Jump to content

Hotelul Pentru Scriitori Netrebnici


Raule

.  

24 members have voted

  1. 1. Cand ia Nervos permisul?

    • Anu asta
      8
    • Anu viitor
      11
    • Niciodata
      5


Recommended Posts

poate daca faceai la o scoala privata

e tot om şi ăla.

dacă eşti respectuos nu ai de ce să-ţi faci probleme. plus că nu văd cum ar putea să te pice atâta timp cât tu eşti cel cu volanul în mâna. nu ştii să conduci ?  atunci de ce te-ai mai prezentat la examen ?

Link to comment
Share on other sites

e tot om şi ăla.

dacă eşti respectuos nu ai de ce să-ţi faci probleme. plus că nu văd cum ar putea să te pice atâta timp cât tu eşti cel cu volanul în mâna. nu ştii să conduci ?  atunci de ce te-ai mai prezentat la examen ?

 

Nu este chiar aşa, depinde şi de poliţist şi de vreme ( dacă plouă ) şi de maşină şi de mai mulţi factori.

Link to comment
Share on other sites

Nu este chiar aşa, depinde şi de poliţist şi de vreme ( dacă plouă ) şi de maşină şi de mai mulţi factori.

cum poate să te pice un poliţist dacă nu greşeşti nimic? doar să te pună în rampă şi să-ţi ţină frâna. moare 1 dată motorul, zici că n-ai fost atent, moare şi a 2 oară, te prinzi de fază iar a 3 tură o turezi de pleci cu tot cu frână. să-l văd eu atunci dacă mai tine frână când îi fuţi motorul.

 

cât despre vreme ce treabă are? suntem în iunie nu cred că ai polei sau zăpadă de 10m.

 

maşina pe care ai făcut şcoala dai şi examenul.

 

da sunt încăpăţânat, dar trebuie să înţelegeţi că atâta timp cât eşti pregătit nu ai cum să pici, doar nu dau toţi şpagă, cel puţin eu bag mâna pt câteva persoane.

Link to comment
Share on other sites

cum poate să te pice un poliţist dacă nu greşeşti nimic? doar să te pună în rampă şi să-ţi ţină frâna. moare 1 dată motorul, zici că n-ai fost atent, moare şi a 2 oară, te prinzi de fază iar a 3 tură o turezi de pleci cu tot cu frână. să-l văd eu atunci dacă mai tine frână când îi fuţi motorul.

 

cât despre vreme ce treabă are? suntem în iunie nu cred că ai polei sau zăpadă de 10m.

 

maşina pe care ai făcut şcoala dai şi examenul.

 

da sunt încăpăţânat, dar trebuie să înţelegeţi că atâta timp cât eşti pregătit nu ai cum să pici, doar nu dau toţi şpagă, cel puţin eu bag mâna pt câteva persoane.

 

Daca nu stii tu si nu ai intalnit de acum nu inseamna ca nu exista. El te poate duce pe anumite drumuri pe unde chiar si daca ai carnet de 5 ani tot poti gresi, gen se uita vede ca ai calcat cu 1 cm linia continua, picat, sau te duce intr-o intersectie aglomerata unde trebuie sa dai prioritate in ambele sensuri si stai tu cat stai si dai sa pleci si el iti zice uite-l nu i-ai dat prioritate, chiar daca el era la 50 metri,  gaseste el motive, nu-ti fa griji, cunosc destule cazuri.

+ ca mai sunt politisti care sunt de treaba si corecti si altii care te duc anumea pe unde am zis sa te pice si vremea conteaza, nu ziceam de perioada aceasta ci de tot timpul, dar si acum, iaca vine o ploaie cu furtuna dimineata cand dai traseul si ai vizibilitate de cacao si gaseste el pe undeva pe unde sa te duca sa te pice sau luminile + alte chestii, sunt f. multe lucruri, nu are rost sa iti explic, tu probabil deabea ai luat carnetul si iti permiti sa spui, dar daca picai ziceai si tu gen ce am zis eu mai sus. Oricum, asteapta sa ajungi in trafic fara cineva in dreapta sa vezi senzatia  :good sir: ( asa e la inceput )

Link to comment
Share on other sites

am tot condus masina de cand si-au luat ai mei, si pe europeana si prin oras fara probleme (la parcari eram putin *timid pt ca nu prea am pus accent pe ele) nu-mi era teama de nimic, ti-am spus... as fi fost in stare sa plec si cu frana trasa.

furtuna in perioada asta mai rar, cat despre restul, odata ce le stii de ce nu le respecti ? si noua ne-a spus ca X politai daca vine va vrea sa opresti de 2 ori la stop. 1 data la semn, iar a 2 oara unde ai vizibilitate, si asa eram decisi sa facem daca venea.

cat despre linia continua, pai... cum sa o treci ? nu vezi ca tot ce-ai insirat tu sunt greseli => nu stii sa conduci perfect => normal sa-ti fie teama => nu-i vina politistului.

 

adevarat, si eu duc la extrem dar si voi puneti politistul peste experienta.

am prieten care a facut scoala 3 ani la rand si tot spunea ca X , Y e de vina. drept urmare dupa ce s-a vazut cu carnetul a indoit nitel masina lui si a altuia.

Link to comment
Share on other sites

cum poate să te pice un poliţist dacă nu greşeşti nimic? doar să te pună în rampă şi să-ţi ţină frâna. moare 1 dată motorul, zici că n-ai fost atent, moare şi a 2 oară, te prinzi de fază iar a 3 tură o turezi de pleci cu tot cu frână. să-l văd eu atunci dacă mai tine frână când îi fuţi motorul.

 

cât despre vreme ce treabă are? suntem în iunie nu cred că ai polei sau zăpadă de 10m.

 

maşina pe care ai făcut şcoala dai şi examenul.

 

da sunt încăpăţânat, dar trebuie să înţelegeţi că atâta timp cât eşti pregătit nu ai cum să pici, doar nu dau toţi şpagă, cel puţin eu bag mâna pt câteva persoane.

true bro

Link to comment
Share on other sites

am tot condus masina de cand si-au luat ai mei, si pe europeana si prin oras fara probleme (la parcari eram putin *timid pt ca nu prea am pus accent pe ele) nu-mi era teama de nimic, ti-am spus... as fi fost in stare sa plec si cu frana trasa.

furtuna in perioada asta mai rar, cat despre restul, odata ce le stii de ce nu le respecti ? si noua ne-a spus ca X politai daca vine va vrea sa opresti de 2 ori la stop. 1 data la semn, iar a 2 oara unde ai vizibilitate, si asa eram decisi sa facem daca venea.

cat despre linia continua, pai... cum sa o treci ? nu vezi ca tot ce-ai insirat tu sunt greseli => nu stii sa conduci perfect => normal sa-ti fie teama => nu-i vina politistului.

 

adevarat, si eu duc la extrem dar si voi puneti politistul peste experienta.

am prieten care a facut scoala 3 ani la rand si tot spunea ca X , Y e de vina. drept urmare dupa ce s-a vazut cu carnetul a indoit nitel masina lui si a altuia.

 

Totusi, exista o diferenta intre a fi prost ( cazul prietenului tau ) si a gresi ceva, cand gresesti 1 data e ok, data viitoare inteleg cum vine treaba, dar 3 ani la rand, acest lucru inseamna 3 dosare => shitload of money.

Link to comment
Share on other sites

tarfe sau nu, tu trebuie sa stii sa conduci. nu risca nimeni sa iti dea permis cand tu habar n-ai sa tii un volan in mana.

plus ca si ei stiu ca la examen conduci impecabil si dupa esti smecher cu 1 mana pe volan si 1 pe schimbator sau pe geam.

 

sa fim seriosi acum.

 

sa nu mai zic ca ai X greseli ce le poti face.

Link to comment
Share on other sites

tarfe sau nu, tu trebuie sa stii sa conduci. nu risca nimeni sa iti dea permis cand tu habar n-ai sa tii un volan in mana.

plus ca si ei stiu ca la examen conduci impecabil si dupa esti smecher cu 1 mana pe volan si 1 pe schimbator sau pe geam.

 

sa fim seriosi acum.

 

sa nu mai zic ca ai X greseli ce le poti face.

 

Indeed dar mie imi este scarba de cei care dau permisele pe spaga, oricum ca sa stii sa conduci bine iti trebuie experienta, de acum daca ai luat carnetul si iesi pe sosea nu stii sa conduci bine daca intelegi ce vreau sa zic, eu il am de 1 an si 1-2 luni si deaba acum pot sa zic ca am experienta uitandu-ma in urma la anumite situatii in trafic  :good sir:

Link to comment
Share on other sites

nu cred nici in asta, sunt persoane de au condus din a 2 zi sute de km fara nici o problema.

 

pentru ca au condus inainte de a face scoala fara carnet si probabil au facut si scoala pe 4 dosare, lol. Si unde conduci sute de km, cu x6-ul lui tata pe autostrada? Sa fim seriosi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Posts

    • ENGLISH As you know, we have always profiled in the development of Java emulators, we continue to do our favorite thing, and now we have the opportunity to provide you with services in the field of private development of L2 assemblies Essence, Classic and High Five, which we have been doing in recent years, we have not been working on basic builds for a long time and work only on contracts for the world's best projects. These are the best builds we can offer, we have test servers and we can show them to you on the test, and if you are very good at gameplay, you will see a big difference in the quality and detail of the official content compared to the basic builds. These are the best top solutions in the world, which are currently used to implement the largest projects in the world. We guarantee 100% implementation of all official content. If you have any questions about testing, discussions, etc., please contact our studio and we will discuss everything. At the moment, you can get acquainted with the preliminary information and prices for Private L2 contracts here: Private Server packs L2 Essence 464, 447, 388, 362, 286 protocols Private server packs L2Classic Private server pack High Five РУССКИЙ --------------------------------------------- Как вы знаете мы всегда профилировались на разработке в сфере Java эмуляторов, мы продолжаем заниматься своим любимым делом, и сейчас у нас появилась возможность предоставлять вам услуги в сфере приватных разработок L2 сборок Essence, Classic и High Five, которыми мы занимаемся последние годы, мы уже давно не работаем над базовыми сборками и работаем только на контрактах для лучших мировых проектов. Это лучшие сборки, которые мы можем предложить, у нас есть тестовые сервера, и мы можем показать их вам на тесте, и если вы очень хорошо разбираетесь в игровом процессе, вы увидите большую разницу в качестве и детализации официального контента по сравнению с базовыми сборками. Это лучшие топовые решения в мире, которые на данный момент используются для реализации крупнейших проектов в мире. Мы даем гарантии - 100% реализации всего официального контента. По вопросам тестирования, обсуждений и тд - пишите по контактам нашей студии и мы все обсудим. На данный момент вы можете ознакомиться с предварительной информацией и ценами на Приватные контракты L2 тут: Приватные Сборки L2 Essence 464, 447, 388, 362, 286 protocols Приватные Сборки L2Classic Приватная Сборка High Five -------------------------------------------------------------- Contacts: Telegram: https://t.me/L2scripts Whatsapp, Viber: +1 (916) 226 1910 С уважением, Администрация !
    • I can sell it. If you are interested just pm.
    • Its really not that hard to setup a server on a vps.
  • Topics

×
×
  • Create New...