Jump to content

[ΕΛ] Κατέβασμα Σταυροί και Θρησκευτικών Εικόνων.


Sillent

Recommended Posts

Μα δεν νομίζω ότι τα παιδιά αισθάνονται διαχωρισμένα και περιθωριοποιημένα λόγω της θρησκείας στην οποία πιστεύουν.

nai alla einai enas kalos logos na kaneis katalhpseis...

Link to comment
Share on other sites

@Ο Devon δεν ήταν άθεος, ήταν Σατανιστής.

 

@Αυτά που λέτε μερικοί μερικοί δεν βγάζουν νόημα. Τι σχέση έχει η ελληνική σημαία με τον σταυρό ή τις εικόνες? Η ελληνική σημαία δεν πρόκειται να κατέβει ΠΟΤΕ γιατί απλά ζούμε στην Ελλάδα. Όσον αφορά τις εικόνες, τους σταυρούς κλπ, εφόσον έχουμε ελευθερία στο θέμα αυτό και μπορούμε να ακολουθήσουμε οποιαδήποτε θρησκεία θέλουμε, τότε ΣΥΜΦΩΝΩ στο ότι πρέπει να κατέβουν οι σταυροί και οι εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

@Ο Devon δεν ήταν άθεος, ήταν Σατανιστής.

 

@Αυτά που λέτε μερικοί μερικοί δεν βγάζουν νόημα. Τι σχέση έχει η ελληνική σημαία με τον σταυρό ή τις εικόνες? Η ελληνική σημαία δεν πρόκειται να κατέβει ΠΟΤΕ γιατί απλά ζούμε στην Ελλάδα. Όσον αφορά τις εικόνες, τους σταυρούς κλπ, εφόσον έχουμε ελευθερία στο θέμα αυτό και μπορούμε να ακολουθήσουμε οποιαδήποτε θρησκεία θέλουμε, τότε ΣΥΜΦΩΝΩ στο ότι πρέπει να κατέβουν οι σταυροί και οι εικόνες.

epitelous enas logikos anthropos...
Link to comment
Share on other sites

+1 στον XxRxX

 

Εγώ παρατηρώ ενα ρατσισμό προς τους μη-χριστιανούς , ακόμα και μέσα στην παρέα μου εγώ που προσωπικά δεν πιστεύω έχω ακούσει πολλά και συνέχεια ακούω περισσότερα σε αυτό το κομπλεξικό κράτος που ζούμε..

 

Σαν άνθρωπος και σαν Αντώνης δεν πιστεύω σε κάτι , αυτό δεν με κάνει κάποιον διαφορετικό από τους άλλους και στο κάτω κάτω εγώ δεν ενδιαφέρομαι γι'αυτή τη κολοχώρα που ζούμε .. Μέσα μου είμαι Έλληνας τιμάω και σέβομαι τον πολιτισμό μου αλλά έχω βαρεθεί να βρίζω τους Έλληνες σαν λαό..Είμαστε ο χειρότερος λαός του κόσμου κατά την γνώμη μου .. Δεν έχουμε την δυνατότητα να κάνουμε κάτι σαν ΛΑΟΣ δεν είμαστε καν πολιτισμένοι..Σε ποιά άλλη χώρα του 2010 έχεις δει τέτοια κατάσταση στους δρόμους ; Δεν μιλάω για καθαριότητα αλλά για συμπεριφορές ..Ποιός άλλος ευρωπαίος πάει και 3πλο παρκαρει ; Ποιός άλλος ευρωπαίος σταματάει το αυτοκίνητο του μέστ'η μέση του δρόμου για να χαιρετήσει τον κάθε γνωστό του ; Πως παίρνουν διπλώματα οι καραγκιόζιδες σε αυτή την κοινωνία ;

 

Και πάνε στο διάολο ολα αυτά .. Είμαστε ΖΩΑ !! Αυτή η χώρα δεν σώζεται κατά την γνώμη μου .. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ

 

ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΕΝΔΟΞΑ ΟΙ ΠΡΟΓΩΝΟΙ ΜΑΣ ΧΤΊΣΑΝΕ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΛΛΑΔΑ

 

δεν με ενδιαφέρει ειλικρινά αυτό το κράτος .. Τιμώ και δοξάζω την Ελλάδα σαν όνομα σαν ιστορία σαν "Ελλάδα"

 

 

οσπότε στα ΑΡΧΙΔΙΑ μου και ο σταυρός και οτιδήποτε .. +1 στο να βγεί , δημοκρατία έχουμε (λέμε τώρα)

 

-Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

@Frank : Η σημαία είναι ένα παράδειγμα που έφερα γιατί στην σημαία μας υπάρχει ο σταυρός.

