Jump to content

[GR]Μεταναστευτικό πρόγραμμα ΧΑ


Steven7

Recommended Posts

Μπορεί να μην ήταν μουσουλμάνοι, αλλά ήταν κατά του ρατσισμού. Γενικά ο χριστιανισμός είναι κατά κάθε μορφής ρατσισμού. Επιπλέον, ακόμα πιο παλιά πίστευαν στον Ξένιο Δία που ήταν προστάτης της φιλοξενίας.

re kale xristiane esu, as paw stin kolasi. Egw mia fora ton ellina ton vazw panw apo tous ksenous den nusteuw ektos apo tin anastasi twra an esu eisai pliris me ola osa leei o xristianismos kai egw den eimai sorry 8a paw stin kolasi re file

Link to comment
Share on other sites

re kale xristiane esu, as paw stin kolasi. Egw mia fora ton ellina ton vazw panw apo tous ksenous den nusteuw ektos apo tin anastasi twra an esu eisai pliris me ola osa leei o xristianismos kai egw den eimai sorry 8a paw stin kolasi re file

 

Η αγάπη είναι βασική αρχή του χριστιανισμού.

Link to comment
Share on other sites

nai ok stin kolasi osoi ellines skotwsan gia tin ellada to 21 kai to 40

den agapisan allilous

-beep-an allilous

 

1. Οι πολεμιστές του 40 και του 21 δεν ήταν απαραίτητα εθνικιστές. Ειδικά το 21 δεν ήταν σαφείς οι πολιτικές κατευθύνσεις στους Έλληνες, αλλά και στον υπόλοιπο κόσμο σε μικρότερο βαθμό. Συνεπώς, δεν όριζε ένα κόμμα τα θρησκευτικά τους πιστεύω, οπότε μπορεί και να μην ήταν χριστιανοί κάποιοι εξ αυτών. Ούτε σήμερα υπάρχει, βέβαια, κόμμα, που να ορίζει τι θα πιστεύεις, πέρα της ΧΑ. Αυτός είναι και ένας λόγος που πολλοί σας θεωρούν αντιδημοκρατικό κόμμα.

 

2. Ό,τι έγινε έγινε από ανάγκη. Ο χριστιανισμός δε σου απαγορεύει να έχεις αντιπάλους. Ο χριστιανισμός σε παροτρύνει να μην τους μισείς. Επίσης, οι συγκεκριμένοι αγώνες, όντας αμυντικοί δεν έγιναν επειδή οι Έλληνες μισούσαν τους εχθρούς τους, αλλά επειδή αγαπούσαν την ελευθερία.

Link to comment
Share on other sites

1.  Ούτε σήμερα υπάρχει, βέβαια, κόμμα, που να ορίζει τι θα πιστεύεις, πέρα της ΧΑ. Αυτός είναι και ένας λόγος που πολλοί σας θεωρούν αντιδημοκρατικό κόμμα.

dld i ND kai to PASOK kai oti alloi einai ektos tou syriza pou diagrafoun vouleutes kai stelexoi epeidi diafwnoun se mia malakia einai dimokratikotata!

file skotwsan misisas an8rwpous pou tous sterisan tin eleu8eria den ginete na skotwseis xwris na misiseis, afaireis zwes

kai pios sou leei oti xristianoi pou eimaste 8a mas xalarwsei mia 8riskeia se koinwnika kai e8nika zitimata? to 8ewrw adunamia otan kapoios exei parei polu fora na xtupas stin 8riskeia

etsi xrisimopoioun tous islamistes kai tous vazoun na autoktonoun gia ton allah

Link to comment
Share on other sites

dld i ND kai to PASOK kai oti alloi einai ektos tou syriza pou diagrafoun vouleutes kai stelexoi epeidi diafwnoun se mia -beep-ia einai dimokratikotata!

file skotwsan misisas an8rwpous pou tous sterisan tin eleu8eria den ginete na skotwseis xwris na misiseis, afaireis zwes

kai pios sou leei oti xristianoi pou eimaste 8a mas xalarwsei mia 8riskeia se koinwnika kai e8nika zitimata? to 8ewrw adunamia otan kapoios exei parei polu fora na xtupas stin 8riskeia

etsi xrisimopoioun tous islamistes kai tous vazoun na autoktonoun gia ton allah

 

To ότι είπα ότι η ΧΑ θεωρείται από πολλούς αντιδημοκρατικό κόμμα δε σημαίνει ότι είναι το μόνο κόμμα του είδους του. Βέβαια, είναι το μόνο που σου δίνει μόνο 2 επιλογές στο θέμα θρησκεία.

 

Σκοπός του αγώνα ήταν η ελευθερία, όχι η σφαγή των εχθρών, η οποία ήταν απαραίτητη. Επομένως, όλα έγιναν για μια μεγάλη αγάπη.

 

Τέλος, δεν προσπαθώ να σου κόψω τη φόρα. Σέβομαι τις απόψεις του καθενός, είτε ειρωνεύομαι είτε όχι. Άλλωστε μέσω του μεγάλου Σωκράτη η ειρωνεία έγινε αποδεκτός τρόπος αναζήτησης της αλήθειας κατά το διάλογο. Απλά, μου φαίνεται παράξενο που ένα κόμμα όπως η Χρυσή Αυγή σε υποχρεώνει να ασπάζεσαι μια θρησκεία που αντιβαίνει σε πολλά θέματα με την ιδεολογία του κόμματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέει το παιδί Χρυσή Αυγή μπας και μπει μια τάξη σε αυτόν τον τόπο.. Γιατί ρε κολόζωα με την Νέα Δημοκρατία περνάτε καλά ε;

ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ Χ.Α ΠΟΣΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΝΕΚΡΟΙ

ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΡΕ ΚΑΤΑΣΤΡΑΜΕΝΟΙ ;

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέει το παιδί Χρυσή Αυγή μπας και μπει μια τάξη σε αυτόν τον τόπο.. Γιατί ρε κολόζωα με την Νέα Δημοκρατία περνάτε καλά ε;

ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ Χ.Α ΠΟΣΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΝΕΚΡΟΙ

ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΡΕ ΚΑΤΑΣΤΡΑΜΕΝΟΙ ;

Δεν ξέρω τι να πω,εγώ θεωρώ ότι καλύτερα να ζούμε στην κατάσταση που είμαστε(Και ας μην έχω νιώσει το αγγούρι) παρά να γυρίσουμε σε ιδεολογίες τύπου Ελλάδα ή Τέφρα.

Πιστεύετε ότι με την Χρυσή Αυγή θα γίνουν μαγικά και θα βγούμε από την κρίση?

Τότε σας ρωτάω εγώ,γιατί φτάσαμε στην κατάσταση που είμαστε?

Α)Λόγω διαφθοράς

Β)Λόγω συμφερόντων

 

Τι θα κάνει η Χρυσή Αυγή για τους 2 πάνω λόγους?

Η διαφθορά είναι στο αίμα του ανθρώπου,γενικά είμαστε θύματα της ίδιας μας της ανθρώπινης φύσης.Δεν πάμε να'χουμε την Χ.Α. για κυβέρνηση ή το ΣΥΡΙΖΑ,πάλι τα ίδια θα συμβαίνουν,οι γνωστοί των πολιτικών θα διορίζονται,και όλα θα δουλεύουν ανάλογα με το αν έχεις σύρμα.

 

Όσο για τα συμφέροντα,μπορεί να ακουστώ ως συνομοσιολόγος αλλά οποιοδήποτε κόμμα προσπαθήσει να κυβερνήσει δημοκρατικά θα αποτύχει.

Υπάρχει λόγος που βρισκόμαστε σε αυτήν την κρίση και δεν είναι μόνο η ανθρώπινη μας φύση,αλλά και τα συμφέροντα των μεγάλων.

Δεν χρειάζεται να τα περιγράψω ένα ένα,αγοραπωλησίες οικοπέδων,νησιών και διάφορα άλλα είναι ένας λόγος,μαζί με την αποδυνάμωση του ευρώ.

 

Τι μπορούμε να κάνουμε για να σωθούμε?Να ανεξαρτητοποιηθούμε.Είναι η μόνη επιλογή,το καθεστώς πρέπει να ανατραπεί και να μπούμε στην τελική ευθεία για ανεξαρτητοποίηση από την Ε.Ε. το Ευρώ και οτιδήποτε άλλο μας έχει φέρει στην θέση που είμαστε τώρα.Δεν το λέω σαν αριστερός,ούτε σαν δεξιός,το λέω με την φωνή της λογικής.Δεν ξέρω ποιο κόμμα θα το κάνει αυτό,αλλά ξέρω ότι δεν θα υποβιβάσω τον εαυτό μου σε τέτοιο σημείο που θα αναγκαστώ να ψηφίσω Χρυσή Αυγή.Αν χρειαστεί να θυσιαστώ για να μην κάνουμε τα λάθη του παρελθόντος,τότε ας γίνει έτσι,ας ζήσω μια ζωή φτώχιας και μιζέριας,αλλά ρε πούστη θα το λέω με υπερηφάνεια,αρνήθηκα να πουλήσω τα πιστεύω μου για να βγω από την κρίση,αρνήθηκα να φτύσω στα πτώματα των νεκρών του Β' Παγκοσμίου πολέμου.Αρνήθηκα να πιστέψω σε ένα κόμμα που είναι βασισμένο στις αρχές του 3ου Ράιχ.

 

Και ας μας βγάλει ο Μιχαλολιάκος από την κρίση,αρνούμαι να τον ψηφίσω.

Link to comment
Share on other sites

to eswses den eipes sto 3o raix alla stis arxes tou

uparxoun apeires diafores fusika... alla nai to ksanalew oi akraies katastaseis 8eloun akraies luseis

oxi an8ellinismos oxi diaf8ora to xrima ftiaxnei tin diaf8ora i ideologia ftiaxnei ka8ares eksousies

Link to comment
Share on other sites

Χρυση αυγη μουνια

 

να εδω στην πελλοπονισω χτες σκοτοσαμαι κατι λαθρομεταναστες δεν μας πηρε κανενας πρεφα

ολη σαπουνια ρε μουνια

μονο χρυση αυγη

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέει το παιδί Χρυσή Αυγή μπας και μπει μια τάξη σε αυτόν τον τόπο.. Γιατί ρε κολόζωα με την Νέα Δημοκρατία περνάτε καλά ε;

ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ Χ.Α ΠΟΣΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΝΕΚΡΟΙ

ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΡΕ ΚΑΤΑΣΤΡΑΜΕΝΟΙ ;

Χρυση αυγη μουνια

 

να εδω στην πελλοπονισω χτες σκοτοσαμαι κατι λαθρομεταναστες δεν μας πηρε κανενας πρεφα

ολη σαπουνια ρε μουνια

μονο χρυση αυγη

 

 

Ωραία. More.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω,εγώ θεωρώ ότι καλύτερα να ζούμε στην κατάσταση που είμαστε(Και ας μην έχω νιώσει το αγγούρι) παρά να γυρίσουμε σε ιδεολογίες τύπου Ελλάδα ή Τέφρα.

Πιστεύετε ότι με την Χρυσή Αυγή θα γίνουν μαγικά και θα βγούμε από την κρίση?

Τότε σας ρωτάω εγώ,γιατί φτάσαμε στην κατάσταση που είμαστε?

Α)Λόγω διαφθοράς

Β)Λόγω συμφερόντων

 

Τι θα κάνει η Χρυσή Αυγή για τους 2 πάνω λόγους?

Η διαφθορά είναι στο αίμα του ανθρώπου,γενικά είμαστε θύματα της ίδιας μας της ανθρώπινης φύσης.Δεν πάμε να'χουμε την Χ.Α. για κυβέρνηση ή το ΣΥΡΙΖΑ,πάλι τα ίδια θα συμβαίνουν,οι γνωστοί των πολιτικών θα διορίζονται,και όλα θα δουλεύουν ανάλογα με το αν έχεις σύρμα.

 

Όσο για τα συμφέροντα,μπορεί να ακουστώ ως συνομοσιολόγος αλλά οποιοδήποτε κόμμα προσπαθήσει να κυβερνήσει δημοκρατικά θα αποτύχει.

Υπάρχει λόγος που βρισκόμαστε σε αυτήν την κρίση και δεν είναι μόνο η ανθρώπινη μας φύση,αλλά και τα συμφέροντα των μεγάλων.

Δεν χρειάζεται να τα περιγράψω ένα ένα,αγοραπωλησίες οικοπέδων,νησιών και διάφορα άλλα είναι ένας λόγος,μαζί με την αποδυνάμωση του ευρώ.

 

Τι μπορούμε να κάνουμε για να σωθούμε?Να ανεξαρτητοποιηθούμε.Είναι η μόνη επιλογή,το καθεστώς πρέπει να ανατραπεί και να μπούμε στην τελική ευθεία για ανεξαρτητοποίηση από την Ε.Ε. το Ευρώ και οτιδήποτε άλλο μας έχει φέρει στην θέση που είμαστε τώρα.Δεν το λέω σαν αριστερός,ούτε σαν δεξιός,το λέω με την φωνή της λογικής.Δεν ξέρω ποιο κόμμα θα το κάνει αυτό,αλλά ξέρω ότι δεν θα υποβιβάσω τον εαυτό μου σε τέτοιο σημείο που θα αναγκαστώ να ψηφίσω Χρυσή Αυγή.Αν χρειαστεί να θυσιαστώ για να μην κάνουμε τα λάθη του παρελθόντος,τότε ας γίνει έτσι,ας ζήσω μια ζωή φτώχιας και μιζέριας,αλλά ρε πούστη θα το λέω με υπερηφάνεια,αρνήθηκα να πουλήσω τα πιστεύω μου για να βγω από την κρίση,αρνήθηκα να φτύσω στα πτώματα των νεκρών του Β' Παγκοσμίου πολέμου.Αρνήθηκα να πιστέψω σε ένα κόμμα που είναι βασισμένο στις αρχές του 3ου Ράιχ.

 

Και ας μας βγάλει ο Μιχαλολιάκος από την κρίση,αρνούμαι να τον ψηφίσω.

 

Με τις ιδεολογίες όμως του hitler έφτασε όπου έφτασε η Γερμανία..Εμείς γεννήσαμε την δημοκρατία και δες που φτάσαμε, αυτοί έχουν κάνει τους χειρότερους πολέμους

και δες που έχουν φτάσει..Πολύ απλά ο δυνατός μια ζωή θα τρώει τον αδύναμο αυτό είναι πάει και τελείωσε.

 

 

Ωραία. More.

 

Δεν περίμενα κάτι άλλο, εσύ κάτσε να δουλεύεις για 400 euro και να σου έρχονται οι φόροι 500 euro.

Ωραία κυβέρνηση φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...