Jump to content

6 Δεκεμβριου


KnightOfH3ll

Recommended Posts

Περιεργο μου φανηκε που δεν ειδα καποιο θεμα με αυτο.

 

Αποψεις και σχολια παρακαλω.

 

Αυτην την στιγμη η Αθηνα καιγεται. Πολυ ωραια! Στο σχολειο μου εκανα γιορτη. ΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ? Νομιζουν οτι ειναι εθνικη γιορτη! Αν ειναι δυνατον. Στο facebook μου ερχετε να αρχισω να γραφω και οποιον παρει ο διαλος! Ολο μαλακιες βλεπω!

 

ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ! Γιατι δεν κανετε και γιορτη για τους αστυνομικους που δολοφονηθηκαν?  Α ναι ξεχασα! Ειπε καποιος μπατσοι γουρουνια δολοφονοι και την εχετε κανει καραμελα.

Link to comment
Share on other sites

Γιορτή είναι κάτι που το θυμάσαι και χαίρεσαι ή νιώθεις περήφανος. Συνεπώς, δε μπορεί να θεωρηθεί γιορτή και δη εθνική, διότι μόνο χαρά και περηφάνια δεν προκαλεί το γεγονός ότι κάποιος Έλληνας αστυνομικός σκότωσε έναν ανήλικο.

Link to comment
Share on other sites

Γιορτή είναι κάτι που το θυμάσαι και χαίρεσαι ή νιώθεις περήφανος. Συνεπώς, δε μπορεί να θεωρηθεί γιορτή και δη εθνική, διότι μόνο χαρά και περηφάνια δεν προκαλεί το γεγονός ότι κάποιος Έλληνας αστυνομικός σκότωσε έναν ανήλικο.

 

Εκει το πανε ομως! Ολη μερα ακουω σχολια του στυλ θα θυμομαστε για παντα τον Αλεξη, οτι ζει στα ονειρα μας και διαφορα αλλα τα οποια απλα δεν βγαζουν νοημα! Δεν θελω να φανω επιθετικος απλα δεν γινεται ρε συ να ακουω τετοια πραγματα. Ολοι τον θυμηθηκαν προχθες για να ετοιμασουν τις καταληψεις τους και της "γιορτες" τους. Οι μονοι που μπορουν να που αυτες τις φρασεις ειναι οι συγγενεις του και οι φιλου του. Οχι ο καθε ακυρος.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να κάνουμε μια εθνική γιορτή για όλα τα βιντεοπαιχνίδια καθώς είμαστε καμένοι και περνάμε

τον χρόνο μας ευχάριστα.Φάση θα είχε πάντως =D

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο μου φανηκε που δεν ειδα καποιο θεμα με αυτο.

Έξω αυτά ,όχι στα φόρουμ κτλπ..

Link to comment
Share on other sites

Mε την ίδια λογική ας κάνουμε εθνική εορτή και την 3η Απριλίου :^)

 

Τέλως πάντων, νομίζω πως το έχεις παρεξηγήσει κάπως. Προσωπικά τουλάχιστον, δεν άκουσα κάποιον να αναφέρει αυτές τις ημέρες το συγκεκριμένο γεγονός ως κάτι που θα έπρεπε να είναι, ή ήδη είναι εθνική εορτή.

Κάποια άτομα απλά, προσπαθούν να δείξουν το σεβασμό τους στην οικογένεια του θύματος και την αγανάκτησή τους λόγω της κατάχρησης της εξουσίας, φυσικά με λανθασμένο τρόπο.

 

Έλαβα ένα μήνυμα εχθές "Αύριο όλοι φοράμε μαύρα για να δείξουμε στα γουρούνια ότι δεν ξεχνάμε".

Πραγματικά απογοητεύτηκα ιδιαίτερα.. Το συγκεκριμένο γεγονός δεν είναι λόγος για να γενικοποιούμε τα πάντα.. Ξέρετε τι εννοώ υποθέτω.

 

Τέλος, θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει ποιος ο λόγος των καταλήψεων που γίνονται αυτές τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει ποιος ο λόγος των καταλήψεων που γίνονται αυτές τις μέρες.

χάσιμο μαθήματος.
Link to comment
Share on other sites

χάσιμο μαθήματος.

 

Eκτός αυτού.

Αν κάποιος εδώ μέσα φοιτά σε σχολείο το οποίο αυτές τις μέρες είναι υπό κατάληψη θα ήθελα:

- Αν ο ίδιος είναι υπέρ να μου πει τους λόγους

- Αν ο ίδιος είναι κατά, να μου μεταφέρει τα αιτήματα που εκφράζουν οι 'υπερ'.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Oxi katalhyh alla kaname apoxh , fusika eimai kata dioti grafame kateu8unsh kai ksenuxthsa sto diavasma na paw na grapsw kala.

 

Αυτός δεν είναι λόγος για να ΕΙΣΑΙ κατά. >.<

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εμεις δεν ειχαμε καταληψη. Αν ειχαμε θα ημουν ομως κατα. Οσο για το μηνυμα και εγω το ελαβα. Και εγω λυπαμε για την οικογενεια του παιδιου. Απλα δεν συμφωνω ομως ουτε με τις γιορτες ουτε με τις καταληψεις.  Χερκουλις καλα εκανες και διαβασες αλλα εισαι κατα για λαθος λογο.

Link to comment
Share on other sites

Εμάς το σχολείο μας δεν έκανε κατάληψη στην αρχή και ελπίζω να κάνει

αύριο γιατί μπορούμε ! Σοβαρά από την στιγμή που μαθήματα δεν χάνονται εφόσον μας κόβουν τις

εκδρομές γιατί να μην κάνουμε κατάληψη; Απαντήστε μου..

Link to comment
Share on other sites

Εμάς το σχολείο μας δεν έκανε κατάληψη στην αρχή και ελπίζω να κάνει

αύριο γιατί μπορούμε ! Σοβαρά από την στιγμή που μαθήματα δεν χάνονται εφόσον μας κόβουν τις

εκδρομές γιατί να μην κάνουμε κατάληψη; Απαντήστε μου..

 

Τις εκδρομές τις κόβουν όταν γίνεται κατάληψη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...