Jump to content

League Of Legends Random Topic!


Recommended Posts

[GR] Ρε συ.. εγώ ήμουν στο mid μια χαρά... αλλά ο garen άρχισε το uber feed και η vayne έπεφτε... αφού οι άλλοι είχα φάει feed και μόλις ήρθαν όλοι στο mid έμπεναν στα towers λές και τους έχωναν minion...

 

 

ΥΓ: Είναι και αυτό που λες... ο άλλος πάει και βγάζει Tri Force... αντί να πάρει ένα Infinity...+ το οτι έχουν "άπειρο" stuckαριμένο armor και αυτή έβγαλε black cleaver... -,-

 

Last Whisper ήθελε, όχι Cleaver. Προσωπικά, πιστεύω ότι αν είναι να βγάλεις Cleaver πρέπει να το βγάλεις πολύ νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Last Whisper ήθελε, όχι Cleaver. Προσωπικά, πιστεύω ότι αν είναι να βγάλεις Cleaver πρέπει να το βγάλεις πολύ νωρίς.

 

[GR] Ναι, αυτή το έβγαλε στο τέλος -,-

Τέσπα είμαι στο elo hell.. δεν λέω οτι είμαι pro αλλά δεν είμαι τόσο άθλιος όσο είναι κάποιοι απο αυτούς...

Link to comment
Share on other sites

[GR] Ναι, αυτή το έβγαλε στο τέλος -,-

Τέσπα είμαι στο elo hell.. δεν λέω οτι είμαι pro αλλά δεν είμαι τόσο άθλιος όσο είναι κάποιοι απο αυτούς...

 

[GR] Καλησπερα κιολας, εγω εχω να πω οτι δεν γινεται παντα να παιζουμε καλα μπορει εκεινη την ωρα καποιο βοδι απο το team σου να feedarei δεν παει να πει οτι φταις εσυ. Χτες ειχα ενα φιλαρακι στο νετ ειχε παρει Miss Fortune ητανε 21/10 ειχε καραντυθει και εκει που τα σπαγαν ολα τους εκανε backdoor μια Fiora με 450+ Attack DMG lol και χασανε. Απο κεινη την στιγμη του λεω αστο "Δεν σε ξερω" χαα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κιολας, εγω εχω να πω οτι δεν γινεται παντα να παιζουμε καλα μπορει εκεινη την ωρα καποιο βοδι απο το team σου να feedarei δεν παει να πει οτι φταις εσυ. Χτες ειχα ενα φιλαρακι στο νετ ειχε παρει Miss Fortune ητανε 21/10 ειχε καραντυθει και εκει που τα σπαγαν ολα τους εκανε backdoor μια Fiora με 450+ Attack DMG lol και χασανε. Απο κεινη την στιγμη του λεω αστο "Δεν σε ξερω" χαα.

 

[GR] Το θέμα είναι οτι είχα 3 game, το ένα είχε AFKer και τα άλλα 2 είχα κάτι μαλάκες σαν αυτό εδώ τον garen.... -,-

Και λέω, γιατί ρε πούστη θεέ να μην μπορώ να τους κάνω ignore και απο τα game και όχι μόνο απο το chat...

Link to comment
Share on other sites

Η αρχή για να ανέβεις rating είναι να καταλάβεις τι κάνεις λάθος εσύ ο ίδιος. Καμιά φορά μπορεί να μην το προσέχεις την ώρα του game για αυτό καλό είναι να βλέπεις τα replay.

 

Καμιά φορά μπορεί να τυχαίνεις με teams που απλά θέλουνε να χάσουν, αλλά αυτός δεν είναι ο λόγος που δεν ανεβαίνεις rating.

Link to comment
Share on other sites

[GR] Πιστευω οτι για να παρεις ενα σωστο και αρκετο rating πρεπει να ναι αρκετα ανεβασμενα τα Team Kills vs. Enemy Kills αν ειναι αυτο ανεβασμενο σημαινει οτι ολο το τεαμ νιωθει απο κει και περα αμα υπαρχουν ζωα του τυπου afk ε οκ report και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά μπορεί να μην το προσέχεις την ώρα του game για αυτό καλό είναι να βλέπεις τα replay.

 

Σίγουρα... σε αυτό με τον kennen έκανα κανα 2 fail Q, τα οποία στοίχισαν 1 death στην ομάδα... ή οτι έκανα την μαλακία να βγάλω αργά το hourglass..

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι για να παρεις ενα σωστο και αρκετο rating πρεπει να ναι αρκετα ανεβασμενα τα Team Kills vs. Enemy Kills αν ειναι αυτο ανεβασμενο σημαινει οτι ολο το τεαμ νιωθει απο κει και περα αμα υπαρχουν ζωα του τυπου afk ε οκ report και τελος.

 

Είναι και άλλα πράγματα εκτός από τα kills που δίνουν προβάδισμα. Κοινώς objectives. Το θέμα είναι να ξέρεις πως και πότε να τα πάρεις. Βλ. drake, nashor, towers.

 

Μπορεί να χάνεις για 4 team kills όμως το team σου να έχει γενικά καλύτερα items επειδή έχετε σπάσει 1 tower παραπάνω και έχετε πάρει ένα δράκο παραπάνω.

 

Συνεπώς, το team gold είναι που μετράει περισσότερο (μαζί με τη στρατηγική που θα ακολουθήσετε φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

[GR] Ναι, αυτή το έβγαλε στο τέλος -,-

Τέσπα είμαι στο elo hell.. δεν λέω οτι είμαι pro αλλά δεν είμαι τόσο άθλιος όσο είναι κάποιοι απο αυτούς...

Καταρχάς elo hell είναι και μέχρι τα 1700 μην σου πω. Ναι, υπάρχουν κάποαι άτομα που αξίζουν είτε περισσότερο, είετε λιγότερο από το elo που ήδη είναι.

Last Whisper ήθελε, όχι Cleaver. Προσωπικά, πιστεύω ότι αν είναι να βγάλεις Cleaver πρέπει να το βγάλεις πολύ νωρίς.

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν μερικά άτομα στην διαφορά μεταξύ cleaver και last whisper είναι ότι το cleaver απλά κατεβάζει armor ενω το last whisper κάνει penetrate, δηλαδή άμα έχει ο άλλοσ 250 armor και βγάλεις cleaver θα τον πας 205. Ναι, και τι; Xέστηκε, ενώ άμα το last whisper κάνει penetrate το 40% από το 250 πχ άρα είναι 100 armor.

Καλησπερα κιολας, εγω εχω να πω οτι δεν γινεται παντα να παιζουμε καλα μπορει εκεινη την ωρα καποιο βοδι απο το team σου να feedarei δεν παει να πει οτι φταις εσυ. Χτες ειχα ενα φιλαρακι στο νετ ειχε παρει Miss Fortune ητανε 21/10 ειχε καραντυθει και εκει που τα σπαγαν ολα τους εκανε backdoor μια Fiora με 450+ Attack DMG lol και χασανε. Απο κεινη την στιγμη του λεω αστο "Δεν σε ξερω" χαα.

E ναι αυτό που λες ισχύει πάντα, πάντα θα έχεις ένα ή περισσότερα ζώα στην κυριολεξία στην ομάδα σου. Βέβαια μπορεί κάποιες φορές να μην είναι ζώα, απλά να είχαν ένα κακό παιχνίδι όπως συμβαίνει και στον καθένα μας άλλωστε. Εγώ μερικές φορές τους ξεχωρίζω όταν πραγματικά προσπαθούν και θέλουν να νικήσουν, εκμεταλεύονται το γεγονός ότι μπορούν να κουβαληθούν. Ενώ τα γνήσια βόδια πατάνε ff κάθε φορά που είναι διαθέσιμο.

Πιστευω οτι για να παρεις ενα σωστο και αρκετο rating πρεπει να ναι αρκετα ανεβασμενα τα Team Kills vs. Enemy Kills αν ειναι αυτο ανεβασμενο σημαινει οτι ολο το τεαμ νιωθει απο κει και περα αμα υπαρχουν ζωα του τυπου afk ε οκ report και τελος.

Δεν είναι απαραίτητο αυτό, μπορεί να έχετε πχ 10/2, αλλά να τρώτε όλα τα lane outfarm. Βέβαια ίσως αυτό σημαίνει ότι λειτουργείτε καλά σαν ομάδα αλλά και πάλι πιστεύω ότι το farm είναι το 50% του παιχνιδιού. Αν έχετε περισσότερα kills και σας περνάν κατά πολύ σε cs αυτό δεν αυξάνει και πολύ την διαφορά, εκτός βέβαια αν το εκμεταλευτείτε και πάρετε γρήγορα δράκους,turrets, κανένα nashor στο 15 κλπ.
Link to comment
Share on other sites

E ναι αυτό που λες ισχύει πάντα, πάντα θα έχεις ένα ή περισσότερα ζώα στην κυριολεξία στην ομάδα σου. Βέβαια μπορεί κάποιες φορές να μην είναι ζώα, απλά να είχαν ένα κακό παιχνίδι όπως συμβαίνει και στον καθένα μας άλλωστε. Εγώ μερικές φορές τους ξεχωρίζω όταν πραγματικά προσπαθούν και θέλουν να νικήσουν, εκμεταλεύονται το γεγονός ότι μπορούν να κουβαληθούν. Ενώ τα γνήσια βόδια πατάνε ff κάθε φορά που είναι διαθέσιμο.

 

[GR] Το προβλημα ειναι οτι δεν προσπαθουν και το ξαναλεω δεν προσπαθουν δηλαδη τι σημαινει εχεις ενα ασχημο game και κατευθειαν surrender? Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο surrender πατας οταν βιαζεσαι π.χ να βγεις εξω και θες να παιξεις κανα 2 game τσακ μπαμ τι να πω δεν ξερουν να κανουν def κατευθειαν παραδιδουν τα οπλα. Χτες παιξαμε τουρνουα στο νετ φυσικα χασαμε αλλα χασαμε απο μαλακια του τανκ ειναι δυνατον να βγαζεις μονο Ηealth και οχι Amor και Magic Resist? ενταξει ακομα και ο αδερφος μου θα σκεφτοταν να βγαλει που ειναι 8 χρονων και παιζει λολ καλυτερα και απο μενα λολ.

Link to comment
Share on other sites

Mornin... just came home from work ;3

time to go to bed with my laptop & watch some LoL-streams :D

 

p.s. stop the greek ^^

 

Morning Alex. You know Alex the Greek is not a lanuage is a politic conversation "by the reason".

Link to comment
Share on other sites

Why do ppl play ranked and keep trolling ?... Who can asnwer me that shit

 

They lost elo in past or cuz they are just to tards.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...