Jump to content

[GR] Νεα δανεικη συμβαση - Μνημονιο Νο2 (Οfficial Topic)


Maxtor

Recommended Posts

Οπως ξερουμε όλοι υπερψηφιστηκε η νεα δανειακη συμβαση για την Ελλαδα. Πειτε τις αποψεις σας εδω.

Link to comment
Share on other sites

κομπλε, αν δεν λεγανε ναι ειμασταν σε χρεοκοπια τωρα,τωρα πανε σε ενελχομενη χρεοκοπια.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμούσα να χρεοκοπήσω ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΤΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ παρά αυτό. Ντροπή στους περίπου 200 προδότες.

Link to comment
Share on other sites

Απλούστατα,αν λέγαμε όχι , θα δημιουργούσαν μια άλλη σύμβαση με καλύτερους και πιο ομαλούς για την κοινωνία όρους γιατί αν χρεοκοπήσει η Ελλάδα θα πάρει ντόμινο όλη την Ευρώπη.. Θα μπορούσαμε επίσης να δανειστούμε από Ρωσία / Κίνα. Αλλά πού..

Link to comment
Share on other sites

Απλούστατα,αν λέγαμε όχι , θα δημιουργούσαν μια άλλη σύμβαση με καλύτερους και πιο ομαλούς για την κοινωνία όρους γιατί αν χρεοκοπήσει η Ελλάδα θα πάρει ντόμινο όλη την Ευρώπη.. Θα μπορούσαμε επίσης να δανειστούμε από Ρωσία / Κίνα. Αλλά πού..

Τους υποκινουν οι Αγορες.. λες οι δικοι μας να εκαναν οτι γουσταραν? Αλλοι κρυβονται απο πισω.
Link to comment
Share on other sites

Τους υποκινουν οι Αγορες.. λες οι δικοι μας να εκαναν οτι γουσταραν? Αλλοι κρυβονται απο πισω.

 

Ας θυσιαστούν για την πατρίδα με τόσα που έχουν κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Η Ελλάδα κάποτε..

Εκπροσωπούσε της έννοιες πολιτισμός, δημοκρατία, ελευθεριά...Για πολλούς ήταν μια αφετηρία γνώσης ένα μέσον για ένα καλύτερο αύριο μια καλύτερη μόρφωση...

Η Ελλάδα σήμερα..

Ένας αμέτοχος λαός, ενα σάπιο σύστημα που εκπροσωπεί την ταπείνωση τον εξευτελισμό, το βρώμικο χρήμα, το αβέβαιο μέλλον, έναν λαό χωρίς άποψη χωρίς αξίες και ιδανικά χωρίς σχέδια για το μέλλον... έναν λαό που είναι περήφανος μόνο για κάτι που πλέον δεν είναι...

Έλληνες...

Ο κόσμος που ζούμε είναι χτισμένος από τα δικά μας χεριά.. από τον δικό μας ιδρώτα από το δικό μας αίμα.. Χτίσαμε έναν τοίχο γύρω μας χωρίς να κοιτάξουμε αν τα θεμέλια του είναι γερά για να εξασφαλίσουμε ένα ασφαλές μέλλον.. Αυτός ο τοίχος είναι βαμμένος με πολλά διαφορετικά χρώματα που όλα έχουν βάση το μαύρο.. Αυτός ο τοίχος λέγετε κυβέρνηση, μια κυβέρνηση που που καταρρέει καθημερινά... Τα θεμέλια είμαστε εμείς, πάνω σε εμάς είναι χτισμένος αυτός ο τοίχος, μόνο εμείς μπορούμε να τον γκρεμίσουμε και να τον χτίσουμε από την αρχή.. Μονό εμείς μπορούμε να βάψουμε αυτόν τον τοίχο άσπρο αν ενωθούμε και σταματήσουμε να κοιτάμε πολιτικά χρώματα και απλά να κοιτάξουμε το μέλλον τον παιδιών μας.. Αυτά όμως είναι λογία..

Και τα λόγια αποκτούν αξία μόνο μέσα από της πράξεις

 

By :

**************************

* Ελληνική Χάκινγκ Σκηνή *

**************************

 

 

δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

Να πα να γαμηθουν... παει η ελλαδα παναι ολα τι να πει κανεις... Ντροπη σε αυτους που εκαναν τα επεισοδια εχθες... δεν καταφεραν τιποτα και επειδη ηταν αναρχικοι τους συνχερω που μας ελευθερωσαν με αυτα που κανανε και ο αγωνας τους μας εδοσε φαει...

Link to comment
Share on other sites

Να πα να γαμηθουν... παει η ελλαδα παναι ολα τι να πει κανεις... Ντροπη σε αυτους που εκαναν τα επεισοδια εχθες... δεν καταφεραν τιποτα και επειδη ηταν αναρχικοι τους συνχερω που μας ελευθερωσαν με αυτα που κανανε και ο αγωνας τους μας εδοσε φαει...

