Jump to content

Επίσημο Φοιτητικό Topic


Zake

Recommended Posts

Ου ναι και δυο τρομάρες! :P Όχι εντάξει, να λέμε την αλήθεια, παράπονο δεν έχω. Το επίπεδο είναι αρκετά ανεβασμένο για ΤΕΙ. Φημίζεται ότι είναι να γίνε πανεπιστήμιο αλλά λόγω χρηματικής έλλειψης, δεν το κάνουν.

Από καθηγητές δόξα το θεό, υπάρχουν και καλοί μέσα. Αλλά όπως και σε υπόλοιπες σχολές που γνωρίζω πάνω κάτω χάνεις τα μυαλά σου. Χρόνο να έχουμε, να λέμε ιστορίες από εξεταστικές κ.α

Edit: Και κάπου εδώ ήταν να μας μεταφέρουν Λαμία, τότε με το Αθηνά.

Edited by SirLionheart
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα, που το μονο που τους νοιαζει συνεχως ειναι

' ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ! ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ!'

ενω δεν προσπαθουν καν να αυξησουν την ποιοτητα σπουδων..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα, που το μονο που τους νοιαζει συνεχως ειναι

' ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ! ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ!'

ενω δεν προσπαθουν καν να αυξησουν την ποιοτητα σπουδων..

Μαλάκα εδώ έχουμε το ΗΜΜΥ στο Πολυτεχνείο και ακούγεται εδώ και 20 χρόνια ότι θα συγχωνευτούμε χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιες οι διαφορές μεταξύ αυτών;

 

Μαλάκα εδώ έχουμε το ΗΜΜΥ στο Πολυτεχνείο και ακούγεται εδώ και 20 χρόνια ότι θα συγχωνευτούμε χαχαχαχαχα

Θεωρητικά δεν υποτίθεται ότι είναι; Αλλά που να βρουν να δώσουν επιχορηγήσεις για τις όποιες αλλαγές θα χρειαστούν γι αυτή την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα, που το μονο που τους νοιαζει συνεχως ειναι

' ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ! ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ!'

ενω δεν προσπαθουν καν να αυξησουν την ποιοτητα σπουδων..

Ε κι εμείς που γίναμε πολυτεχνείο τι καταλάβαμε; Ο κάθε μπετόβλακας νομίζει ότι είναι μηχανικός

Link to comment
Share on other sites

Ε κι εμείς που γίναμε πολυτεχνείο τι καταλάβαμε; Ο κάθε μπετόβλακας νομίζει ότι είναι μηχανικός

Ειδικα σε σχολες οπως της πληροφορικης, δεν καταλαβαινουν οτι δεν παιζει ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΡΟΛΟ.

 

Οπως και να λενε το πτυχιο σου, αν δεν ξερεις 5-10 πραγματα πανω σε κατι και να ειδικευτεις πανω σε αυτα, δεν προκειται να πιασεις δουλεια, οτι τιτλο πτυχιου και να εχεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα σε σχολες οπως της πληροφορικης, δεν καταλαβαινουν οτι δεν παιζει ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΡΟΛΟ.

 

Οπως και να λενε το πτυχιο σου, αν δεν ξερεις 5-10 πραγματα πανω σε κατι και να ειδικευτεις πανω σε αυτα, δεν προκειται να πιασεις δουλεια, οτι τιτλο πτυχιου και να εχεις :)

Παλιότερα ούτε πτυχίο θα έπαιρναν αλλά το τελευταίο χρόνο λόγω των περικοπών του Υπουργείου δεν μπορούν να συντηρούνται πια με τόσους φοιτητές άρα σπρώχνουν αβέρτα κόσμο προκειμένου να πάρει πτυχίο και δε τους νοιάζουν καν οι γνώσεις που θα έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Γαμησε τα.
Εμενα με ψιλοπειραζει αυτο, γιατι ριχνουν την ποιοτητα επειδη ειναι χαλβαδες και δεν μπορουν να περασουν τα μαθηματα.

Ειναι πολυ χοντρη μαλακια, πχ να εχω πολυ ενδιαφεροντα μαθηματα, που αντι να τα κρατησουν σε ενα δυσκολο επιπεδο (πχ C++ 4ου εξαμηνου) να κανουν βασικες μαλακιες...
Αρα εγω που θελω να μαθω κατι πιο δυσκολο και εξεζητημενο, πρεπει να ακουω τις μαλακιες και να εχω τον καθε αναπηρο να περναει το μαθημα μαζι μου για πλακα... επειδη ξαφνικα πηραν αποφαση να περασουν τους παντες..

 

Πραγματικα, (σχεδον) δεν με νοιαζει ο βαθμος πτυχιου, θα προτιμουσα να περασω ενα μαθημα με 5-6 που θα παρω γνωσεις μες το εξαμηνο, παρα να κανω γελοια πραγματα και να το περασω με 8-9

Link to comment
Share on other sites

Γαμησε τα.

Εμενα με ψιλοπειραζει αυτο, γιατι ριχνουν την ποιοτητα επειδη ειναι χαλβαδες και δεν μπορουν να περασουν τα μαθηματα.

 

Ειναι πολυ χοντρη μαλακια, πχ να εχω πολυ ενδιαφεροντα μαθηματα, που αντι να τα κρατησουν σε ενα δυσκολο επιπεδο (πχ C++ 4ου εξαμηνου) να κανουν βασικες μαλακιες...

Αρα εγω που θελω να μαθω κατι πιο δυσκολο και εξεζητημενο, πρεπει να ακουω τις μαλακιες και να εχω τον καθε αναπηρο να περναει το μαθημα μαζι μου για πλακα... επειδη ξαφνικα πηραν αποφαση να περασουν τους παντες..

 

Πραγματικα, (σχεδον) δεν με νοιαζει ο βαθμος πτυχιου, θα προτιμουσα να περασω ενα μαθημα με 5-6 που θα παρω γνωσεις μες το εξαμηνο, παρα να κανω γελοια πραγματα και να το περασω με 8-9

Χαμηλώνει επικίνδυνα το επίπεδο σπουδών στην Ελλάδα. Βέβαια αυτό είναι σχέδιο προκειμένου να ανοίξει διάπλατα ο δρόμος για τα ιδιωτικά Πανεπιστήμια θα διαλύσουν εντελώς τα δημόσια και θα φανούν σαν σωτήρες τα καλά ιδιωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα σε σχολες οπως της πληροφορικης, δεν καταλαβαινουν οτι δεν παιζει ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΡΟΛΟ.

 

Οπως και να λενε το πτυχιο σου, αν δεν ξερεις 5-10 πραγματα πανω σε κατι και να ειδικευτεις πανω σε αυτα, δεν προκειται να πιασεις δουλεια, οτι τιτλο πτυχιου και να εχεις :)

Εδώ διαφωνώ, άλλη δουλειά θα βρει ένας τεχνικός, άλλη ένας προγραμματιστής και άλλη ένας μηχανικός. Η βασική διαφορά του μηχανικού με του τεχνικού είναι ότι ο 2ος δεν ξέρει μαθηματικά. Μπορεί σε αρκετές περιπτώσεις να είναι καλύτερος και πολύ πιο γρήγορος στο να γράφει ένα κώδικα αλλά παραμένει ένας απόφοιτος τει χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις μαθηματικών.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ διαφωνώ, άλλη δουλειά θα βρει ένας τεχνικός, άλλη ένας προγραμματιστής και άλλη ένας μηχανικός. Η βασική διαφορά του μηχανικού με του τεχνικού είναι ότι ο 2ος δεν ξέρει μαθηματικά. Μπορεί σε αρκετές περιπτώσεις να είναι καλύτερος και πολύ πιο γρήγορος στο να γράφει ένα κώδικα αλλά παραμένει ένας απόφοιτος τει χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις μαθηματικών.

Tεχνικα, τουλαχιστον στα ΤΕΙ ειμαστε ολοι 'Μηχανικοι πληροφορικης' , παρολο που εχουμε ΤΕΛΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ προγραμματα σπουδων.

Link to comment
Share on other sites

Egw pou eimai efarmogwn plhroforikis(tei) exw mathimatika 1 , mathimatika 2, marketing, statistiki ktlp ktlp

Edited by `NeverMore
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...