 

@Revenger : Όλα αυτά που αναφέρεις είναι προβλήματα που έχει η Ελλάδα...Εμείς έχουμε τα προβλήματα που ανέφερες ενώ άλλες χώρες έχουμε άλλα προβλήματα σημαντικότερα από το 3πλο παρκάρισμα. Νομίζω πως όλοι ξέρουμε ότι στην Ελλάδα (!) για να πάρεις δίπλωμα πρέπει να λαδώσεις και λίγο γιαυτό και κανείς δεν ξέρει να οδηγεί και σκοτώνονται κάθε μέρα σαν τους μλκες ! Όσον αφορά την καθαριότητα αν εμείς πετάνε τα χαρτάκια τα κουτάκια κλπ στον δρόμο λέγοντας "Θα τα μαζέψουν οι καθαριστές" τότε δεν βοηθάμε στο να έχουμε καθαρό περιβάλλον. Φυσικά αν δεν κουνηθούν και λίγο οι μλκες που έχουμε για πολιτικούς δεν θα δούμε προκοπή...Πρέπει να νοιαζόμαστε όλοι για την χώρα μας.  Μπορώ να πω πολλά ακόμα αλλά δεν θέλω να γίνω κουραστικός ..

Link to comment
Share on other sites

@Ο Devon δεν ήταν άθεος, ήταν Σατανιστής.

 

@Αυτά που λέτε μερικοί μερικοί δεν βγάζουν νόημα. Τι σχέση έχει η ελληνική σημαία με τον σταυρό ή τις εικόνες? Η ελληνική σημαία δεν πρόκειται να κατέβει ΠΟΤΕ γιατί απλά ζούμε στην Ελλάδα. Όσον αφορά τις εικόνες, τους σταυρούς κλπ, εφόσον έχουμε ελευθερία στο θέμα αυτό και μπορούμε να ακολουθήσουμε οποιαδήποτε θρησκεία θέλουμε, τότε ΣΥΜΦΩΝΩ στο ότι πρέπει να κατέβουν οι σταυροί και οι εικόνες.

Pesta re Frank etc...

 

@Frank : Η σημαία είναι ένα παράδειγμα που έφερα γιατί στην σημαία μας υπάρχει ο σταυρός.

Epeidi stn simea iparxei o savros dn paei na pei tpt afto... stn simea mpike o stavros gia na timithi o vasilias kostantinos k gia tpt allo pistevo egw... k oso gia ta alla pou lete peri stavron k eikonon (dn eimai o real aftou tou account eimai o NoSti* o ALVANOS opos me theorite)lew oti opoios goustarei eikones k pistevei se afta mporoun na pistevoun k dn tous to apagorevei kaneis enw kapoioi alloi pou theloun na legontai atheoi k satanistes mporoun na exoun tn dikia tous pisti.. alla opos oloi 3eroume se aftn tn koinonia pou zoume simera vlepoume enan na exei mia diaforetiki apopsi k thriskia k tn plakonoume stis vrisies ti na peis omos... afti einai i simerini koinonia k dn mporoume na kanoume tpt gia na tn alla3oume...

Link to comment
Share on other sites

Pesta re Frank etc...

Epeidi stn simea iparxei o savros dn paei na pei tpt afto... stn simea mpike o stavros gia na timithi o vasilias kostantinos k gia tpt allo pistevo egw... k oso gia ta alla pou lete peri stavron k eikonon (dn eimai o real aftou tou account eimai o NoSti* o ALVANOS opos me theorite)lew oti opoios goustarei eikones k pistevei se afta mporoun na pistevoun k dn tous to apagorevei kaneis enw kapoioi alloi pou theloun na legontai atheoi k satanistes mporoun na exoun tn dikia tous pisti.. alla opos oloi 3eroume se aftn tn koinonia pou zoume simera vlepoume enan na exei mia diaforetiki apopsi k thriskia k tn plakonoume stis vrisies ti na peis omos... afti einai i simerini koinonia k dn mporoume na kanoume tpt gia na tn alla3oume...

