Jump to content

Πληροφορίες Για Νέους L2Off Developers.


Recommended Posts

  • 1 month later...

Τέλειο, ευχαριστώ πολύ!

 

P.S Λίγο τα ορθογραφικά να διορθώσεις

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3439/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τέλειο, ευχαριστώ πολύ!

 

P.S Λίγο τα ορθογραφικά να διορθώσεις

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3439/

ammm ok sorry gia tn or8ografia alla htane mia apo tis asximes meres xD

and again soz ;D

Link to comment
Share on other sites

Polu oreo to guide s an kai den skopeuw na ginw dev apla t diavasa gia periergeia.Exei arketa xrisimes plirwforeies pisteuw gia enan new.

 

Polu kali douleia mono ta or8ografika einai ligo ... Polla :P

Link to comment
Share on other sites

Polu oreo to guide s an kai den skopeuw na ginw dev apla t diavasa gia periergeia.Exei arketa xrisimes plirwforeies pisteuw gia enan new.

 

Polu kali douleia mono ta or8ografika einai ligo ... Polla :P

ammm an einai toso spastiko kane pm se kapoion global na to dior8swsh iposxomai kai egw vevea na to dior8osww alla oxi tora ;D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά είμαι σίγουρος πος έχετε ακούσι πολλά γιά τους L2-Off Server.Βλέπω πολλά παιδιά να γράφουν "Tι είναι ένας L2-Off Server ?"

Με αφορμή όλα αυτά τα post είπα να κάνω και εγώ ένα Guide που θα εξηγή αναλιτηκά τι ειναι ένας L2-Off Server!


Τι είναι ένα L2-Off Pack ;

Όταν λέμε L2-Off ενοούμε (Lineage][-Official) δηλαδή στο Pack χρησημοποιούμε αρχία του Server της NCsoft.

Αυτά τα αρχία ειναι 100% Clear απο Errors και οτι δήποτε άλλο έχει ένα άπλο Pack απο αλλες ετερίες.

Π.Χ L2J-Free,L2J-Ice,L2J-Archild  και L2J-Server.

Eπίσης ένα τέτοιο Pack έχει  Depmax security,δηλαδή έχι Full Protection απο Hack,Cheats και γενικά οτηδήποτε έχι σχέση με κακόβουλο

Λογισμίκο που θα μπορούσε να βλάψη Έναν απλό L2J-Server.Επίσης Δουλέβουν όλα τα Future Skills mobs και όλα τα άλλα στοιχεία του Game δουλεύουνε Άρηστα.Επίσης  και η Grand είναιι 100% Protection απο κάθε τι είδους Bug(Αυτό Γήνετε γιατη το pack είναι με Νο-Εrros).

Γενικά οι L2-ΟFF Servers είναι οι καλίτεροι και οι πιο Δυνατοί Servers που έχουν βγεί ποτε!! Και σας σιμβουλέβω αν θέλετε να χτίσετε εναν γαιρό L2-Server να επιλέξετε  L2-Off Pack! Και όχι Κάπιο άλλο Pack απο μια Κοινή εταιρία! Εκτός αν έχετε τον κόπω κα την ιπομονή να φτιάξετε μόνοι σας το Pack αρεσκίας σας και να αναλάβετε όλην την εφθίνη με τα Erros που θα βρειτε στο Pack που θα σας παρέχη μια κοινη εταιρία!

Και κάτι τελεφτέο για τους L2-Off Servers,θα πρέπει να ξέρετε πως αν ανοίξετε έναν τέτοιο Server θα πρέπει να είστε αρκετά προσεκτικοι

γιατή η NCsoft <καραδοκή>.Σε περίπτοση που σας πιάση η NCsoft θα σας κλίση τον Server σας και θα σας βάλη να πληρόσετε κάπιο πρόστημο γιατή τα αρχεία του L2-OFF Pack είναι ίδια με αύτα του Οfficial!Όμως μην ανησθηχύτε τόσο πολύ για την NCsoft,oι πιθανότιτες να σας πιάσουνε είναι ελάχιστες!

Υπάρχουν εκατομίρια Servers που είναι με L2-Off Pack,έτσι είστε καλιμένοι σχεδόν απο αυτό!


Που μπορώ να βρώ ένα L2-Off Pack ;

Θέλετε να αποκτήσετε ένα L2-Off Pack και δεν ξέρετε τι που να ψάξετε ?

Λοιπόν η απάντηση είναι απλή,το να φτιάξης ένα L2-Off Pack δεν είναι και εύκολη υπόθεση 5 λεπτόν,πρέπι να γνορίζεις καλά απο Οff Developoing

και να είσε σε θέση να κάνις όπια δήποτε μετατροπή είναι απαραίτητη στο Pack.Επίσης θα πρέπι να ξέρης πως ο τρόπος που περνάς τα NPC kaι τα Customs είναι τελίος διαφορετικός σε σχέση με ενος απλού L2J-Server!

Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να σας πω πος να φτιάξετε ένα L2-Off Pack όμως μην απογοιτεύστε γιατή ιπάρχουνε και οι L2OFF-Developers που είναι σε θέση να σας φτιάξουν ένα L2-Off Pack τις αρεσκίας σας,ομως αν ζητήσετε βοίθια για κάτι τέτοιο τότε θα πρέπι να γνωρίζετε πως οι περισότεροι Developers δεν κάνουν αυτήν την εργασία δωρεάν! Σινήθος ζητάνε κάπιο σιμβολικό ποσών για να σας Δόσουνε το L2-Off Pack που θέλετε κάτι σαν εμπόριο δηλάδη!

Συμβουλή απο εμένα:Kαλό θα ήτανε να μάθετε μόνοι σας απο L2-Off Developing και oxι να στηρήζεστε σε σε άλλους Developers που για να σας εξηπηρετίσουνε θέλουν κάπιο χρηματικο ποσών.(Δεν Κρίνω την Δουλιά κανενός L2-OFF Developer απλά δίνω τιν σιμβουλή μου στους Νέους που ξεκινούν τόρα και θα θέλουν να αρχίσουνε σιγά σιγά μαθένοντας μόνοι τους)

 


 

Πως περνάς NPC kai Custom se L2OFF-Pack ;

Εδώ θα σας δείξω πως να περνάτε τα Customs σας και τα NPC τις επιλογής σας στο L2-Off Pack!

Μην νομίζετε πος το να περνάς ένα Custom Item σε OFF-Pack είναι το ίδιο όπως σε ένα απλό L2J-Pack.

Είναι τελίος διαφορετικό.Μην τρομάζετε, δεν είναι κατι το ιδιαίτερο ή κάτι το δίσκολο,το μόνο που θέλι είναι

λιγάκι ιπομονή και να είστε αρκετά προσεκτική σε οτι περνάτε μες το Pack ώστε να μην διμιουργήσετε κάπιο Error

στα Files και αντιμετοπίσετε κάπιο πρόβλημα στην πορία του Server σας!

 

Διαδικασία Εγγατάστασης Custom !

Ας ξεκινίσουμε την εγγατάσταση Custom αρχείον σε L2-Off Pack.

1)Bρείτε τα πατακάτω αρχία:

    * item_pch

    * skill_pch

    * itemdata

    * skill_pch2

2)Πηγένετε και ανοίξτε τα αρχία του L2-Off Server και ανοίξτε τα ακόλουθα αρχία /Script/itemdata.txt

Μόλις το ανοίξετε θα διακρίνετε ένα ακόλουθο έγγραφο που θα σας γράφη αυτά εδώ:

item_begin   weapon   1   [small_sword]   item_type=weapon   slot_bit_type={rhand}   armor_type=none   etcitem_type=none   recipe_id=0   blessed=0   weight=1600   default_action=action_equip   consume_type=consume_type_normal   initial_count=1   maximum_count=1   soulshot_count=1   spiritshot_count=1   reduced_soulshot={}   reduced_spiritshot={}   reduced_mp_consume={}   immediate_effect=1   price=0   default_price=768   item_skill=[none]   critical_attack_skill=[none]   attack_skill=[none]   magic_skill=[none]   item_skill_enchanted_four=[none]   material_type=steel   crystal_type=none   crystal_count=0   is_trade=1   is_drop=1   is_destruct=1   physical_damage=8   random_damage=10   weapon_type=sword   can_penetrate=0   critical=8   hit_modify=0   avoid_modify=0   dual_fhit_rate=0   shield_defense=0   shield_defense_rate=0   attack_range=40   damage_range={0;0;40;120}   attack_speed=379   reuse_delay=0   mp_consume=0   magical_damage=6   durability=95   damaged=0   physical_defense=0   magical_defense=0   mp_bonus=0   category={}   enchanted=0   html=[item_default.htm]   equip_pet={0}   magic_weapon=0   enchant_enable=0   can_equip_sex=-1   can_equip_race={}   can_equip_change_class=-1   can_equip_class={}   can_equip_agit=-1   can_equip_castle=-1   can_equip_castle_num={}   can_equip_clan_leader=-1   can_equip_clan_level=-1   can_equip_hero=-1   can_equip_nobless=-1   can_equip_chaotic=-1   item_end
item_begin   weapon   2   [long_sword]   item_type=weapon   slot_bit_type={rhand}   armor_type=none   etcitem_type=none   recipe_id=0   blessed=0   weight=1560   default_action=action_equip   consume_type=consume_type_normal   initial_count=1   maximum_count=1   soulshot_count=2   spiritshot_count=2   reduced_soulshot={}   reduced_spiritshot={}   reduced_mp_consume={}   immediate_effect=1   price=0   default_price=136000   item_skill=[none]   critical_attack_skill=[none]   attack_skill=[none]   magic_skill=[none]   item_skill_enchanted_four=[none]   material_type=fine_steel   crystal_type=none   crystal_count=0   is_trade=1   is_drop=1   is_destruct=1   physical_damage=24   random_damage=10   weapon_type=sword   can_penetrate=0   critical=8   hit_modify=0   avoid_modify=0   dual_fhit_rate=0   shield_defense=0   shield_defense_rate=0   attack_range=40   damage_range={0;0;40;120}   attack_speed=379   reuse_delay=0   mp_consume=0   magical_damage=17   durability=95   damaged=0   physical_defense=0   magical_defense=0   mp_bonus=0   category={}   enchanted=0   html=[item_default.htm]   equip_pet={0}   magic_weapon=0   enchant_enable=0   can_equip_sex=-1   can_equip_race={}   can_equip_change_class=-1   can_equip_class={}   can_equip_agit=-1   can_equip_castle=-1   can_equip_castle_num={}   can_equip_clan_leader=-1   can_equip_clan_level=-1   can_equip_hero=-1   can_equip_nobless=-1   can_equip_chaotic=-1   item_end
item_begin   weapon   3   [broad_sword]   item_type=weapon   slot_bit_type={rhand}   armor_type=none   etcitem_type=none   recipe_id=0   blessed=0   weight=1590   default_action=action_equip   consume_type=consume_type_normal   initial_count=1   maximum_count=1   soulshot_count=1   spiritshot_count=1   reduced_soulshot={}   reduced_spiritshot={}   reduced_mp_consume={}   immediate_effect=1   price=0   default_price=12500   item_skill=[none]   critical_attack_skill=[none]   attack_skill=[none]   magic_skill=[none]   item_skill_enchanted_four=[none]   material_type=steel   crystal_type=none   crystal_count=0   is_trade=1   is_drop=1   is_destruct=1   physical_damage=11   random_damage=10   weapon_type=sword   can_penetrate=0   critical=8   hit_modify=0   avoid_modify=0   dual_fhit_rate=0   shield_defense=0   shield_defense_rate=0   attack_range=40   damage_range={0;0;40;120}   attack_speed=379   reuse_delay=0   mp_consume=0   magical_damage=9   durability=95   damaged=0   physical_defense=0   magical_defense=0   mp_bonus=0   category={}   enchanted=0   html=[item_default.htm]   equip_pet={0}   magic_weapon=0   enchant_enable=0   can_equip_sex=-1   can_equip_race={}   can_equip_change_class=-1   can_equip_class={}   can_equip_agit=-1   can_equip_castle=-1   can_equip_castle_num={}   can_equip_clan_leader=-1   can_equip_clan_level=-1   can_equip_hero=-1   can_equip_nobless=-1   can_equip_chaotic=-1   item_end

 

Όταν το ανοίξετε πηγένετε στις τελεφταίες γραμμές και κάντε Enter + Paste την δικοί σας Custom Line.

Mόλις τελιόσετε κάντε Safe.

Τώρα ανοίξτε το item_pch.txt και κάντε τα ίδια βήματα με αυτά που κάναμε στο itemdata.txt

Type:

[Titanium_Helmet_Heavy] = 8040

Tέλος πηγένετε στο skill_pch, skill_pch2, skill_data.txt's ανοίξτετα και κάντε

τα ίδια βήματα με αυτά που κάναμε για item_pch / itemdata.txt's!


NEW: Για όσους δεν γνορίζουνε οι L2-OFF Server είναι γραμένη σε μια γλώσσα προγραματίσμου.

Όπως όλλοι οι L2-Servers!

Π.Χ:Οι L2J-Server έιναι γραμμένη σε γλώσσα Java!

Οι L2-OFF Servers είναι γραμμένοι σε C+++ μια απο τις πιό περίπλοκες αλλά και τις πιο χρήσημες γλώσσες προγραματίσμου! :D

Αν μάθεις C+++ μπορείς να λέγεσε εξηδικευμένος L2OFF-Developer!

P.S: Αν μάθεις C+++ μπορείς να κάνεις παραπάνω απο αρκετά απο το να εμεξεργάζεσε L2OFF αρχεία!

Αν θέλετε να μάθετε απο C+++ και να γήνετε ένας L2OFF-Developer ακολουθήστε τα παρακάτω Links !

www.cprogramming.com/tutorial.html

www.cyberdiem.com/vin/learn.html

www.gustavo.net/programming/c__tutorials.shtml

www.cs.wustl.edu/~schmidt/C++/

http://www.devcentral.iticentral.com

www.cplusplus.com/doc/tutorial/


Ο Οδηγός μου τελίοσε.

Έγραψα ότι ήξερα πιο αναλητηκά και οσο πιο κάλα μπορούσα!

Ελπίζω να σας αρέσι η Δουλιά μου και να σας Help αρκετά σε οσες απορίες έχετε μέχρι τόρα!

Το Guide θα γήνετε Update κάθε φορά που ενημερόνομαι για κάτι νέο στους L2-Off Servers!

[shadow=red,left]Ο οδηγός είναι 100% δικός μου και δέν έχω κάνι Copy/Paste τίποτα απο κανένα Guide που έχeι γίνη μέχρι τόρα![/shadow]


Best Regards Galaxy™

 

Update: 09/07/2010

 

 

wraio to guide alla pl anousio file mou "les mesa oti den einai eukolo na kaneis off server ofc kai den einai"

 

prepei na peis akoma oti ta files tis off einai basismena pano se arxia c++ kai oxi java i c++ den einai mia apli glwsa programatismou se sxesi me tin java pou einai filiki pros ton xristi,

to guide einai kata 90% elipes.

Link to comment
Share on other sites

 

wraio to guide alla pl anousio file mou "les mesa oti den einai eukolo na kaneis off server ofc kai den einai"

 

prepei na peis akoma oti ta files tis off einai basismena pano se arxia c++ kai oxi java i c++ den einai mia apli glwsa programatismou se sxesi me tin java pou einai filiki pros ton xristi,

to guide einai kata 90% elipes.

exeis dei sto telos ti grafw ?

molis deis nomizw 8a katalaveis

koita kaliteraaaa ;)

ps: an einai elipes as ginei delte apo kapoion global h mod egw to eixa kanei para poli palia anyway auta esys ta 3erete xD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
ean 8elei na ginei nomimos enas l2-off server ti prepei na kanei kai ean uparxei tropos!

 

Δεν γίνεται, είναι τόσοι πολλοί οι νόμοι που παραβιάζεις...

 

Κατάχρηση και παραβίαση copyright

Κλεπταποδοχή

Φοροδιαφυγή

Διαφυγόντα κέρδη

Δυσφήμηση

 

Και δεν εννοώ ότι όλα μπορούν να ισχύουν, αλλά αν θέλει ο κατήγορος, μπορούν... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...