Jump to content

[GR]Μεταναστευτικό πρόγραμμα ΧΑ


Steven7

Recommended Posts

Με τις ιδεολογίες όμως του hitler έφτασε όπου έφτασε η Γερμανία..Εμείς γεννήσαμε την δημοκρατία και δες που φτάσαμε, αυτοί έχουν κάνει τους χειρότερους πολέμους

και δες που έχουν φτάσει..

 

Που έφτασε τη Γερμανία ο Χίτλερ για θύμησε μου;

Link to comment
Share on other sites

Που έφτασε τη Γερμανία ο Χίτλερ για θύμησε μου;

Στην ολική καταστροφή της Γερμανίας το 1945.
Link to comment
Share on other sites

Στην ολική καταστροφή της Γερμανίας το 1945.

tin germania pou daneistike kai den ta kseplirwnei pote

tin germania pou mas trwei tokous kai igite tin eurwpi

tin germania pou oi nazi ka8arizoun to metanasteutiko tous twra kai i merkel tous afinei

o hitler tin eftiakse oxi i merkel

Link to comment
Share on other sites

tin germania pou daneistike kai den ta kseplirwnei pote

tin germania pou mas trwei tokous kai igite tin eurwpi

tin germania pou oi nazi ka8arizoun to metanasteutiko tous twra kai i merkel tous afinei

o hitler tin eftiakse oxi i merkel

???

Ο Χίτλερ άφησε μια Γερμανία σε ερείπια και αυτοκτόνησε.

Με ποια λογική υποστηρίζεις τα λεγόμενα σου?

Το πως έγινε σε 70 χρόνια υπερδύναμη δεν έχει να κάνει τίποτα με τον Χίτλερ.

Δεν λέω,κατάφερε πολλά πράματα όσο ήταν πολιτικός,και κατάφερε να κάνει την Γερμανία του '40 υπερδύναμη,αλλά την άφησε σε ερείπια μετά την πτώση του Ράιχ.

Link to comment
Share on other sites

Που έφτασε τη Γερμανία ο Χίτλερ για θύμησε μου;

Στην ολική καταστροφή της Γερμανίας το 1945.

 

Δεν θέλω να τσακωθώ μαζί σας για τα πιστεύω μου.. Απλός ξεκολλήστε λίγο από τα δεδομένα που έχετε, άμα δεν υπάρχουν

εθνικιστές στην πατρίδα που να τα θέλουν τα δώσουν όλα για αυτήν τότε πως να πάει μπροστά η χώρα;Δεν λέω η Χ.Α δείχνουν να παραείναι

εθνικιστές και να τους νοιάζει μόνο το πως θα διώξουν τους μετανάστες αλλά έχουν πει και πολλά πράγματα τα οποία είναι σωστά, εσείς τι βρίσκετε σωστό

από την συγκεκριμένη κυβέρνηση βρείτε μου ένα καλό και θα σας βγάλω το καπέλο.

Link to comment
Share on other sites

tin germania pou daneistike kai den ta kseplirwnei pote

tin germania pou mas trwei tokous kai igite tin eurwpi

tin germania pou oi nazi ka8arizoun to metanasteutiko tous twra kai i merkel tous afinei

o hitler tin eftiakse oxi i merkel

Πώς την έφτιαξε ο Χίτλερ ; Το 1945 διαλύθηκε εντελώς και μετά με το σχέδιο Μάρσαλ κατάφερε και ανέκαμψε από της διαγράφηκαν τα υπέρογκα χρέη που άφησε πίσω του ο Χίτλερ. Δεν αντιλέγω ότι την είχε κάνει υπερδύναμη στα χρόνια της διακυβέρνησης του αλλά μετά άφησε τα πάντα κατεστραμμένα πίσω του.