 

τραβα διάβασε αυτό -> anagnostiko.jpg

 

 

ONTOPIC Εννοείται πως δεν έχει τελειώσει τίποτα, κατεβαίνουμε στους δρόμους 13-2-2012 και κάθε μέρα μέχρι να ακουστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Η Ελλάδα ειναι απλα ενα πιονι των τραπεζων, οι βουλευτες εκτελουν διαταγες ανωτερων συμφερόντων. Το δημοσιο ειναι υπερχρεωμένο , απο λαθοι του παρελθοντος, λαθοι απο στημενα παιχνιδια των τραπεζων, να αγορασουν ολη τη δημοσια περιουσια και τον ορυκτο πλουτο. Και οταν λεω τραπεζες εννοω rothchilds, goldman sucks κτλ. Οι Ελληνες ειμαστε αντιδραστικος λαος, αλλα το συστημα των τραπεζων δεν μπορει να καταρευσει μονο απο τον λαο της Ελλαδας. Δειτε μερικα βιντεο όπως  "Money as Debt" , "Moneymakers" , "American Dream" και αλλα.. Μαθετε την αληθεια....

Link to comment
Share on other sites

Η Ελλάδα ειναι απλα ενα πιονι των τραπεζων, οι βουλευτες εκτελουν διαταγες ανωτερων συμφερόντων. Το δημοσιο ειναι υπερχρεωμένο , απο λαθοι του παρελθοντος, λαθοι απο στημενα παιχνιδια των τραπεζων, να αγορασουν ολη τη δημοσια περιουσια και τον ορυκτο πλουτο. Και οταν λεω τραπεζες εννοω rothchilds, goldman sucks κτλ. Οι Ελληνες ειμαστε αντιδραστικος λαος, αλλα το συστημα των τραπεζων δεν μπορει να καταρευσει μονο απο τον λαο της Ελλαδας. Δειτε μερικα βιντεο όπως  "Money as Debt" , "Moneymakers" , "American Dream" και αλλα.. Μαθετε την αληθεια....

συμφωνώ απόλυτα και κάπου εδώ να συμπληρώσω ....

ποιος θυμάται τν πρώτη δόση που πήρε η Ελλαδα?(πέρυσι)130εκ ευρο..απο τα οποια τα 98εκ πήγαν στς τράπεζες.......

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παραδίνομαι, ρε!!!!!!

Αγόρασα σπίτι. Και μεγάλο αυτοκίνητο.

Πήγα διακοπές στη Χαλκιδική. Στη Σάμο. Και στην Κέρκυρα.

Εκδρομές στο Πήλιο. Στα Ζαγόρια. Και στο Καρπενήσι.

Πήγα σε ταβέρνες. Και στα μπουζούκια.

Έστειλα τα παιδιά μου φροντιστήριο. Και στα αγγλικά.

Τους έκανα δώρα Χριστούγεννα. Στα γενέθλια.

Ξόδεψα... το παραδέχομαι...

Αγόρασα εγγλέζικη καπαρντίνα. Ιταλικό παπούτσι.

Εβραϊκά λεμόνια. Πατάτες από την Τουρκία. Ψάρι Νορβηγίας.

After save. Κολόνιες. Σαμπουάν. Αρωματικό σαπούνι.

Ξόδεψα... το παραδέχομαι...

Κέρασα αγιορείτικο κρασί την γυναίκα μου. Κοιμήθηκα μαζί της σε ακριβό ξενοδοχείο.

Κάλεσα στο σπίτι μου τους φίλους μου. Να φάμε και να πιούμε.

Να γλεντήσουμε.

Ξόδεψα... το παραδέχομαι...

Δεν έκλεψα. Δεν άρπαξα. Δεν εξαπάτησα.

ΕΣΕΝΑ, ρε [...]τί σε νοιάζει ;;!!

Γιατί μού λες πως έζησα πάνω από τις δυνάμεις μου;;

Γιατί με θεωρείς καταστροφέα της Χώρας;;

ΞΕΡΩ, γιατί...

Με θέλεις φτωχό και φτηνό.

Να δουλεύω για πέντε ευρώ. Να ψωμολυσώ.

Να είμαι δούλος σου. Σκυλί σου.

Να είμαι ένα τίποτα.

Χωρίς αξιοπρέπεια. Χωρίς φωνή. Χωρίς δικαιώματα.

Να γυρίσω στις γκαζόλαμπες. Στις ξυλόσομπες. Στις στάχτες.

Θέλεις το παιδί μου σκλάβο νέας γενιάς.

Αμόρφωτο. Χωρίς Ελπίδα. Χωρίς Μέλλον.

Με θέλεις στο σκοτάδι και στην πείνα.

Στο πράσινο σαπούνι.

Να κόβω βεντούζες, αντί να έχω γιατρό.

Να είμαι στον ποδαρόδρομο, αντί να έχω συγκοινωνίες.

Να τρώω ρεβίθια και ρέγγα.

Με θέλεις ζωντανό-νεκρό.

Να δουλεύω για σένα. Τα κέρδη σου. Τις Ελβετίες σου.

Με θέλεις στο συσσίτιο.

Να χορταίνω με δυστυχίες.

Τις δικές μου και των άλλων.

OXI KAΘΑΡΜΑΤΑ.. ΟΧΙ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...