis to idio porblima pigene navicat se ena table pou exi onoma Gameservers eki 8a dis mia kartela exi to e3is '' Server_id Hexid Host''kita to hexid ama einai idio me auto pou exis ama den einai idio ala3e to hexid pou exis me auto tis navicat..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Το registergameserver είναι για να επιλεχθεί το hexid.txt που θέλει ο ίδιος ο Server Owner... δεν παίζει ρόλο αυτό που του είπες εσύ... 

αστο ρε πραγματικα αστο εισαι στοκος!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dinger &Vince*  το εκανα  αυτο και επελεξα το το bartz δεν μου εμφανισε πουθενα το αρχειο αυτο,δεν δημιουργησε τιποτα δεν υπαρχει πουθενα το αρχειακι αυτο FastCow στο navicat δεν υπαρχει πουθενα η καρτελα αυτη

απο την τσατιλα μου διεγραψα ολα τα αρχεια,θα τα ξανακανω και θελω να βγαλω φωτογραφια τα cmd παραθυρα για να σας διευκολινω στο προβλημα αλα δεν ξερω πως βγαζουν φωτο τα cmd

Edited by Seirios
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dinger &Vince*  το εκανα  αυτο και επελεξα το το bartz δεν μου εμφανισε πουθενα το αρχειο αυτο,δεν δημιουργησε τιποτα δεν υπαρχει πουθενα το αρχειακι αυτο FastCow στο navicat δεν υπαρχει πουθενα η καρτελα αυτη

απο την τσατιλα μου διεγραψα ολα τα αρχεια,θα τα ξανακανω και θελω να βγαλω φωτογραφια τα cmd παραθυρα για να σας διευκολινω στο προβλημα αλα δεν ξερω πως βγαζουν φωτο τα cmd

αν δεν εχεις κανει σωστα την database σου εγκατασταση ειναι λογικο να μην δηλωσει τον σερβερ ποσο μαλλον οταν λες πως δεν υπαρχει gameservers table σε αυτο το table δηλωνεται ο σερβερ σου αρα απο την στιγμη που δεν υπαρχει δεν τον δηλωνει..

ξανακανε εγκατασταση κανονικα την Database σου και μετα τρεξε το RegisterGameServer.bat και δηλωσε τον σερβερ σου και εισαι ετοιμος!

αν δεν σε αφησει να επιλεξεις που να το αποθηκευσεις και στο κανει απο μονο του το αρχειο μεσα στο φακελο login απλα κανε αντιγραφη το hexid.txt και επικοληση στον φακελο gameserver/config

Link to comment
Share on other sites

  • 0

filaraki
pane sto fakelo config tou GAME server mpes mesa sto fakelo config dimiourgise ena arxeio hexid.txt
grapse auta:

HexID=1
ServerID=1

kane save & exit

 

vima deftero

pas sto navicat anoigeis tin vasi

psaxneis to trapezi 'gameservers'

kai grafeis sta server_id kai hexid 1 kai 1 antistoixa kaneis ctrl+s (save diladi) kleineis ta panta kai anoigeis ama den doulepsei parata to l2

Link to comment
Share on other sites

  • 0

αν δεν εχεις κανει σωστα την database σου εγκατασταση ειναι λογικο να μην δηλωσει τον σερβερ ποσο μαλλον οταν λες πως δεν υπαρχει gameservers table σε αυτο το table δηλωνεται ο σερβερ σου αρα απο την στιγμη που δεν υπαρχει δεν τον δηλωνει..

ξανακανε εγκατασταση κανονικα την Database σου και μετα τρεξε το RegisterGameServer.bat και δηλωσε τον σερβερ σου και εισαι ετοιμος!

αν δεν σε αφησει να επιλεξεις που να το αποθηκευσεις και στο κανει απο μονο του το αρχειο μεσα στο φακελο login απλα κανε αντιγραφη το hexid.txt και επικοληση στον φακελο gameserver/config

εντελος τυχαια (επεσα απο τα συννεφα) βρηκα το hexid στα εγγραφα μου,ηλικρινα δεν ξερω πως βρεθηκε εκι,εβαλα το αρχειο εκι που εγραψες και ο o server μου ειναι on :D   απλα τωρα εχω ενα μικρο προβληματακι,δεν ξερω πως να με κανω admin,μπηκα μεσα στο game εγραψα τα commands αλα δεν εκανε τιποτα και το ονομα του ειναι ασπρο και οχι πρασινο

 

 

 

Nightw0lf  το δοκιμασα αυτο τις προηγουμενες μερες αλα δεν λειτουργουσε Edited by Seirios
Link to comment
Share on other sites

  • 0

εντελος τυχαια (επεσα απο τα συννεφα) βρηκα το hexid στα εγγραφα μου,ηλικρινα δεν ξερω πως βρεθηκε εκι,εβαλα το αρχειο εκι που εγραψες και ο o server μου ειναι on :D   απλα τωρα εχω ενα μικρο προβληματακι,δεν ξερω πως να με κανω admin,μπηκα μεσα στο game εγραψα τα commands αλα δεν εκανε τιποτα και το ονομα του ειναι ασπρο και οχι πρασινο

Nightw0lf  το δοκιμασα αυτο τις προηγουμενες μερες αλα δεν λειτουργουσε

 

Μπορεί η διαδρομή αποθήκευσης του αρχείου να ήταν σε αυτό το φάκελο οριοθετημένη. Anyway, πήγαινε στο navicat. Άνοιξε την βάση δεδομένων σου. Πήγαινε στο table, characters. Και κάπου θα βρεις μια στήλη με το όνομα access level. Η τιμή την οποία θα βάλεις εξαρτάται από το pack. Μπορείς να πας στα configs και να δεις τι τιμές μπορείς να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Το registergameserver είναι για να επιλεχθεί το hexid.txt που θέλει ο ίδιος ο Server Owner... δεν παίζει ρόλο αυτό που του είπες εσύ...

 

Megaliteri mlkia dn vrikes na petaksis ? Lel

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dinger &Vince*  το εκανα  αυτο και επελεξα το το bartz δεν μου εμφανισε πουθενα το αρχειο αυτο,δεν δημιουργησε τιποτα δεν υπαρχει πουθενα το αρχειακι αυτο FastCow στο navicat δεν υπαρχει πουθενα η καρτελα αυτη

απο την τσατιλα μου διεγραψα ολα τα αρχεια,θα τα ξανακανω και θελω να βγαλω φωτογραφια τα cmd παραθυρα για να σας διευκολινω στο προβλημα αλα δεν ξερω πως βγαζουν φωτο τα cmd

telos panton den 3ero ama einai la8os alla prepi na pas login sto registergameserver.dat na to tre3is na grapis clean kai meta 1 na to metaonomasis se hexid.txt na to pas sto gameserve/config kai to kanis paste eki kai trexa to server ama sou grafi wrong hexid palli kane auto me tin navicat kane me add sto skype ama 8es kamia boi8ia CTGavest Legome

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock