Jump to content
  • 0

[GR][Help]Βοήεθια με mob editing.


ansmc

Question

Γεια σας MxC,

έχω ένα πρόβλημα, κάθε φορά που κάνω edit ένα mob, π.χ του αλλάζω stats, μετά αυτό το mob δεν κουνιέται, ακόμα και να το χτυπήσω δεν με κυνηγάει.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό.

Ευχαριστώ δια τον χρόνο σας εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Γεια σας MxC,

έχω ένα πρόβλημα, κάθε φορά που κάνω edit ένα mob, π.χ του αλλάζω stats, μετά αυτό το mob δεν κουνιέται, ακόμα και να το χτυπήσω δεν με κυνηγάει.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό.

Ευχαριστώ δια τον χρόνο σας εκ των προτέρων.

το ίδιο συμβαίνει και πριν το κάνειs edit?
Link to comment
Share on other sites

  • 0

το ίδιο συμβαίνει και πριν το κάνειs edit?

πχ: Κάνω spawn ένα mob με retail stats το οποίο κουνιέται κανονικά και με ακολουθεί άμα το κάνω hit και τρέξω, αλλά αν πειράξω έστω και ένα stat, είτε αυτό είναι xp, p;attack, p.def κτλπ και κάνω delete το mob ώστε να το ξανακάνω spawn, τότε το mob παύει να κουνιέται και με βαράει μόνο σε melee range και από μακριά με χτυπάει μόνο με skills αλλά δεν με κυνηγάει. Πώς μπορώ να το κάνω να κουνιέται.

Τέλος να πω οτι το pack που χρησιμοποιώ είναι L2j Freya και έχω κάνει compile εγώ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

πχ: Κάνω spawn ένα mob με retail stats το οποίο κουνιέται κανονικά και με ακολουθεί άμα το κάνω hit και τρέξω, αλλά αν πειράξω έστω και ένα stat, είτε αυτό είναι xp, p;attack, p.def κτλπ και κάνω delete το mob ώστε να το ξανακάνω spawn, τότε το mob παύει να κουνιέται και με βαράει μόνο σε melee range και από μακριά με χτυπάει μόνο με skills αλλά δεν με κυνηγάει. Πώς μπορώ να το κάνω να κουνιέται.

Τέλος να πω οτι το pack που χρησιμοποιώ είναι L2j Freya και έχω κάνει compile εγώ.

 

μήπως σου βγάζει κάποιο error στο gameserver? επίσης checkαρε και το speed
Link to comment
Share on other sites

  • 0

μήπως σου βγάζει κάποιο error στο gameserver? επίσης checkαρε και το speed

Στο gameserver δεν μου βγάζει κάποιο error και το speed είτε τους το αφήσω ίδιο είτε το πειράξω πάλι ακίνητα μένουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egw File mou ta mob ta peira3w apo tin navicat kai den exw kanena provlima.

Έψαχνα και εγώ να τα βρώ μέσω Navicat τα mobs, αλλά δεν βρήκα κανένα table που να τα έχει μέσα...Μήπως ξέρεις που βρίσκονται; Το pack που έχω είναι L2J Freya.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Το πρόβλημα λύθηκε. Να ξέρετε όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα, δηλαδή όσοι κάνετε edit κάποιο mob και για κάποιον λόγο αυτό δεν κουνιέται, ούτε τρέχει, η λύση είναι η εξής: αφήστε τον server ανοιχτό ώσπου να δείτε στο gameserver console να γράφει database updated successfully. Εγώ έτσι έλυσα το πρόβλημα. Request for lock.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock