Jump to content

Ο Nikoloudos, η αριστερά και η ΕΡΤ


Dev

Recommended Posts

καμία σχέση ... αν αναφέρεσαι σε εμένα όπως είπε και ο νικολουδος φέτος ήταν η δεύτερη χρονιά που έδινα και μάλιστα πιστεύω πως ο καθένας κάνει τις επιλογές του ... απλώς δεν γουστάρω από άτομα που δεν έχουν βγει εκεί έξω στο ελεύθερο επάγγελμα να δούνε πως βγαίνουν τα χρήματα και τι πάει να πει πραγματικό γαμήσι να μπαίνουν να λένε μαλακίες για την εργατιά και τα δικαιώματα του εργαζόμενου γιατί πολύ απλά δεν έχουν ιδέα ... μιλούσα τις προάλλες με ένα παιδί ο οποίος ήταν κνίτης και απλά γελούσα με αυτά που μου έλεγε γιατί απέχουν έτη φωτός απο την πραγματικότητα ... τώρα σε ότι αναφορά τον φίλο μου τον νικολούδο ήταν ένα τυχαίο παράδειγμα όπως ανέφερα και μπορεί και να μην ισχύει καν ... γιατί είδα πως το παίρνει σε προσωπικό επίπεδο

Μα όταν μου λες δεν έχεις δουλέψει ποτέ δεν έχεις ιδέα κλπ σε τι θα το πάρω ; Δεύτερο ενικό σημαίνει ότι μιλάς σε μένα. Παρεπιπτόντως δεν ανήκω στην ΚΝΕ και σε κανένα κόμμα το να παρομοιάζεις αυτό τον ΚΝιτη με μένα δε με τιμάει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

εκεί είναι όλο το κόλπο ποιος έχει την δυνατότητα να φύγει έξω

Εννοείται, αλλά είναι και πως θα στα φέρει η ζωή.Ένας γνωστός μου είχε περάσει σε σχολή με 5 χιλιάδες μόρια και τον κορόϊδευαν αλλά πριν απο 4 μέρες τον ζήτησαν στην Αγγλία για να δουλέψει με 3000/μήνα πάνω σε αυτό που σπούδασε.

 

Πάντως αν θές οπωσδήποτε να φύγεις εξωτερικό θα τη βρεις την άκρη πιστεύω.Δε θα είσαι ούτε ο πρώτος αλλά ούτε και ο τελευταίος που θα μεταναστεύσει για να έχει μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ άσχημο αυτό πάντως, να βγάζουμε τόσους πτυχιούχους στο εξωτερικό επειδή εδώ δεν έχουν μέλλον. Αγαπάει η Ελλάδα τα παιδιά της τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν μου λες δεν έχεις δουλέψει ποτέ δεν έχεις ιδέα κλπ σε τι θα το πάρω ; Δεύτερο ενικό σημαίνει ότι μιλάς σε μένα. Παρεπιπτόντως δεν ανήκω στην ΚΝΕ και σε κανένα κόμμα το να παρομοιάζεις αυτό τον ΚΝιτη με μένα δε με τιμάει καθόλου.

δεν τον παρομοίασα με εσένα απλώς ανέφερα ένα γεγονός!

Εννοείται, αλλά είναι και πως θα στα φέρει η ζωή.Ένας γνωστός μου είχε περάσει σε σχολή με 5 χιλιάδες μόρια και τον κορόϊδευαν αλλά πριν απο 4 μέρες τον ζήτησαν στην Αγγλία για να δουλέψει με 3000/μήνα πάνω σε αυτό που σπούδασε.

 

Πάντως αν θές οπωσδήποτε να φύγεις εξωτερικό θα τη βρεις την άκρη πιστεύω.Δε θα είσαι ούτε ο πρώτος αλλά ούτε και ο τελευταίος που θα μεταναστεύσει για να έχει μέλλον.

είναι και αυτό

 

Πολύ άσχημο αυτό πάντως, να βγάζουμε τόσους πτυχιούχους στο εξωτερικό επειδή εδώ δεν έχουν μέλλον. Αγαπάει η Ελλάδα τα παιδιά της τελικά.

και τι να κάνουν εδώ ?
Link to comment
Share on other sites

και τι να κάνουν εδώ ?

Ε αυτό λέω θα μπορούσαν να προσπαθήσουν οι άχρηστοι να φτιάξουν θέσεις εργασίας.
Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό λέω θα μπορούσαν να προσπαθήσουν οι άχρηστοι να φτιάξουν θέσεις εργασίας.

όπως το είπες θα μπορούσαν αλλά ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του
Link to comment
Share on other sites

7 Εuro το τετράμηνο λες Ε ;;;; Πήρες ποτέ στα χέρια σου λογαριασμό της ΔΕΗ σοκολατόπαιδο ; Πάντα είχες το μπαμπά να ενδιαφερθεί. Βλέπεις αγαπητέ είναι 4.2 euro το μήνα ο λογαριασμός ΣΥΝΟΛΙΚΑ 50 Euro το χρόνο. Και επειδή έχω και 2 σπίτια πληρώνω 100 euro για ένα πουτσοκάναλο με 3000 εργαζόμενους που εισπράτουν 30.000.000 Ευρώ το χρόνο μέσα από την Τσέπη μου με το έτσι γουστάρω. Βίντεο 0:46 'Ετσι για να το βουλώνεις.

