Jump to content

Official Spam Topic ☂


Maxtor

Recommended Posts

Τι να σου πω ρε φίλε.Πρώτη φορά ακούω πρωτεΐνη που έχει και κρεατίνη μέσα.Εγώ ήξερα πως οι Πρωτεΐνες όγκου απλά πολλούς υδατάνθρακες μέσα και για αυτός παίρνεις όγκο.

 

Εξάλλου εκτός από την πρώτη εβδομάδα φόρτισης πρέπει να παίρνεις μετά 5 γραμμάρια την μέρα.....Αν εσύ εσύ με κάθε scoop πρωτεΐνης παίρνεις 10 γρ και πίνεις τουλαχιστον 2 την μερα τι θα γίνει.Δεν ξέρω εγώ δεν τα εμπιστεύομαι αυτά.

 

Καλύτερα να παίξεις με μια κρεατινη σκέτη παρά με τέτοια μίγματα.

 

Εγώ τον χειμόνα ποθ θα πάω για όγκο θα παίξω με EAS  και ένα νιτρικό.Ο καλύτερος συνδυασμός

 

Τώρα εκτος από την κρεατίνη (γράμμωσης τώρα όχι όγκου) παίρνω και μια καθαρή πρωτεΐνη whey.

Βασικά και εγώ φοβάμαι για αυτο σε ρωτάω, καλύτερα να πάρω μία καθαρή πρωτεινη whey που ούτως ή άλλως βοηθάει πολύ στην αύξηση της μυικής μάζας.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και εγώ φοβάμαι για αυτο σε ρωτάω, καλύτερα να πάρω μία καθαρή πρωτεινη whey που ούτως ή άλλως βοηθάει πολύ στην αύξηση της μυικής μάζας.

Καμία σχέση ρε.Η whey για αυτό και λέγεται "καθαρή πρωτεΐνη" για έχει σχεδόν μηδαμινούς υδατάνθρακες.

 

Πως θα πας για όγκο έτσι.Έχεισ διατροφές όγκους;Full υδατάνθρακες είναι

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση ρε.Η whey για αυτό και λέγεται "καθαρή πρωτεΐνη" για έχει σχεδόν μηδαμινούς υδατάνθρακες.

 

Πως θα πας για όγκο έτσι.Έχεισ διατροφές όγκους;Full υδατάνθρακες είναι

Μα η πρωτεϊνη είναι που κάνει την αύξηση και τη διατήρηση της μυικής μάζας όχι οι υδατάνθρακες. Οι υδατάνθρακες είναι μόνο ενέργεια για να αντέχεις στην προπόνηση και έχω δει διατροφή για όγκο και έχει μόνο πρωτεϊνη και καλά λιπάρα(ω3 κλπ).
Link to comment
Share on other sites

http://bodybuilders.gr/bodybuilding.asp?dtype=4&catid=2&recid=245

 

Δες ας πούμε εδώ, μεγάλη ποσότητα υδατανθράκων έχουν μόνο τα μακαρόνια, τα άλλα είναι τιγκα στην πρωτεϊνη.

Link to comment
Share on other sites

Μα η πρωτεϊνη είναι που κάνει την αύξηση και τη διατήρηση της μυικής μάζας όχι οι υδατάνθρακες. Οι υδατάνθρακες είναι μόνο ενέργεια για να αντέχεις στην προπόνηση και έχω δει διατροφή για όγκο και έχει μόνο πρωτεϊνη και καλά λιπάρα(ω3 κλπ).

Τα λιπαρά οξέα δεν είναι μόνο για φάση όγκου αλλά και για γράμμωση καθώς έχουν και άλλες ιδιότητες.Εγώ ΄τωρα π δεν είμαι σε φάση όγκου προσπάθω (όχι από συμπλήρωμα) να παίρνω Ω3 και Ω6.

 

Το φιστικουβούτηρο,το μέλι,οι ξηροί καρποί π είναι πράγματα που δεν λείπουν από διατροφές όγκου είναι τίγκα στους υδατάνθρακες.

 

Όντως σ δίνουν ενέργεια αλλά σκέψου κάτι.¨οταν πάς για όγκο τι κάνεις;;;;

 

ΠΟΛΛΑ κιλά,ΛΙΓΕΣ επαναλήψεις.

 

Οπότε θές ενεργεια.

 

Ναι και όπως το είπες η πρωτεΐνη κάνει θα λέγαμε το χτίσιμο των μυών αλλά θες και ενεργεια για τα ΠΟΛΛΑ βάρη.

 

Η κρεατίνη εκτός από πρήξιμο θα σ δώσει και δύναμη.

 

Για μένα αν θα φτιάξεις μυική μάζα και μετά θες να κάνεις συντήρηση παίξε με Αμινοξέα.Τα καλύτερα για συντήρηση.

 

Και σε περίοδο που θες να χτίσει σώμα και έχεις και τα λεφτά βέβαια πάρε πρωτείνη,κρεατίνη, και να πίνεις ένα νιτρικό λίγη ώρα πριν την προπόνηση.Να κάνεις και πρηξίματα και φλεβικότητα.

 

 

Εγώ σκέφτομαι επειδή δεν είμαι καλυμμένος πλήρως από λιπαρά οξέα καθώς δεν μπορώ να τρώω ψάρι κάθε μέρα να πάρω μια Vital Plus Q10 και έχει και Ω3 μέσα.

 

Τέσπα πάω γυμναστήριο τώρα τα λέμε μετά.

 

(Σήμερα έχω Δικέφαλα και Τρικέφαλα και μετα πάλι στις 25.

Link to comment
Share on other sites

Ε προφανώς και θες και ενέργεια για τα πολλά βάρη. Σύντομα θα πρηστώ.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε τα url σε search engine friendly και ταυτόχρονα έχει σχεδόν όλα τα boards για members μόνο.

 

:rage:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...