Jump to content

Ποιον σταθερο υπολογιστη να επιλεξω?


mihalic

Recommended Posts

Γεια σας παιδια, ψαχνω να βρω εναν οικονομικο αλλα και συγχρονος καλο

για gaming υπολογιστη. Δεν ψαχνω για κατι τελειο γιατι δεν μπορω να διαθεσω

αρκετα χρηματα για αυτο, και ουτε γνωσεις για να φτιαξω καποιον υπολογιστη μονος

μου εχω!

κοιταξα λιγακι και οι καλυτερες περιπτωσεις σταθερων υπολογιστων σε προσιτες τιμες

ηταν οι παρακτω:

1) http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/ypologistes/etoimoi-ypologistes/Turbo-X-Cerberus-G3580.htm

ο cerberus της turbo-x , που ωσ γνωστων δεν εμπιστευετε κανενας, για απλα ειναι ΤΥRBO-X .

και ..

2) http://www.multirama.gr/products/product?pid=0744263&catid=010100 αυτος εδω.

 

θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας και τα 2 αυτα μηχανηματα, ποιο ειναι πιο καλο καθως και να

μου στειλετε αν εχετε κανεναν καλυτερο υπολογιστη σε καποιο αλλο site-καταστημα να δω!

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην παίρνεις έτοιμους υπολογιστές, ειδικά για gaming και ειδικά απο πλαίσιο.Πριν 2 χρόνια είχε κάποια θέματα ενας φίλος μου και το support του πλαισιου ήταν ανύπαρκτο.

 

Θα έλεγα να δώσεις ενα 700αρι στο PC (εφόσον είσαι στα 660) και να αγοράσεις τα κομμάτια 1-1 απο ebay/skroutz.Θα σου βγει πιο καλό και θα ξέρεις τι ακριβώς έχεις βάλει μέσα.

Όσο για τη συναρμολόγηση, δεν είναι κάτι το φοβερό.Μπορείς να το κάνεις και μόνος βλέπωντας videos στο youtube.Καλύτερα όμως αν δεν έχεις ασχοληθεί ξανά να το πας σε εναν τεχνικό να στο φτιάξει με 10 euro.

Link to comment
Share on other sites

++

Gtp και τα 2 :s

 

Εγω που τον πηρα σε κομματια και τον συναρμολογησα μονος μου δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα και παει για 5ο χρονο...

Btw εκτος απο πλαισιο τι αλλο προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω που τον πηρα σε κομματια και τον συναρμολογησα μονος μου δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα και παει για 5ο χρονο...

Btw εκτος απο πλαισιο τι αλλο προτεινετε?

Ebay, skroutz, visionstudio.

Link to comment
Share on other sites

θα τον επαιρνα κομματι κομματι απλα ειναι κατι σαν δωρο απο τον αδερφο μου

και επιδη οπως ολοι ξερουμε τα οικονομικα γενικα δεν πανε καλα, θα τον παρει με δοσεις.

απο τους δυο ποιον θα μ προτεινατε;; Κυριως για Lineage2 (interlude και μονο) και League of legends!

ευχαριστωω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

θα τον επαιρνα κομματι κομματι απλα ειναι κατι σαν δωρο απο τον αδερφο μου

και επιδη οπως ολοι ξερουμε τα οικονομικα γενικα δεν πανε καλα, θα τον παρει με δοσεις.

απο τους δυο ποιον θα μ προτεινατε;; Κυριως για Lineage2 (interlude και μονο) και League of legends!

ευχαριστωω πολυ!

den thes gaming pc gia na paizeis l2 kai lol

Link to comment
Share on other sites

ειπα -κυριως- φιλε μου. δεν εννοω οτι παιζω μονο αυτα. ουτε λολ παιζω πολυ

απλα θελω κυριως να ειναι ΤΕΛΕΙΟ σε αυτα . για τα υπολοιπα δεν με πολυενδιαφερει!

Link to comment
Share on other sites

ειπα -κυριως- φιλε μου. δεν εννοω οτι παιζω μονο αυτα. ουτε λολ παιζω πολυ

απλα θελω κυριως να ειναι ΤΕΛΕΙΟ σε αυτα . για τα υπολοιπα δεν με πολυενδιαφερει!

o hp einai kaluteros

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now


×
×
  • Create New...