 

Επειδή όμως είσαι και αριστερός άρα και ανθρωποκεντριστής και φίλος του φτωχού, ανέργου, εργαζόμενου κτλπ.. κτλπ.

'Aρθρο : Αν κάποιος σας έκανε την εξής ερώτηση:

 

“Προτιμάτε να δίνει κάθε μήνα το κράτος –δηλαδή εσείς- από 150 ευρώ σε 200.000 χιλιάδες πτωχούς ανέργους ή να δίνει κάθε μήνα 30 εκατομμύρια ευρώ στην ΕΡΤ ώστε να τα μοιράζονται οι 3.000 χιλιάδες «εργαζόμενοί» της”, εσείς, τι θα απαντούσατε;»

 

Bλέπεις πόσο παπάρας αριστερός είσαι ; Βλέπεις ;;;;;;;;; Αυτή την αριστερά ψηφίζεις την αριστερά της διαφθοράς την αριστερά του σταλινισμού. 'Οσοι ψηφίζουν ΝΔ δηλαδή 2 εκατ. 'Ελληνες είναι φασίστες για εσένα. Εσύ τι είσαι ;

 

'Αστο καλύτερα το έχασες το τραίνο άντε γειά.

 

 

 

 

 

Whatever you say, it's right!

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα ο NeverMore θέλει να σε πείσει ότι επειδή σπουδάζεις είσαι πεταμάς.

 

Μεγάλο κόμπλεξ για τους φοιτητάς διακρίνω. Αλλά ντάξει το παληκάρι χτυπάει 50άρι τη μέρα.

 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΙ. Ο NEVERMORE ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΑΑΧΧΑ.

 

Επίσης δεν έχει πολύ πλάκα που όλοι αυτοί οι αποτυχημένοι τύπου NeverMore, Dev το παίζουν ιστορία με τα φράγκα που δήθεν βγάζουν;

Σε φάση tryhard attention whore: ΔEITE  ΜΕ ΒΓΑΖΩ ΛΕΦΤΑ, SUCCESS STORY

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα ο NeverMore θέλει να σε πείσει ότι επειδή σπουδάζεις είσαι πεταμάς.

 

Μεγάλο κόμπλεξ για τους φοιτητάς διακρίνω. Αλλά ντάξει το παληκάρι χτυπάει 50άρι τη μέρα.

 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΙ. Ο NEVERMORE ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΑΑΧΧΑ.

 

Επίσης δεν έχει πολύ πλάκα που όλοι αυτοί οι αποτυχημένοι τύπου NeverMore, Dev το παίζουν ιστορία με τα φράγκα που δήθεν βγάζουν;

Σε φάση tryhard attention whore: ΔEITE  ΜΕ ΒΓΑΖΩ ΛΕΦΤΑ, SUCCESS STORY

εσύ τράβα σπάσε καμιά τζαμαρία να πας ενάντια στο σύστημα και μετά βάλε εμένα και τον dev στο στόμα σου παλιό μπετόβλακα της δεκάρας! Παιδί για μπάτσες είσαι τίποτα άλλο
Link to comment
Share on other sites

'Aρθρο : Αν κάποιος σας έκανε την εξής ερώτηση:

 

“Προτιμάτε να δίνει κάθε μήνα το κράτος –δηλαδή εσείς- από 150 ευρώ σε 200.000 χιλιάδες πτωχούς ανέργους ή να δίνει κάθε μήνα 30 εκατομμύρια ευρώ στην ΕΡΤ ώστε να τα μοιράζονται οι 3.000 χιλιάδες «εργαζόμενοί» της”, εσείς, τι θα απαντούσατε;»[/b]

 

Bλέπεις πόσο παπάρας αριστερός είσαι ; Βλέπεις ;;;;;;;;; Αυτή την αριστερά ψηφίζεις την αριστερά της διαφθοράς την αριστερά του σταλινισμού. 'Οσοι ψηφίζουν ΝΔ δηλαδή 2 εκατ. 'Ελληνες είναι φασίστες για εσένα. Εσύ τι είσαι ;

 

 

File den einai swsto ayto pou kaneis gt vazeis dyo koinonikes omades se syngroush enow stin ousia den xtypas to systima pou esy kai egw kai olli mazi zoume ston idio.... Gnwmh mou eisai lathos edw.

Link to comment
Share on other sites

εσύ τράβα σπάσε καμιά τζαμαρία να πας ενάντια στο σύστημα και μετά βάλε εμένα και τον dev στο στόμα σου παλιό μπετόβλακα της δεκάρας! Παιδί για μπάτσες είσαι τίποτα άλλο

 

Θα σπάσω τη τζαμαρία του δωματίου των γονιών σου και θα πλαγιάσω πλάι της.

Και όταν γυρίσεις από τη δουλειά θα σου πάρω το 50ευρώ και θα της δώσω τα 25 για τις υπηρεσίες της και τα άλλα 25 θα τα πιω μπύρες στην υγεία σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock