Jump to content

[Discussion] Lost Season 6


Necrid

Recommended Posts

just watched the 1st and the 2nd episode they was very good :)

but im a little confused cause i dont understand some things

Same here.

Link to comment
Share on other sites

i dont undestand cause after the bomb they was on plane and the plane dont fall but they were also on the island

+1

 

also how Juliet knew that "it worked"?

 

AND

 

how Jacob died from Ben while the "bad guy" acting John Lock didn't die while being shot?

I'm sure i'll remember more later ;D

Link to comment
Share on other sites

+1

 

also how Juliet knew that "it worked"?

 

AND

 

how Jacob died from Ben while the "bad guy" acting John Lock didn't die while being shot?

I'm sure i'll remember more later ;D

 

Hear a crazy theory of mine..

 

Do you remember one thing Juliet said to Sawyer? She said to him: Let's go for coffee or smth like that. I think that she is going to say the exact same phrase when they will meet in the another reality  ( the one in which flight 815 safely landed )

 

Now about your 2nd question, well really i have not an accurate explanation, but i think that it will be answered soon or later. :)

 

@Bscyb In this season there are no flashbacks or flashforwards, there are flashsideways ( which show us what would happen if flight 815 landed ).

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=Y4tENa7li-A




Watch the video-theories of this user, he will be posting theories the day after a lost episode is aired. :)
Link to comment
Share on other sites

+1

 

also how Juliet knew that "it worked"?

 

AND

 

how Jacob died from Ben while the "bad guy" acting John Lock didn't die while being shot?

I'm sure i'll remember more later ;D

Julliet was in my opinion in the other world...

Bad guys= Smoke monster...

There are many theories like:

They are gods, jacob believes that humans are good and the other believes that they should be destroyed...

Or they play a game that's why jacob do the 815 to fall...

 

Now SPOILERS:[GR]

Διαβάστε απο τις πηγές του DarkUfo σημαντικά νέα για το τι θα δούμε στα μελλοντικά επεισόδια.

1. Ο Hurley θα μιλήσει σε κάποιον πολύ κοντινό απο το παρελθόν του Richard και θα μεταφέρει το μήνυμα αυτού του ανθρώπου στον Richard. Μια έντονη συγκηνιτική στιγμή θα έχουμε όταν δούμε για πρώτη φορά τον Bernand ο οποίος μαθαίνει πως η Rose είναι καλά στον 2ο κύκλο.
2. Ο Μαυροφορεμένος έχει έναν πραγματικό εχθρό ο οποίος δεν είναι ο Jacob.
3. Το επεισόδιο "Happily Ever After" είναι η επιστροφή του Desmond. Το flash-sideways επεισόδιό του θα έχει feature Charlie, Daniel, Penny, Mommy, Jack, Widmore, και την Claire. Ο Widmore και ο Desmond θα πιούνε απο το πασίγνωστο ουίσκι τους και ο Desmond πρέπει να κάνει μια πολύ πολύ μεγάλη θυσία.
4. Στο επεισόδιο "Everybody Loves Hugo" έχουμε την επιστροφή της Libby και του Michael. Ο Michael είναι ένα φάντασμα πάνω στο νησί και η Libby βγαίνει ραντεβού με τον Hurley στο flash-sideways" του. Ο Locke πέφτει θύμα τροχαίου.
Source: DarkUfo

Φωτογραφίες απο ανθρώπους του συνεργείου του LOST να προετοιμάζουν τα σκηνικά του αεροπλάνου της πτήσης Ajira για νέα γυρίσματα.
Source: Adrian Hopkin

Διαβάστε στην συνέχεια τι είπε ο Nestor Carbonell (Richard Alpert) στο site Movieline για τον χαρακτήρα του και το τι θα δούμε.

Ερώτηση: Ενώ προσπαθώ να μην μάθω κανένα spoiler, έχω ακούσει πως ίσως έχεις ήδη γυρίσε ένα επεισόδιο με Richard flashback. Υποθετικά τώρα, εάν αυτό έχει όντως συμβεί, ήταν ακριβώς έτσι όπως περίμενες να είναι?
NC: Νομίζω πως μπορώ να πω με ασφάλεια οτι ναι γύρισα ένα τέτοιο επεισόδιο. Σίγουρα δεν μπορώ να πω πληροφορίες για το τι συμβαίνει στο επεισόδιο αλλά οι σεναριογράφοι έχουν φτιάξει ένα σενάριο με το οποίο τρελάθηκα. Αναρωτιώμουν εδώ και πολύ καιρό για το ποιος πραγματικά είναι ο τύπος που κάνω και έγραφα ο ίδιος την δική μου ιστορία για να δικαιολογήσω αυτά που έκανα. Όταν πήρα τελικά το σενάριο, έμεινα κάγκελο απο το πόσο εκτός ήμουν, αλλά εντυπωσιάστηκα πάρα πολυ. Θα παιχτεί στο μέσο της season και όχι μόνο θα απαντήσει ερωτήσεις όπως απο που προέρχεται ο χαρακτήρας μου αλλά επίσης και για την μυθολογία και για την αληθινή φύση του νησιού. Είναι μεγάλη αποκάλυψη και ξεπέρασε κατά πολύ τις προσδοκίες μου.

Eρώτηση: Πώς γίνεται, οι σεναριογράφοι σε ενημερώνουν νωρίτερα πως το επεισόδιό σου πλησιάζει ή πας σε κάποια φάση σπίτι σου και βρίσκεις το σενάριο στην εξώπορτά σου και λες “Ω ρε γμτ, αυτό είναι το επεισόδιό μου!”
NC: Αυτή την φορά με προειδοποιήσαν νωρίτερα και δεν μπορώ να πω γιατί αλλά έτσι έπρεπε να γίνει. Ήξερα οτι ήταν το επεισόδιό μου 2 επεισόδια νωρίτερα και ο Carlton Cuse με πήρε και τηλέφωνο και μου είπε πόσο χαρούμενος είναι για το επεισόδιο και πόσα πολλά αυτό θα αποκαλύψει. Όταν με πήρε είπα “Θεέ μου, δεν μπορώ να περιμένω θέλω να το διαβάσω τώρα” και όταν το διάβασα έμεινα. Ένα μέρος μου πάντα αναρωτιώταν “Θέλω όντως να μάθω τα πάντα που αφορούν αυτόν τον τύπο? Θέλω να μείνει μυστήριο και να μην μάθω ολόκληρη την ιστορία του?” Αλλά μετά, όταν διάβασα το πώς το χειριστήκανε ήταν ειλικρινά απίστευτο. Αποκαλύψανε αρκετά πράγματα αλλά υπάρχουν ακόμα μερικές ερωτήσεις στις οποίες δεν έχω την απάντηση. Τις μεγαλύτερες που αφορούν τον Richard όμως θα τις απαντήσουν.
Source: MovieLine

Παρακάτω διαβάστε για ποιον ρόλο κάνουν αυτή την περίοδο οντισιόν οι υπεύθυνοι της σειράς.
"Μόλις έμαθα οτι κάνουν οντισιόν για έναν ρόλο για Καπετάνιο Υποβρυχίου του Ναυτικού καθώς και για άλλους 2 ρόλους. Ακόμα δεν έχω νέα για τους 2 άλλους ρόλους."

http://www.youtube.com/watch?v=VLwW-QRrXnE&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=YkSPna5WPpY&feature=player_embedded

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock