Jump to content

[GR] Ανέκδοτα


Maxtor

Recommended Posts

Πάει ένας πελάτης στο εστιατόριο και έρχεται το γκαρσόνι.

 

- Τί θα πάρετε παρακαλώ; Σήμερα έχουμε...

 

- Ασε, μην μου πεις, λέει ο πελάτης. Πιάνει την πετσέτα που έχει το γκαρσόνι στο χέρι του, την μυρίζει και λέει. Α, γεμιστά έχετε. Φέρε μου μια μερίδα.

 

Την επομένη ξαναπάει ο ίδιος πελάτης. Πιάνει πάλι την πετσέτα, την μυρίζει και λέει:

 

- Μμμ, μουσακάς, και πολύ πετυχημένος. Φέρε μου μια μερίδα.

 

Την τρίτη μέρα ξαναπάει ο πελάτης, τον βλέπει τον γκαρσόνι, και λέει στην μάνα του.

 

- Έχει έρθει ένας πελάτης που από την μυρωδιά στην πετσέτα καταλαβαίνει πάντα τι φαγητό έχουμε. Δεν τον αντέχω! Τι να κάνω;

 

Πιάνει η μάνα την πετσέτα, την τρίβει στο μ..νί της και του την δίνει πίσω.

 

Πάει έξω το γκαρσόνι, αρπάζει ο πελάτης την πετσέτα, την μυρίζει και λέει:

 

- Καλά, βρε συ, είσαι ο γιος της Μαρίας;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παει ενας τυπας στην καφετερια να πιει ενα καφεδακι με την παρεα του και φωναζει τον σερβιτορο:

 

 

 

-Φιλαρακι, να σου πω,θελω εναν καφε οχι πολυ γλυκο αλλα  ουτε πολυ πικρο,τσακ στην μεση.

 

 

 

-Εγινε,λεει ο σερβιτορος.

 

 

 

-Που σαι που σαι φιλαρακι ο τυπος,οι φουσκαλες να μην ειναι ουτε πολυ μεγαλες ουτε πολυ μικρες,τσακ στην μεση.

 

 

 

-Μαλιστα λεει γεματος υφος ο σερβιτορος.

 

 

 

-Και που σαι που σαι φιλαρακι κατι τελευταιο,το ποτηρι να μην ειναι ουτε πολυ μεγαλο ουτε πολυ μικρο,τσακ στην μεση.

 

 

 

-Οτι πειτε,λεγοντας θυμωμενος ο σερβιτορος.

 

 

 

Περνανε 1,2,3 ωρες και ο τυπος εμεινε μονος του και ετσι ρωταει τον σερβιτορο.

 

 

 

-Ρε φιλαρακι να σου πω,εκεινος ο καφες που λεγαμε?

 

 

 

-Φιλε δεν σε γραφω ουτε αριστερα ουτε δεξια,τσακ στην μεση!!!!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΛΙΩΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

 

 

Ένας παπάς πηγαίνει σε μια εκκλησία στην Κρήτη, έχει όμως ένα πρόβλημα. Δεν χωνεύει τους Κρητικούς. Την πρώτη Κυριακή, λοιπόν, κατά το κήρυγμά του, λέει στους πιστούς:

 

- Θα σας μιλήσω σήμερα για την Μαρία τη Μαγδαληνή, η οποία ήταν μια πόρνη απο τα Χανιά...

 

Αμέσως οι πιστοί αντιδρούν για την προσβολή που δέχθηκαν απο τον παπά. Την επομενη Κυριακή πάλι τα ίδια ο παπάς:

 

- Σήμερα θα σας μιλήσω για την παραβολή του ασώτου υιού, ο οποίος ήταν γιός ενός βοσκού από το Ηράκλειο...

 

Αγανακτούν και πάλι οι πιστοί και κάνουν παράπονα στον Μητροπολίτη. Φωνάζει αυτός τον παπά και του λέει:

 

- Κοίτα, ξέρω οτι δεν συμπαθείς τους Κρητικούς, προσπάθησε όμως να είσαι πιο διακριτικός και να μην τους προσβάλλεις.

 

Οπότε στην επόμενη Κυριακάτικη λειτουργία λέει ο παπάς στους πιστούς:

 

- Σήμερα θα μιλήσουμε για το Μυστικό Δείπνο. Μαζεύει ο Χριστός τους μαθητές του και τους λέει: - Απόψε κάποιος απο εσάς, θα με προδώσει και αμέσως του απαντά ο Ιούδας: "Ιντα λες μωρέ σύντεκνε;!!"

 

Link to comment
Share on other sites

Δεω έχω όρεξη να τα ψάχνω όλα και θα γράψω και ας υπάρχει  :D

 

ΤΟΤΟΣ !

 

Είναι ο τοτός στο σχολείο και τελειώνει το μάθημα και πάει στην δασκάλα και της λέει αφού το έχει σκεφτεί καλά !

 

ΤΟΤΟΣ : κυρία !

ΚΥΡΙΑ  : τι θες Τοτέ ?

ΤΟΤΟΣ : να σας δόσω 100 ευρό να σας πιάσω τα βυζιά ?

ΚΥΡΙΑ : 1000 ευρό ο μισθός και 100 ακόμα 1100 θα είμαι καλά με το ρεύμα .. άντε πιάστα μου !

ΤΟΤΟΣ : κυρία να σας δόσω άλλα 200 ευρό να σας κάνο γλυφομούνι ?

ΚΥΡΙΑ : 1100 και άλλα 200 .. 1300 μια χαρά θα την βγάλω ! άντε πάρε μου !

ΤΟΤΟΣ : κυρία να σας δόσω άλλα 200 ευρό να μου πάρετε πίπα ?

ΚΥΡΙΑ : 1300 και 200 .. 1500 μια χαρά θα είμαι θα πάω και για ψώνια ! άντε να σου πάρω !

ΤΟΤΟΣ : κυρία να σας δόσω άλλα 500 που έχω να σας γαμίσω ?

ΚΥΡΙΑ : 2000 ευρό διπλός μισθός θα έχω να πάρω και το αμάξι που θέλω σιγά σιγά ! άντε γάμαμε !

 

την γαμάει ο τοτος και κατεβένοντας τις σκάλες συναντάνε τον διευθυντή και λέει της δασκάλας ο διευθυντής !

 

ΜΑΡΙΑ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΤΟΤΟΣ ΤΟΤΟΣ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ?

 

δεν το θιμόμουνα πολύ καλά αλλά καλό είναι πιστέβω !

 

Link to comment
Share on other sites

μπενει ενας τυπος μεσα σε ενα bar με ενα κομματι τσιμεντο στον ομο του και λεει στον μπαρμαν

ε ψιτ ψυλε πιασε ενα ποτο για μενα και ενα για τον δρομο

Link to comment
Share on other sites

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/AnekdotaTM-E-epistrophe/124274024252049?ref=ts            edw uparxoun polla anekdota :D- Τί είναι αυτό που αρχίζει από Ψ, τελειώνει σε -ολή, μπαίνει στεγνή

και βγαίνει βρεγμένη;- ......Η Ψαροντουφεκοστολή!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ο Χρήστος, γεμάτος ενθουσιασμό, πάει στο δάσος για να κυνηγήσει. Βλέπει μια μικρή καφετιά αρκούδα, τη σημαδεύει και τη σκοτώνει.

Τότε νιώθει ένα κτύπημα στον ώμο, γυρίζει και βλέπει μια μεγάλη μαύρη αρκούδα η οποία του λέει:

- Χρήστο, έχεις δύο επιλογές, ή σου χιμάω και σε σκοτώνω, ή κάνουμε σεξ.

Ο Χρήστος αποφασίζει ότι προτιμά τη ζωή, οπότε σκύβει μπροστά και δίνεται στη μαύρη αρκούδα.

Επί δύο εβδομάδες πονούσε, αλλά όταν έγινε καλά, ο Χρήστος ορκίστηκε να εκδικηθεί!

Πηγαίνει πάλι στο δάσος, βρίσκει τη μαύρη αρκούδα και τη σκοτώνει. Νιώθει πάλι κάποιος να τον κτυπάει στον ώμο.

Αυτή τη φορά είναι ένα τεράστιο γκρίζλι.

- Έκανες ένα τεράστιο λάθος, Χρήστο, του λέει το γκρίζλι... Διάλεξε τι θες, ή σε ξεσκίζω με νύχια και με δόντια, ή κάνουμε άγριο σεξ.

Για άλλη μια φορά ο Χρήστος σκέφτηκε πως ήταν καλύτερα να υποκύψει. Χρειάστηκε κάμποσες εβδομάδες για να συνέλθει, αλλά εξαγριωμένος πια ο Χρήστος, ξαναγυρίζει στο δάσος, βρίσκει το γκρίζλι και το σκοτώνει.

Αισθάνεται ότι επιτέλους, πήρε εκδίκηση, όταν νιώθει ένα κτύπημα στον ώμο. Γυρίζει και βλέπει μια τεράστια πολική αρκούδα.

- Παραδέξου το, Χρήστο, του λέει η αρκούδα, δεν έρχεσαι στο δάσος για το κυνήγι, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

->http://www.facebook.com/pages/AnekdotaTM-E-epistrophe/124274024252049?v=app_2347471856&ref=ts

Στο δημοτικό η δασκάλα λέει στους μαθητές της:

- Παιδιά, ελάτε να κάνουμε ένα τεστ εξυπνάδας!

Στην συνέχεια ρωτάει έναν:

- Ριχάρδο, πες μου ποιο είναι αυτό το ζωάκι: Περπατά στα κεραμίδια, έχει μουστάκι, κάνει νιάου και έχει και μια ελιά στη μυτούλα του! Απαντά ο μαθητής:

- Δεν ξέρω κυρία!

Και η δασκάλα του λέει:

- Μα είναι η γάτα, την ελιά έβαλα απλά να σε μπερδέψω.

Στην συνέχεια...

- Πέτρο, πες μου εσύ: έχει φτερό, ράμφος και από κάτω ένα κουκούτσι;

Απαντά ο Πέτρος:

- Πού να ξέρω κυρία, και με κουκούτσι από κάτω; Δύσκολα τα πράγματα!

Του απαντά η δασκάλα:

- Είναι το πουλί, βρε παιδί μου, το κουκούτσι έβαλα έτσι απλά να σε μπερδέψω! Τώρα εσύ Τοτέ, ρώτα με ΕΣΥ κάτι!

Ξεκινά ο Τοτός και λέει λοιπόν:

- Τι είναι μακρύ, είναι κόκκινο και στρογγυλό στην κορυφή, έχει δυο μπάλες από κάτω και αρέσουν στις γυναίκες να το βάλουν στο στόμα;

Τσαντίζεται η δασκάλα και του λέει:

- Τοτέ, έξω από την τάξη!!! ΤΩΡΑ!!!

Ήρεμος ο Τοτός της λέει της δασκάλας:

- Όχι κυρία... είναι το ΚΡΑΓΙΟΝ, τις μπάλες τις έβαλα απλά για να σας μπερδέψω!

 

Αμα σε πάρει ο δίαολος.............να ξερεις οτι εγώ του έδωσα τον αριθμό (:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ένα βράδυ που είχε μία δυνατή καταιγίδα, η μαμά έβαζε το μικρό να κοιμηθεί.

- Μαμά, θα κοιμηθείς μαζί μου απόψε; Φοβάμαι...

- Όχι, αγάπη μου, είπε η μαμά. Αφού το ξέρεις ότι εγώ πρέπει να κοιμηθώ με τον μπαμπά.

- Α, τον φοβιτσιάρη!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενας Ελληνας... ενας Γερμανος ...ενας Τουρκος ...και ενας Κουβανος

 

και λεει ο Ελληνας στον Κουβανο

-εσυ τι δουλεια εχεις εδω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...