Δεν θέλω να τσακωθώ μαζί σας για τα πιστεύω μου.. Απλός ξεκολλήστε λίγο από τα δεδομένα που έχετε, άμα δεν υπάρχουν

εθνικιστές στην πατρίδα που να τα θέλουν τα δώσουν όλα για αυτήν τότε πως να πάει μπροστά η χώρα;Δεν λέω η Χ.Α δείχνουν να παραείναι

εθνικιστές και να τους νοιάζει μόνο το πως θα διώξουν τους μετανάστες αλλά έχουν πει και πολλά πράγματα τα οποία είναι σωστά, εσείς τι βρίσκετε σωστό

από την συγκεκριμένη κυβέρνηση βρείτε μου ένα καλό και θα σας βγάλω το καπέλο.

Το πρόβλημα είναι ο εθνικισμός ουσιαστικά είναι ένα δεκανίκι και μάλιστα το πιο ισχυρό του καπιταλισμού και έχει συμφωνήσει και ο Steven σε αυτό, ουσιαστικά δεν αλλάζει κάτι πέρα από το να κλειστούμε στον εαυτό μας και να μην έχουμε καμία επαφή με τον έξω κόσμο. Παιδιά του ίδιου συστήματος με την κυβέρνηση είναι και όλα τα κοινοβουλευτικά κόμματα.

 

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά δεν αλλάζει κάτι πέρα από το να κλειστούμε στον εαυτό μας και να μην έχουμε καμία επαφή με τον έξω κόσμο. Παιδιά του ίδιου συστήματος με την κυβέρνηση είναι και όλα τα κοινοβουλευτικά κόμματα.

den ginete auto pou les

i xrusi augi upostirizei epafes me xwres kai 1000 fores exei pei summaxia me rwssia panta gia koina sumferonta kai oxi na ginoume protektorato

episis ta akra den ginonte mesa tis kuvernisis gt polu apla 8eloun autarkia

i autoi i kanenas

Link to comment
Share on other sites

den ginete auto pou les

i xrusi augi upostirizei epafes me xwres kai 1000 fores exei pei summaxia me rwssia panta gia koina sumferonta kai oxi na ginoume protektorato

episis ta akra den ginonte mesa tis kuvernisis gt polu apla 8eloun autarkia

i autoi i kanenas

Η ακροδεξιά μια χαρά τη δουλειά της κυβέρνησης κάνει και τώρα στις επερχόμενες εκλογές που θα πάει ο Μιχαλολιάκος με τον Σαμαρά θα αλλάξεις και γνώμη είμαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Πώς την έφτιαξε ο Χίτλερ ; Το 1945 διαλύθηκε εντελώς και μετά με το σχέδιο Μάρσαλ κατάφερε και ανέκαμψε από της διαγράφηκαν τα υπέρογκα χρέη που άφησε πίσω του ο Χίτλερ. Δεν αντιλέγω ότι την είχε κάνει υπερδύναμη στα χρόνια της διακυβέρνησης του αλλά μετά άφησε τα πάντα κατεστραμμένα πίσω του.Το πρόβλημα είναι ο εθνικισμός ουσιαστικά είναι ένα δεκανίκι και μάλιστα το πιο ισχυρό του καπιταλισμού και έχει συμφωνήσει και ο Steven σε αυτό, ουσιαστικά δεν αλλάζει κάτι πέρα από το να κλειστούμε στον εαυτό μας και να μην έχουμε καμία επαφή με τον έξω κόσμο. Παιδιά του ίδιου συστήματος με την κυβέρνηση είναι και όλα τα κοινοβουλευτικά κόμματα.

 

 

Ναι μπορεί να έχεις δίκιο δεν το αποκλείω, αλλά εγώ δηλώνω απογοητευμένος από την σημερινή κυβέρνηση και θέλω κάτι το διαφορετικό, ας βγει η Χ.Α

εγώ δεν έχω να χάσω τίποτα πόσο πιο κάτω να πάει αυτή η χώρα την στιγμή που έχει πιάσει πάτο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να έχεις δίκιο δεν το αποκλείω, αλλά εγώ δηλώνω απογοητευμένος από την σημερινή κυβέρνηση και θέλω κάτι το διαφορετικό, ας βγει η Χ.Α

εγώ δεν έχω να χάσω τίποτα πόσο πιο κάτω να πάει αυτή η χώρα την στιγμή που έχει πιάσει πάτο;

Εγώ δεν πιστεύω σε κανένα κόμμα για να μαι ειλικρινής απλά πιστεύω ότι ίσως με τον ΣΥΡΙΖΑ να μπει ένα φρένο στην κατρακύλα, τίποτα περισσότερο δεν πιστεύω δηλαδή ότι θα δω κάτι θεαματικό αλλά ίσως να μπει ένα χειρόφρενο ίσως να ναι και χειρότερα ποιος ξέρει ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω σε κανένα κόμμα για να μαι ειλικρινής απλά πιστεύω ότι ίσως με τον ΣΥΡΙΖΑ να μπει ένα φρένο στην κατρακύλα, τίποτα περισσότερο δεν πιστεύω δηλαδή ότι θα δω κάτι θεαματικό αλλά ίσως να μπει ένα χειρόφρενο ίσως να ναι και χειρότερα ποιος ξέρει ;

πουτσες μπλε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω σε κανένα κόμμα για να μαι ειλικρινής απλά πιστεύω ότι ίσως με τον ΣΥΡΙΖΑ να μπει ένα φρένο στην κατρακύλα, τίποτα περισσότερο δεν πιστεύω δηλαδή ότι θα δω κάτι θεαματικό αλλά ίσως να μπει ένα χειρόφρενο ίσως να ναι και χειρότερα ποιος ξέρει ;

 

Nίκο, αν δεν δοκιμάσουμε το διαφορετικό έστω αυτό να είναι ΣΥΡΙΖΑ Η Χ.Α πως θα αλλάξουμε αυτόν τον τόπο;Ναι δεν λέω ίσως όλα τα κόμματα να είναι

τα ίδια και να είναι βολεμένα και να πουλάνε μόνο παραμύθια όμως το θέμα είναι ότι και το ΠΑΣΟΚ και η Ν.Δ τόσο καιρό τα σκάτωσαν και μας έφτασαν σε αυτή την

κατάσταση τώρα αυτό είναι στα χέρια μας για να αλλάξει, εγώ δεν μπορώ να ζω με μια κυβέρνηση όπως είναι αυτή τώρα.. Που πουλάνε τον τόπο μας για κάτι ψωροδάνεια με τόκο

που φτάνει τα ύψη και δεν μας λένε και με σιγουριά το αν η χώρα κάποια στιγμή βγει από την κρίση..Εγώ αυτό το πράγμα συγγνώμη αλλά δεν το δέχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Nίκο, αν δεν δοκιμάσουμε το διαφορετικό έστω αυτό να είναι ΣΥΡΙΖΑ Η Χ.Α πως θα αλλάξουμε αυτόν τον τόπο;Ναι δεν λέω ίσως όλα τα κόμματα να είναι

τα ίδια και να είναι βολεμένα και να πουλάνε μόνο παραμύθια όμως το θέμα είναι ότι και το ΠΑΣΟΚ και η Ν.Δ τόσο καιρό τα σκάτωσαν και μας έφτασαν σε αυτή την

κατάσταση τώρα αυτό είναι στα χέρια μας για να αλλάξει, εγώ δεν μπορώ να ζω με μια κυβέρνηση όπως είναι αυτή τώρα.. Που πουλάνε τον τόπο μας για κάτι ψωροδάνεια με τόκο

που φτάνει τα ύψη και δεν μας λένε και με σιγουριά το αν η χώρα κάποια στιγμή βγει από την κρίση..Εγώ αυτό το πράγμα συγγνώμη αλλά δεν το δέχομαι.

Συμφωνώ,πρέπει να γίνει κάποια αλλαγή,αλλά θα προτιμούσα να δω πρώτα τα αποτελέσματα του ΣΥΡΙΖΑ και μετά της Χρυσής Αυγής.
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...