Jump to content

[Ultimate Guide]L2J Develop


Recommended Posts

wraia ta code poy edoses an kai poli apla gia ena toso megalo Post

den einai gia new member mias kai den einai odigos gia to pos na perasoyn enan code apla logia

 

les to proto komati toy code na to perasoyn edw enterworld.java(net.sf.l2j.gameserver.clientpackets)

 

xoris na dinis ena paradigma ( dld na to perasw pano pano sto arxio? )

pfff moyfa odigos den doylepse moy ebgale error :((((((

Link to comment
Share on other sites

Po me voithises poli kai exo arxisi na kathome na kano script me diafores -beep- pou mpori na skefti o kathenas gia na eksasko

(OPIOS THELI KAPIO SCRIPT APO PYTHON SE JAVA PM ME FREE PANTA)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Po me voithises poli kai exo arxisi na kathome na kano script me diafores -beep- pou mpori na skefti o kathenas gia na eksasko

(OPIOS THELI KAPIO SCRIPT APO PYTHON SE JAVA PM ME FREE PANTA)

ευχαριστώ,αν και λιγάκι αργοπορημένα.

gratz

ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου, επειδή γνωρίζω την Java και έχω ασχοληθεί με αυτήν την γλώσσα όπως και με την C++ ξέρω πολλούς κώδικες...Τώρα επειδή είμαι new Developer στο Lineage 2 προσπαθώ να μάθω τους κώδικες του Lineage, τους συγκεκριμένους..και ναι το post αυτό μου έδωσε μια γενική ιδέα, i hope to see more!.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου, επειδή γνωρίζω την Java και έχω ασχοληθεί με αυτήν την γλώσσα όπως και με την C++ ξέρω πολλούς κώδικες...Τώρα επειδή είμαι new Developer στο Lineage 2 προσπαθώ να μάθω τους κώδικες του Lineage, τους συγκεκριμένους..και ναι το post αυτό μου έδωσε μια γενική ιδέα, i hope to see more!.

υπάρχουν πολλοί οδηγοί ακόμα,και πιο προχωρημένοι που πιστεύω ότι θα σε βοηθήσουν αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Πού ωραίος, κατανοητός, και δύσκολος να γίνει αυτός ο οδηγός.

Έριξες πολύ δουλειά, φαίνεται, εξηγείς και χρειάζεται, δεν έχεις πάρει κάρμα, λες και το κάρμα τι είναι, όμως σε έναν σεβαστό χρήστη πρέπει. Τέλος πάντων....

 

Άν βλέπετε κάποιο pack με τιμή 10-15-20 ευρώ,κάντε πίσω.Αυτό δεν είναι τιμή για ένα σεβαστό pack απο έναν καλο developer,προφανώς αυτός ο developer ή το βρήκε κάπου free ή πήρε κάποιο public svn έβαλε 2-3 μαλακίες δικες του και νταν νταν,έφτιαξε το δικό του 'project' ή τουλάχιστον έτσι θέλει να νομίζουμε.

 

Αυτό όμως, δεν είναι πάντα σωστό... ο άλλος μπορεί απλά να θέλει να το δώσει φθηνά.

Για διάφορους λόγους.... δεν ισχύει τόσο...

 

Καλή συνέχεια. και +1 για τον τρόπο που τα γράφεις. Αναλυτικά και κατανοητά όλα. Θα βοηθήσεις αρκετούς.

Link to comment
Share on other sites

polu kalo guide...alla,gia na ftia3w ena diko mou code(kati aplo) pou den exw empeiria,i prepei na kanw?

αν για παράδειγμα θες να φτιάξεις ένα voicedcommand,δες πως φτιάχνονται τα άλλα(τις βασικές μεθόδους κλπ).

 

πρέπει να βρεις έναν κώδικα που θα μοιάζει με αυτόν που θα φτιάξεις(τουλάχιστον στην ιδέα) και μετά σιγά-σιγά να αρχίζεις να τον αλλάζεις.

 

Link to comment
Share on other sites

αν για παράδειγμα θες να φτιάξεις ένα voicedcommand,δες πως φτιάχνονται τα άλλα(τις βασικές μεθόδους κλπ).

 

πρέπει να βρεις έναν κώδικα που θα μοιάζει με αυτόν που θα φτιάξεις(τουλάχιστον στην ιδέα) και μετά σιγά-σιγά να αρχίζεις να τον αλλάζεις.

 

ok thnx
Link to comment
Share on other sites

ok thnx

μια συμβουλή:

 

μην αρχίσεις απο τα δύσκολα,ξέρω γω μικρά events κλπ.

 

αν θες,μπορώ να σου πω 2-3 μικρούς κώδικες(και φυσικά απλούς) ώστε να ξεκινήσεις(και φυσικά για όλους).(θα σου δώσω και 2-3 συμβουλές ώστε να τα καταφέρεις και να τα καταλάβεις πιο εύκολα)

εαν θες,κάνε ένα reply εδώ.

Link to comment
Share on other sites

μια συμβουλή:

 

μην αρχίσεις απο τα δύσκολα,ξέρω γω μικρά events κλπ.

 

αν θες,μπορώ να σου πω 2-3 μικρούς κώδικες(και φυσικά απλούς) ώστε να ξεκινήσεις(και φυσικά για όλους).(θα σου δώσω και 2-3 συμβουλές ώστε να τα καταφέρεις και να τα καταλάβεις πιο εύκολα)

εαν θες,κάνε ένα reply εδώ.

rwtas kiolas?veveos kai 8elw..efxaristo..:D...perimenw gia tis sumvoules..:P
Link to comment
Share on other sites

rwtas kiolas?veveos kai 8elw..efxaristo..:D...perimenw gia tis sumvoules..:P

ωραία,λοιπόν.

 

κάνε έναν κώδικα,οποίος όποιος char θα κάνει log in θα εμφανίζεται ένα message και θα του δίνει διάφορες πληροφορίες(βάλε οτι θες εσύ,πχ ποσα rec έχει,πόσα pvp,ποσα pk,και γενικά ότι άλλο σκεφτείς)

 

να σου θυμήσω ότι οταν θες να κάνεις κάτι σε σχέση με τον χαρακτήρα την ώρα που κάνει login πας στο enterworld.java(clientpackets)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock