Jump to content

Hotelul Pentru Scriitori Netrebnici


Raule

.  

24 members have voted

  1. 1. Cand ia Nervos permisul?

    • Anu asta
      8
    • Anu viitor
      11
    • Niciodata
      5


Recommended Posts

 

versuri:

Si parca din banca apare cu cartea lui Blaga in geanta mare, cu stocuri de flow’uri inchise’n borderouri. “Toti suntem egali”, s-o crezi tu p-asta !! copil fanatic ce privea fantastic, fan dramatic…Cu filme’n cap ca si Spielberg, sunt Stanley Kubrick, un nou pumn ridic in public, dar cu fiecare fire vad un fir din fiinta cum stinge ritmul. De-atunci am inceput incet sa cred ca asta e sfarsitul. Banul n-apare, deschide cortina frate, serile serios inserate, zile cu zimti ce le simti zambind acuma’s mult prea departe. Atunci cand muzica moare, ultimul mic check se transforma ca si prime in plina amenintare. Tu reculege-te caci leaganul acesta culege doar legendele, 4 elemente, verde si stele defecte pentru arta, tu omori muzica, noi o ducem…inapoi in strada.

 

Fii atent acum:

Suntem simpli soldati dedicati sa tina-n viata bunul simt, simte-mi vorbele. Muzica moare, se-aude cum bat clopotele, te bat cand bat tobele pana-ti cad plombele daca batjocoresti arta. Te bat si eu te bate soarta, iti smulg bratele, te bat c-o mana de oameni ca-n Sparta; sau te bat cu bartai brigada, cu bartai bate-n mana si gata; bartai brute cu barbi, te bat cu bari brute pe corp, cu garzi de corp, te bat cu garda cu tot. Cu pari mari cu mari nuci in scrot, te bat c-un par cu mari cuie-n bot, te bat in bar beat mort; cu bol te-mbeti cu 4 beri la bord, cu bluza sport, pantofi de lac, sosete albe si sort; te bag in cort, iti iei omor te bat cu bulibasa, te bag in stabor, te bat nasol, te bat la sol cu Catalina Ponor. Te bat cu ma-ta la curu’ gol, te bat cu 3 tarani in piata la obor, te bat la mall,te bate soarele? Te bat la pol tripat p-alcool, te bat c-un gabor matol, te bag in duba la sectie, te bag in covor, te bat ca pe covor. Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime, esti de prost gust retine…brigada HAOS

 

Te bat pe cruce ca evreii, te bat_man cu Robin, te bat pana te las la pat pe pat la cap, te bat ca Bond, te bat pentru un pont, te bat ca pot, te bat cu spor, te bat la scor, te bat si-n somn, te bat in banda, te bat in parcare c-un punker, te bat in timp ce-mi beau cafeaua, te bat ca timpu’, te bat ca dumnezeu, te bat in ziua a 7-a. De la noi, coaie, ti-o iei lunar ca si alocatia. Ti’o iei si de la dealeri, si-ti arat din Arad cum ti-o dau ca Duckadam la dame. Te bat ca pe duble, iti bat batalionul ca Batistuta-n grupe, te fac ca ma-ta, pe calendar marcat te bat c-un calibru cald. Tai-o ca Bundy, sau ti-o iei in vis ca si Maria, te bat cu biblia, te bat cu mic’ul, te bat cu tac-tu, te bat beat pe beat cu alcool in cap si hasu’ hasurat in parcuri. Atunci cand muzica moare, Deliric si Subsapte iti dau in continuare sute de mii de volti pentru reanimare.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...