Jump to content

Corki [GR]


KaMiKaZe69

Recommended Posts

Ρε βλάκα, ο Corki ανεβάζει Q. Γιατί του βάζεις magic penetration; Για να κάνεις damage με το Ε;

 

Βγάζει, αν όχι το μεγαλύτερο, από τα μεγαλύτερα burst damage από όλα τα ad carry.

 

Για το phantom, προσωπικά, δεν το προτιμώ σχεδόν ποτέ. Άντε να βγάλω 1/100 και είμαι κι εγώ της άποψης Corki/Phantom =  Κρεμάλα, αλλά ναι, είναι μία επιλογή αν πάει snowball. Eπίσης αν δεν παίξεις flash/heal, θα πάρεις flash/ignite και όχι exhaust. Exhaust θα πάρει το support, και εννοείτε ότι θα βάλεις improve και τα 2, το ignite για να πάρεις περισσότερο Damaga/AP που σου χρειάζεται για το Q και γενικά για περισσότερο damage, και εννοείτε και το Heal (είδα ο Finito είπε όχι improve heal, μαλάκας είσαι;).

 

Και όωπς σου είπα πιο πάνω, δεν εξηγείς τίποτα. Μόνο το τι κάνουν τα skills και ένα skill/masteries order που σύμφωνα με το συνολικό gameplay δεν κολλάει.

 

Για το Black Cleaver, δεν αξίζει; Στον Corki;

 

Μάλιστα, +45 penetration από E, +45 penetration από Black Cleaver, + 6 από τα masteries και αναλόγως τα runes, νομίζω πάει 10 ή 15 δεν θυμάμαι. Σύνολο, 110 armor penetration. Αν πας με Black Cleaver, εννοείτε πως δεν θα πάρεις το magic penetration, θα προτιμήσεις το exhaust, και θα βάλεις full armor penetration runes. Kαι τα masteries θα είναι 21/9/0.

 

Και δεν σηκώνω κουβέντα για το gameplay του Corki, φάνηκε ότι δεν έχεις ιδέα από αυτό

kai ti skill anebazeis esy ston corki? to Q gia na blepeis mesa stous thamnous h to W gia na kaneis escape?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σοβαρευτείτε flash/ignite απλά τίποτα άλλο, μην ακούω βλακείες..

 

Με ή χωρίς Tri Force ?

Εγώ στον Corki παίρνω πάντα μόνο Tri χωρίς PD

Link to comment
Share on other sites

Flash + Ignite είναι ό,τι πρέπει για Burst lane.

Δεν αποκλειεις το heal ομως, εξαρταται απο τα τους enemies και το support σου
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλειεις το heal ομως, εξαρταται απο τα τους enemies και το support σου

 

Πας taric + graves και γλεντάς το Lane έτσι απλά ό,τι και να έχουν οι άλλοι trolol.

Link to comment
Share on other sites

Corki/Leona

Corki/Janna

Corki/Taric

Graves/Taric

Tristana/Taric

Tristana/Leona

Sivir/Taric

 

Burst

 

Και δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να το πεις burst, μετράει άπειρα και το Ashe/Leona.

Link to comment
Share on other sites

Corki/Leona

Corki/Janna

Corki/Taric

Graves/Taric

Tristana/Taric

Tristana/Leona

Sivir/Taric

 

Burst

 

Και δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να το πεις burst, μετράει άπειρα και το Ashe/Leona.

kog nunu not good?

Link to comment
Share on other sites

Corki - Soraka = spam --> ΔΕΝ χρειαζεται Heal

Corki - Taric = strong combo --> ΔΕΝ χρειαζεται Heal.Αναλογα με την ανεση σου για τον Corki

Corki - Leona = Snowball  -->Θες Heal

Corki - Janna = Escape Artists  -->Θες Ηeal

Corki - Karma = Tα παντα ολα Lane  -->.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...