Jump to content

Hotelul Pentru Scriitori Netrebnici


Raule

.  

24 members have voted

  1. 1. Cand ia Nervos permisul?

    • Anu asta
      8
    • Anu viitor
      11
    • Niciodata
      5


Recommended Posts

Salvati Rosia Montană

fixed

 

 

vopseaua de la masina care m-a julit

si tu spui ca nu-ti trebuie vopsea ?

 

 

am ma. da ala care m-a lovit a plecat, iti dai seama.

pai si ce, asigurarea ta pentru ce e, doar sa i-o dai lu' altu' in caz ca-l lovesti ?

desigur... va trebui sa-ti faci iar asigurare daca nu ma insel, nu ?

Link to comment
Share on other sites

fixed

 

 

si tu spui ca nu-ti trebuie vopsea ?

 

 

pai si ce, asigurarea ta pentru ce e, doar sa i-o dai lu' altu' in caz ca-l lovesti ?

desigur... va trebui sa-ti faci iar asigurare daca nu ma insel, nu ?

te inseli amarnic

 

ala e CASCO despre ce vorbesti tu si se face doar daca masina e pe firma

 

asigurarea rca se folosesti doar daca  lovesti pe cineva. Asa, daca parbrizu meu costa 5 milioane si asigurarea m-a costat 150 de lei imi sparg singur parbrizu si ma duc si-mi fac pe asigurare.

Link to comment
Share on other sites

te inseli amarnic

 

ala e CASCO despre ce vorbesti tu si se face doar daca masina e pe firma

 

asigurarea rca se folosesti doar daca  lovesti pe cineva. Asa, daca parbrizu meu costa 5 milioane si asigurarea m-a costat 150 de lei imi sparg singur parbrizu si ma duc si-mi fac pe asigurare.

in primul rand nu primesti de 150 lei asigurare pe toata masina, plus ca ,dupa cum am spus, va trebui sa faci iar asigurare = 2x pretul asigurarii e posibil sa fie < decat ce ai distrus "tu".

 

daca tot spui ca ma insel amarnic detaliaza ca sa nu mai fiu nevoit sa-ti dau peste "bot". asigurarea RCA = asigurare pt RASPUNDERE CIVILA AUTO, mai exact ASIGURI PARTICIPANTII IN TRAFIC ca tu stii sa conduci si ca nu o sa dai peste ei, iar in cazul in care o faci sa isi poata primi despagubiri de undeva, de aia e si obligatorie.

 

s-o face casco doar pt firma/rate/etc, dar asigurare pe bunuri nu te impiedica nimeni sa-ti faci

 

aparent nu prea m-am inselat ci m-am referit la alt ceva.

Link to comment
Share on other sites

nu ma sido

Asigurarea de raspundere civila auto are un scop bine definit: cel pagubit sa primeasca in mod obligatoriu despagubiri pentru daunele suferite, indiferent de situatia materiala a celui care a produs evenimentul. In acest fel, asigurarea  este atat in interesul celui care a suferit paguba, cat si al celui care a fost vinovat de producerea sa.

 

deci ca ca raspunderea ccivila sa se produca tre sa existe un pagubit si un despagubit

Link to comment
Share on other sites

poze poc poc, a fugit din parcare plm ai vopsea pe masina se poate dovedi ca nu era, doar nu-ti indoiai singur usa ampulea si o mai si dadeai cu rosu

n-ai inteles.

 

Tre sa fie un pagubit si un despagubit

Link to comment
Share on other sites

tu esti cel pagubit acum si vei fi despagubit cand iti va da asigurarea banii.

deci ma sido, ce nu mergi sa dai foc la masina parintilor si mergi cu asigurarea sa ti-o faca? sau ce nu intri cu ea in Dunare si mergi cu asigurarea sa ti-o faca?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...