Jump to content

[RIP] o Paul Gray νεκρός...


-$karos-

Recommended Posts

κοιτα...στο θεμα μουσικη ειμαι πολυ ψαγμενος...οπως εσυ θεωρεις τους ζν καθυστερημενους πρεζακιδες ειναι στην ιδεολογια σου,τι θελω να πω,οτι εσυ ακους τον στιχο:Σκαω μπαφο και θα κανω οτι θελω,θα κανω τη χωρα μου μπουρδελο,γιατι ειναι μπουρδελο...η το αλλο,φουντα κοκα πρεζα και αλκοολ....νομιζω πως γαμαγα ενα τεταρτο το πτωμα...κτλπ κτλπ..και μην μου πεις πως δεν εχεις  τραγουδησει τη σουζη!Μετα...η μουσικη ειναι αναλογα τις καβλες σου και το τι σε εκφραζει...ασπουμε εγω τωρα ακουω αυτο το τραγουδι....

ετσι μ καβλωσε και το ακουω...παλια ναι,προσπαθησα να ειμαι και ροκας...αλλα ολο αυτο το στυλ μου θυμιζε πολυ wannabe hiphop,δυνατο στιχο με πρεζες κτλπ και ξαναγυρναω στο hiphop...αλλα νταξει εγω αυτο το βρισκω αστειο...οπως και τους AC/DC η πιο συγκροτιμα ειναι αυτο οι οποιοι ειναι σαν τους γερους που βλεπουμε στην παραλια και λεμε κοιτα το δασος τριχα που εχει,η μονη διαφορα ειναι οτι αυτη διατηρουνται καλυτερα και μπορουν να χτυπιουνται πανω κατω και να παιζουν μουσικη...φορα μια μασκα στον παπου σου,παρε και την παρεα του απτο καφενειο και μαθε τους 4-5 νοτες και βαλτους να κοπανιουνται!ποια η διαφορα?

Ναι ρε!Να φανταστείς,ξυπνάω το πρωί,παίζω μια μαλακία και μετά τραγουδάω τη Σούζη.Άλλη όρεξη δεν είχα!

 

Gt? Epeidi pisteuw oti i mousiki einai kati parapano apo mastouromenous 'basistes'?Filarako, den akouw elliniki mousiki, tn thewrw athleia opws les kai esu.

Aν το πίστευες αυτό δε θα μπέρδεβες την εικόνα με την ουσία!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε!Να φανταστείς,ξυπνάω το πρωί,παίζω μια μαλακία και μετά τραγουδάω τη Σούζη.Άλλη όρεξη δεν είχα!

 

ρε δεν ειπα αυτο...πες μου δν το εχεις τραγουδησει?εστω και για πλακα...

 

 

Link to comment
Share on other sites

ρε δεν ειπα αυτο...πες μου δν το εχεις τραγουδησει?εστω και για πλακα...

 

 

ΠΟΤΕ!Έχεις τραγουδήσει εσύ Duality,Dead Memories,Wait and bleed ή τόσα άλλα?ΟΧΙ!

Link to comment
Share on other sites

Aν το πίστευες αυτό δε θα μπέρδεβες την εικόνα με την ουσία!

Poia ousia? Exoun ousia oi stixoi tous? Egw p milaw agglika se kathimerini basi (milaw, oxi apla grafw) den katalabainw ti lene an dn diabasw lyrics. Pisteueis oti stn mousiki dn paizei rolo to poios tn tragoudaei? Sry p tha sto pw alla eisai gelasmenos.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ!Έχεις τραγουδήσει εσύ Duality,Dead Memories,Wait and bleed ή τόσα άλλα?ΟΧΙ!

 

θες την αληθεια?το wait and bleed ναι,run to the hills ναι,και ενα ακομα....δεν θα θυμαμαι ποιος το ελεγε

αλλα ξεκιναγε με ενα οοοο...και κλεινανε τα ματια στα live....δεν θυμαμαι ονομα...

Link to comment
Share on other sites

Aν το πίστευες αυτό δε θα μπέρδεβες την εικόνα με την ουσία!

 

Aυτο ειναι το θεμα. Αμα ηταν ετσι ποιος θα ακουγε Μαχαιριτσα? Ποιος θα ακουγε Τσακνη? Ποιος θα ακουγε Παπακωνσταντινου?

 

 

Δηλαδη αν μπροστα απο τη τιτανομεγιστη μυτη του Παπακωνσταντινου εβαζες μια μασκα θα εχανε την αξια του το τραγουδι του? Μην λεμε και μαλακιες. Ειπαμε μεχρι ενα σημειο

Link to comment
Share on other sites

θες την αληθεια?το wait and bleed ναι,run to the hills ναι,και ενα ακομα....δεν θα θυμαμαι ποιος το ελεγε

αλλα ξεκιναγε με ενα οοοο...και κλεινανε τα ματια στα live....δεν θυμαμαι ονομα...

Fear of the dark?!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αρχιστε να με βριζετε γιατι θα πω την αποψη μου....

 

ναι,πεθανε αλλος ενας πρεζακιας ροκας,οπου ειναι μελος ενος ακομα παραπληγικων group με μαλλι

το οποιο γινετε και φορητο χαλι τοσο μακρυ που ειναι,φορανε μασκες,κανουν μπαφους στη σκηνη και ειναι και καλα

η μοδα να ειμαι και εγω fan ενος group που επειδη φαινονται τρομαχτικη γινομαι μελος της κλικας slipknot και ξανφικα

αποκταω +5 ποντους στο πουλι μου και γινομαι τρομακτικος επειδη εχω ιδιο style με αυτους...λοιπον αυτο με το rock τα τελευταια χρονια ειναι μαλακια....πρεζακιδες ροκαδες wannabe μουσικοι να αποκταν τοσους fan για καποιον αγνωστο σε μενα λογο!

 

Afou re file den sou aresi to rock kai les prezakides ola ta rock sigkrotimata tote apla na min sxoliazeis ton ka8enan an den ton kseris.Den eixeis akousi pote poso gamata pezei o Paul.Den exeis dei ti treles kanei.Ego prosopika den exw prosbali pote tin mousiki pou akouei o allos.Akous Ellinika ? Mprabo.Akou Ellinika.Den 8e pw alla tous blakes pou akoune Ellinika.Den 8a sas pieso oute 8a sas po kati gia na stamatisete na akoute Ellinika.Emeis akoume ROCK KAI METAL.Akome Slipknot, Metallica,Iron Maiden.Olous tous prezakides.Etsi 8a ginonoume kai emeis.San ton ki8arista ton slayer 8a ginoume.Esi tora ti 8es ? Mipws eisai i Mitera Tereza pou 8elei to kalo mas ? Oxi euxaristoume den 8eloume.Protimoume na eimaste prezonia kai na nio8oume tin eirohni mesa sto aima mas.Esena sou aresei na spas piata akougontas Ellinika.Emas mas aresi i preza.Den exoume pei tipota kako gia kapion ellina kallitexni otan pe8ane.

 

Poia ousia? Exoun ousia oi stixoi tous? Egw p milaw agglika se kathimerini basi (milaw, oxi apla grafw) den katalabainw ti lene an dn diabasw lyrics. Pisteueis oti stn mousiki dn paizei rolo to poios tn tragoudaei? Sry p tha sto pw alla eisai gelasmenos.

 

Emas mas aresi to Thrash Metal.Na min katalabenoume ti lene.Esi den exeis sini8isi afti tin mousiki kai giafto den katalabeneis ti lene.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τη βρίσκει ο κάθε ένας αλλά αυτός ο τυπάς που εξίβρισε τον Paul πρέπει να είναι πολύ άγριος να τον προσέχετε!

 

Βασικά όταν βγεις μικρέ απο τη φούσκα που είσαι κλεισμένος και μάθεις να σέβεσαι τον άλλο τότε προσπάθισε να πετύχεις και εσύ κάτι και να έχεις έστω 10 φαν που να λένε πέθανε και να γίνετε είδηση.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αρχιστε να με βριζετε γιατι θα πω την αποψη μου....

 

ναι,πεθανε αλλος ενας πρεζακιας ροκας,οπου ειναι μελος ενος ακομα παραπληγικων group με μαλλι

το οποιο γινετε και φορητο χαλι τοσο μακρυ που ειναι,φορανε μασκες,κανουν μπαφους στη σκηνη και ειναι και καλα

η μοδα να ειμαι και εγω fan ενος group που επειδη φαινονται τρομαχτικη γινομαι μελος της κλικας slipknot και ξανφικα

αποκταω +5 ποντους στο πουλι μου και γινομαι τρομακτικος επειδη εχω ιδιο style με αυτους...λοιπον αυτο με το rock τα τελευταια χρονια ειναι μαλακια....πρεζακιδες ροκαδες wannabe μουσικοι να αποκταν τοσους fan για καποιον αγνωστο σε μενα λογο!

Link to comment
Share on other sites

Fear of the dark?!

 

ναααααι!το ειχα και ringtone αυτο....για αυτο σου λεω οτι ξερω κποια πραγματα και δεν ειμαι ενας ακομα

τυφλος ιδεολογιστης που πιστευει καποια πραγματα που δεν μπορω να τα υποστηριξω....απλως το εβρισκα ανουσιο ολο αυτο...

τωρα οσο για τον ΑRPWAR κοιτα,με αυτο που λες μπερδευεις τα λογια σου...πριν λιγο καποιος ειπε να κανει μπαφο η τι σκατα εκανε αυτος που πεθανε και τωρα λες δεν μας αρεσει η πρεζα...δεν σαρεσει η πρεζα αλλα προτιμας μπαφο???

 

Τεσπα...εχω προπονηση φευγω...το βραδακι τα λεμε μαγκες!

Link to comment
Share on other sites

Η πρεζα δεν καταλαβαινω γιατι σας ενοχλει τοσο? :/ Δεν κολλαει απλα με το θεμα.

 

Πχ πριν 2 βδομαδες ημουνα Μοσχατο στο "Legalize It" Φεστιβαλ για τη νομιμοποιηση του χορτου που επαιζαν Hip-Hop μπαντες.

 

Ολοι καπνιζουν χορτο. Δεν ειναι η πρεζα που σε κανει αγριο και κερδιζεις σεβασμο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...