JUST AGREE tpt alo
Link to comment
Share on other sites

πφφ πoια ελευθερία και δημοκρατία επικαλείστε :S

Για να μην προσβληθούν οι μειονότητες,προσβάλλονται οι πλειονότητες...σε τέτοια θολοκουλτούρα και ψευτοπροοδευτισμό καταντησε η Ελλάδα....φεύ... :o

Link to comment
Share on other sites

@DownUnder : Η Βυζαντινή σημαία είχε τον δικέφαλο αετό δεν είχε σταυρό...! Σταυρό είχε όμως η σημαία στην επανάσταση του '21...

Link to comment
Share on other sites

Den exoun adiko.

 

Den to katalavenw giati dld prepei na uparxoun stavroi kai eikones mesa stin taksi?

 

Afto dixnei pws ta ilika p exei mia taksi p einai simfona me tin analogi thriskia kanei aftous p einai meloi aftis

tis thriskias poio "idieterous"

 

More na vgaloune oti exei sxesi me thriskia mesa apo tin taksi kai na katsoune na mas didaksoune mathimata p xriazomaste!

 

Einai apolitos logiko na aferesoun mesa apo tin taksi oti exei sxesi me thriskia.

 

Den exoume oloi tin idia thriskia.

Kai den tha prepe na uperisxiei mia sigekrimeni thriskia stin taksi.

 

Ara, to theoro apolitos logiko afto pou kanoune kai bravo tous.

 

Btw opoios kanei katalipsi gia afto to logo prepei na einai dianoitika sterimenos.

Link to comment
Share on other sites

Η επισημη θρησκεια της Ελλαδας ειναι ο χριστιανισμος. Σε αλλες χωρες που εχουν αλλη θρησκεια εχουν αλλα ιερα συμβολα. Αφου η επισημη θρησκεια μας ειναι ο χριστιανισμος τοτε γιατι να μην εχουμε και το συμβολο του οπως αναφερει και ο δημιουργος του θεματος στα σχολεια? Εγω ειναι 100% κατα αυτης της πραξης. Ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει, αλλα δεν σημαινει οτι εξαιτιας αυτου θα μας κατεβασουν και τον σταυρο. Και εμεις βεβαια θα πρεπει να δεχτουμε οτι δεν θελει να πιστευει σε τιποτα ο αλλος αλλα θα πρεπει και αυτος να δειξει εστω και λιγο σεβασμο προς τους αλλους που πιστευουν.

 

Και αυτο για τις καταληψεις. Ποσα ειναι τα ατομα τα οποια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα ενοχληθουν απο αυτο? Ελαχιστα. Ακομα και αν πιστευουν, θα το θεωρησουν ως μια απλη αφορμη για καταληψη. Ομως δεν ειναι ετσι. Σε καταληψεις για να λεω και την αληθεια,μπαινω για οποιοδηποτε λογο μονο για χαβαλε. Αλλα σε αυτη την περιπτωση θα εμπαινα πραγματικα στην καταληψη γιατι το θεωρω ανεπιτρεπτω αυτο.

 

Εγω φιλε Silent ειμαι μαζι σου 100%. Ελπιζω πραγματικα να περασετε ενα μηνυμα.

 

 

BTW κοιταχτε μην πεταχτει ο devon απο καμια γωνια και μας γ*μησει οπως ειμαστε ολοι μαζι αρχιζοντας παλι τις γνωστες μ*λακιες του. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή βλέπω πολλάάάά για δημοκρατία και ελευθερία και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι...

Τέσπα δημοκρατία ειναι οταν ανάμεσα σε 100.000,οι 50.001 αποφασίσουν κάτι ομόφωνα.Αυτή η άποψη υπερισχύει και πρέπει να γίνεται ΑΠΟΔΕΚΤΗ και ΣΕΒΑΣΤΗ απο τους άλλους 49.999 που είχαν διαφορετική άποψη.Αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι πρέπει να την ασπαστούν κιόλας....ας έχουν ότι άποψη θέλουν πάνω σε οποιοδήποτε θέμα πρέπει να αποδεχτούν την άποψη των 50.001

Στην Ελλάδα λοιπόν ανάμεσα στους Χριστιανούς και τους αλλόθρησκους ή άθρησκους δυστυχώς για ορισμένους εδω μέσα δεν τίθεται διαφορά 1 ή 2 ατόμων...

Το συντριπτικό 81% των Ελλήνων είναι χριστιανοί και το 96% αυτών συγκεκριμένα ορθόδοξοι.

Απο τη στιγμή που ένα σύμβολο ΟΠΟΥ και να βρίσκεται αντιπροσωπεύει την άποψη και τα πιστεύω της ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑΣ αυτό Υπερισχύει!!!πως να το κάνουμε δηλαδή....

Επειδή πιθανότατα υπάρχουν και μουσουλμάνοι/αλλόθρησκοι ή και -οι αυτοαποκαλούμενοι- άθεοι(σε τραγικά μικρά ποσοστά σε σχέση με τους Ορθόδοξους) δεν σημαίνει ότι για να μη θιχτούν θα καβαλήσουν τα πιστεύω της πλειοψηφίας.

Οταν οποιαδήποτε θρησκεία ή ιδεολογία ξεπεράσει ΈΣΤΩ και κατά ένα άτομο τους Ελληνες Ορθόδοξους τότε ελάτε να ξυλόσουμε τους Σταυρούς και τις Εικόνες μαζί...Μέχρι τότε όμως τσιμουδία...Όσο για την ελευθερια...ήρθε ποτέ κανείς να σου πει ΓΙΝΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ?ήρθε κανείς να σου πεί να μην τιμάς τα πιστεύω σου?ΌΧΙ!Και αν έχει γίνει μπορείς να τον καταγγείλεις και να κερδίσεις 100% το δίκιο σου...

Πέραν τουτου η Ελλάδα όπως και να το κάνουμε,είναι κράτος που έχει ΕΠΙΣΗΜΗ θρησκεία!ΤΟ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΔΟΓΜΑ...Ακόμα ένας παράγοντας που ενισχύει την άνωθεν θέση....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Posts

    • DISCORD : utchiha_market telegram : https://t.me/utchiha_market SELLIX STORE : https://utchihamkt.mysellix.io/ Join our server for more products : https://discord.gg/hood-services https://campsite.bio/utchihaamkt  
    • Server Rates: » Xp 500x. » Sp 500x. » Aden 500x. » Drop 1x. » PartyXp 2x. » PartySp 2x. » Starting character level -61. Enchant rates: » Safe enchant +4. » Blessed and simple scrolls max enchant (+16). » Crystal scrolls max enchant (+20). » Simple enchant scrolls chance – 65%. » Blessed enchant scrolls chance – 100%. » Crystal enchant scrolls chance – 50% Augmentations: » Mid life stone skill chance – 5%. » High life stone skill chance – 10%. » Top life stone skill chance – 20%. » Augments 1+1 Unique features: » Main town – Giran » Automatic-Manual Potions. » Working 2 castle sieges. (Giran-Aden) » SPS cancel lasts 10 seconds and than buffs come back. » Stackable scrolls, lifestones, book of giants. » Unique pvp zone » More then 11 active raid bosses. » Wedding system. » Unique farming areas. » Npc skill enchanter. » Full npc buffer with auto buff. » Max count of buffs – 55. » Max subclasses – 4. » Free and no quest class change. » Free and no quest sub class. » Raid boss drop nobless item. » No weight limit. » Unique protection anti-hwy armor for archers/daggers etc. » Ingame password change. » Top pvp/pk/online ranks NPC. » Unique monsters & NPC. » Interlude retail skills. » Server up-time [24/7] [99]%. » Perfect class balance (all class can kill all class depending on players skill and setup knowledge,gear,augmentations). » Announcements on double kills triple kills etc. » Announcements on Grand Boss death , with the name of the killer as well as clan name of the player. » Information Npc in game with all servers infromations. Custom server gear : 1). Titanium Armor Lv.1 2). Epic Armor Lv.2 3). Epic Weapons-Kamikaze-Black S grade (Same Stats) 4). Demonic-Angelic Wings-Baium Hair-Custom Accessories (SameStats) 5). Custom Fighter/Mage tattoo Lv1-Lv2-Lv3 6). Shirt (STR,CON,INT +1) 7). Custom Shields Server Commands: .tvtjoin .tvtleave – Join or leave tvt event. .ctfjoin .ctfleave – Join or leave ctf event. .dmjoin .dmleave – Join of leave dm event. .online – current online players count. .repair – repairs stuck character in world. .menu – opens online menu panel. .exit – PVP zone exit in case you are bullied. .changepassword - Opens online menu then u can change ur password in game. .farm - Enable/disable autofarm Event system: » TVT event » CTF event » DM event » Tournament Event » Party Zone » Unique event shop. Olympiad game: » Retail olympiad game. » Competition period [1] week. » Olympiad start time [18:00] end [00:00] GMT+2. » New Heroes every Sunday.
    • Tomorrow grand opening lests go 🙂 
    • New season of Warfire X150 has been postponed to September 28th.
  • Topics

×
×
  • Create New...