Jump to content

[GR]Τί μηχανάκι έχετε;


Troll

Recommended Posts

Ειδα πολλα μηχανακια, μιλατε για ταχυτητα , δυναμη, ποιοτητα και μαγκια. Ε λοιπον σας λεω κατι σιγουρο και αποδεδειγμενο.

 

Suzuki RM 125cc 42 hp 2009 , oσα λεφτα και να ριξετε στα zet σας και στα παπια σας αυτο δεν το αγγιζετε  ;)

 

 

Eυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα πολλα μηχανακια, μιλατε για ταχυτητα , δυναμη, ποιοτητα και μαγκια. Ε λοιπον σας λεω κατι σιγουρο και αποδεδειγμενο.

 

Suzuki RM 125cc 42 hp 2009 , oσα λεφτα και να ριξετε στα zet σας και στα παπια σας αυτο δεν το αγγιζετε  ;)

 

 

Eυχαριστω.

Ka8aro exeis nta3ei ti perimeneis.
Link to comment
Share on other sites

απλα δεν μπορω να βλεπω τον καθε ανιωθο να δειχνει το παπι του να ναι στην πενα και να μην πηγαινει βημα...

Link to comment
Share on other sites

απλα δεν μπορω να βλεπω τον καθε ανιωθο να δειχνει το παπι του να ναι στην πενα και να μην πηγαινει βημα...

to z paei opws kai nane
Link to comment
Share on other sites

to z paei opws kai nane

 

Βρε ότι και να είναι πάνω απο 120χλμ δεν θα βγάλει το παπάκι είναι παπάκι αλλά και να το κάνεις να βγάλει πάνω απο 120χλμ (με αλλαγή μοτέρ) θα είναι σκοτώστρα.  :-\

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα ρε παιδια.Αλλα εγω ενα ερωτημα εχω...

πως τα κανετε ολα αυτα?

9ελω να πω ..εγω αν πω στην μανα μου για μηχανακι...ουτε για πλακα...(μονο και μονο επειδη φοβαται)..

κριμα...ειστε τιχεροι..(16 χρονων παιδια εννοω...που σας αφηνουν) (λιγο ακυρο..αλλα ειλικρινα ..σας αφηνουν?)

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα ρε παιδια.Αλλα εγω ενα ερωτημα εχω...

πως τα κανετε ολα αυτα?

9ελω να πω ..εγω αν πω στην μανα μου για μηχανακι...ουτε για πλακα...(μονο και μονο επειδη φοβαται)..

κριμα...ειστε τιχεροι..(16 χρονων παιδια εννοω...που σας αφηνουν) (λιγο ακυρο..αλλα ειλικρινα ..σας αφηνουν?)

 

Tο θέμα είναι να σου έχουν εμπιστοσύνη οι γονείς σου για να κάνουν κάτι τέτοιο γιατί όπως και να έχει να πάρεις ένα μηχανάκι σε έναν 16χρονω είναι μεγάλη ευθύνη γιατί μπορεί να φτάσει στα δικαστήρια απο πατέρας σου ή μπορεί να πέσεις και να πάθεις κάτι το οποίο κανείς δεν θέλει οπότε το παν είναι να κερδήσεις την εμπιστοσύνη τους δηλαδή να ξέρουν ότι αν πάρεις το μηχανάκη ότι δεν θα κάνεις μ******ς.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα...μου εχουν..κ οποτε τους ρωταω..μ λενε οτι..δεν ειναι οτι δεν εχουν σε μενα...αλλα οχι στους αλλους...βεβαια με αμαξι δεν εχουν προβλημα..εφοσον ειναι ασφαλες..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα...μου εχουν..κ οποτε τους ρωταω..μ λενε οτι..δεν ειναι οτι δεν εχουν σε μενα...αλλα οχι στους αλλους...βεβαια με αμαξι δεν εχουν προβλημα..εφοσον ειναι ασφαλες..

 

Κοίτα αν είναι να πας....πας....ούτε το αμάξι σε σώζει ούτε τίποτα....όσο για τους άλλους έχουν και ένα δίκιο εμένα μια φορά μου έκοψε τον δρόμο ένας γέρος και επειδή δεν τα έχασα εκείνη την ώρα δεν καρφώθηκα πάνω του (μπορείτε να πείτε ότι είχα και άγιο).

 

Παίδες άνοιξε το moto forum αλά ελληνικά με κάποιες αλλαγές.Ελάτε να συζητήσουμε εκεί ότι αφορά τα μηχανάκια γιατί εδώ δεν είναι το κατάληλο forum (νομίζω) για μηχανάκια  ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα ρε παιδια.Αλλα εγω ενα ερωτημα εχω...

πως τα κανετε ολα αυτα?

9ελω να πω ..εγω αν πω στην μανα μου για μηχανακι...ουτε για πλακα...(μονο και μονο επειδη φοβαται)..

κριμα...ειστε τιχεροι..(16 χρονων παιδια εννοω...που σας αφηνουν) (λιγο ακυρο..αλλα ειλικρινα ..σας αφηνουν?)

Αρκεί να τους πείσεις ότι το θες απλά για μεταφορές και τίποτα άλλο :D

 

Τουλάχιστον εγώ έτσι τούμπαρα τη μάνα μου για να πάρω δικό μου μηχανάκι. Αλλά πριν οδηγούσα το δικό της, οπότε ήταν οκ με την ιδέα ότι οδηγάω μηχανάκι.

 

Άρχισα στα 15 μου την οδήγηση, στα 16 πήρα το παπί μου και τώρα το έχω ακόμα χωρίς κανένα βαρύ τραυματισμό.

Απλά καλό είναι πριν πάρετε μηχανή μεγάλου κυβισμού να έχετε μια εμπειρία γιατί διαφορετικά είναι πολύ επικίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

(signomi alla tha milicw me greeklish gt dn borw  :P )

 

Ma kai egw gia "boltes-metafores" to thelw..

dn eimai atomo pou pernw mixanaki gia na trexw na kanw kolidia kai tetia...

T nAa pww

kapoioi einai pio tixeroi fenetai... :'(  ( :P )

Link to comment
Share on other sites

Edw egw me podilato efaga saboura kai 8a paro kai mixanaki? ena pragma exw na po MIXANAKI KINDINOS  (epidi exw gnosto atomo p douleui se nosokomeio kai einai aktinologos m exi pi oti apo ta 50 peristatika ta 40 einai mixanakia kai dn lew pos epikindino einai to mixanaki OI ALI DN PROSEXOUN KAI S KANOUN TI DOULIA DN FTES ESI!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock